13 prill 2019

April 13, 2019 02:28 Updated

13 prill 2019

April 13, 2019 02:28 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH April 13, 09:24

  30 VJET BALLISTËT VULAT,’SOCIALISTET’ PULAT!?
  ”Del Lumo Skendo
  allias Mit’hati
  me jake te ngrire
  prej diplomati

  -Do bejme lufte
  do tundim malet
  fshati do qeshet
  Bota do tallet..”
  ——————-
  ‘Lufta’ qe po ben ky ‘socialSSalisti’ Taku me ca ‘Tufa’ bagetish te kujton ‘Epopene e ballit kombetar’ te Shevqet Musarajit me te vetemin ndryshim qe jane kthyer per,mbys rolet:
  Ne pushtet e ne tere istitucionet e antishtetit nuk jane ‘fituesit’ ata qe derdhen gjakun e djersen per çlirim e ndertim mbi bazen e parimeve te ‘ekonomise se tregut’ qe jane parime edhe te demokracise por KRRIMBA me koke te verdhe si i percaktonte Noli apo parazite te ngulur ne mishin e femijeve shqipetare qe per ti çkulur nuk mjafton tu prehesh krahet e koken si atij luftetarit grek por edhe trupin!

  Vetem idjotet akoma nuk arrijne ta kuptojne se ne kete vend pa shtet pa 4 pushtetet pa pasuri e ne komplet anarki kush eshte ne pushtet e kush ne qeverri kur pas 30 vjetesh ne krye eshte krere te xhihadit apo ISIS dhe shumica jane ish pretendente BALLISTASH qe kane tere VULAT dhe te ashtuquajtur socvialSSaliste’ Nano,Edvinera,Pandelinj e Take e Spurdhjake qe hane PULAT!

  Socialiste miliardare,populli pa buke!?
  Qe ta marin vesh sKipetaret se e ashtuquajtura PS tashme nuk ka asnje ndryshim nga 128 bandat e tjera te quajtura ‘parti’ perfshi dhe bandat PD e LSI qe ne krye kane kryebanditet Sali e Like flori mjafton te citojme nje shprehje te nje intelektuali,gazetari ,partizani politikani te madh italianSandro Pertini ish kryetar i shtetit qe si SOCIALIST fliste per Socialistet:

  ”Ne socialistet,kur nuk dime ç’fare te bejme ndahemi.
  Nese neser TRE socialiste kane ngelur ne nje ishull te shkrete mbas mbytjes se anijes,gjeja e pare qe do bejne eshte te tundin nje lecke te bardhe ne ajer me shpresen se do ti shohe ndonje anije dhe me pas do ta coptojne lecken ne tre pjese per te krijuar tre fraksione apo parti ”!!

  Sa ‘parti’ banda jane ne kete vend qe brenda eshte dhe fjala ‘socialiste’ apo ‘sociale’ qe vjedhin si parazite kete vend e popull e kane shkelur mbi GJAKUN e te reneve per liri e djersen per ndertim e qe nuk u dihen as adresat e qe popullin me te varfer te Ballkanit e kane lene te puthet me MILON!?

  Qe shqipetaret te kthjellohen e te marin vesh se TUFAT dhe TAKET pas 30 vjet qe kane perdhunuar se bashku nje popull te tere duke i ngrene jo vetem MISHIN por edhe KOCKAT lojerat nuse dajash qe kerkojne te luajne me njeri tjetrin jane thjesht per te shtuar jetegjatesine si KADAVEFRA apo ‘Idhuj pa krena’ qe po qelbin jo vetem kete vend por tere Ballkanin dhe Europen!

  Qe shqipetaret ta marin vesh se Taket dhe Tufat me bageti jane pa perjashtim te inkriminuar dhe 30 vjet kanme ngrene dhe vjedhur me te dyja duart si te ‘mengjer’ te bythes dhe te ‘djathte’ te leshit kete do ta vertetoje nje dite DREJTESIJA nese vertet ketij populli te pushtuar 30 vjet do ti rikthehet SOVRANITETI e vete do krijoje SHTET dhe TAKET dhe TUFAT do ti dergoje ne nje QELI te bejne shtruar ‘Muhabet’!

  Qe shqiptaret ta marin vesh se ketu pas 30 vjretesh jo vetem nuk lindi as pluralizem as demokraci por thjesht 128 banda parti qe na lane rrugeve si BAGETI mjafton te permendim nje shprehje FILOZOFIKE te nje ish sekretari amerikan per Afganistanin qe i referohen tere mendimi intelektual e shkencor per te treguar se sa e VESHTIRE eshte te qev errisesh nje vend e nje popull e aqe me teper MIZERINE e problemeve qe ka EKONOMIJA e nje vendi e populli!

  Ish Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Ramsffelt kur u pyet per Afganistanin ku 30 vjet ‘luftohet’ me mullinjte e eres si tek ne me mullinjte e ‘kAmunizmit’,se ç’fare mendonte ai u pergjegj:

  ‘Ka gjera qe dime qe i dime,Ka gjera qe nuk dime qe i dime,por ka dhe gjera qe nuk dime qe nuk i dime”!

  Kur ne Avganistan qe ‘luftohet’ tridhjet vjet e jane vrare mbi 1v milion njerez te pa fajshem dhe mos harrojme qe ka nje qeverri dhe mos harrojme qe ne terenin malor fletet e votimit per zgjedhje shperndahen me mushka,dhe mos harrojme se 96 perqind e droges vazhdon te jete ne duar te Talebaneve dhe se fundi mos HARROJME qe rezultati i votimeve del per 15 DITE!!

  Po tek ne ne mes te Europes pa shtet pa kater pushtetet pa istitucione pa sistem ekonomik financiar akademik bankar qe per 30 vjet popullit i eshte hequr SOVRANITETI dhe as VOTON dhe as VOTOHET as ZGJEDH dhe as ZGJIDHET dhe:

  REZULTATI I ZGJEDHJEVE NUK DEL KURRE!?

  P.S -Pas 30 vjetesh ne kete vend ‘shprehje gjeografike’Kush i ka VULAT e kush i ha PULAT!?

  Reply to this comment
 2. GJAKU I TE RENEVE PER LIRI E SHQIPETARIZEM April 13, 09:59

  Kete Brahon ish socvialist pastaj lsi st pastaj prape socialist nuk e ha meraku se kush e ka krijuar kete istitucion fanmtazem po kush eshte ne krye te tij….
  Spartaku po qe se klerkon te marre fla,mutrin e shpetimit te gjaklut te deshmoreve pse nuk thote emerin e kolonizatoreve qe jane mergata e qyqeve ne Amerike qe nepermjet kujslingeve edvineve e nishaneve i permbysen historine ketij populli kur gtaku drejtonte …sigurine…Pse nuk propozon Taku heqjen e tere simboleve e shkrirjen er tere komisioneve agjernsive antishqiptare bustreve e kokave te çimentove mbushur tere rruget e kryeqytetit dhe shqipetaret kane ngelur pa varre dhe hajdaret Tufat dhe gomaret bashke me ushtaret greke kane zaptuar edhe varrezat e deshmoreve dhe shqiptaret kane ngelur pa varre???????????????????

  Reply to this comment
 3. L.H April 13, 10:30

  Spartsak Braho si skraparlli i keq e mik i like florise ne rastin konkret qe nuk meret me rrenjet me antisistemin po me deget apo gjethet si puna e ketoj Tufes nuk ben gje tjeter por thjesht rolin e ‘Grevethyesiì’….
  Tufa nuk eshte gje tjeter veçse keshilltaret apo udheheqesit shpirterore te nje te ashtuquajturi Edvin ne krye te nje qeverrije kujslinge ,me Spiropale e Pandelinj dhe te nje PS me milionere Naçi,Baçi,e Musa Ulqin.Tufa eshte zedhenes i Elez Biberajt e tere zogisteve e zogolljaneve e Hamit matjaneve,fullani eshte si kfryehajdut i sistemit bankar,Bode si kryehajdut i sistemiyt fin anciar,Bato haxhija sio zedhenes i koloboracionisteve ,Genti Cakaj si perfaqesuesi islamizmit islamiko xhihadist kosovar,ministrja arsimit si simbol i analfabetizmit kosovar……
  Po socialistet progresistet te majtet demokratet qe jane 90 perqind e shqipetareve perfshi dhre gjysmen ne emmigrim e 56 perqind qe nuk votojne kush i perfaqeson o skraparlliu Spartak Braho e po qe se nuk u jep pergjigje ketyre pyetjeve bej ate qe duhet te bengte çdo bufrre shqipetar i moralshem o te vriste vehten o te dorrezonte mandatin e vjedhur o te zhdukej nga faqja e dheut….

  Reply to this comment
 4. GIOTINA April 13, 14:12

  SPARTAKU ESHTE ARA,TUFA ESHTE FARA QE 30 VJET RILINDEN HIBRIDIN ANTISHQIPETAR!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin