13 nentor 2017

November 13, 2017 02:00 Updated

13 nentor 2017

November 13, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH November 13, 08:45

  KRYETARJA E KOMISIONIT PARLAMENTAR TE MERDES(‘Medias)
  ‘Ka njerez qe edhe pse jane zhytur deri ne gryke ne mut vazhdojne te shohin yjet’Oskar Wilde
  —————-
  Nje lope mallteze e stalles se majmerise te ashtuquajtur parlaMenopauze,ne Bote parlament i popullit,dje kish bere nje fotografi me ‘mjelsen’ e lopeve shqipetare Dorin Spak dhe ne pranine e saj PELLITI ashtu si gjithe lopet e kesaj stalle qe ketu vetem hane e dhjesin mbi ‘kokepalaret’ ndersa per ti mjele i mjelin Dris Paket e ‘tha’ :Kryeministri i nje qeverrije pas 27 vjetesh na paskerka ‘INTIMIDUAR’ informacionin dhe ky eshte nje problem shume i madh qe duhet te preokupohet gjithe ‘Forumi i gruas demoKarike’ ne Bote!?

  ‘Lirija e mendimit eshte fondamentale tek nje tru racional’-thote Kafka por nuk ka patur parasysh qe ne nje vend-fshat qe 27 vjet perjeton obskurantizmin mesjetar te periudhes se inkujzicionit ku ne parlament nuk ka ‘njerez’,qenje humane po ‘lope laramane’ ngujuar 27 vjet ne stalle majmerije qe vetem hane dhjesin dhe ne KAFKAT e tyre nuk ka Tru po tallash !
  Ne KAFKAT pa tru nuk ka MENDIM e atje ku ska MENDIM si do kete liri MENDIMI!?

  Ke quajne informacion te LIRE, te pa Varur e Profesionist ‘lopet laramane’ te ketij parlamenti obskurantist e antishqipetar ku eshte ‘ngujuar’ si ne stalle majmerije INJORANCA E obskurantizmi 27 vjet e na deskrititojne neper Bote duke pellitur si ‘njerez me bisht!?

  Quajne ‘liri informacioni’ HESHTJEN kur dy shtresat me te dobeta te kesaj shoqerije GRATE dhe FEMIJET perjetojne mjerimin e nje sistemi skllavo-pronar ku prostituohen neper bote,perdhunohen ,shiten e tregetohen si mish i bardhe apo per tregeti organesh dhe me parate e GJAKUN e tyre Lopet laramane te parlamentit antishqipetar te marin avdes neper Bote me padronet dhe mjeleset Doris Spak!?

  Ke quajne ‘liri informacioni’HESHTJEN ndaj krimeve e korrupsionit qe ka pushtuar çdo qelize 27 vjet te kesaj shoqerije tashme te gjynjezuar e SHPRONESUAR 100 perqind ku viktima e pare eshte BESIMI e tani vrare edhe SHPRESA dhe pasurija e tyre KOMBETARE ka perfunduar 100 perqind tek ‘Mjeleset’ Doris Spak ndersa ‘gazetaret’ oda flasin per ‘VARJE’ tek palma te ‘Koke palareve’!?

  Quhet ‘liri informacioni’ HESHTJA qe ne kete vend 27 vjet vendin e ‘pluralizmit’ e zune 128 banda parti qe nuk perfaqesojne popullin po KRIMIN e nuk kane asnje lloj alternative perveç HAJDUTERISE dhe ‘gazetaret’ miliardare ish niper e femije bastarde te ish bllokut Olldashe e ‘koqe dashe’ ne sherbim te KALIFATIT nuk kenaqen me 4 te vrare ‘Koke palare’ po po te ishin ata ministra te brendshem do vrisnin edhe 300 ne 21 Janar si gjysherit e tyre Dasnor Mamaqet qe drejtonin ‘Zerin e popullit’ ne diktature!?

  Quhet ‘liri informacioni’ HESHTJA ndaj shpronesimit te popullit shqipetar dhe MONOPOLIZIMI i gjitheçkaje EKONOMISE,POLITIKES,INFORMACIONIT ne duar te INKUJZITOREVE monopoliste Salise-Like florise-Balliut e Fevziut qe jo vetem kane Monopolizuar gjithe jeten e vendit perfshi 4 pushtetet ne nje vend pa shtet po si te INKRIMINUAR e KORRUPTUAR :Shantazhojne deri ne vrasje e zhdukje per cilindo qe del nga duke vrare jo vetem ‘Fjalen e lire’ apo ‘lirine e fjales por ajo me kryesorja kane vrare MENDIMIN !
  Edhe ndonje intelektual i ngelur gjalle pas ’90 e ka ndrydhur mendimin apo ndryshuar ‘kodin gjenetik’ te trurit se jetojme ne kohen e inkujzicionit kur ‘babai’ i shkences moderne Galileo Galilei ne prani te gjyqtareve ‘pranonte’ si te pa qene shpikjen e tij dhe mohonte qe ‘Toka rrutullohet rreth diellit’,biles shkonte edhe me tej kur deklaronte se :’Do spiunonte (si Zogaj) ata qe do predikonin vertetesine e teorise se tij!!

  O Milet!
  Nuk mund te kete demokraci e liri pa ‘liri ekonomike’ !
  Nuk mund te kete demokraci pa patur nen kontroll median shtypin qe do te thote te jete i LIRE i pa VARUR e PROFESIONIST ne sherbim te demokracise(popullit)si pjese e kontrolluar e saj!

  Parimet baze te ‘ekonomise se lire te tregut’:
  Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence vlejne per tere rendin apo sistemin demokratik jo vetem per ekonomine,por edhe politiken edhe informacionin ku vetem mbi bazen e ‘lirise ekonomike’ e ka siguruar lirine e te ngrenit te bukes eshte i lire edhe te çfaqi mendimin!?

  Lopet laramane ngujuar ne parlament jo vetem nuk dine nga ‘pierdh gomari’ se keto pjerdhin nga goja por 27 vjet kane propoganduar nepermjet Ballinjve e Fevzinjve te KUNDERTAT e çdo gjeje qe ka lidhje me parimet baze te ‘ekonomise se lire te tregut’ qe vlejne per tere demokracite e ato parlamentare!

  Lopet laramane 27 vjet akoma edhe sot nuk jane ne gjendje te ‘perkthejne’ ne shqip fjalet fantazem :’Biznes’,’Affera’,’Monopol’,’Konçension’ qe nga ‘Salishtja’ apo turqishtja e gjuha e xhihadit perkthehen :Xhambasllik,maskarallik,hajdutllik,korrupsion,KRIM e pake apo aspak kane te bejne me ‘Lirine e ekonomise se tregut’,lirine e mendimit mbi bazen e Meritokracise e konkurences!

  Pas 27 vjetesh tere qelizat e antishtetit parlament,gjyqesor,ekzekutiv,MEDIA,sistem bankar,sistem financiar,sistemi AKADEMIK jane MONOPOLIZUAR!
  Monopoli ku behet i fuqishem nuk ‘pranon’ trurin ,meriten konkurencen por KLIENTALIZMIN ,NEPOTIZMIN te afermin te besuarin,besnikun ,’Hajdarin’.Mulin e kurre te MORALESHMIN te ndereshmin te AFTIN!?

  Informacioni ashtu si tere ‘pushtet’ e tjere eshte Monopoli i IDJOTEVE-MILIARDARE qe jo vetem jane ne sherbim te monopoleve te tjere por ne UNITET sepse ‘dine shume per njeri tjetrin’ dhe kane armen e sofistikuar ‘Shantazh’!

  Shembulli me banal nje Fari koke paçe apo Balli qe ka krijuar ‘monopol’ e arrin jo vetem ta influencoje ne banden PD por edhe komandoje nepermjet ‘shantazhit’ duke bere edhe listat e kandidateve te emeruar per deputete kur urdheron Lulashin qe e njeh mire me dhembe e dhempalle per krimet e hajduterine e i thote:
  ‘Ti do heqesh ‘Patozet’ e ‘informacionit’ , ErMajlindat e integrimit,Topallet e ‘diplomacise parlamentare’ e ne vend te tyre do vesh djalin tim se eshte IDJOT por besnik dhe i besuar deri ne vdekje i shtetit te kalifatit e kalifit Neron Sali!

  P.S ‘Informacioni’ qe po ‘intimidon’ Edvini 27 vjet ka propoganduar te keqen shperberjen krimin korrupsionin permbysjen e te shkuares bashke me mohimin e historise perfshi edhe ‘homazhet e ceremonite mortore’ te krereve te krimit e korrupsionit duke ngritur flamurin kombetar gjysem shtize e hapur dyert e parlamentit leka zogut Olldashit e tere rrugeçerve dhe ‘Hajdareve’ e JO shqipetarit simbol te shqipetarizmes,letrave shqipe gazetarise e INFORMACIONIT–DRITERO!(qe Zhejit e zhulsat kerkuan ta perdhunonin diten e vdekjes si kane perdhunuar 27 vjet nje popull ‘koke palare’

  Reply to this comment
 2. MIGJENI November 13, 09:14

  PROGRAMI I NJE REVISTE
  Politike–jo!
  -Jo!Jemi dakord.Se politika s’ka nji themelte shendoshte,s’ka ligj,s’ka rregulla,s’ka kllef.Madje ska as moral–ja shtoi nje redaktor moralist,tue i shikue koleget permbi syza.Ky redaktor,asaj dite per dreke,ne vend te bukes,pahiri,futi ne goje nje cep te librit”Morali fetar”dhe,kur pa se nuk shkon,e peshtyni.Mirpo zotnia kishte te shtepia femite; e femite–si thote pedagogjia moderne-jane majmuna,prandaj,kur e pane t’ane tue peshtye,ja nisen dhe ata fuj,fuj,fuj,…………
  -Mos harroni ,zotni,se revista jone do te jete ideale!

  -Bravo!Ideale!
  -Do kete per qellim arsimin dhe mbrojtjen e atyne qe nuk kane mbrojtje! Do t’u fryje ne sy atyne qe u ka hy lecka.
  -Ashtu…
  -Do te zgjoje kombtarizmen!
  -Sidomos!Se ndergjegja kombetare flen,flen e flen dhe duhet nje katerdhetedysh…..(kallashnikov!?)
  –Pssst!e shutiten folesin e pa gdhendun,–i cili ishte postaxhia i revistes………
  …..
  Mbasi populli nuk dinte te lexonte,revista ngeli pa u shit.E per botimin e numurit te dyte nuk kishte te holla.–
  -Te kerkojme subvencion!vendosen redaktoret.

  Reply to this comment
 3. QIrio QInam QInami November 13, 09:24

  Sa te jete ne ‘opozite’MonaLikja ,
  Nuk thartohet as LLalla e as Sal’ mimilikja
  Sa te jete e hapur bordello e Jales
  Ti hani mutin dhe daj Metes dhe Sales…

  Ne hambarin e Shqiperise
  kane ngrene tere lobistet e AmeriQIse
  Ne bordellon e Lalsit e Jales
  çfryre koqet ambasadoret e Botes ,qente e mehalles

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark November 13, 10:59

  MUNGON INTELIGJENCA DH MBI TE GJITHA RINIJA MBYLLUR NE DROGERITE E QUAJTURA UNIVERSITETE E BORDELLOT E JALES SHKOLLA PROSTITUCIONI!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. varKari Edwin November 13, 13:17

  Sikur ne kete vend,pas nje òerek shekulli,te kish ne vend te njereezve me bisht te Neandertalit intelektuale e shqipetare di perjetonim epidemine e vetevrasjeve!
  Te jesh jo kafshe po njeri e te te shtypin nje òerek shekulli..Dodat,Topallet,Dedat,Vokshat,Klejdat me perixoma monikat qe ne vend te vagines kane zgavra me gjize,Topallet,gjoshat,mrikat,Dumet,Dodat,Dumet,dumet…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*