14 gusht 2019

August 14, 2019 02:20 Updated

14 gusht 2019

August 14, 2019 02:20 Updated
Komento

13 Komente

 1. A.GRAMSH August 14, 06:17

  SHEN PJETRI,EDVIN PILATI,VOA DHE SALI LUGATI!

  ‘To be or not to be’;’essere o non essere’;’te rrosh apo te mos e rruash kurre ky eshte problemi sot pas 30 vjetesh”!
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Tre habere dhe nje ‘lajm’ kishim dje nga hamamet e kalifatit te Bathores!

  Haberi i pare:Erjon Braçe,ruajtesi i breshkave ne sallen e hartave thote:”Shikoni ç’behet poshte dritares sime:Kantjer i madh i pyllit orbital te betonit”!
  Nuk ka ngelur shqiptar me ne kete vend ti kerkoje me urgjence doreheqjen.Nuk ka kush te therrese shoqatat nderkombetare te mjekeve pa kufi ti bejne trajtim sanitar te detyruar!

  Haberi i dyte:KLSH-Kontrolli larte i Leshit jep alarmin:
  ”Ka tre dekada(mbi 30 vjet) qe nuk ka inventar as per pyjet ,fondin pyjor e kullosor’?!
  Pra nuk dihet sa drure arre pishe ahu,lisi kullumbrije murrizi kane ngelur ne kete vend e sa jane bere hunj per eksport!?
  Nuk ka ngelur shqiptar qe tio vere zjarrin gketij istitucioni krriminal ne sherbim te krereve te xhihadit qe akoma nuk dine qe ky vend eshte 30m vjet pa shtet dhe pa asnjelloj statistike demografike sa SHQIPTARE pas 30 vjetesh kane ngelur gjalle sipas grup moshave kur ne listat e zgjedhjeve te KRIMIT ka akoma emera kadaverash qe kane vdekur qe ne luften e pare boterore e vazhdojne e votojne per kalif Saline,Edvinin e Like florine!

  Haberi i trete: Kryetari i ri i bashkise se Shkodres zgjedhur direkt nga populli e me mandat te popullit kur ka qene i vogel thuhet se bente shurren ne dyshek e nuk e ka treguar!Kete gje per habi te tere dynjase e konfirmon me dokumenta edhe VOA!?
  Autori i ‘kurbanit’ Edvin pas perhapjes se ketij haberi si i pa pune menderisht,dhe pas u konsultua me kurbanin Lylzim e me porosi te kalifit Sali deklaron:

  ”Deri sa te dale e verteta ligjore per ‘shen’ Pjetrin,.Vladrini dhe partija Socialiste i kane rruget e ndara plotesisht”!?
  E njejta gje sikur ti thone njeri tjetrit keta alabake e perdhunues apo peng marres se nje populli te tere se grate e tyre ne moshev te re nuk kane lene hu pa thyer dhe keta ,nga inati,deri sa te vertetohet ligjerisht nuk do flene ne te njejtin krevat po do flene me shQInat!

  LAJMI!
  ——Lajmi i vertete qe do trondiste tere strukturat e shtetit ne nje vend ku egziston shteti do perbente ne gjithe Boten do te ish:
  Nje shtetas kosovar me inicialet Y.A 51 vjeç terrorist i ISIS si tere terroristet qe per 30 vjet terrorizojne kete vend e kete popull permjet kryqezatash ne emer te ‘alla akbar’ e drejtuar nga kreret e xhihadit ne kalifatin e Bathores,ne drejtimin e kreut te terrorizmit Ballkanik kalifit Sali Karaxhixh,u kap ne Elbasan si trafikant armesh te PERSERITUR me 19 pistoleta,400 fisheke,1’5 kg TRITOL!

  Tere mender trupi diplomatik akredituar ne kalifatin e Bathores perfshi ‘aleatin’ strategjik SHBA-te dhe BE-OSBE-HALE nuk flasin fare,’po fare fare’ per kete ‘lufte te shenjte’ ne emer te alla akbar qe po behet 30 vjet ne kete vend nga paramilitare te ISIS kryesisht me ‘hajdare’ dhe ‘kosovare’ per te fshire nga faqja e dheut nje ish popull Shqiptar!

  Askush nuk flet se ne kete vend pa shtet 30 vjet ligjin e ben antishteti,forcat paramilitare te legalizuara ne divizionin ‘Hajdari si dikur gjate luftes ne divizionin famekeq me ‘SS’ ‘Skenderbeu’ dhe vendi eshte kthyer ne duar te ISIS ku 30 vjet tere aematimi municioni i ish shtetit shqiptar llogaritur ne 5 Bomba ATOMIKE te kalibrave 19 dhe 21 Kilo Ton qe u perdoren ne Jeroshima e Nagasaki rane ne duar te xhihadit per terrorizem nderkombetar dirigjuar nga nipi serb SYPESHKAQENI dhe tere armatimi i huaj qysh nga kontrabanda e Bukoshave,Batove,Buzzaleve vazhdon e futet ne nje vend tragjikisht pa shtet per te RI armatosur strukturat paramilitare ne ‘luften e shenjte’ ,kryqezatat per te zhdukur bashke me ‘krishterimin’ si fe te ‘DJALLIT dhe besimtaret bashke me SHQIPTARET!

  VOA!?
  ———–
  Nuk gjen as kohe as dokumentacionin per kete ‘lufte te shenjte’ ne emer te ‘alla akbar’ sepse eshte propogandistja kryesore e fondamentalizmit islamiko xhihadist konvertimin e fese se krishtere ne xhihad si dikur ne vitet ’70 pas eres se re kur digjeshin ne turen e druve kush deklaronte se ish i krishter!
  VOA me investim te miliatdave te botes fondamentaliste e me regji te huaja te tere agjenturave antishqiptare sipas boshtit Biberaj-Beograd-Berishe gjen kohe te meret me ca ‘dokumenta’ qe nje i krishter me emerin PJETRI kur ish i vogel si shumica e rinise shqiptare qe u perzu nga keto troje me gjenocid TITIST na paskerka shperndare droga e qe eshte e pa ligjeshme nderkohe qe kreret e mafjes dhe te droges se KRIMIT dhe KORRUPSIONIT qe kane VRARE dhe VJEDHUR 30 vjet shqiptare e mbi te cilet rendojne DHJETRA vepra penale vazhdojne e qendrojne ne krye te XHIHADIT e jo vetem kaqe por dekorohen me medalje nga pushtuesit ,kolonizatoret’Burra shtet’,’yje ne ngjitje’ e si simbol i krimit Serbi Berisha emerohet KALIF ndersa simboli i korrupsionit ‘president’ ndersa nje ‘thonj pa prere’ ,i pa pune menderisht ‘Kryeminister’!?

  DROGA!?
  —–
  Fjala ‘droge’ qe ta marin vesh tere ata ‘koke palare’ po futet ne kete vend si veper ‘penale’ nderkohe qe ky vend ka 30 vjet qender e Droges,kolumbi apo Avganistan,pikerisht per te ‘DROGUAR’edhe ndonje mendje te ngelur e kthjellet e mbajtur ne perjetesi pushtetin krriminal xhihadist te kalif SALISE Edvinerave e Like florise si KUJSLINGE-Buratine qe fijet ua leviz i njjejti ‘REGJIZOR’!

  Fjala ‘dtoge’ eshte sa per te lare gojen sepse me kete fjale ka gjasme 30 vjet qe ‘luftohet’ ne Avganistan dhe jane vrare mbi 1 Milion te pa fajshem dhe mbas 30 vjetesh qeverrija me e korruptuar ne Bote si kjo e jona eshte aleate kryesore e Amerikes nderkohe qe 96 bperqind e droges vazhdon te jete ne duar te TALEBANEVE njesoj si tek ne ne duar te kreut te TERRORIZMIT apo kalif SALISE dhe kreut te korrupsionit Like florise!

  ‘Shen’ PJETRI!?
  ——–
  Nder tere keta protagoniste te krimit e korrupsionit e antishqiptarizmes nga VOA deri tek kalif Salija,Edvini,Like floriri e ca mender terroriste e kamikaze BARDH SPAHIJA kerkohet te behet koke turku per dy arsye fare te thjeshta:
  E para se eshte i vetemi qe ka mandat populli e ketu fjala popull eshte sinonim i tog fjaleshit ‘koke palare’ dhe jep shqetesim krereve te krimit qe 30 vjet e kane vjedhur dhe vrare!
  Dhe se dyti PJETRI eshte i ‘krishter’ qe si tyhame me siper ‘duhet te digjet ne turen e druve’ njesoj si behej ne vitet ’70 e lindjes se krishterimit ne perandorine romake dhe ish ‘Shkodra e moteve’ ashtu si sot e 30 vjet duhet te jete pjese e kalifatit prone e çiflig e ISIS e ‘hajdareve’ dhe ‘kosovareve’ -ISIS e te ngelet pa indetitet!
  Kreret e xhihadit qe dogjen mandatet ne emer te ‘alla akbar’ se pane ne filxhan e qe dolen nga DERA kerkohet me te gjitha format te hyjne nga dritarja me ndihmen direkte te ‘misionareve’ te xhihadit e propoganduar nga VOA!?

  Edvin Pilati!?
  ——
  Eshte ‘figurant’ palaço,buratin ne duar te te njejtit ‘regjizor’ dhe çdo dite qe kalon pas 6 vjetesh vetem idjotet nuk e kuptojne se jo vetem nuk po QEVERRIS se nuk ka ngelur asgje per te qeverrisur po nuk e ka ne dore as DOREHEQJEN sepse nuk e lene ustallaret qe e kane futur ne thes te dorehiqet deri sa ta shkaterroje nga themelet e mos i lere asgje te ashtuquajtures PS si pjese apo element i luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit e restaurimin perfundimisht te ish shtetit te kalifatit-ISIS me rrenjet tek ish shteti i shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit!
  Veprimet e nje QENJEJE me emerin Edvin me probleme te renda te shendetit mendor ne tere vendet edhe te Ballkanit do ta kishin jo shkarkuar po terhequr zvarre nga kreu i qeverrise po nuk e kupton qe duhej te kish ikur vete!
  Pse nuk iken?Se nuk e lene ustallaret dhe regjizoret qe kerkojne te restaurojne ketu plotesisht xhihadin.Jane ata qe kane bere skenaret e gjenocidit te ketij populli,zevendesimit me te huaj ‘Hajdare’,’kosovare’,UDB-ashe qe shumica nuk flet shqip e deri tek kabineti qeverritar KUJSLING ne perberje te te ciòlit jane jo vetem keshilltare Bato,berate e Buzhale por edhe deri ‘minister i jashtem’ e ‘minister i arsimit’ XHIHADISTE-‘KOSOVARE’ pa asnje lloj trasparence e imagjino ‘DESHMI PENALITETI’ me rrenje e me dege!?
  Ndersa PJETRIT i vetemi nder tere keta xhihadiste perfshi Edvinin i tundet nje cope leter higjenike qe nga analizat e shurres i del se ka pire droge kur ish femije e qe kjo leter nuk ‘DIHEJ’ as nga VOA as nga kalifi Sali e as nga Edvini qe kerkon te laje duart si PILATI!
  JEP DOREHEQJE EDVIN PILATI!

  P.S ‘Me mire 100 Krriminele jashte se nje i pa fajshem ne burg’!Ketu kerkohet 30 vjet te burgosen tere shqiptaret (gomaret)e jashte krriminelet(atllaret)

  Reply to this comment
 2. intelektuali August 14, 06:42

  Po ngutem te shkruaj heret ne sabah, qe te mos me parakaloj spiuni i sigurimit me pseudonimin “GRAMSHI”, alias Hamdi Dega, kriminel i Enverit me vemjen e tij, Alban Dega qe eshte i abonuar paraprakisht ne vendin e pare, ne faqen e pare me dacibaot e peshtira enveriste, ja te shikojme se mos kem fat sot:

  Nje pergjigje qytetare nga:

  intelektuali

  “IRONIA, SARKAZMA DHE TALLJET E FANATIKUT VIKTOR MALAJ NUK MBULOJNE DOT TE VERTETEN QE LANC-I I ENVERIT ISHTE ISHTE NJE ORGANIZATE KRIMINALE E NGRITUR NGA JOSIP BROZ TITO ME URDHER NGA MOSKA

  Pamfleti i enveristit, Viktor Malaj qe ka dale nga brima e miut per te mbrojtur KAUZEN e Partise per LANC-in kriminal dhe totalisht jugosllav te Enverit me llogje budalli si estradat e Kohes se Qepes te Partise se Punes me Luftar Pajen dhe Skender Sallakun nuk mbulojne dot te verteten e hidhur se LANC-i i Enverit, ishte Organizate Terroriste sic e cilesoi edhe Gjykata e Hages per krime kunder njerezimit e ngritur enkas pas Luftes jo vetem qe vrau dhe masakroi aleatet angleze ne Kanalin e Korfuzit me mina jugosllave, shiti tek Rankovici vellezerit kosovare ne Tivar, por tradhetia me e madhe antikombetare ishte qe impelementoi me urdher nga Beogradi dhe Moska “MURTAJEN” bolshevike Lindore me banden sadiste te Enverit dhe Nexhmijes qe gradualisht e transformuan Vatanin si nje kopje te Auschwitz-it te Hitlerit, rrethuar anembane me tela me gjemba, mbushen si djaj “Antikrishte” lumenj me gjak njeriu te pafajshem duke vrare kundershtare dhe komuniste papushim, e izoluan Shqypnine totalisht nga Bota duke falimentuar ekonomine me tollona dhe bunkere dhe renuan shtetin si kurre me pare ne histori.

  A NDJEN FAJ PER KETE KRIM MAKABER ANTISHQYPTAR DHE ANTIKOMBETAR O ENVERISTI VIKTOR MALAJ?

  sepse:

  Nga kjo dacibao pa moral publikuar ne gazeten e nerume DITA duket se je nje “Derr” i Fermes se Kafsheve te Enverit,

  KU TE GJITHA KAFSHET ISHIN TE BARABARTA, POR DERRAT ISHIN ME TE BARABARTE SE TE KAFSHET E TJERA.

  Reply to this comment
 3. Fan S.NOLI August 14, 07:17

  Shen Pjetri mbi mangall

  Fryn’ e çfryn veriu,
  Ngrin, merdhin i ziu
  Dhe mangallit i afrohet
  qe te ngrohet.

  Krishtin brenda e gjykojne
  Dhe pas ligjes e denojne,
  E goditin dhe e shtyjne,
  E peshtyjne.

  S’del askush qe t’a shpetonje
  Roma do t’a kryqesonje
  Triunfon legaliteti
  Dhe laneti.

  Kur e rrahin dhe e tallin
  Pjetri ngulet mbi mangallin,
  Kur e pa u koll kendezi
  Nga qymezi.

  Dhe nje sherbetor i tha:
  ”Je dhe ti nje nga ata”
  Po Shen Pjetri proteston
  E mohon.

  Kruspull mbi mangallin mblidhet,
  Po djeg doren dhe perdridhet;
  Se ç’kerkon bandill kendezi
  Nga qymezi.

  ”S’ka e s’ka si heroizma,
  Edhe si idealizma,
  Po kur dimer del behari
  S’ka si zjarri”

  ”Nga ata je”-thot’ajo,
  E mohon Shen Pjetri:”Jo!
  As e njoh as e kam pare
  Moj e marre!”

  Kruspull mbi mangallin mblidhet,
  Po djek mjekrren dhe perdridhet;
  Se ç’kendon bandill kendez
  Nga qymezi;

  ”Shkab” e shkemb me poz’ e fjale,
  Se ç’na dolle shkrumb e gale,
  Ne je trim ketu tregoje,
  Shko shpetoje.”

  Thot ajo:”Je mos genje!”
  Pjetri e mohon me be:
  ”Jo per Zotin moj aman,
  S’jam e s’jam.”

  Kruspull mbi mangallin mblidhet;
  Po djek gjuhen e perdridhet:
  Se ç’kendon bandill kendezi
  Nga qymezi;

  Simon Pjeter,Bar Jona,
  Keshtu ndahet kjo dynja;
  Kryqi andej ketej buxhaku
  Dhe allçaku.

  Se ç’e dogje se ç’e fike,
  Gjel me gjemb’e keng’ armike,
  Dhe ndergjegjen se ç’ia çpove
  Se ç’ia zgjove.

  Se ç’vajton Shen Pjetri hidhur,
  Lesh- leshuar duar- lidhur,
  Tri her’ e mohoj pa gdhire,
  Faqe-nxire.

  Reply to this comment
 4. GJYQI I HAGES August 14, 10:21

  ”O shqiptare:Nenes mos ja beni varre”!
  Do ti vesh gjith Botes zjarre
  gjej nja dy tre koqevare….
  Po nuk e kuptuam qe ky popull tere fatkeqesite i kane ardhur nga mergata e qyqes ne amerike lobi Kosovar shumica agjente te UDB-se Biberajve,Beogradit,Berishakjt,Bato haxhinjte Babalet,Buzhalet qe kerkpjne te hakmerren me popullin shqipetar qe luftoi e ndertoi shtetin nuk kini kuptiuar nje M U T !
  Po nuk e moret vesh qe Edvin Rama eshte zogist zogolljan xhihadist fondamentalist me i rrezikshem edhe se babai i tij shpirteror krrimineli Sali Karaxhixh nuk kini kuptuar nje M U T!
  Po nuk kini kuptuar qe edhe kjo puna e Pjetrit te Shkodres eshte regji e skemnare te ardhur te organizuar nga qarqet e mergates se q2yqeve e pasardhesit e Xhafer De vave,hamit matjaneve mitateve e mutrave te tjere dhe Edvini eshte ne tave si matraèpaz i peshtire qe luan me mandatin e popullit shqiptar per ti fshire bythen krriminel Salise dhe kryehajdut Li9ke florise nuk kini kuptuar nje M U T!

  Reply to this comment
 5. Idjoti Bathores August 14, 10:37

  UNE KAM SHUME BESIM JO ME TEK PERENDIJA PO TEK MAJKO PANDELIJA!EDHE PSE DUKET SI IODJOT I LINDUR E AS TE QI AS TE LESHON ATE E DUAN KOQEVARET DHE BODEGARDET!?

  Reply to this comment
 6. L.H August 14, 10:52

  Valdrin Pjetri!?
  Te zbatohet vendimi e mandati i Sovranit:
  -Duhet te futet me urgjencer ne zyren e kryetarit te Bashkise Shkoder
  -Duhet te ulet me urgjence e ne prezencen e OSBE-se ne karriken e kryetarit te Bashkise Shkoder qpofte edhe 1 MINUTE!

  Eshte ligji dhe sovrani popull ai qe vendos pas ’30 WQershorit’ e jo ,me kreret e krimit e korrupsionit perfshi dhe Edi Ramen nje antishqiptar me simbolin e ‘Z’ zogolit ne koke dhe ss ne tatuazhe!!!!!

  Eshte vetem ligji ,drejtesija,prokurorija ajo qe verteton nmese ka shkelje te ligjit elektoral,te kerkesave per te qene kryetar bashkije dhe nese ka pergjegjesi penale qe bije ne kundershtim per te qene kryetar bashkije .Atehere dhe vete,m atehere me LIGJ mund ti kerkohet doreheqje e detyruar po ka veper penale dhe nga strukturat e Subjektit qe e kane kandiduar per ane Morale dhe nese ai e Pranon.
  Valdrini ka mandatin e popullit mbi ate te partidse dhe mund te deklaroje qe shkeputet nga PS dhe kalon me ke do parti ne nje vend ku ka shtet e demokraci!
  Perrallat qe kerkojne te na tregojne kinezerite LU per droge per Saje Qorri e Shullaze jane pordhe me rigon per ti vene kazmen reformes ne drejtesi pa lindur akoma e te harrohen tere krimet e sali serbit dhe tere korrupsioni qe llogarotet ne mijera e mijera miliarde dhe qe jane ne tave tere ambasadoret e AmeriQIse te BE-se e tere senatore lobiste ….Mir u pafshim SPAK-SPURDHJAK!

  Per kete Pjetrin kerkohet deshmi penaliteti para 15 vjetesh per tere krriminelet ne parlament thuhet ne reformen mender drejtesi nuk mund te kandidojne vetem nese kane ‘Rekorde krimesh’??????
  Po rekordi i krimeve kush eshte!?

  Reply to this comment
 7. jetimet e 21 Janarit August 14, 10:55

  Po ajo SpiroPordha apo spiropali allias EVA BRAUN ku behet tani !?

  Reply to this comment
 8. Anne Frojd August 14, 12:01

  Rrugaçeri ,.alabalkeri ..te biesh ne duar te ketyre nje popull i tere qe nuk na klamne le gje pa bere dhe presin nga Italija te na thone nese ka bere apo jo veper penale nje ish minister i brendshem.,e tani njre lkryetar nbashkije zgjedhiur nga populli…A ka me tragjedi se kaqe te presim nga Italija qe pasi te perkthejne kerkesen e Flamur Nokave e Hajdar Matajve te shkruar ne arabisht,ta perkthejne ne iytalisht nja 500 faqe e te na i dergojne ne italisht e ne te na i perktheje po Flamur Noka ne arabisht e pastaj kur te krijohet SPAK te kerkojne perkthyes shqiptare neper Bote tua perkthejne ne shqip…Mjere ky popull..
  Ndersa nje kryeidjot me te meta te theksuara mendore qe pretendon se eshte kryeminister njehere mer rolin e Shaban Qoses,nje here te Koçit nga filmi ‘Zonja nga qyteti’,nje here te Robert çamçakizit e njehere te Osman Gazepit.
  Ne cilin vend te Ballkanit pa le EAuroèes kryeministri fut hundet deri atje qe u thote kryetareve te bashkive te zgjedhur nga populli :Te me dergoni mua tere emrat e drejtoreve e zvendesva e nje te jete gruase m,e pare dua ta provoj une dhe po spati gra ti gjeni qe do te thote burra te nderrojne seks…A ka me psikopat se ky mresjetar injorant me tru asfalt me emerion Edvin??

  Reply to this comment
 9. MIGJENI August 14, 12:04

  ”Mjerimi s’ka fat.Por ka vetem zhele,
  zhele fund e maje,flamujt e nje shprese
  t’shkyem dhe te coptuem me t’daliun bese.”

  Reply to this comment
 10. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 14, 13:25

  Perfundimisht agjenturat,kolonizatoret tani pas 30 vjetesh ke kane te parin qehaja ne kete vend??????
  Salija,Medija,Like florija e çfare vendi ze ne kòlasifikim Edvini ne krahesim me Saline,Medine,Like Florine,FullHanin.Bode,Dhori kulpon,tere boset miliardere te sistemit ekonomik Bashkim Ulajt,Rezart Taçat,Nue kalajt,Naçin,.Baçin,KaçIn…..!!!!!

  Reply to this comment
 11. nipi i Tano Banushit August 14, 13:43

  Shkodranet qe kane votu me dat 21 Gausht duan kryebashkiakun e ri bashke me keshillin bashkiak brenda ligjeve te shtetit te se drejtes nga populli me popullin per popullin-..Populli i Shkodres ashtu si tan populli shqiptar njohin si te ligjshem tane kreret e bashkive te zgjedhun direkt nga populli dhe kjo deputete lkryeministra ministra te emerum nga kreret e bandave…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim