13 qershor 2018

June 13, 2018 02:00 Updated

13 qershor 2018

June 13, 2018 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH June 13, 09:33

  2018-TA? PAK DRITE!
  Teater me ‘koke palaret’!’Vetting’ ne shqip: Vet IK?
  ———
  Skipetarka e sKipetare,’koke palare’,zagare te dizinformacionit dhe ‘Hajdare’!
  Nuk eshte as teater me teatrin e as estrade apo batuta kaps qe bejne a ‘aktore’ te nje LUlash bytheqiri me nje kryeminister te pa pune qe bredh kantjer me kantjer si dikur Robert Çamçakizi!JO!
  Jane loje nuse dajash qe luhen mbi kurrizin e shqipetareve konsideruar bageti apo ‘koke palare’ qe ne 28 banda parti i kane perçare!

  Ne cilin vend te Botes nje grup ‘aktoresh’ kerkon ti ktheje ne palaço nje bande poliitike e ti kerkojne qeverrise na bej teater si ne kohen e Enverit?
  Ne cilen vend te Europes nje kryeminister vjeç dhender meret me prishje ndertim teatri ne nje vend 28 vjet pa shtet e nje popull qind per qind i SHPRONESUAR e pa pasuri kombetare?

  Tere gjurulldite qe behen e tere ‘akterimi’ me aktore te deshtuar behet vetem per te MASHTRUAR e ruajtur pushtetin tere bandat parti nje bande krriminelesh ngujuar ne parlament e nje qeverri kujslinge pa shtet pa drejtesi dhe tragjikisht me dizinformacion FEV ZI ne sherbim te krushkes Serbi e dhendurrit serb Kalifit SALI!

  Pak drite!
  -Pse nuk na ‘pekthehet’ fjala ‘VETTING’ shqipetareve gjysma jasghte e gjysmes brenda dhe te na thone kush e ben kete veting ,ne krye te strukturave kush jane vene dhe ata qe do e bejne ‘VETTING’-un kush ua ka bere vetingun apo kane zbritur nga qielli dhe jane te ‘VIRGJER’ e jo ish krere te istituioneve te INKRIMINUARA ca ‘Shtylla’ ish sekretare te parlamentit te Like Florise e ca ‘prostituta Bulevardi te kalif Salise?

  -Si mund te mashtrohet nje popull me a hajdare qe protestojne para nje teatri apo ministrije te brendeshmekur populli po perjeton TRAGJEDINE i shpronesuar e lene rrugeve te Botes dhe pasi e kane VRARE e kane vjedhur e kane perzene nga trojet e tij pas 28 vjetesh i thone do te bejme DREJTESI e nje gje ne gjuhe te huaj,ashtu si ‘biznes’,’affere’,’monopol’,’konçension’ kjo e fundit do quhet ‘VETTING’ qe ju ‘koke palare’ te mos e merni vesh kurre se nga do tu hyje kete Radhe!

  Krriminele me imunitet dhe ju ‘aktoruce’ dhe hajdare ‘GREVETHYES’:
  -èse nuk protestoni rrethoni e shperbeni parlamentin ku jane ngujuar ne perjetesi kreret e krimit e korupsionit qe shperbene nje ish popull e nje ish Shqiperi?

  Pse nuk protestoni para ambasadave te SHBA-ve dhe BE-se qe perfaqesojne KOLONIZATORET e ketij vendi tashme pa POPULL dhe djegin vrasin perdhunojne koke palaret nepermjet KUJSLINGEVE te quajtur ‘Burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ dhe krriminelet emerohen deputete e kryehajdutet ‘presidente’?

  Pse nuk protestoni para nje parlamenti stalle lopesh laramane e stacion nderzimi po si ‘aktoruce’ e hajdare kerkoni tu perfaqesojne shQInat salinjanet Mul Nokat e Musa UlQInat qe u perdhunojne bashke me ambasadore grate motrat nenat femijet?

  Pse nuk protestoni para nje parlamenti antishqipetar qe nuk perfaqeson shqipetaret po krimin korrupsionin prifterinjte dhe IMAMET dhe e ka mbushur tere kryeqytetin me KISHA dhe XHAMIJA dhe te vetemin objekt Kulture duan ta prishin qe te ndertojne ndonje GRADAÇIELE apo MINARE ne mes te kryeqytetit te kalifatit Bathore ku ti ngrejne bythen perpjete ‘Zotit’ keta perdhunues te ZOTIT e ‘ Komandamenteve te tij ne emer te ALLAHUT?

  A e merni vesh o ‘Aktoruce’ dhe ‘hajdare’ qe po beheni ‘GREVETHYES’ te nje populli te tere qe perjeton mjerimin dhe nuk e kuptoni qe po strumentalizoheni si PUPACE ne duar te krereve te krimit e korrupsionit per te terhequr vemengdjen nga nje e ashtuquajtur ‘REFORME NE DREJTESI’,’VETTING e mender ‘Integrim ne Shishtufine’!!???

  Ku jane strukturat e ‘Vetting’ ku i kane zyrat MILIARDESHE kush eshte puna qe kane bere VJET ,kush i paguan DY ‘DREJTESI’ nje te GJIN GJONAVE e nje te SPAK qe seshte krijuar po marin miliarda nje prokurori te MARKUT e nje te LLALLES e tere HAJDAREVE qe bredhin neper Bote me parate e popullit???

  NUK ESHTE BERE ASGJE SE NUK KA KUSH TA BEJE!
  ”Ç’fardo qe te thone e bejne politikanet ne parlament e ku do,asnje ligj tjeter nuk do te jete i rendesishem,nese nuk zbatohen ligjet e reformes ne drejtesi..Proçesi ka vit vonese ,duhej te kish perfunduar e akoma nuk ka filluar..Nese ka miliardare e nuk justifikojne pasurite fillohet me dosjet e tyre e nuk ka asnjelloj justifikimi se nuk ka zyra”!1!!!

  Kete ka thene qysh para viti ish shefi i misionit EURIALUS Dr Ranier Devill.
  Nga ajo kohe nuk eshte bere ASGJE se nuk u intereson askujt te beje e zbatoje REFORMAT per te rilindur SHTETIN .dhe gjejne ‘aktorue’ e ‘hajdare’ te protestojne edhe para ministrise se brendeshme si i vetemi istitucion qe ngjall nje fije shprese!
  KJO ESHTE TRAGJEDIJA QE LUHET NE KURRIZ TE NJE POPULLI DREJT SHPERBERJES!
  ”+

  Reply to this comment
 2. IMAMI Arben June 13, 12:38

  T E A T R I !
  O ruhet si monument kulture me vlera e para hyrjes vihen bustet e Naim Frasherit e Kadri Roshit

  O rruhet dhe ngrihet nje xhami ku para hyrjes vihen dy bustet e shqines e Salinjanit qe bejne seks…

  O ndertohet nje ‘obelisk’ ne perkujtim te ‘harmonise’ fetare ku Nudistet sali like flori e Edvin shkerdhejne njeri tjetrin ne emer te allahut….

  Reply to this comment
 3. L.H June 13, 12:50

  ‘Babai’ i teatrit Brecht…
  .(paralelizem midis fashizmit hitlerian e xhihadizmit salisjan!!

  -Vine e marin nje ebre,mua nuk me pelqejne ebrejte e nuk thashe asgje..
  -Vine e marin nje Gej.Mua Gejte me japin shqetesim dhe i duartrokita…
  -Erdhen e arrestojne nje komunist.Mua nuk me intereson politika e i lashe te benin si te donin..
  -Ne fund erdhen te me mernin mua po nuk kish njeri te me mbronte!!!!

  E mer vesht o o Robert Ndenika pse je abandonuar e ke ngelur vetem e nuk te ‘MBRON’ askush??????

  Reply to this comment
 4. jetimet e Janarit June 13, 13:05

  Rezultatet e integrim-dekriminalizimit….
  a)KryeKar shteti kryehajduti Ilir Muti
  b)Kryetar i KLD-keshillit Larte te Drejtesise Ilir Muti
  c)Kryetar i KLS-Keshillit Larte Sigurise Ilir Muti
  d)Presidenti qe emron e shkarkon Prokurorin e pergjithshem..Ilir Muti
  e)President qe shkarkon dhe emeron kryetarin e larte te kontrollit te shtet-Leshit..Ilir Muti.
  f)Anetar i gjykates se larte akademik profesor doktor,nobelist GJIN GJONI
  g)Anetare te komisionit te ligjeve Mul Noka e Spartak Braho
  h)Guida supreme doktori i shokut Hysni kalifi serb Sali
  i)Zedhenesi i oborrit Edvin thonj pa preri
  k…Jakomoni Donald LU
  SKLLEVERIT KOKE PALARET

  Reply to this comment
 5. Monika Kryezeza ish prostitute tani drejtoreshe bordello June 13, 13:23

  Ne levizjen mbare popullore si dikur ajo e Haxhi Qamilit per te pushtuar tere vilat e gjirizit te lalesit e ,bare bregdetit nuk do kete ne perdorim shata kazma e lopata po koke bustesh qe ndodhen kudo ,,njeri me koken e bustit te hajdarit do luftoje me ate qe mban koken e bustit te metes,tjetri me koken e Gonxhe Bojaxhiut me koken e Janullatus,njeri me koken e Imamit kunder kokes se Salinjanit,tjetri me koken e Nishanit kunder asaj te Amit Matjanit….

  Reply to this comment
 6. QIrio QInam QInami June 13, 14:13

  u gjeten fondet….
  Qirja Sadije nga Sueija,qirje Aurela nga Hollanda,qirje Armina nga Dupai,Qitje ‘supermbesa’ nga Afrika ku nderzehet me zezake,Qirje Mona ,qirje shqipa,qirje mehmeti,qirje spiropali,qirje vokshi ,qirje topalli,qirje,ermajlinda ,qirje fevziu,qirje fullani ,qirje,Arxhida,qirje sllobodanka qe te gjitha te QIRE nga FAZLLIQ

  Reply to this comment
 7. nipi i shokut Hysni e shoqes Vito June 13, 16:23

  E DUAM SHQIPERINE SI NE KOHEN E SHOKUT ENVER PO PA ENVER HOXHEN DHE NEXHMIJE XHUGLININ.Ne vend te tyre te jene Salinjani dhe Grida Shqina….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*