13 janar 2021

January 13, 2021 01:17

13 janar 2021

Nga Arkiva

January 13, 2021 01:17
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH January 13, 10:23

  PADRONET DHE PALAÇOT E NJE CIRKU TE FALIMENTUAR!?

  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret kur je i dhjere,mos fole”!
  ——–
  Ne vend te paraDhenjes-paraDhjerjes:
  O tragjedi qe nuk e ke emrin as termet as pandemi e as permbytje e SHI por ZAGARI–DIZINFORMACION-ALABAKERI-FEV ZI!

  O Milet!
  Kush e nga e prisni tu thone se ky vend e ky popull drejt shperberjes ka 30 vjet pa Zot e pa ‘shtet’!?
  Kush do tu thote e nga e prisni qe tu thone se ky vend pa shtet jo vetem nuk ka ‘baza themele’ qe quhet baze ekonomike,pasuri kombetare ,infrastrukture e mbi te gjitha kapitale strategjike po nuk ka ASNJE nga 3 Pushtetet ne ato lloj sisteme te quajtura republike parlamentare AS Legjislativ me Ruça hajdute e Rrrugaçe,AS Gjyqesor me Gjin Gjona dhe Hajdare,AS Egzekutiv me IDJOTE-Pandelinj e SpiroPALE!

  O Milet ketij vendi drejt shuarjes e ketij populli drejt shperberjes nuk ka kush te jape lajmin GJEMEN qe po shuhet nje Vend e nje KOMB ne mes te Europes 30 vjet rrjesht se vendin e INFORMACIONIT e kane zevendesuar ZAGARE te inkriminuar deri ne gryke ne sherbim te krereve te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT te racave bastarde FEV ZI qe kerkojne te korruptojne me ‘dhurata’ per ti shpetuar BURGUT dhe ‘ambasadat’ e ‘kolonizatoreve’ e Jakomoneve si sot e 30 vjet permes KRRIMINELIT e sekserit MEDI!

  Padronet e cirkut te falimentuar!
  ——
  Nje ‘padron ambasadore’ sikur te vinte nga Honoluluja jo nga Amerika,’djepi demoKroacise’ 6 muaj me pare mbledh nja 3 ALABAKE ne bodrumet e ambasades u jep hamburger e MUT e i detyron te firmosin nje ‘marveshje’ qe ta quajne ‘Reforme’ te sistemit elektoral dhe Kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT te vazhdojne ne krye te xhihadit te RJEPIN nje popull te GJALLE!

  Nje mender ‘ambasador’ i BE-HAale pas 30 vjetesh na i jep nje interviste ‘Zerit te Amerikes’ qe 30 vjet ne duar te antishqiptareve Biberajve-Beogradasve-Berishes ka propoganduar shperberjen,xhihadin-ISIS dhe ky mender ‘ambasador’ qe e akuzon direkt ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ si QIRES te nje zv ministre ne vend qe ta denoncoje na perrallis akoma per :’Hapje negociatash’ kur dhe GAMORET e dine se ky vend e ky popull s’kane me ASNJE-Parameter per te qene edhe ne Ballkan!?

  Kreu i Kalifatit,kreu i KRIMIT,Kalifi SALI ,Neroni qe dogji Shqiperi vazhdon e perdhunon te vdekurit e te gjallet permes qwyqarit dixhital me DUBAJI!
  Nuk ka kush ti hedhe HEKURAT as per KRIMET qe ka bere me DREJTESI e as si VETEGJYQESI!

  Palaçot e cirkut te falimentuar!
  ——-
  Palaçot kryesore jane lloj ‘gazetarucesh’ e per fat te keq edhe ndonje ‘intelektualuc’ qe i bejne ‘elozhe’ nudistit integralist ,Zogistit EDVIN jo per QEVERRISJEN e nje vendi 30 vjet pa SHTET po per ‘MERITEN’ se na qenkerka ‘shume i Zoti’ se mer BORXH dhe borxhit 11 MILIARD ne kurris te nje populli sa nje FSHAT Ii pa BUKE na i shton edhe 1,2 MILIARD me 365 MILION nga bankat islamiko xhihadiste per te jetuar PARAJSEN-KRERET E XHIHADIT-KRIMIT-KORRUPSIONIT!?
  Qenkerka i ‘ZOTI’ jo qe e ka vazhduar rrugen e kalifit SALI e LIKE flori drejt SHPERBERJES se shtetit pa KTHIM e pa ASNJE-Reforme po se ka ikur naten me MASKA e ka VJEDHUR-VAKSINENA qe te vaksinoje vehten dhe kreret e KRIMIT per tu shtuar jeten!?

  Ne rolin e Palaços nje EDVIN qe nuk e ka idene jo vetem te shtetit ,parlamentit si pushtet baze ne republike parlamentare po as te QEVERRISJES qe behet permes POLITIKAVE-QEVERRISESE,Ekonomike,financiare,sociale etj por vazhdon e ben shohu me Spital 70 MILION ne FIER kur po kaqe ka kushtuar impianti MODERN i MUTRAVE ne gjirizin e Lalesit ku jetojne parajsen KRRIMINELET,ndersa ish SHQIPERIJA dhe SHQIPTYARET 30 vjet jetojne ne FERR!

  Nje buratin,palaço,kone cirku me emerin zonjeza LULUSHE i inkriminuart deri ne gryke si VRASES dhe HAJDUT i SHQIPTAREVE akoma me trurin e tij ASFALT mendon se mund te behen ZGJEDHJE pa shtet e pa popull dhe jo vetem kaqe po pretendon te behet ‘Kryeminister’ i nje qeverrije :
  ‘Qe mendon per parate e shqiptareve”!!??
  Ky palaço Krriminel i pa skrupujt i konsideron shqiptaret bajga apo kur te behet ‘kryeminister’ do SHPRONESOJE tere SHPRONESUESIT duke filluar nga vetja e tu riktheje shqiptareve tere PASURITE e tundeshme e pa tundeshme brenda dhe jashte e tere kreret e krimit e korrupsionit deri ne BREZIN e TRETE ti shpjere ne BURG ndersa vete VV-Vete Vritet-Vete Varet!?

  Nje sharabajke Bushter e inkriminuar deri ne gryke per dhjetra vepra penale vazhdon e ben fushate per ‘zgjedhje’ dhe na thote se :
  ‘Na paskerka socialiste qe i afrohen LSI-se”!
  Kjo alabake sharabajke qe vazhdon ti konsideroje shqiptaret ‘koke palare’ qe kalifi SALI i VRET e SHKTZ M.. i perdhunon te vrare ‘socialistet’ ne kete pandemi termet permbytje tragjedi ne mes te dimrit i konsideron si QEN qe i afrohen BUSHTRES-LSI se eshte edhe sezon NDERZIMI ne kohe pandemi ne kete vend tashme pa Shtet pa Zot e pa Pereni….!?

  P.S ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk mund te konsiderohet popull”!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit Nenat e femijeve Gerdecit January 13, 11:45

  Ke harru SHaben SHarron me SHarre….
  Qe akoma nuk e ka marr vesh qe shteti i shqiptareve bashke me Enver Hoxhen kan vdek qysh me 1985-sem dhe keta sklerotike flasin per Greqi,myslimane te krishtere e Shqiperi…..

  Reply to this comment
 3. lexues i dites January 13, 11:54

  Nivel mjeran,kaqe meritojme.Nuk jetojme dot pa njishin pa perdhunuesin prandaj pas 30 vjetesh qe kemi thirrur nate e dite Sali tani kerkojme shpetim nga nje Edvin…Jemi i vetemi popull po qe so quhemi akoma keshtu qe nuk flasim as per parlament as per gjyqesor as per qeverri e qeverrisje,as per politika ekonomike as per reforma po Salija,Edvini Like florija…!!!!
  Per te ardhur keq qe edhe ndonje burre i vjeter aqe me teper Poet thote qe Edvini eshte burre i Zoti se ka gjetur vaksinen me para borxh!!!!!!!!
  Po kush do tua gjeje vaksinat popujve ne tere Boten perveç se qeverrive e organizatave nderkombetare si Organizata Nderkombetare e Shendetesise..???
  Kush jane keta alabake perfshi dhe nje mender kryeminister qe vaksinen e presin nga BE-ja kur ne nuk jemi anetare te saj e nuk e presim nga NATO qe tridhjet vjet e kemi konsideruar si ‘demokraci’ apo nga Lidhja Islamike ku na ka futur serbi Sali me Bashkim Gazidedet,ABesnik aga Mustafajte e lukuni?????

  Reply to this comment
 4. GIOTINA January 13, 13:28

  O sharlatani anarkist Edvin……
  Po qe se ka nje dekret per radhen e vaksines e kthehet ne ligj ti ke shkelur ligjin e duhesh denuar!
  Po qe se te paret vaksinen duhet ta bejne punonjesit e sherbimit shendetesor,me te drejte’,dhe nder 1000 vaksina nje e ke bere ti do te thote se i ke hequr te drejten te ‘jetoje’ nje mjeku,infermjeri per te qene ne sherbim te shqiptareve e duhet te denohesh me ligj ashtu si like floriri kryemafjozi i ketij vendi qe beri tasmponin i pari me para shqiptari!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim