13 tërmete godasin Shqipërinë gjatë orëve të fundit

May 20, 2018 09:07

13 tërmete godasin Shqipërinë gjatë orëve të fundit

 

Vendi ynë është goditur nga një sërë tërmetesh gjatë natës së kaluar dhe mëngjesit të sotëm.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, janë regjistruar të paktën 13 tërmete me intensitet të ulët.

Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 03:15 minuta të mëngjesit të sotëm në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km.

Zona që ka regjistruar tërmete të shumta është fshati Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tre tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi.

Një tërmet është regjistruar në afërsi të kufirit me Greqinë.

a.s/dita

May 20, 2018 09:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*