13 posterat më të fuqishëm sensibilizues të 2015-s (FOTO)

December 27, 2015 19:05

13 posterat më të fuqishëm sensibilizues të 2015-s (FOTO)

Mesazhet shpeshherë përcillen më mirë me imazhe sesa me fjalë.

Veçanërisht në rastin e fushatave sensibilizuese, një poster i ideuar dhe i punuar mirë ndikon fuqishëm në përçimin e mesazhit te marrësi.

Këta janë 13 posterat më të fuqishëm të fushatave sensibilizuese gjatë vitit që po lëmë pas, të përzgjedhur nga faqja humoristike “9gag.com”:

253-436x620

Shpejtësia vret

94-620x442

Mendo për të dyja anët

Të ushqesh një njeri në nevojë është më e lehtë nga ç’duket

 

422-620x391

Ndal dhunës: nëse pi, mos i jep makinës

513-620x411

Fëmija yt është ç’ka ti ha

610

Asnjë fëmijë nuk ëndërron të jetë mbipeshë kur të rritet

1111-418x620

Mos fol në telefon nëse po i jep makinës

1211

Lidhu. Jeto

1311-620x410

Keni pirë? Zgjidhni një nga këto makina

176-449x620

Sa më shumë komunikojmë, aq më pak flasim

75-434x620

Ajo mund të shkojë dy ditë me atë që ti harxhon për dy minuta

103-437x620

84-434x620

Logot e markave kundër produkteve me lëkurë

December 27, 2015 19:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*