13 maj 2017

May 13, 2017 02:00 Updated

13 maj 2017

Nga Arkiva

May 13, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH May 13, 08:13

  L U F T E ! KUNDER KUJT!?
  ‘Çdo dite shof qarte e ma qarte e vuej thelle e ma thelle’
  Miogjeni
  —————
  ”Ultimatum…nje ultimatum plot kercenim dhe me sharte te padegjueme i shpalli njerezia vetevehtes….
  Mbasi ultimatumi ishte teper brutal, e shartet teper te renda u leshue kushtrimi….U mblodhen taborret dhe u vune ne levizje.Levizshin me entusiazem…Por ku…ku asht armiku?Si nuk ja pame ende gjurmet?-u ngritshin pyetjet nder taborret.Tashti entusiazmi u ftof u ftof dhe u ba akull.Armet u sollen per toke…Tek atehere prijsit..u sollern perballe taboreve e ne balle te sejcilit ushtar lexuen nje fjali tragjike ne balle rrudhash te shemtueme.
  Njerezija kunder njerezise,do me thane lufte ne vetvete..

  ……Alternative ….ose….ose….ultimatum–nuk asht nje paradoks!Fjala asht mbi keto: a te vazhdoje njerezija te luje rolin e Hamletit te çmendun–apo te filloje lojen e Don Kishotit,lojen plot aventura!
  Mbrapa gjith kesaj qe thash, nuk dihet nji! A ka me sjell historiku fleten krejt te re,te shkrueje-a po do te vazhdoje fleten e vjeter?Mos ashte dhe kjo vetem nje ironi kohe?” 1937

  Kunder kujt po luftojme 27 vjet,ku eshte armiku,nuk po shohim gjurmet nderkohe qe jemi kthuer si vend e popull ne nje KOLONI me shume kolonizatore!?

  Kush i organizon e drejton taborret me muhaxhedine apo mercenare te pagur jane po ‘ATA’ enveristet saliste e enverjanet ‘salisjane’ pjesa me besnike e ish bllokut te vjeter nomeklature e Mihal Bishes e sot oligarkija antishqipetare e bllokut te Ri!?

  Sa ushtare mercenare e sa muxhahedine me pasaporta shqipetyare dhene nga ‘Nishane’ kerkojne te hapin luften e xhihadit kunder miullinjve me ere te RE pas 25 vjet lufte me mullinjte e kAmunizmit ku nuk u vra e as u zu i gjalle ASNJE kAmunist!?

  Sa muxhahedine i kane ngelur akoma gjalle dhe ‘IDJOTE’ taborit te Kalifit enverist me emerin SALI pas 25 vjet lufte kunder mullinjve me ere te kAmunizmit Ddhe ne kryqezaten qe do fillojne kunder kujt armiq do luftojne e me çfar arm esh e municionesh nderkohe qe armatimi modern e muniocionet e kryqezates se pare tashme jane kthyer ne miliarda dollare per ‘PAJERN’ e princit te ZI nipit serb apo djalit te Sllobodankes me emer arti ‘Sypeshkaqeni’!?

  Ah,po armiqte tashme dihen po qe se behet fjale per armiqte e shqipetareve dhe ish Shqiperise :
  Ata jane antishqipetaret qe shkaterruan bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar ndertuar me gjak e djerse per gjysem shekulli mbi bazen e teorise sa freaksionare aqe dhe antishqipetare e shkencore’Terapija e shokut’ dhe shqipetareve ‘elektroshokut’ ku ne krye te saj qendron dhendurri serb Sali Neroni!?

  Ata jane tere antishqipetaret agjente ne sherbim te tere agjenturave qe per 25 vjet shqipetaret i perzune dhe mbajten mercenaret qe u hodhen ‘trute e gomarit’ dhe bashke me shkaterrimin e ish shtetit shqipetar shiten e falen te huajve tere PASURINE kombetare me tere kapitalet STRATEGJIKE kthyer ne FLORI e depozituar ne tere bankat e Botes per llogari te xhihadisteve me ne krye KALIFIN apo Neronin Sali!?

  Armiqte jane ‘ATA’ qe SHKATERRUAN jo vetem vlerat MATERJALE dhe pasurine kombetare duke u SHKATERRUAR te ardhmen brezave qe vine por bashke me to edhe vlkerat MORALE te shoqerise e familjes ku sot ne vendin e te pareve qe quheshin SHQIPETARE kane ngelur idjote muxhahedine ,nishane gomare e ‘gazetare’ petr ‘merite’ te krereve te ISIS te 128 bandabve aòpo bajraqeve parti me ner krye kalifin apoNeronin Sali!

  Armiqte jane ATA enveriste dhe enverjane te ish bllokut te vkjeter e sot bllokut te RI qe e lane ish Shqiperine e popullin shqipetar pa shtet pa 4 piushtetet pa ekonomi pa kulture ,pa histori pa INDETITET ne nje vend ku 25 vjet mbizoterojne tere anarkite ekonomike sociale politike e fetare ne nje vend tashme pa POPULL per merite te antishqipetareve te 128 bandave parti te udhehequr nga ish doktori i bllokut apo agjeni e dhendurri serb Neroni Sali!?

  Armiqte jane ATA tere ish bllokmenet e vjeter e sherbetoret besnike te sistemit ENVERIST qe per te mbajtur pushtetin popullin e futen ne lufte kunder mullinjve me ere te kAmunizmit dhe ish bllokmenet Nano Kapo,Servet pellumbat Pollot ,Bishat e tere nomeklatura e Mihal Bishes u vu ne dispozicion te agjentit e doktorit te Bllokut ,NERONIT te Shqièperise SALI BERISHES!

  Armiqte jane ATA qe i di gjithe populli shqipetar e mbare Bota perjashtu ‘truçkulurve’ militanteve gomareve e gazetareve qe nuk dine shqip e 27 vjet nuk kane folur shqip dhe te vetemet fjale fantazma kane perdorur ‘biznes’,’affere’,’monopol’,’konòension’,nepotizem’,’klientalizem’ dhe pas 27 vjetesh AJKA e shqipetarizmes brezi 18-40 vjeçare jane nxjere jashte loje o ne arrati o ne pritje te IKJES dhe vendi e populli po shkon drejt SHARJES ku numuri i vdekjeve dhe ikjeve eshte DY here me i madh se lindjeve dhe ‘Republika e re’ nuk do quhet me SHQIPETARE poi o SLLAVE o KALIFAT me ne krye Neronin Sali dhe nipin serb apo ZENIN E ZI me zedhenesa ish bllokmenet e vjeter e te rinj nga Pollot tek Kaòi i ‘bardhe’ e tere çobenjte antishqipetare Blushat lubonjat e nipin e shoqes Vito e tere agjentet me ne krye ish bllokmenin e varKarin e Enver Hoxhes Neronin SALI!

  P.S armiqte dihen,pasurite e vjedhura po bankat ku jane depozituar po pasurite e pa tundeshme brenda vendit nga bregdeti ne siostemin malor nga Hollanda ne Honolulu e nga gjirizi i lalesit ne lunder Austri e Amerkiqi po atehere :Te hedhim themelet e ‘Republikes se re’ qe eshte :’SHPRONESIMI I SHPRONESUESVE’ apo ish bllokmeneve te vjeter e te ri me ne krye kalifin apo NERONIN SALI! ‘Rrofte republika e RE’!

  Reply to this comment
 2. alarmi S.O.S May 13, 08:30

  Protesta nuk eshte e ‘PD’-se por edhe LSI-se dhe tere krimit korrupsionit e ì’gazetarise’ miliardere me gjakun e djersen e shqipetareve si djeges se Shqiperise!
  Mercenatret e paguar e shitur per buken e gojes kane perkrahjen e tere krrimineleve me imunitet 327 vjet dhe tere lobizmit amerikan antishqipetar blere me milionat e shqipetareve tashme pa atedhe ,pa te ardhme….LUlashi thjesht nje pupac manikin qe dhe ato qe thote jane te inçizuara jashte ,kamikaz….

  Reply to this comment
 3. I pa pune 27 vjet May 13, 08:41

  Po 2000 policet qe paguhen nga populli 27 vjet pa buke pse duhen te ‘zbresin’ ne shesh!?Per te ruajtur kreret e krimit korrupsionit mos u ndodh gje kur pasuri te popullit ska ngelur me gje!
  Kjo ‘mosbindja civile’ kunder kujt nuk duhet te binden kunder atyre qe u thone shkelni e vini bythet mbi gjakun e shqipetareve me 21 Janar e pse flitet per destabilitet kur nuk mund te perdoren si arme as PRESHI kunder Titaneve e shejlereve se ka konflikt interesi se jane ne shesh edhe GEJIT…

  Reply to this comment
 4. alarmi S.O.S May 13, 12:46

  SHQIPERI 25 VJET PA SHQIPETARE!!!???

  Reply to this comment
 5. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB May 13, 13:00

  AUTOÇENSURIM DERI SA TE SHOHIM NGA FRYN ERA NGA VERIU SERB APO PERENDIMI!!???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*