14 gusht 2017

August 13, 2017 23:54

14 gusht 2017

August 13, 2017 23:54
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 14, 08:49

  KLSH apo KSHL!?
  Kontroll i Larte Shtetit APO Kontroll i Shtetit te Leshit!?
  ———–
  Ne shtetin e kalifatit ku tashme jane me shume muxhahedine kamikaze imame salisjane se shqipetare perveç shoqatave fondacioneve e istitucioneve qe vjedhin e rjepin popullin me te varfer te Europes dhe Ballkanit si KQZ-ja qe vjedh çdo vit 70 MILION.pa patur asnjelloj pune,.nje ministri integrimi qe vjedh çdo vit 200 MILION pa bere asnje lloj pune veçse ti ‘integroje’ shqipetaret ne shidshtufine,nje avokat i ‘Poplave’ e krimit se populli nuk e ka pare asnjehere ti beje AVOKATINE qe vjedh mbi 100 Milion ne vit,Nje president i ‘koke palareve’ qe vjedh me 70 sejmene rreth 200 Milion,3 qUrravi ne arrati qe vjedhin mbi 1 MILIARD e 600MILION,2 parlamente nje i vjeter e nje i RI plus senatoret e perjetshem per krime ndaj shqipetatreve qe vjedhin Mbi 1,2 MILIARD çdo vit qe veterm vjedhin per ironi te fatit dhe INJORANCES se ‘kokepalareve’ jane dhe 128 banda te quajtura parti qe vjedhin rreth 200 MILION çdo vit dhe ,mbi te gjitha nje KLSH Kontroll i larte i ‘shtetit’ qe kontrollon e administron LESHIN e bashke me Prokurorine e pergjitheshme te kryehajduteve me imunitet!

  Ne krye te piramides se krimit e korrupsionit ne kete vend qe dikur quhej Shqiperi kane qene dhe jane dy istitucionet financiare me te medhaja ne Bote FMN dhe BB si te HUAJ qe kane financuar krimin e korrupsionin duke i futur femijet shqipetatre dher brezat qe do vine 5 MILIARD euro borxh dhe dy istitucionet me te inkriminuara ne vend KLSH-Kontrolli i larte i Leshit dhe prokurorija e pergjitheshme ku kane ‘drejtuar’ administruar e ARKIVUAR -Krimin e Kotrrupsionin ku ne krye te tyre kane qene e jane emra te perveçem si Ina Llalla alias Adriatik Rama apo Blerim Leskaj allias Bujar çela!??

  O sKipetarka e sKipetare ,
  A e merni vesh qe ky vend ‘nuk behet’ jo se e ka thene ‘Konica’ dhe e ka perseritur kavajsi Hushi se i ra dielli ne koke se u fut ne çader por se ROJET e shtetit qe jane PROKURORIJA dhe KLSH 27 vjet u kane hapur dyert krereve te hajduterise duke VJEDHUR jo vetem pjesen e tyre por duke ARKIVUAR krimin e korrupsionin!?

  Te paret qe duhet te shkojne nme gjyqin e Hages duhet te jene tere prokuroret e pergjithshem e kryetaret e kontrollit te larte te Leshit qwe kane mbylluar apo ARKIVUAR tere dosjet e Miliardave te zhdukura ne drejtim te pa njohur me emrat e krereve te ‘politikes’
  Me pas tere ‘GOVERNATORET’ apo FullHanet qe kane mbyllur e nuk hapen per ‘prajvasi’ te tere dosjeve te krereve te hajduterise me firmen e vulen e Bankes se shqiperise!

  Tere prokuroret e pergjithshem e kryetaret e Kryetaret e kontrollit te shtetit shumica ne azil politik ne Ameriqi si dikur kreret e nazizmit ne Ameriken e Jugut duhet te dalin ne banken e te akuzuarve dhe publikisht tu thone shqipetareve :

  1.-Sa nga kreret e 128 partive nuk kane bere 27 vjet trasparence te fondeve ne fushata elektorale e duhet te meren ne ndjekje penale si ndodh ne gjithe Boten
  2.-Sa ministra kryeministra kryKare shteti kane bere shperdorim fondesh publike ne keto 27 vjet dhe duhet te meren ne ndjekje penale si ne gjithe Boten
  3.-Sa deputete ministra kryeministra kane financuar medjat ne kundeshtim me ligjet per te propoganduar krimin e korrupsionin e duhet te meren ne ndjekje penale
  4.-Sa deputete ministra kryekare partish kryeministra deri ne BREZIN E TRETE kane depozituar kapitale jashte ne menyre te pa ligjreshme,per evazion fiskal,apo te pa deklaruara
  5.-Sa MILIARDA HUMBJE populli shqipetar per 27 vjet nga shitja e falja e tere pasurive kombetare mbi e nentokesore e kush jane FIRMETARET e shitjes ‘Shqipnija 1 EURO?
  6.-Sa MILIARDA jane vjedhur nepermjet tenderave konçensioneve e investimeve pa KRITER per te ndertuar ‘KESHTJELLA NE RERE’ apo autostrada se atje VIDHET me shume bashke me ‘KASNECET’ e FMN e BB e kush jane kreret e hajduteridse nga salija tek like florija!?

  SKipetarka e sKipetare,
  Me gjithe mend besoni ju se mund te behet VETTING-u me Ina Llallat pa ju neneshtruar parlamenti i KRIMIT-Dekriminalizimit!?Salija Dash Shehi e Medija do miratojne komidsionin e vleresimi!?

  Me gjith mend e kini qe nje Lu e Vllahutin qe perfaqesojne ato vende qe kane bere kete katraure do bejne vetingun me AIna LLallat e ca Shtylla apo ‘HUNJ’ kur ne PARLAMENT vazhdojnre te jemne kreret e mafjes krimit e korrupsionit qe drejtohen nga fazlliqet ,nue kalajt e kali i nipit serb!?

  Me gjith mend e kini qe behet VETTING pa dekriminalizim e te zbatohet kodi PENAL pa u zbatuatr me patre ai MORAL!?Me gjithe mend e kini qe gtere kreret e krimit e korrupdsionit 27 vjet jetojne parajsen tokesore e shqipetareve u kane vene para hundes KARROTEN e integrimit e tani mbas bythe preshin VETTING qe na thone si femijeve se do filloje ne 0ren X ne daten X ne diten X ne ,muajin X e ne vitin X!?

  Te arrestohet ne flagerance edhe kryetari i kontrollit te larte te antishtetit dhe prokurori i pergjithshem qe lejojne krriminelet me imunitet qe me gjakun e femijeve te uritur 27 vjet kerkojne te harxhohen edhe 1 MILION euro per te resgtauruar ‘GDINEN E VETTINGUT’ ku do vene bythet milionere per te zbuliuar milionieret nderkohe qe tere GODINAT e ish kryeqytetit jane bosh e kthyer 27 vjet ne BORDELLO ku krifen e bejne orgi kreret e te quajturve parlament ministri e ‘parti’!

  FMN dhe BB 27 vjet financuese te krimit e korrupsionit duhet urgjent te nderpresin ‘kredite’ qe per shlyerjen e tyre bashke me interesat kreret e krimit e korrupsionit ,’burrat e shtetit’ e ‘yjet ne ngjitje’ shiten e falen ish Shqiperine dhe e lane brezat qer do vine pa te ARDHME!

  Reply to this comment
 2. L.H August 14, 08:55

  Mojkom,
  Nuk ka kuptim fjaòla ‘deputet’ pa prapashtesen ‘I populli’
  Para ’90 edhe pse Ishim ne te ashtuquajturen diktature shqipetaret jo vetem votonin direkt deputetin e zones por per te qene te sinqerte ishin njerezit qe mbrapa kishin nje kurikulum te pasur dije dhe pune qe dinin edhe te mbillnin dhe te korrnin!
  Ky vend ka 27 vjet pa shtet pikerisht se nuk ka nje nga shtyllat e shtepise apo shtetit qe quhet parlament…

  Reply to this comment
 3. 3 MILION KOKE PALARE August 14, 09:11

  Ketij vendi e populli ja ka marre ferra uraten qekur i dituri u zevendesua nga idjoti ,gazetari nga zagari ecivilizimi nga injoranca e analfabetizmi zogolljano-salisjan.
  A mund te imagjinohet ne mes te Europes ne shekullin e 21-te te çensurohet MIGJENI dhe vepra e çabejit te zevendesohet nga ‘guida e leterDhise’ se supermbeses se Salise…..

  Reply to this comment
 4. 007 Agjent iUDB CIA,SIM,KGB August 14, 12:15

  KY VEND PASI NGELI TOKE E DJEGUR ME REGJI TE AMBASADFOREVE BIBERAKJVE DHE SENATOREVE DO RRETHOHET ME MUR NGA TRAMP APO TRUMAP E DO KTHEHET NE KA,MP èPERQRENMDRIMI TE TYERE XHIHADIOSTEVE MIUXHAHEDINEVE E TERE SEKTEVE FETYARE QE JKANE KUNDER ‘ARMIQVE’ TE AMERIQISE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*