13 mars 2018

March 12, 2018 22:54

13 mars 2018

March 12, 2018 22:54
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH March 13, 10:03

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Qeverri’,’Na rrofsh per Vere’!Edvin,ke shku per lesh!
  ——————
  Do Svidanija Vetting!
  Mbas 2 vjetesh qe u perralliset shqipetareve per ‘rilindjen’ e shtetit duke e filluar ‘koke poshte ,gjasme nga ‘pushteti gjyqesor e jo nga ‘pushteti legjislativ’ themeli i 4 pushteteve ne demokracite parlamentare,pushteti qe 28 vjet nuk perfaqeson SOVRANIN po krimin e korrupsionin,tani flitet vetem per ‘peshq’ e per ngjala!Populli shqipetar arratisur neper Bote vendi drejt shperberjes!

  Pak drite! Me se meret nje parlament antishqipetar ku eshte ngujuar krimi e korrupsioni dhe jane veteemeruar nga bandat parti 140 hajdute me ‘Ali baben’ SALI e u harxhojne shqipetareve mbi 1.5 MILIARD lek çdo vit!?Pse nuk kerkohet shperndarja e ketij parlamenti antishqipetar si e parashikon kushtetuta nga nje kryeminister i pa pergjegjshem as ndaj shqipetareve as ndaj elektoratit e as ndaj ‘zgjedhesve’ qe ka 5 vjet qe ua perdhunon MANDATIN duke e ndare njehere me Saline nje here me Bashen e me Like Florine!?NUK DUAN VETTINGUN-HEDHIN GURE NEN RROTA REFORMES NE DREJTESI!

  Pak drite!Me se meret ish ‘pushteti’ gjyqesor i antishtetit apo shtetit te Kalifatit nga Gjykata kushtetuese deri te keshilli i larte i drejtesise e tere sistemi gjyqesor e gjykatave te tere shkalleve me ndryshimet kushtetuese kur PARALELISHT jane ngritur ‘istitucione’ te Vetting-ut kur vete KRERET e ketyre istitucioneve kane deklaruar se jemi te pa KOMPLETUAR e pezulluar nga vetting-u!Kjo qeverri e pa pergjegjeshme me kete ‘maxhorance’ qe nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve pse nuk nxjer ligje e miratoje ne parlament tu NDERPRESE tere PAGESAT si te pa PUNE po paguhet paralelisht MILIONA edhe per GJIN GJONAT,Zaganjoret e Zagaret dhe miliarda per ‘VETTING-Fantazmen qe akoma nuk kane MOBILUAR zyrat e ndertuar HALETE me ‘Firma prestigjoze’ Daneze me gjakun e femijeve shqipetare qe ushqehen me 7 MILIARD euro borxh eushqehen me miell kafshesh nga Serbija!
  Kush e ka miratuar buxhetin e antishtetit e pse nuk jep doreheqjen Kujslinge QEVERRIJA!?TE MOS ZBATOHET VETTINGU-GURE NE RROTA REFORMES NE DREJTESI!

  Pak drite! Me se meret 5 vjet nje e ashtuquajtur ‘maxhorance’ e PS–Parti e Salise e nje qUrravi kur nuk ka bere ASNJE REFORME kur ‘zgjedhesit’ per 2 here i kane dhene mandat per rilindjen e ‘shtetit’ e jo per te ‘festuar’ as kurban Bajramin as ‘sulltan Novruzin’ e as diten e veres duke bredhur qytet me qytet nje ‘Kryeminister’ si Robert Çamçakizi kantjer me kantjer!?

  Pak drite!Qe koke palaret po veçanerisht Zagaret e dizinformacionit ,ambasadoret e gomaret mos e kerkojne me PENGESEN e rilindjes se shtetit e zbatimin e reformes ne drejtesi nga nje ‘opozite’ qe nuk egziston e nga nje Basha qe kerkohet te behet ‘koke turku’ e tere agjenturave per te ‘MBROJTUR’ tere ‘ustallaret’ kujslinge!JO!RILINDJEN E SHTETIT ,REFORMEN NE DREJTESI,VETTING-un e pengon e ashtu quajtura PS-PartijasocialSSaliste qe ka 5 vjet edhe SHUMICEN edhe ‘QEVERRINE’ dhe nuk ka bere asnje REFORME!
  NUK DI,NUK MUNDET APO NUK DO!?TE JAPE DORHEQJE !

  Pak drite!Si mund te quhet qeverri shqipetare nje qeverri qe vazhdon si paraardheset duke shkaterruar komplet bazen ekonomike ,vjedhur tere pasurine e kapitalet strategjike e per turpin e dynjase shpije ne stratosfere SHPENZIMET PUBLIKE duke ndertuar e investuar KESHTJELLA NE RERE ,autostrada gradaçiela ,pllakezim e çimentizim kur SHQIPETARET kane 28 vjet qe vuajne mjerimin,u eshte thare barku per BUKE e buzet per UJE!?
  A mund te quhet parti SOCIALISTE nje e tille ku ne 28 vjet ne kete vend eshte hequr nga fjalori fjala SOCIALE e kreret ‘socialSSaliste nga i pari tek i fundit jane ne krye te oligarkise financiare e bankare e tere ‘monopoleve’ ‘bizneseve’ e ‘affereve’ e nje kryeminister i PAPERGJEGJSHEM mburret me studjot prestigjize te te gjithe Botes qe 28 vjet kane ‘projektuar’ tere HALETE e krereve kujslinge antishqipetare ne kete vend me 7 MILIARD Euro borxh!?
  Pse nuk i behet thirrje te jape doreheqje nje qeverri kujslinge kur vazhdon si parardhesit e saj qeverrite e Salise e Like florise qe 28 vjet nuk kane folur KURRE per ekonomi,per reforma ekonomike e SOCIALE kunder privilegjeve e korrupsionit por kane ‘INVESTUAR’ e ndertuar ‘keshtjella ne rere’ autostrada qe smbarojne KURRE e populli vdes per buke!
  Tere qeverrite e Botes ne themel te politikave ekonomike,financiare e bankare kane SYNIM:
  Thithjen e VALUTES e rritjes se EKSPORTIT te lendeve te para per VALUTE–Tek ne keta KRRIMINELE e qeverritare antishqipetare pupuliste e provinciale Vluten jo vetem nuk e sigurojne nga lendet e para qe tashme na kane lene shendene por me VALUTEN 7 MILIARD borxh e ‘eksportojne’ jashte per ‘Studjot prestigjioze’ te Botes dhe tek ne kerkojme te importojme PLEHE-MUT-META dhe EDVINE qe te kenaqim Saline e krushke Serbine!

  Pak drite! Prokurorija e Hajdareve para se te meret me ‘Bashat’ e bashibozuket si ‘agjente’ e te futet neper thekra qe sdalin dot kurre hajdaret e plepave- Duhet te meret me faktet ne driten e diellit e ARRESTOJE pa perjashtim si Rrugeçer RRUGESH ku jane vjedhur MILIARDAT e popullit shqipetar nga e mengjera e bythes ajo e djathta e salise e like florise!
  NE KETE VEND KATRAURE 28 VJET NUK GJENDET ASNJE STUDIM PROJEKTI ZBATIM OBJEKTEI E INVESTIMI JO VETEM PER TE BERE TRASPARENT EFEKTIVITETIN NE SY TE POPULLIT POR PERKUNDRAZI EDHE INVESTITORI EDHE PROJEKTUESI EDHE ZBATUESI JANE TE LIDHUR DHE KANE NJE EMER- HAJDUTE-KRRIMINELE te pasurise kombetare ndersa nje ‘çun TirOne’ ne gjendje tejet te renduar psiqike vazhdon e ‘pret shirita’ ne ajer e me presh ne bythe si dikur ‘shoku Rita’ me kembe ne toke e veprat hidroenergjitike qe te sjell VALUTE!

  P.S Teatrin popullor apo kombetar kush e FINANCON sa eshte vlera fillestare e studimit kush e ka bere studimin sa varjante studimi ka e sa parashikohet vlera perfundimtare ne VALUTE e si do veteshlyhet e pas sa vjetesh do veteshlyhet si INVESTIM!
  Nder tere investimet e PILOTUARA qe thuhet ne mendimin ekonomik ne kete vend kush e kane paresine Stadjumet,teatrot,autostradat e bustet e zogolleve hajdareve e Papave!?
  61 kryeKaret e Bashkive dhe 1600 keshilltaret Topollaj te reformes Idrizi sa u kushtojne sKipetareve e perse paguhen e me se meren gjithe diten e ‘perendise’ 12 muaj te vitit! Qeverri na rrofsh per vere,Edvin ke shku per lesh!

  Reply to this comment
 2. MIGJENI March 13, 10:09

  ‘…Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani lypsise,
  ku nuk mund t’u prishet qetsija zotnive
  kur bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise.”

  Reply to this comment
 3. Segej Salinjan ShQIni March 13, 10:28

  Nga keta alabake krriminele e hajdute s’ke me ç’te presesh,
  Nga salisjane metiste zogiste zogolljane s’ke me ç’te kerkosh,
  Nuk eshte me e re ‘integrimin’ si vdekjen te presesh
  E reja eshte te ngrihesh e te luftosh!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. L.H March 13, 10:39

  Politikani nga burre shteti kane ndryshim se ndersa politikani mendon per partine e te fitoje zgjedhjet per pushtet,burri i shtetit mendon per brezat per te ardhmen e tyre.
  Tek ne nuk ka as politikane aqe me teper burra shteti por burra shurre qe nuk i pyesin as grate .
  Gramsh indirekt thote nje te vertete qe duhet te preokupoje qe ne krye te PS qe nuk i ka ngelur asgje as nga fjala Socialiste e aqe me teper sociale eshte vene nje njeri i ‘dyshimte’ jo thjesht si i majte qe ska te beje fare por perkundrazi nje ekstremist i djathte pupulist provincial e anarkist e i lidhur ngushte per arsye te ndryshme e me urdher te dikujt me treshen famekeqe Berisha nano meta ……Aqe sa jane te interesuar Berisha nano meta e tere kreret e tre bandave ps pd lsi po aqe eshte dhe Edvini i pardesyve te bardha te divizionit hajdari si krau i djathte e Sali serbit e si redaktor radikal i se perditeshmes fashiste ‘RD’ te beje reforma e sidomos ate ne drejtesi!?

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QIriazi March 13, 12:16

  Nga gropat septike te Monave e Shqinave i kenaqur me nuk ndihesh,
  Nga llagemet e Monave e Shqinave nuk gjen me gje te germosh,
  Problemi eshte te veteQihesh apo ti biesh me dore e mbijetosh!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*