13 shtator 2017

September 13, 2017 02:00 Updated

13 shtator 2017

Komento

4 Komente

 1. Robert Cumcakezi September 13, 07:46

  Bazuar ne titulin e shkrimit, une do te doja te pyesja mjeshtrin V.Malaj, se cila mund te konsiderohet per te si “dekade e bardhe” parlamentare gjate gjithe tranzicionit pa fund te shkerdhatokracise?

  Pa dashur te riperseris nje seri detajesh te hollesishme qe sjellin pothuajse per dite per ne lexuesit disa nga komentuesit me te spikatur te forumit, tere keto 27 vite, ku sallen e parlamentit e kane shkelur lloj-lloj monstrash kriminelo-parazite me qellim te vetem vetepasurimin permes zaptimit dhe mbajtjes pushtuar te kolltuqeve te kuvendit te shqiptareve, une do t’i etiketoja pa hezitim si vitet me te zymta te jetes politiko-shoqerore ne vend qysh pas clirimit.

  Njeherazi i bej thirrje gjithe inteligjences shqiptare te rrise ndergjegjen kombetare, te zgjohet perfundimisht nga letargjia qe e ka kapitur, e te bashkohet si nje trup i vetem kunder mizerjes dhe gjithe atyre, te cilet me veprimet dhe mosveprimet e tyre simulojne mosndeshkimin e krimeve kunder njerezimit.

  RPT: Ndeshkimi nga nje grup i pavarur gjykatesish i krimeve te Gerdecit dhe vrasjeve te 21 janarit jane GURI I THEMELIT per sjelljen e demokracise. Deri me sot Shqiperise ajo i ka munguar.

  POSHTE DEMOKRATURA !!!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH September 13, 09:26

  MONA- LIZA NE BOTEN E..(çudirave apo çmendirave!?
  ‘Injoranca eshte me e rrezikeshme se bomba atomike’Ajnshtajn.
  —————
  Nese Sali Neroni, po te ndertohej ne kete vend shteti i se drejtes do ti pritej koka ne GIOTINE si mbretit Luigji i XVI vendin e Maria Antonietes mbretereshes qe do ti pritej koka mbasi ti rruhej nuk do ish serbja Sllobodanke apo Lirija po do ish me siguri golloberdsja Monika ‘Sianuku’ apo allias Kryemadhja per krrimin korrupsionin e pergjegjese direkte 27 vjet per shperberjen e ketij vendi e ketij populli’Koke palare’ si asnjehere ne historine jo te Shqiperise po as te Europes e Ballkanit!

  Vetem nje popull ne krrize te thelle ‘depresive’ e deri ne krrize indetiteti mund te duroje deri ne skllaveri roberine e pushtetin mizor te ca Jenave gjak pirese se gra smund te quhen qe mbasi te vjedhin te vrasin te lene pa prone e pa pune e dy shtresat me te dobeta te kesaj shoqerije grate e femijet 27 vjet shume me keq se sklleverit vriten shiten per organe prostituohen perdhunohen jo vetem perqeshen me ironi shtazesh por u thuhet edhe ‘koke palare mbasi edhe i ke vrare!?

  A mund te quhet QENJE njerezore nje lope shterpe laramane e ngujuar 27 vjet ne stallen e majmerise te Salise qe ne Bote quhet parlament qe jo vetem nuk flet shqip se eshte injorane analfabete e pa asnje dite pune ne jete por ska si te arrije si qenjet humane ndryshe nga KAFSHET te njohe Vehten ne raport me te tjeret imagjino te njohe e te jete e pergjegjeshme per KRIMET e korrupsionin qe ka bere kur pa asnje lloj mandati del ne parlament e thote:
  ‘Ky eshte shteti qe duam’!?
  ‘Kjo eshte Shqiperija qe duam’!?
  ‘Kush mban pergjegjesi per kete situate katastrofike te vendit,ekonomise te shoqerise ,sejcili prej nesh por edhe ‘firma e Anastasit’!!!???’Perendi!Ku je?-thosh Migjeni:Perendi! Te befsha mutin -duhet thenekur po shuan nje popull te tere ne mes te Europes e po le Monikat gjalle ti rendojne kesaj toke qe si lope shterpa laramane ne jete dine te bejne vetem 3 gjera : te HANE,te Vjedhin,te DHJESIN (me firmen e Angjelit)!!??

  A e merni vesh ku jemi katandisur si popull !?
  Nje nga kreret e krimit korrupsionit qe jeton parajsen tokesore si dikur Katerina e Rusise qe mbasi bente seks me Muzhiket I vriste e i hidhte ne lume Monat,Majlindat e ErMajlindat e ‘integrimit’ ne Shishtufine te nje populli te tere ,gra e femije pa piken e turpitprovokon ‘koke palaret’ duke ‘pranuar’nga nje ane gjendjen ‘KATASTROFIKE’ e ‘pergjegjesine’ por,qe ‘AI’ apo ‘AJO’ qe i ka shkruar paçavuren qe lexon kjo lope laramane ,ka harruar krahes fjaleve KATASTROFE E KRIM te shtoje ne vend te fjaleve ‘pergjegjesi’ fjalet NDESHKIM-BURGIM-GIOTINE!

  Gjykim ndeshkim burgim qe nuk dorrezon mandatin e vjedhur 27 vjet e te shkosh para drejtesise te deklarosh tere pasurine ve vjedhur bashke me Liken apo Norodom Sianukun kur KJO si Monika lahet ne vaska qumeshti ,I ‘shoqi’ ben gjimnastike si kreu i korrupsionit ne uje me bixhiklete ,femijet marin avdes ne Ameriken e blere me flori ndersa mijera e mijera femije shqipetare jetojne ‘katastrofen ‘qe ua ke shkaketuar po ti bashke me burrin me emer arti ‘Like Flori !?

  Gjykim ndeshkim burgim se ‘shteti qe duam’ eshte te ‘ngrije’ jo lul hollandezin por tere PASURITE e tundeshme e te pa tundeshme brenda dhe jashte mbi e nen tokesore ne toke det e ajer duke filluar nga Gjirizi i Lalesit deri sa te kalojne ne SKANERIN e VETTING-ut!

  Shteti e Shqiperija qe duan shqipetaret nuk eshte as shteti i kalifatit qe ju ne emer te Allahut vrisni e prisni ‘koke palaret’ 27 vjet dhe kini perdhunuar ne emer te Allahut te ’10 Komandamentet’ e zotit duke u ngritur bythet perpjete imameve e zgjidhur ushkuret prifterinjve per tu shpetuar nga mekatet e krimit e korrupsionit por SHQIPETARET duan qe Monave ,Majlindave e ErMajlindave apo Gjoshave e Qosheve ,dodave e Dadove si VRASESE direkt e indirekt te FEMIJEVE e GRAVE shqipetare te dalin para gjyqit te POPULLIT e tu sekuestrohen:
  -Tere pasurite e tundeshme e pa tundeshme brenda e jashte e tu rikthehen shqipetareve.
  -Tu ngrihen tere pasurite jashte me firmen e fullhanerise dhe ato te pa justifikuara te sekuestrohen ato te ‘justifikuara’ nga puna e djersa te taksohen
  -Te verifikohen tere shpenzimet e bandave parti ne 27 vjet dhe para drejtesise shperdoruesit e fondeve te varferise
  -Te verifikohen tere shpenzimet ne 27 vjet jashte shtetit me femije soj e sorrollop e para drejtesise
  -Te verifikohen shpenzimet e tere krereve te krimit per lobizmin amerikan e tere krimineleve te ‘integrimit’ èpara drejtesise
  -Te verifikohen tere miliardat dhene dizinformacionit per te propoganduar krimin e korrupsionin
  -Te verifikohen tere shprenzimet per fene e fondamentalizmin e para drejtesise krimi me imunitet
  -Te verifikohen tere shpenzimet e nje shkolle ‘politike’ me perizoma ne Jale e para drejtesise
  -Te verifikohen tere shpenzimet e 30 klubeve sportive per hedhje shurre me se jetojne e ku i vjedhin parate
  -Te verifikohen tere tenderat e hajduterise te tere ish ministrave e deputeteve deri ne brtezin e trete e -BURG
  -Te verifikohet tere HAJDUTERIJA e MONAVE ne 1202 fantazma agjensi fondacione ndermarje hajdutesh ne shtetin e KALIFATIT qe ka ndertuar 27 vjet Monika kryemadhja e Neron Salija
  -Te verifikohen e llogariten MILIARDAT qe kane vjedhur 200 bandat parti te MONAVE,61 bashki 1600 keshilltare te MONAVE,12 qarqe te kanalizimeve MONAVE,57 ujsjelles te MONAVE!

  ‘Ky eshte shteti qe duan shqipetaret’!?-Thote Mona
  JO ky eshte antishteti qe ke ndertuar ti Salija e like florija qe ne Hage duhet tu shpjere drejtesija!
  ‘Kjo eshte Shqiperija qe do populli”!?-Thote Mona
  JO kjo nuk eshte me Shqiperija se nuk ka me shqipetare po xhihadiste skllever e metiste salisjane e socialSSaliste perfshi dhe muxhahedine qe per tere keto krime SHQIPETARET presi qe ju te perfundoni te gjithe ne GIOTINE!

  P.S Ambasadori LU,Po qe se administrata amerikane na konsideron akoma si koloni te pakten le te beje ato qe ka bere per korrupsionin ne sistemin financiar e bankar kur trufatorin e financave Bernie Madof e denoi drejtesija me 170 vjet burg e i biri u vetevar nuk meriton Salija mona e like florija te njejten ‘MEDALJE’ bashke me tere fullhanerine qe dogjen 27 vjet shqiperine!

  Reply to this comment
 3. .alarmi S.O.S September 13, 09:31

  Mos u merni me vezet e grenzave si puna e Lulit po meruni me kosheret e grerezave dhe pronaret e koshereve Sali Serbija Like Florija,çami Medija qe u ha mutin edhe luja dhe ameriqija se kane mbeshtetjen e shtetit islamik te kalifatit

  Reply to this comment
 4. QInam QIrjo QIrjazi September 13, 10:16

  Grenza e pare eshte Sali Serbi
  Shqipnine dogji e si hyri gjembi!

  Grenza e dyte eshte Like Skrapari
  qe ‘koke palaret’ pasi i vrau vari!

  Grenza e trete eshte tos hajduti
  Me Salen e liken gishtin ne bythe na futi!

  Grenzat e tjera ne parlament ngujuar
  Na shpune per lesh e na sollen te rruar!

  Jane gjithe llallat shurrat dhev hire
  Ish ‘trimat’ shqipetare i kthyen ne byth Qire

  Jane gjithe ministrat e financave me fullanerine grate e femijet prostituohen te perballojne varferine

  Jane gjithe ‘ambasadoret’ e ameriQise
  Qe u ben shkak ti hapin rruge kalifatit e Turqinise

  Jane tere erikat andushat xenat e Fev ziu
  Qe propoganduan perdhunuesit qe kete popull qiu

  Grenza jane Pollot fugat Lubonjat tarifat e bllokut
  Qe 27 vjet i bene masazh koqeve te kalif sali ‘malokut

  Kane ngelur me shume grenza se shqipetare
  Qe neper Bote nuk dine ku kane dhe varre!

  Koshere grenzave eshte parlaMenopauza simbol i krimit e idjotit,
  TERE KRIMET DHE KORRUPSIONIN 27 VJET BEJNE NE EMER TE ZOTIT!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*