Një replikë e djalit të Berishës dhe një përgjigje nga DITA nga numri i 14 korrikut 2013

September 14, 2014 07:06

Një replikë e djalit të Berishës dhe një përgjigje nga DITA nga numri i 14 korrikut 2013

Shkëlzen Berisha ka reaguar ndaj akuzave të Izet Haxhisë në një  intervisten dhene numrin e fundit në DITA.

Ish-truproja thotë se Shkëlzeni është perdorur nga individe te skeduar si trafikante për të transportuar drogë me makinen zyrtare te Sali Berishës kur ky ka qenë në postin e Presidentit.

Sot tualeti mediatik Dabulla-Rama, i njohur ndryshe si gazeta Dita, intervistoi vrasësin e radhës të Azem Hajdarit, sipas të cilit, unë para 18 vjetësh, kur isha gjimnazist, paskam shpërndarë drogë dhe mbledhur miliona lekë nga miq të këtij vrasesi.  Ndonëse nuk është e udhës t’i përgjigjesh çdo lloj vrasësi e batakçiu që gjen hapësirë e ngrohtësi në mediat e qeverisë, e pavarësisht absurditetit dhe llumit nga vijnë këto shpifje, në respekt të opinionit, më duhet t’i hedh ato poshtë me neveri si të tilla – shkruan djali i papunë miliarder i Berishës.

Kjo eshte e dyta here qe Shkëlzeni fyen Diten dhe stafin e gazetës.

Në 14 korrik 2013 pas botimit në DITA te nje deshmie nga një oficer i Rinasit se Shkelzeni eshte pare disa dite pas zgjedhjeve te 23 qershorit te kalojë pa kontroll nga seksioni VIP disa valixhe te dyshimta, djali i ish-kryeministrit shperndau ne media nje email ku shkruhej nder te tjera:

“Sot gazeta “Dita”, nje e perditshme e njohur ndryshe dhe si tualeti mediatik i Edi Rames botoi shpifjen e radhes. Ne respekt te opinonit, deshiroj te bej me dije se ky lajm eshte fund e krye nje shpifje dhe trillim. Ky pergenjeshtrim publik do te shoqerohet me nje padi per shpifje. Shkelzen Berisha”

Në korrik 2013 iu pergjigjem Shkelzenit për Rinasin me editorialin e mëposhtëm, të cilin po e ribotojmë si përgjigje për replikën e tij mbi dëshminë e atij që e kanë patur truproje të familjes:

 

********

Përgjigje djalit të Berishës dhe një paralajmërim Ramës

Nga Adrian Thano

 

14-korrik-2013-300x396Është hera e dytë që si familje krahasoni një gazetë me sende tualeti. Herën e parë ndodhi kur  New York Times botoi detajet e asaj që bëtë në Gërdec. NYT u krahasua asokohe nga babai yt me një “letër higjenike”. Tani je ti që quan gazetën DITA diçka të tillë.

Interesante pse ju shkon mendja në të njëjtat krahasime. Varfëri fjalori, apo kaloni shumë kohë në hale? Unë them se është kjo e dyta; me sa duket ju hani mirë dhe dhisni shumë.

Shkëlzen,

Ndjej përçmim dhe neveri për çka jeni; zemërim për atë që i keni bërë këtij vendi; do doja, të mos ju njihja e të mos ju lexoja apo dëgjoja kurrë. Por jam gazetar, më duhet të merrem me ju. Dhe do vazhdoj të merrem.

Mos kujto se mua mund të më trembësh me kërcënime. Thuaj babait të të tregojë arkivën e celularit dhe do gjesh aty disa mesazhe nga unë, në 21 janar, një natë para votimit të ligjit të plehrave dhe në të paktën dy raste të tjerë. Do kuptosh sa efekt kanë tek unë marifetet tuaja.

E ndjen veten të lënduar ti Shkëlzen? Uauu. A ke kaluar ndonjëherë afër varrezave të Gërdecit? Treten skelete fëmijësh aty. Fëmijë të hedhur në erë dhe të djegur për së gjalli që kanë të gjithë të njëjtën datë vdekje: 15 mars 2008. 

Përfytyroje një fëmijë të rënë në tokë që jep shpirt; i verbuar, i zhurosur nga flakët. Përpiqu të mendosh me atë kafkën tënde superiore sekondat e tij te fundit, dhimbjen e trupit, rënkimin. Përfytyroje të hëngërt dreqi.

Dhe mbase do heshtësh. Minimalisht do heshtësh.

Jeni cinikë dhe zemërtharë, barkngopur dhe shpirtzbrazur. Jeni batakçinj që kini ende kurajon të flisni për nderin dhe shpifjen sepse askush nuk ka kurajon t’ju tregojë vendin.

Ti dhe babai yt jeni njerëzit e fundit në Shqipëri që mund të akuzoni dikë për shpifje. Nuk ka tjetër njeri që flet shqip që të ketë gënjyer 20 vjet me radhë aq dendur dhe aq pacipërisht, sa ju.

Ndaj mos u ngut me gjyqet. Si frekuentues halesh që je, duhet ta dish mirë që kush ngutet përmutet! Lëri pra gjyqet me gazetat; në fakt shumë shpejt duhet të jetë koha e të tjera gjyqeve. Duhet!

Dhe diçka të fundit… Meqë në “përgënjeshtrimin” tënd më ke përmendur Edi Ramën, po shtoj dy fjalë për të.

Nuk e di çfarë ke lexuar tjetër ti veç letrës higjenike, por ndoshta ke dëgjuar për Centaurin e vrarë prej Herakliut.

Centauri u mund.

Por u hakmorr kundër fitimtarit duke i “dhuruar” në momentet e vdekjes mantelin e vet të përgjakur. Legjenda më pas tregon vdekjen e tmerrshme të Herakliut pasi kishte veshur mantelin e helmuar të të mundurit.

Kjo është simbolika e të mundurit që pas vdekjes e ndëshkon fituesin. Edi Rama ndoshta nuk është Berisha, por metafora e mantelit mund të bëhet realiteti ynë i ri, nëse vijon pandëshkueshmëria për ju.

Nëse nuk ndëshkoheni ju TË PARËT për ato që i bëtë këtij vendi, bëni atëherë çfarë kini për të bërë. Bëjeni edhe një gjyq kundër gazetës Dita. Dhe fitojeni.

Nëse ndëshkimi juaj nuk ndodh, ecja e Shqipërisë përpara do jetë si ato hapat e pulës që i kanë prerë kokën; hapat e këputjes së nervave; hapat e muskujve që thjesht ruajnë kujtesën e lëvizjes. Por jo lëvizje e vërtetë.

Nuk ka qetësi në Shqipëri pa u bërë drejtësi me ju.

 

*****

Botuar në DITA në 14 korrik 2013

September 14, 2014 07:06
Komento

164 Komente

 1. gramos July 14, 08:02

  O shkelzen, o familje monstrash sperme beogradi qe i jeni ngjitur si shsushunja ne qafe ketij vendi.
  Si guxon te zesh ne goje Diten ti mor qelbesire qe ke vrare femije.
  Po mire te na i beni o monstra se nuk paska burra ky vend qe te merren me ju

  Reply to this comment
  • adri September 13, 21:27

   Nese ka nje njeri qe duhet te procedohet penalisht eshte ky shkelzen berisha. Prokuroria duhet te filloje menjehere procedimin penal per te per te gjitha ngjarjet per te cilat ai eshte akuzuar dhe ai nuk eshte hetuar si ngjarja e gerdecit e me rradhe. Ky duhet te hetohet prokuroria duhet te filloje urgjentisht procedimin penal per Shkelzen Berishen.

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 14, 00:51

   Njélloj si i jati,-krimet e veta ja u faturon kundërshtarëve,genjeshtrat dhe hipokrizine e vet po te ata,maskarallëkun e vet po te ata, zuzarllëkun e vet po te ata, banditizmin e vet po te ata, vrasjet e veta po te ata… Kjo rracë muti nuk e njeh ndërgjegjen njerëzore,asqe e kanë haberin ku bie ajo,ku bie morali,ku bie shqiptarizmi? Kjo rracë muti di vetëm ku bie muti,ku bie letra higjenike,ku bien periodat e grave,ku bien kurvat e spiunazhit,ku bien fazlliçët,ku bie trafiku,ku gëzohet me vrasjet,ku janë pronat që duhen vjedhur,ku ngrihen buzëqeshjet,ku bëhet dashuri me çmendurinë njerëzore etj.etj!? Soj monstrash,bij bushtrash,shërbëtore të antishqiptarizmit shkurt fekale ! Mos u merni o “Dita” me thëniet e ketyre por me rrugën për burgosjen e tyre? Po të ishte për mua me pushkatimin e tyre! Madje do të bëhesha pishman po t’ju fusja vetëm nga një koqe plumbi? Do ti pushkatoja me top? Na e ndytë ditën sot duke dëgjuar zërin e bajgave të Shqipërisë? Tung! PS/ bëtë mire qe botuat sot atë essenë e Thanos vjet për këtë hale njerëzore? Si marsh luftarak, t’i ngre qimet përpjetë! Si trumpetë sulmi është? Si vullkan e ka forcën? Nderime “Dita”!

   Reply to this comment
   • Lleshi September 18, 14:43

    Ha…ha…ha…. i madfh fare je o Pellumb Zaimi ! Ha….ha…ha… “pushkatim me top..” ha…ha…ha…

    Shpejt te futet si mase denimi ne Kodin Penal ….Ha….ha…ha.. urgjentisht madje … ha…ha…ha…

    Madje te percaktohet ne Kodin Penal edhe kalibri i topit 155 mm !

    Reply to this comment
  • Lulzim Bitha September 14, 17:52

   Mos u merrni me spermen e skraparliut Shkelzen, te birin ilegjitim te Ajli Ajlushanit.

   Reply to this comment
  • free September 14, 21:10

   mire e the ska burra ky vend , lind nje ne 500 vjet

   Reply to this comment
 2. opozitar i sfilitur July 14, 08:12

  I bukur ky krahasimi me Herakliun ne fund o Thano.
  E ka veshur mantelin dhe po kapardiset Rilindja.
  Na kane lene rrugeve o Thano, tallen hajdutet e Saliut me ne.
  Cfare kemi bere qe te na trajtoje Rama dhe PS-ja keshtu?

  Reply to this comment
  • Bureto September 13, 19:09

   BRAVO! PERGJIGJE E MERITUAR NDAJ ATIJ QE I PARI QE DUHET TE HESHTE. SE ÇFARE KA BERE KY NJERI QE KREKOSET PERVEÇ SE ESHTE I BIRI I ATIJ QE I KA NGELUR NE QAFE KETIJ VENDI PREJ 23 VJETESH? EDHE TURPI VETE KA TURP KUR KALOHET CAKU. PO KU KANE TURP SOJI I TIPAVE SI KY. NE FUND TE FUNDIT BEME BABA TE TE NGJAJ. PASTAJ NESE GAZETA “DITA” GENJEN SEPSE KA BOTUAR INTERVISTEN ME BODYGARDIN E BABAIT TE TIJ, PSE BABAI NUK E EKSTRADOI ATE SA ISHTE NE PUSHTET , KUR KISHTE MIK EDHE ISH KRYEMINISTRIN TURK ERDOGAN DHE KUR IZET HAXHIA ESHTE DENUAR ME 25 VJET DHE NUK KA ASNJE STATUS TE EMIGRANTIT POLITIK ATY. PO EDHE SOT E KANE ATE MUNDESI. LE TA HEDHIN NE GJYQ HAXHINEPER SHPIFJE DHE T’I KERKOJNE GJYKATES DHE PROKURORISE EKSTRADIMIN E TIJ, KU T’I NXJERRIN UJE TE ZI. ME KETE RAST HAKMERREN EDHE NDAJ GAZETS. PO GJYKATAT QE JANE POTHUAJSE TE GJITHA NEN INFLUENCEN E BABAIT KANE DENUAR EDHE ILIR KUMBARON, POR JO VETEM QE VONUAN PROCEDURAT E EKSTARDIMIT, POR SI PER ÇUDI ( kushedi sa para ose afera te tjera te pista jane dhene e jane bere, per te ndihmuar largimin e tij) U SHPETOI EDHE POLICISE ANGLEZE DHE ESHTE LARGUAR NE DREJTIM TE PADITUR. JA PRA BABAI NUK KA DASHUR T’I KETE KETU KETA SEPSE ATA DINE SHUME DHE KANE DY ALTERNATIVA, OSE TE VDESIN, OSE TE ZHDUKEN APO TE HESHTIN. ME DEPONIMET E TYRE BABAI MUND TE NA REZULTOJE I AKUZUAR PER KRIME, PASTAJ ME RRADHE ARGITA, ZENI ETJ. JA PRA KU NA PIKON ÇATIA NE, TEK SISTEMI DHE SHTETI QE KEMI, DHE JO SE ÇFARE GRIN ZENI, QE I LE KETA TE LIVADHISIN DHE TE TALLIN B…ME TE GJITHE NE.

   Reply to this comment
 3. lali July 14, 08:13

  ore nuk zene mend keto qelbesirat qe e katandisen popullin ne kete gjendje dhe hajdud dhe duan te bejne te ndershmin dhe personin qe qan hallet e popullit populli jua tregoj vendin ketyre qelbesirave qe denuan nexhmijen per 700 kafe dhe vete kane vjedhur gjithe pasurine e shqiperise dhe duan te hiqen te ndershem ngrehuni o popull dhe merreni zvarre per se gjalli keto plehra

  Reply to this comment
 4. Petriti July 14, 08:17

  Te lumte pena

  Reply to this comment
 5. tani July 14, 08:38

  Tè lumte

  Reply to this comment
 6. Kiri July 14, 08:42

  Ju lumte pena Adrian.
  Guximi i shkrimit t’uaj qeteson deri diten e drejtesise zemrat e shqipetareve

  Reply to this comment
  • Ruxheli July 14, 09:37

   Ju lumte o gazetar. i nderuar. Akoma i mban mendja keta funderrina,pasardhes ‘ushunjezave’te koheve te shkuara.se nuk do te ndeshkohen.Dhe ne qofte keshtu,atehere le te vazhdojne me tej me revanshin e tyre te felliqur.Por mendoj se qeveria e re e sapovotuar nga populli dhe qe sigurisht do te votohet nga parlamenti i ri do te inkurajoje drejtesine e do ta mbeshtese ate qe te ndedhkoje ashper keto mostra te pas viteve `90=te,t`u jape nje mesim te mire te gjifhe atyre qe kerkojne te ia hipin ne qafe ketij populli e te mos i zbresin me kurre.Shpresoj qe per ata te jete nje enderr e keqe te hipurit e popullit ne qafe dhe te mos guxoje me askush ta beje nje veprim (krim) te tillle.Shpresoj qe Edi Rama dhe te gjithe ata qe moren voten e 23 qershorit ta justifikojne plotesisht e te mos e zhgenjejne popullin e tyre.Keshtu qofte.Le te shpresojme.se ditet e mira ”pasketaj do te vijne”.

   Reply to this comment
 7. nastradini July 14, 09:12

  NJE PERGJIGJE E MERITUAR, POR NJE KEMBORE ALARMI PER FITUESIT.

  Kjo eshte sentenca e nastradinit qe ne vetmi prej kohesh kendon “Kengen e Sprapsme te NDESHKIMIT” si PRELUDI i Demokracise ne vendin tone pa fat. Edi Rama NDESHKIMIN duhet ta filloje me flakjen e figures se Enver Hoxhes nga piedestali i HEROIT te popullit dhe te punes socialiste ku e ka mbajtur me kujdes Saliu dhe Jozefina. Ilir Meta nuk besoj t’i dale kunder sepse eshte pragmatik dhe perqendrimin e ka tek RYSHFETI dhe LEKAT dhe nuk i plas per Fantazma Historike, as per Drejtesi Demokratike. Keshtu qe Edi OK e ka ne xhep nga Ilir Pragmatisti per kete pjese te NDESHKIMIT te harruar. Per NDESHKIMIN e zullumeve te Saliut dhe bandes se tij Edi Rama po tregon paqendrueshmeri dhe konfuzion ekstrem te pakuptueshem. Lind pyetja: Ka frike se mos bumerangu i NDESHKIMIT i kthehet atij vete sepse parashikon te vazhdoje avazin e vjeter, apo do te hiqet si Jezu Krishti MESHIRUES albanez per ta kujtuar historia? Ne emisionin TOP STORY te Sokol Balles e degjuam te deklaroje: “Nuk ma merr mendja te hakemerrem” duke futur ne nje kaos juridik konceptin demokratik te NDESHKIMIT te fajtorit me HAKMARRJEN alla shqyptarce. Ne fakt dilema aktuale e Edi Rames eshte e kuptueshme: Nga njera ane duhet te mbaje premtimet bujare elektorale, nga ana tjeter sot ato duken si nje MISION I PAMUNDUR. Kur shohim keshilltarin e tij famoz ekonomik, zotin Beqe si po vertitet me premtimet per ZERIMET e taksave dhe tatimeve, per shendetesine falas dhe per taksen famoze PROGRESIVE nuk eshte cudi qe pasi te marre pushtetin Edi Rama t’i tregoje gishtin e mesit elektoratit qe e votebesoi ne 23 qershor dhe te filloje te kendoje kengen e njohur te Qazim Mulletit:

  “Gamor ti, gamor kush t’vuni
  sot a neser valon druni”

  sepse CIBANI qe ka ne qafe me emerin Ilir Meta qe ka ne qafe per kete pjese te RILINDJES socialiste nuk e ka thene fjalen akoma, as CIBANI qe Edi Rama ka ne prapanice me emerin Fidel Ylli&Co.

  Reply to this comment
  • beni July 14, 11:17

   Po se izoloj Malokun,ka per tja ber si ne 98 Fatos Nanos!
   Maloku Islamik nuk ka bese,esht me i keq se Dhelpra!
   Rama mundet te mendoj si veten,por ne ket bote nuk duhet ti besosh edhe plackes se trupit qe ke veshur!
   Shih per nja 3-4 muaj kur ti mbledhe muhexhajdinet islamike nga Kosova e Maqedonia per te rezuar Ramen,dhe keta trapet e besojne se e ka emrin Berisha!

   Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit July 14, 11:24

   Titulli i Nastradinit eshte pyetja qe kerkon sot populli shqiptar, nga kryeministri Edi Rama.
   Ky kercenim, tregon se falangat berishiane dhe familja Berisha, kerkon te vazhdoje terrorin.
   Prandaj pyetja e Nastradinit, eshte nje kembane e forte qe duhet ta degjoje politika, ne qofte se do te ndryshoje, mos reagimi, tregon se sdo te kemi ndryshimin e premtuar.

   Reply to this comment
 8. xho July 14, 09:13

  bravoi bravo bravo….,super guxim !

  Reply to this comment
 9. Mero July 14, 09:16

  Kenaqesi qe ja the troc me ne fund,bravo Thano

  Reply to this comment
 10. Daja July 14, 09:25

  Ia ke skuqur mire. Ta lexojne 10 here shkrimin tend, ta lexojne si familje, bile me ze te larte. Por do t’ua lexojne me mire gjithe armiqte personale te familjes. S’do gjejne vrime ku te futen nga hakmarrja qe i pret. Edhe ne Suedi te zhduken, atje i pret Zylfie Haklaj me “lule”.

  Reply to this comment
 11. merkuri July 14, 09:30

  haram edit n.q.s nuk i ndeshkon keta qelbesira, kriminele, e horra qe na poshteruan si komb… qe na lane 20 vite pas europes… te gjithe po presim te shikojme ne cilen hale do perfundoje sla me dy femijet vagabonde te tij

  Reply to this comment
  • lumtor shkreli July 14, 12:33

   Ore z, Merkuri,po EDI i ka ne koalicion gjysmen e ketyre vrases dhe hajdute OOOOOREEEEE,apo edhe nuk i dallon dot?EEEEEH “”Shqiperi te kam dhjere s’te kuptova as nje here”” then’je brilante.Por ne fund mire ja bejne ketij popull i cili mendon si Ti.

   Reply to this comment
   • elio July 14, 14:24

    ndershkimi duhet te filloje, ne fillin nga keta qe gurgulene e bene te madhe e dalengdale edhe nga te tjeret…

    Reply to this comment
 12. Jet July 14, 09:36

  Barku dhe shpirti ta kane ditur hallin qe ke pasur z. Thano. Bravo te qofte se e ke futur atje ku rri, ne hale. Nje bravo te madhe dhe per gazeten Dita qe ka bere opozite te vertete dhe me te mire se vete opozita e djeshme.

  Reply to this comment
 13. Ericson July 14, 09:40

  Sapo lexova pergjigjen derrmuese e asgjesuese te nje prej mjeshtrave te gazetarise shqiptare Adrian Thanos me nje stil,realizem e permbajtje te admirueshme ndaj pjelles se Salih Berishes,dergova nergut per kete pune nje koment ne gazeten “TemA” .

  I dashur Adrian!

  Ju permendni me mencuri mitin e Herakliut qe veshi mantelin e pergjakur te Centaurit te tmerrshem gjysme kale e gjysme njeri te mundur prej tij, e qe e pesoi nga kjo.Por do te ishte me vend te permendej edhe nje nga trimerite e Herkulit qe leshoi lumin per te pastruar stallat e mbretit Avgji.

  Lumi nje milionesh i votave te shqiptareve pastroi deri diku ahuret e PD-se,por skjapi plak e kriminel, Salihi “historik” i marrosur pas pushtetit,prape ngre kaptinen e ndotur si mos me keq e nxit dallkauket,kopuket e turmat pa tru (sipas imzot F.S.Nolit) per nje revansh mbi shumicen e popullit shqiptar.

  Habitem se si mjaft “personalitete” e quajne aset a pasuri kombetare nje organizate mafioze amorfe si PD qe ka uzurpuar pushtetin politik me dy gishta lart me lejen nga e keqja te Ramiz Alise kur ra keshtjella e komunizmit boteror Bashkimi Sovjetik, nderkohe qe eshte kthyer ne nje nevojtore shumevendshe kombetare e nderkombetare ,ne mos nje grope qenefi me trendafila blu. tepke si ajo ku permirej kalifi i Bagdatit, Harun al Rashid.

  Pergjigje fantastike ,mes te tjerash eshte edhe kopertina e gazetes “Dita” .Ne nje sfond jeshil,taman si ne hendeket ndane xhadeve te ndertuara nga PD me mut prej zhabe,por edhe stilizim i nje placke orientale qivuri te dervishlereve ,spikat nje rulon letre higjenike me portretin foshnjarak e qesharak te Shkelzenit i kapur nga ca tela te perdredhur ku duket edhe ylli i Davidit te cifuteve.

  Si per te plotesuar kuadrin ,ne krahun e djathte shpaloset ne krye femna ma e bukur tironse, Laraske Vorpsi ,fort e zymte, sikur i ka ngrene derri brumin,(shko moj lumemadhe ne shtepi ,gjynah,goce e re!) .

  Ne fund portretet me te “dashura” te epokes diktatoriale e shkaterrimtare te Botes , Hitleri e Ducja,idhujt e Salihit, por ce do se karikatura qesharake e tyre ishte “lider” i nje vendi shume te vogel e te varfer!

  Reply to this comment
 14. fulgeri July 14, 09:45

  po si ke paturpesine e madhe ju gazetaret e majte qe nga mengjezi deri ne darke shani saliun e thoni qe jeni gazete e pavarur..ju jeni pudra mediatike e edi rames

  Reply to this comment
  • elio July 14, 14:26

   E pavarur nuk do me thene qe te mos jesh me orientim te majte..po lere o fulger se ca gjera nuk mund ti dish…

   Reply to this comment
  • P.D. July 14, 19:55

   fulesh o si ke, ti ben pjese ne palen e injoranteve ose te hajduteve qe me humbjen e babait shpirteror nuk dini se cfare te beni dhe vetem nxirrni gomarlliqe nga goja,mundohuni ta mbani veten ske ci ben shkuat per lesh.

   Reply to this comment
  • Per Dhjeramanin qe ka harruar qe eshte dhjere July 15, 07:34

   Ha m.t ti ha se te ben mire… Dhjeraman…….

   Reply to this comment
  • tani September 13, 18:49

   Para se me qen gazetar jan qytetar dhe e kan per detyr te denoncojn ket monstruitet politikani si sali berisha&famili
   po ju si servilla si sahanlepirsa si qener qe i kan hedh nje kock per tu lepir lehni sepse po ju sulmojn ideologun , pronarin qe ju ushqeu ju trashi tamam si nje qen
   por harroni ore maskarenj qelbesira se vendi sjeni ju sesht sali berisha vendi esht ose jan ata qindra e mijra mjeran qe luftojn per buken e gojes qe mundohen te mbijetojn dhe qe ju zhduken pergjithmon nga qeverisja e ktij vendi
   besoj qe kta qindra mijra njerez sdo pushojn derisa tju cojn aty ku e keni vendin (ne burgje)
   Ku gjeni kuraj dhe kritikoni nje gazet qe esht informative dhe me etik

   Reply to this comment
 15. Bac Tinzari July 14, 09:53

  Adrian respekt per repliken dhe vazhdo te kerkosh drejtesi per femijet e vrare dhe pa prinder nepermje gazetes tuaj te respektuar. Baca tinzar,i biri,dhe gjithe soji dhe sorollopi i zullumqareve kane dale bythzbuluar nga vota dermuese e sovranit.Hakmarja e tyre eshte ndaj ketij populli qe i flaku si plehra. Koha do tregoje vlerat e tyre .

  Reply to this comment
 16. Genti July 14, 09:53

  Pergezime A. Thanos ! Krahasimi qe ben Berisha Jr per gazeten DITA me sende tualeti tregon sa i djeg atij dhe familjes gazeta juaj, prandaj nuk duhet te shqetesoheni fare. Sa per gjyqin, Shkelzeni nuk arrin te kuptoje se gjyqtaret shqiptare rrotullohen si luledielli ne drejtim te pushtetit te radhes keshtu qe tani mund ta lene ne balte.

  Reply to this comment
 17. Alf July 14, 09:54

  Bravo, bravo, bravo. Nje shkrim i shkëlqyer me gjuhën e duhur kundër këtyre jashtëqitjeve të kombit që rrënuan vendin. Dhe në fund një fjali me saktësi kirurgjikale: “NUK KA SHQIPËRI PA U BËRË DREJTËSI!!” Faleminderit Thano. You made my day!!

  Reply to this comment
 18. tur shkodrani July 14, 09:55

  bravo z.THANO i ke rrasur nje big … kesaj rrace bastardesh serbe nje kan dale si nje kopurdhe kancerogjene helmuese per atdheun tone,nuk kam se cte shtoj tjeter se tashme dihet se si kjo geto bastardesh serb me pjellen e UDB-se salen e kan katandisur atdheun tone ….

  Reply to this comment
 19. Sulo July 14, 10:00

  Zoti Adrian Thano te shtrengoj doren e te them Bravo per guximin dhe vertetesine e shkrimit! Se dyti, shkrimi juaj duhet lexuar me shume vemendje nga ana e zotit Rama. Ketu dalin shume detyra per te! Vota e 23 qershorit nuk qe vote per nderrim qeverrie, por vote per ti nderruar faqen e padrejtesive qe i jane bere ketij populli per 22 vite me rradhe nga fashisti Berishe dhe atyre qe kane bere femijet e tij gjate 8 viteve te fundit. Mazhoranca eshte kushtetuese dhe ajo duhet te cbej te gjithe sistemin e drejtesise te Sali Berishes, se nuk mund te denojne krimet e Berishes si dhe krimet dhe vjedhjet marramendese te femijeve te tij gjyqtaret qe keta vete kane emeruar. Sic e thoni edhe ju i nderuari Thano ne fund te shkrimit tuaj, Shqiperia nuk mund te behet pa ndeshkimin e krimeve, vrasjeve, shkaterrimeve, vjedhjeve qe ka bere Berisha bashke me femijet e tij.
  Me shume respekt per ju dhe gazeten qe drejtoni.

  Reply to this comment
 20. sadik malaj July 14, 10:10

  Te lumte dora dhe mendja Z.THANO dhe gazetes “DITA” qe shkruan me korrektesi c’do lajm dhe ngjarjw.Familja BERISHA tashme eshte bere aq e bezdiseshme dhe e beshtire sa qe nuk mund ta krahasoj me asnji familje ne Shqiperi dhe besoj edhe ne bote.
  Si ka mundesi qe kjo familje nga Tropoja, nji vend me disa tradita te veproje keshtu. Nji familje KRIMINELE ka vra, ka zhduke ka rrahur, ka torturuar familje dhe persona, me doren e pushtetit,ka vjedhur vete dhe ka kriminalizuar te gjithe qeverine, vetem per te ruajtur karriken e K/ministrit,per 20 vjet nuk pushoj duke RREJT kete popull me premtime dhe duke shpifur e kriminalizuar kundershtarin.
  NUK MUND DHE NUK DI TE THEM A TE SHKRUAJ PER KETE FAMILJE TE DEGJENERUAR DHE QE JU KA PLASUR CIPA DHE NUK KANE TURP AS MARRE. ju ka plasedelli i ballit.

  Reply to this comment
 21. analist July 14, 11:02

  Ky shkerdhate viçidoli ka guximin te mohoj mosqenien ne Rinas me deshmine e sistemeve te kontrollit,siteme qe per te dhe shpure e tij alla-Fazlliç nuk ka vlejtur kurre se e kane kthyer Shqiperine ne nje han me dy porta ku çdo … i rangut te tij e ka shperdoruar ate sa ka mundur.

  Reply to this comment
 22. Dhori July 14, 11:05

  Zoti Thano, e ke treguar veten edhe njer here se je prej thane dhe shkopin e thanes e ke perdorur trimerisht.

  E ke tundur fort edhe kambanen per fituesit. Ata, ne qofte se nuk bejne ate qe ti u tha, por qe eshte ne logjiken e ndertimit te shetit, kane per ta terhequr zvarre kete popull edhe per disa vjet. Une kam frike. Dyshoj ne vendosmerine e tyre per te bere shtet. Frikem kur degjoj per Spartak Ngjelen dhe Spartak Brahon se mund te jene pjese e qeverisjes. Me frike edhe Paulini qe si te permendurit kane dhene prova se nuk e duan shtetin, por parane dhe pushtetin.
  Por dhe te mos e paragjykojme vendosmerine e Edi Rames. Shenja qe po jep me prishjet ne Vlore (e njohe pesonalishte kusheririn e nenes se tij qe iu prish lokali), eshte e mire, por nuk mjafton.

  Reply to this comment
  • tol francezi it July 15, 08:49

   Pa vene para drejtesise familjen berisha dhe klanin e berishovicit ,edi rama shqiperia jo qe sdo rilind,po do perfundoi akoma me keq .neqoftese se do te hyj ne histori duhet ti japi ate qe i takon berishovicit ta coje para drejtesise ,jo per hakmarje ,por si vrases dhe hajdut i popullit tone .edi po ndoqi metoden e nanos dhe te lilo floririt ,atehere populli votoi kot ne shumice per rilinndjen .

   Reply to this comment
 23. mira July 14, 11:15

  BBBBBBBBBRRRRRRRRAAAAAAAAAAVVVVVVVVVOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!

  Shkrim si i Thanos!
  Ajo eshte gjuha me te cilen i duhet pergjigjur asaj qelbesire te neveritshme.
  I ke thene ate qe mendon çdo shqiptar por qe nuk ka pasur mundesi t’ja perplase ne fytyre.
  Mbeshtes dhe metaforen dhe kemboren e alarmit per fituesit.

  Reply to this comment
 24. Korcari1 July 14, 11:24

  Pershendetje Zoti Thano.
  Pene e mprehte dhe goditje ne kohen e duhur.Mos ju leme keture qelbesirave kohe te veprojne se mbase e dine se babi i ka prape gjerat ne dore.Prapa na ke,me zemer dhe deshire per ta pare kete vend te ece perpara,pa qelbesira dhe vrases.Vrasesit duhen denuar.Rama nqs ka veshe duhet te degjoje per te pastruar sistemin gjyqesor per tju treguar vendin ketyre maskarenjve..

  Reply to this comment
 25. Pellumb zaimi,ushtarak. July 14, 11:28

  Ke shkelqyer me pergjigjen per shkelzen gerdecin thano. Nje replike me finese te rralle,me art te rralle, me goditje asgjesuese. Na ke me vete thano. Do t’ju bej thirrje gjithe kolegeve te mij te jene diten e gjyqit jo per të të mbeshtetur ty ,sepse nuk ke nevoje per mbeshtetjen tone por per te peshtyre monstren e saliut e te gerdecit bashke. Jam i nje mendjeje me ju per te gjitha pikat e replikes-hymn. Hymn qe te dritheron e te frymezon per te luftuar me vendosmeri kunder te keqes qe perfaqesojne akuzatoret e tu. Nuk jane te tute vetem,as te gazetes tuaj,as te ushtarakeve. Jane e keqja e shqiperise,jane kolera e shtetit te shqiptareve, jane personifikimi i shpellëzimit te historise sone kombetare,i tradites dhe i trashegimise sone,i moralit te shqiptarizmit. Ke gjithe shqiptaret dhe ushtaraket me vete adrian. Ke detin qe fali saliu i cili diten e gjyqit tend do ti perlaje shkerdhatat si shkelzeni me dallge te papara terbimi kunder antishqiptareve. Shqiptare! Diten e gjykimit te adrianit te gjithe ne gjykate per te mbytur me peshtyme monstrat e ketij vendi !

  Reply to this comment
 26. shpatar July 14, 11:34

  Pa frike te denoncohen perpjekjet per ikje te pasurive qe jane te lyera me gjakun e shqiptarit. Jo Shkelzeni e soj i tije por gjithe kupola e Saliut te diskteditohet per abuzimet .Tani nuk eshte Rama frika e tyre por populli qe i ka hequr dhe heq ne kurriz poshtersit e tyre .Kadafi ra dhe sa me shpejte radioskopi per te sheruar e pasatruar vendin nga kjo murtaje qe po perpelitet te dal paq.

  Reply to this comment
 27. BENI July 14, 11:38

  TE LUMTE DORA

  Reply to this comment
 28. Kuqeziu July 14, 11:47

  Diten e gjyqit thano do te vijme me flamure kombetare per t’ju pershendetur ju ndonese nuk kini qene shume dashamires me ne. Diten e gjyqit tuaj armikun e kemi te perbashket “monstrat antishqiptare berisha”. Pergezime thano per pergjigjen e guximshme qytetare!

  Reply to this comment
 29. Tani July 14, 11:49

  Shkrim brilant.Duhet te pasohet nga te tjere.Keta plehra pa toke, prona, shpellare hajdute, shesin pordhe ne nje kohe kur te gjithe po ropaten per nje cope buke.Kush e shpiku qe ky haleja te rri dhe gati 2 muaj ne pushtet.Qerojeni,izolojeni mos i lejoni te dalin jashte Shqiperise.

  Reply to this comment
 30. Rauf July 14, 12:10

  Te lumte pena ore mik,keshtu vazhdo pa tu trembur syri.

  Reply to this comment
 31. Emigranti July 14, 12:24

  Nuk kam lexuar shkrim me te mire Ju me pak reshta i beni nje radiografi ketij bastardi dhe mostres se tij qe e ka pjelle Ju lumte jeni gazeta me e mire Me e mire edhe se gazeta Koha Jone ne vitet 95-96

  Reply to this comment
 32. skrapalliu July 14, 12:40

  Te lumte! keta b.q kete lloj komunikimi duan. Por shkrimi yt ka ama dhe nje gje tjeter. Une se bashku me 1 milion te tjere duam DREJTESI, asnjehere hakmarrje, por vetem Drejtesi.
  Ah, kete shkrim e kam hedhur ne word per t’ja lexuar prinderve, dhe te gjithe atyre qe nuk kane mundesi te blejne gazeta ( nuk do ta marre te drejten e autorit) pasi vlen shume. Plus ne shtator do t’ua lexoj dhe nxenesve te mije ( student). Keshtu i do mushka drute. Te lumte.

  Reply to this comment
 33. Bora July 14, 13:12

  Je njesh o Thano!

  Reply to this comment
 34. Bora July 14, 13:16

  Nuk je vetem o Thano,nga pas na ke ne dhe mos e vrit mendjen per Shkelzenesirat!

  Reply to this comment
 35. antishkelzeni July 14, 13:26

  bravo ardian,po ben nje diskretitim qe as vete keta qe zgjodhem nuk po e bejne ,i shikoj shume te tulatur,ndoshta duan edhe pak kohe te kuptojne se populli ua dha te gjitha me vote ,per ti vene gjerat ne vende ,deri tani na kane drejtuar kriminelet hajdutet palacot politikan,dhe populli nuk munde ti duronte me kete lloj race te qelbur.

  Reply to this comment
 36. elisA July 14, 13:46

  Te lumte dora!!!

  Reply to this comment
 37. Gramoz July 14, 14:00

  c mund te shtosh e c mund te paksosh ..mendje ndriturit kane forcen e argumentit ,te llogjikes se shendoshe e te burerise qe nuk do te venitet kure sepse ky vend ,,ka lindur bura trima ka lindur bura qe mbi te gjitha kane ,virtytin me kryesor dashurine per memedhene ….eshte nder dhe krenari me plot gojen te themi kombetare qe njeres me nje nivel te tille qe ndeshen me dinosaur te tille ..qe i kane hedhur cengeli ne gryke popullit te drobitur,,,e qe luftojne pa kompromis duhet te ngrihen ne piedestal …keta jane ADRIAN THANO E MERO BAZE ,,jufaleminderit ju korifejte e gazetarise ivestigative shqipetare do tu jemi mirenjohes tere jeten ju trimave te gazetarise shqipetare sepse jeni nu qe na mbani lidhur me memedheun jeni ju perla qe na jepni shprese ,,me luften tuaj te perditeshme qe na jepni shprese ,,e na thoni gojen plot kthehuni ne vatrat tuaja se dite me te mira do te vine ..ja keta bura qe me fjalen e lire duke u ndeshur me monstra qe te vrasin naten e te qajne diten ..nga te mos respektohen keta difa I DASHUR THANO qe do e beje kete debat me kete sharlatan ,isha shume i sigurte po aq sigurte qe pergjigja jote do ishte fine por edhe therese,,te pashe edhe foton tende sepse jam larg dhe nuk te njoh ,,po me te vertete ,paraqitja juaj fisnike dhe mbi te gjita burerore me ka lene pa goje ,,,nuk gjej fjale qe te ta spjegoj e te te vleresoj me teper..i dashur thano kure nuk u kam thurur elozhe politikaneve,sepse politika ne gjuhen popullore ka nje term shume shume te keq .dhe meqe politikanet jane bijte e saj nuk proferoj ti begenis aspak me kupton pa tjeter ku e kam fjalen////////por une sipas mendjes time do ta bej nje perjashtim qe edhe ju do bini dakord me mua..edi rama duhet te jete mirenjohes ndaj shtypit te lire ,e tadije mire se jeni ju ata qe rama eshte ai qe eshte sot ,,,nuk flas per nje politikan aventurjer po flas per nje politikan karjere ,qe me pune dhe nepermjet saj kerkon qe diku te shkelqeje..e falenderoj per kete dhe kam besim te pa lekundur..po ku me reh cekani mua..nuk mund ta imagjinoj dot qe te ndertosh nje shtet juridik pa pasur ndershkim qe ti paraprish nje bumerangu te mundshem e te krijosh besim tek sovrani..jo thano une jam i bindur si buka qe ha ,ti dojesh i pari qe do ta kritikosh sepse ti je i denuar nga zoti per te qene i lire e qe nuk ben kompromis me te keqen…pa drejtesi pa ndershkim nuk ka demokraci ,,thenia juaj sa burerore sa e dashur sa tonale ,,batuta juaj HAPU DHE jovetem per mua qe kure nuk do me shqitet nga mendja po e te gjiithe shqipetareve..nje thenie me nje fryme burerie me nje ton force qe buron nga thellesia e nje shpirti qe kure nuk ja jep shejtanit..i bekuar qofsh o burre ..qe ta mbyll me nje me nje proverb popullor ….MALI NUK TUNDET NGA DEBORA VAZHDO E MBAJE SHPATE XHVESHUR DHE KUSUR MOS U LER KUSAREVE NE JEMI ME TY TE PERSHENDES SHQIPTARISHT SUKSESE

  Reply to this comment
 38. Sami FTERRA July 14, 14:06

  Ndihem i mbushur kur lexoj shkrime si ky te cilet nuk duan vetem profesionalizem por guximin qe nuk ju mungon gazetareve te vertete ne shqiperi.jam nje koleg punonjes ne nje televizion te tiranes qe per shkak te dhunes se perseritur u detyrova parà dy muajsh te largohem nga shqiperia e NOKES HAVARIT SHABANIT ERZENIT te gjithe me nje surrat prej ulkonje me nje gjak krimineli me nje motiv te vetem shkaterrimin e SHQIPERISE.te LUMTE shpata po kujtoja atyre qe vrane TANIN e TOPIT qe nuk ja mbyllen dot gojen gazetareve dhe EDIT mos te harroje sa gjak u derdh nga keta plehra.PO NUK NDESHKOI E PRET I NJEJTI FAT ME BERISHEN.hakmarrja e popullit.

  Reply to this comment
 39. Besa-Bese July 14, 14:14

  Te tille gazetare i duhen Shqiperise ne keto momente te veshtira, kur Berisha qellimisht ka leshuar rendin, ka boshatisur arken e shtetit, ka ndersyer ordineret politike brenda PD-se, ka poshteruar gjithe shqiptaret. Ky Xeni i Berishes nuk eshte rasti i pare qe akuzohet per abuzime marramendese. Edhe shqiptaret qe banojne ne skajet e vendit dine shume nga vrasjet, vjedhjet e poshtersite e familjes Berisha. Une gjykoj se jo vetem komuniteti i gazetareve, por gjithe shqiptaret duhet te kerkojne drejtesi per sulltanatin Berisha. Ndryshe ajo do t’i sjelle probleme qeverisjes se ardhshme. Ka ne dispozicion miliardat dhe horrat e krimit, madje keto te fundit jane ne radhet e policise, gardes dhe administrates. Njerez mos harroni 97-en !

  Reply to this comment
 40. jani July 14, 14:25

  Bem o bab ,te te ngjaj!

  Reply to this comment
 41. Tani July 14, 14:26

  Do te doja qe te pershendetja per artikullin,pergjigjen per djalin e babit (Shkelzenin) dhe guximin qe ju keni marre per te shkruar hapur per mafioze te tille si berishjanet…….
  Duke shpresuar qe qeveria e ardhshme do ndeshkoje te gjithe ata qe kane marre neper kembe shqiperine dhe shqiptaret do te deshiroja qe te ishin nje numer i madh gazetaresh si ty

  Reply to this comment
 42. Shaban Memia July 14, 14:45

  Thano djali te lumte dora dhe hic mos e ruaj nga keta vemje te shoqerise,se keta sic do jashqitje zhduken vete. Vazhdoni ne kete rruge se ju e ndriconi ndopak kete popull. Respekte juve dhe gazetes Dita

  Reply to this comment
 43. lini July 14, 14:55

  Me burreron me bene me te paepur kunder shkerdhatokracise se imponuar me termin demokraci.Thenia e gjerave siç qendrojne Ty te lartesojne e ne na japin frymezim qe luften ndaj shkerdhztokracise ta bejme edhe me pepur ndaj atyre qe bashkohen e bejne kompromise ne kurriz te te pafajshmeve e te varferve kompromise me shkerdhatokracine e ketij kodosh rregjimi qe per baze ka vrasjet piramidale.Jane momente te perseritura qe ta ngrenr larte figuren gazetareske, ndaj edhe klokimet jane kaq te medha.Dikush i pa informuar do te te quaj ashtu siç edhe te akuzon Zeni , por mos u friko e merzit se misioni i gazetarit eshte qendrimi Yt i larte.Nuk ka birkurve te trembi misionin tend .Rama deri tani ka treguar se eshte nje elefand qe i hedh hapat ngadale por te sigurte.N.q.se edhe ky behet pale e lojrave te mos ndeshkueshmerise zemerata e ketij populli do ta qerroje jo me per 23 vite por per 23dite.Te faleminderit per guximin e nivelin qe mbarteni.

  Reply to this comment
 44. BK July 14, 15:39

  Kryeveper, te lumte.

  Reply to this comment
 45. Tushi July 14, 15:50

  O Shkerdhzen a te quajn ty e din tan populli Shqiptar se ca I bani baba jot dhe familja e jote atdheut ton . E shkatrroj te tane ne tan drejtimet por ne qoftese kjo qeveri e re nuk ju ndershkon mos harroni se mbeteni pa I pagu krimet Qe keni ba por shpresoj Qe keni me dal shpejt perpara drejtesis dhe te merrni ate Qe ju takon

  Reply to this comment
 46. Urrejtja qe kemi brenda vetes July 14, 16:03

  A mund te sheptojme nga vetja?!
  Nese jo, si mund te shpetojme prej tjetrit?

  Nese eshte e vertete ajo qe zoti Shkelzen Berisha pretendon, pra qe ai ka disa muaj pa shkelur ne aeroportin e Rinasit, pa dyshim i duhet kerkuar ndjese nga botuesi i gazetes Dita. Gazete qe se pari duhet ta konsideroj te pa besu-eshem “burimin” e lajmit ne fjale. Dhe t’i kujtoj bashkepunetoret apo stafin e vete se gazetari duhet te jete referues i faktit. Politiken e botimit e ben tjeterkush.
  Ndjesa te tilla i bejne mire edhe gazetes, pra jo vetem te lenduarve pa te drejte prej bashkepunetoreve te saj.
  Por, ne raste akuzash apo perfoljesh te tilla, duhet seriozitet maksimal, sepse luhet jo vetem me fatin e metejshem dhe besueshmerine e gazetes, jo vetem me personat ne fjale, por edhe me qetesine apo pritjen e nje shoqerie te tere. Ka ndodhur, lajme te tilla, mund te vene ne levizje te pakontrollueshme kovejerin shkak-pasoje.

  Por, Zoti Shkelzen Berisha, duke e ditur se ja qe eshte Bir i kryetarit te Qeverise, madje te nje qeverie te vene ne dyshim prej votuesit te gjere, do duhej te perdorte nje gjuhe me te matur, edhe nese do te ishte krejtesisht i sigurt ne mos-implikimin e tij.

  Behet fjale per nje gazete. Nje gazete cfardo, edhe me shume se nje qeveri, mund te gjendet e gabuar ne perditshmerine e saj.
  Formulimi i frazes prej tij – gjithnje nese zoti Berisha Junior eshte i pafajshem ne perfoljen qe i behet- eshte i pa sens, i pa drejte, edhe sikur kjo apo cdo gazete tjeter, supo-zojme se eshte mbeshtetese e rivalit te Zotit Sali Berisha. Zoti Sali Berisha gjithashtu ka pasur shtypin e medien respektive afer tij ne kete perballje elektorale, dhe merret vesh qe do te ishte po aq fyese nese Rama do t’i etiketonte kesisoj ata.

  Urtesia u sherben te dy paleve, por me shume akoma atyre qe u ndjekin per shkak te statu-res qe ndodh te keni.

  Halli politik eshte i edi rames: te fitosh zgjedhjet eshte vetem marrja persiper e qeverisjes se ca tufa njerezish qe jane gati ta mposhtin njeri tjetrin deri ne vdekje, pa shkuar ndermend se me pare eshte mire te thone cfare kane per te thene!

  Reply to this comment
 47. geg hyseni July 14, 16:07

  Shqiptaret duhet te ruajne vigjilencen SOT me shume se kurre! Vertete fituan me nje miljon vota mbi autokratizmin berishian, por mos te harrojme 97-en.Ai qe e dogji, vrau e veshi me te zeza gjithe Shqiperine, nuk mori asnje denim.Perkundrazi u amnistua dhe gjithe ato krime te pa para dhe te pa imagjinuesheme ja faturoi “revoltimit komunist”. Ne 98-en me kufomen e Azem Hajdarit kerkoi te hape deren e kryeministrise dhe realizoi grushtin e paster te shtetit. Prap nuk pagoi asnje qime floku! Ne 2005-en erdhi ne pushtet nga dehja dhe percarja e socialisteve, qe pushtetin e quajten dhi per ta mjele e jo per ti sherbyer popullit, qe i solli ne pushtet. Dhe shikoni cfar beri ne tete vitet e qeverisjes! Krim, djegeje,vrasje, permbytje, varferi, korupsion, plackitje, shitje e falje te tokes dhe detit grekeve dhe Fasllicve. Nuk kan te numeruar zollumet e kesaj bande kriminale. Pa mbushe te dyzetat e mortjes se vet kerkoine te riciklohen.Tamam si gjarperit qe i pritet trupi, por koka gjeneron segmente. Duhet shtypur koka, me venie urgjente te drejtesise ne vend. Zgjedhjet nuk i fitoi Edi Rama, as Ilir Meta jo se jo. Zgjedhjet i fitoi populli me voten plebishitare. Mos te guxoi kush te preke ket trofe qe e fituam me shume sakrifice e mund. Eshte fitorja jone e mjer kush kerkon ta preke, qofte te mundurit-gjarperinje, apo fituesit, qe ne kembim te karrigave te tyre si struci mund te futin koken ne rere. Po nuk paten bythe per te bere shtetin le tu hapin rruge burrave dhe grave qe nuk i kan munguar kurre kombit tone!Ndryshe i kan bere gropen vetes. Zoterinje fitues te emeruar, jeni ne prove! Kujdes!!.

  Reply to this comment
 48. arbeni nga tepelena July 14, 16:07

  bravo,respekt.

  Reply to this comment
 49. Bocari July 14, 16:31

  Adrian te lumte, nuk e dija qe mbas penes tende kishte nje shpirt kaq te guximshem atdhetar. Te falenderoj per kete te vertete te shkruar kaq bukur. Por te lutem ki kujdes nga bisha e plagosur se atehere ajo eshte me e rrezikshme, mos e krahaso me pulen me koke te prere. Shikoi syte e Shkelzenit dhe do kuptosh se ata qenkan shume me te keqij se te te atit. Babai i tij ka shpirtin e dhe zgjuaresine e shejtanit. Ky paska trasheguar shpirtin e tij dhe budallallekun e se emes. Ky kombinim eshte i rrezikshem, se nuk dine se kur dhe ke kafshojne. Nqs. keto neperka nuk do te futen shpejt ne kafaz rruget e Shqiperise do lahen akoma me gjak. Ju lutem kini mendjen vellezer, tani eshte koha me e rrezikshme se kurre, mos gezohemi para kohe. Duhet te jemi vigjilente dhe te guximshem se ata nuk do tundohen te bejne masakra dhe te flijojne cdo njeri per te nxjerre inatin e cmendur te madheshtise qe humben.

  Reply to this comment
 50. Nikolaj July 14, 17:34

  Ky shkrim u ndrit mèndjen dhe Analfabetve Fuksional .
  Urime dhe faleminderit Z. Adrian.

  Reply to this comment
 51. Selman July 14, 18:32

  faleminderit Z.Thano.
  Me se fundi besoj se do te filloje edhe rilindja e vertete, kemi qene ne nje shtet ku edhe pse eshte folur shpesh per liri ajo nuk ka ekzistuar, edhe pse te derguar te botes perendimore kane qene prezent ketu, ato vetem kane pire shampanje me Saliun dhe asgje nuk kane bere, Europianet jepnin keshilla te njejta “dialog”, “tryeza” e te tjera perralla, por qe vetem vota popullore qe e shporri kete klike. Duhet medeomos ndeshkueshmeria per shkelesit e ligjit, per vrasesit dhe vjedhesit.
  Kete kerkojne Shqipetaret nga qeverisja e re.

  Reply to this comment
 52. Pellumb zaimi,ushtarak. July 14, 19:07

  Jam i nje mendimi me ushtarakun pellumb zaimi. Diten e gjyqit kunder thanos te gjithe ushtaraket ne rezerve,pension e lirim te jene ne gjykate per solidaritet me thanon. Berishët kane qene armiqte e ushtarakeve… Edhe shoqata e gazetareve duhet te jete para gjykates per solidaritet me kolegun e tyre penëshpate… Thanua eshte nderi i gazetarise …!

  Reply to this comment
 53. Ushtaraket July 14, 19:15

  Jemi te nje mendimi me ushtarakun pellumb zaimi. Diten e gjyqit kunder thanos te gjithe ushtaraket ne rezerve,pension e lirim te jene ne gjykate per solidaritet me thanon. Berishët kane qene armiqte e ushtarakeve… Edhe shoqata e gazetareve duhet te jete para gjykates per solidaritet me kolegun e tyre penëshpate… Thanua eshte nderi i gazetarise …! Por dhe nje nga trajtuesit me te mprehte te te drejtave te ushtarakeve. E ka filluar kete beteje tek “shekulli” dhe sebashku me kujtim boriçin,xhevdet shehun etj.nuk e ka nderprere asnjehere…

  Reply to this comment
 54. marina July 14, 19:19

  ju lumte zoteri,por me lejohet te them se ne kete vendin tone te dashur asgje dhe asnjehere nuk ndeshkohet.nuk do te lene prova, nuk ka drejtesi.

  Reply to this comment
 55. Artan July 14, 20:31

  Jam ne pritje te moderimit te komenteve te mija.

  Reply to this comment
 56. lumi July 14, 21:40

  E BEKOFT ZOTI SALEN SI GADAFIN SE E MERITON

  Reply to this comment
 57. Qamil Male July 14, 21:56

  i nderuar g.thano ju lumte mendja dhe dora qe shkruani kaq bukur per hallet e keti vendit edhe popullit tone te dashure nga sheleguri

  Reply to this comment
 58. Bajoneta July 14, 22:11

  Pergjigje Anës! Sa te cunguar e ke informacionin moj zonje a goce çfare je? Pellumb zaimi ka dale shume para gerdecit ne reforme,diku aty nga viti 2002. Por ti e paragjykon sepse nuk ke as informacion ,as dashamiresi gjykimi. Menjehere mallkon pa ditur pothuajse asgje. Horoskopi universal thote se kur mallkon ne hava,mallkimi te kthehet disafish. Ruaju ana, thuaj te pakten pershtypjet per shkelzenerine dhe pergjigjen elokuente te thanos. Ndryshe mos bej si e ema e zeqos mbi hunden e saliut… Sa per dijeni ushtaraku pellumb zaimi ka qene ushtarak i forcave ajrore të republikës dhe nje oficer elitar per kritiken ndaj pushtetit e shtetit bastard te saliut. Nuk ka ndermend ta nderprese ndonjehere demaskimin e tij. Kerko falje ana n.q.s gabimisht ja ke futur kot…!

  Reply to this comment
 59. zekthi July 14, 22:41

  “Sali Berisha është Sintezë e pandershmërisë në politikën shqiptare. “ (R. Qosja)
  I nderua z. Thano ! Ne radhe te pare ju pershendes !
  E fillova komentin me nje thenie te Academikut,Prof.dr. Rexhep Qosjes, i cili i ka bere tere kohen scanerin me te sakte Saliut, por edhe bemave te faliljes se tij.
  Thone se ujku i lavosur ( plagosur ) han veten. Ky fenomen e ka zene edhe kete dinasti familjare. Ti e keshillon ate :“Mos u ngut me gjyqet. Kush ngutet përmutet! Ose i thone nga anet tona: “Kush nxitet me keq dhitet”. Kjo nxitje u vjen se jane te dhier koke e kembe, e dine ata me mire se te gjithe ,sa thelle janë futur .
  Kur shikon dhe meson bemat e sjelljes se femijve te kjetij produkti bruto ,kupton se cili eshte produkti gjenetik qe ka lene pas vetes. Pa marre parasysh edhe keqmutacionet qe ndodhin qe ne konceptimin e pasardhesve. Si eshte brumi do te dalij buka.
  Para disa ditesh u botua nje Shënim i Respublica-s me titull : “Berisha nuk është mirë. Kush ka në dorë, le ta shpëtojë!” Kur se çan koken Liria per te , kush e çan bythen ta shpetoje ate?
  Eshte akoma me keq ky i riu. Mos e ka nga qe e braktisi nuse Sadia dhe mbeti rrugeve ?
  Keta qenkane te gjithe ne hall,ne te njejten gjendje. Ato te dy femrat, e madhia dhe e vogla ,nuk degjohen. Me sa duket sistemojne valixhet. Edhe mavria Zog kur veshi çorapet per t’ja mbathur, e sistemoi valixhen dhe u nis. Me perpara nisi ate femren lehone. Mos i ka nisur edhe ky ?
  Keta kane ndermend te vene andej nga sheiket, nga kamikazet arabe a dreqi e di ku kane ndermend te futen. Mos valle ne hale me qe permendin shpesh objektet e tualetit ? Por edhe halene keto qelbesira e ndotin.
  Keta sillen tamam si familja e Gadafit, pa asnje ndryshim.Por nje ndryshim duhet te kete mes tyre. Gadafin e vrane rrugeve , keta duhet te japin llogari para drejtesise dhe te shlyejn borxhet qe i kane popullit nga abuzimet ne pushtet.
  Vota e popullit thote qarte : Te shkojne para drejtesise qe nga Saliu, te gjitha ata zullumqare qe kane vrare,vjedhur,mashtruar,abuzuar e zullumeve te tjera qe kane bere .
  Ne dore per t’i shpetuar keta dhe gjithe shpuren e tyre,qe te shpetoje populli dhe Shqiperia, e ka vetem Drejtesia, Prokuroria dhe gjykatat ( sigurisht jo keto te saliut, por te riorganizuara drejte).
  Keta nuk lihen me te lehin si qente rrugaç. Tani ata e kane ngritur zerin nga frika, dhe kerkojne te bejne ortake ne faj edhe njerzit e ndershen demokrat, per ti mbeshtetur ne zullumet e tyre. Dhe taktika e tyre eshte qe te implikojne moshat e reja qe nuk e kane te qarte mire se sa zullume ata kane bere, se eshte pikerisht qeveria e oborrit familjar qe i ka lene ne kete gjendje. Ata mallagaret e vjeter i kane braktisur dhe po i braktisur dhe po i braktisin nga dita ne dite.
  Kalimi i tyre para drejtesise duhet te jete pjese e reformave te medhe qe qeveria duhet te beje. Keshtu reformohet edhe politika ne Shqiperi. Qetesohet edhe populli. Vete edhe haka tek i zoti.

  Reply to this comment
 60. L.Itali July 14, 23:28

  Shkrimi eshtë vertet i mirê, i meritueshëm për Banden antishqiptare të Berishës!Nuk i heq dot asnje presje, sepse perpos fakteve të njohura,ka edhe qendrim për opoziten e djeshme qe me 1 milion vota. shqiptaresh eshtë sot fituesja duke nxjerre Ramen kryefitues dhe Berishen humbës! Nuk duhet të këtë ringjallje, por pranga!…Natyrisht me drejtësi,ndersa shtypi duhet të godas e analizojë ecurinë e ndeshkimit!Shkelzeni edhe për Gerdecin,mund të thosh se nuk ka gjurmë…sepse i fshiu perkohesisht,dhe kjo tashme dihet!Ndersa per valixhet,”trasparenca” e tij duket,për mua,minimalisht normalitet,edhe pse përdor,etiketime,për gazetën,se ashtu e mendon,sikurse z.Thano i pergjigjet mediatiisht me të njejtën monedhe!Deri ketu,kemi mediatike,politikberje nga të dy palët…Normale dhe keshtu,megjithse z.Thano bie paksa në meankolizëm fiktiv dhe nuk di perse perdor “terheqjen” për “fitoret me drejtesi qe mund të bejë edhe ne kete rast banda e Berishës,pa pushtet,por me hiena brenda pushtetit të ri dhe natyrisht brenda drejtësise!Sigurisht do doja një “perplasje” rreth faktit,ku z.Thano të jepte fakt tjetr,apo të dhenë eksplicite rreth “arkave” dhe Carterit me shkronja arabe,pasi mendoj se gazeta nuk i zbraz gjuthe fisheket që në fillim,bile”bomben”per të asgjesuar “bunkerin” e ka të fundit dhe vertet asgjesuese!Sigurisht gazeta ruan të drejtën ligjore të mos perdor burimet,perderisa ato jane sekrete dhe nuk demtojnë bursjellsim qe mund dhe te kete reperkusione!…Por vazhdimi i hetimit gazetaresk te arkave,duhet dhe kjo eshtë vet cështja,që duke u ambalazhuar me krimet e meparshme,perbën tê drejtên ligjore të ndërhyjë hetuesia!Sigurisht këto mund të jenë,por dhe sa më parë ato duhen përdorur…sepse mbulesat mund të jenë prej letre,por dhe prej beton-armeje…Fituesit e rinj të mos fusin koken në ujin e detit,por për kete rast të sjelle nga “Dita” duhet të shprehen!Edhe nëse burimet nuk janë plotsisht të sakta!Shkelzeni si qytetar po e quaj,pergënjeshtroi,gazeta duhet të pranojë pergënjeshtrimin,ta atakojë,si vepron drejt,z.Thano,por dhe ta thellojë hetimin mbi valixhet,qofte me pyetja ndaj Shkelzenit(Ku ishe,me kë, kush ishin shoqeruesot,ka foto celulari, etj…Shkelzeni pergenjeshtroi,gazeta sulmon,por…mbi të shkuaren,ndersa ajo duhet gjykuar e ndeshkuar,kjo me arkat drejt arabëve,duhet thelluat!Edhe nese fshihen gjurmët,shkrim tjeter duhet!….

  Reply to this comment
 61. ana July 15, 00:11

  Kam pritur prej kohesh nje shkrim te tille. FALEMINDERIT qe me bere ta lexoj. Kemi te bejme me udheheqes injorante qe e meritojne kete gjuhe. Edhe pse shumica e popullit injorante eshte fatkeqesisht 🙁

  Reply to this comment
 62. fat man July 15, 03:09

  Ne mes te nje nje lumi komentuesish per vertetesine e realitetit te zi qe po kalojme dhe kane alergji per Sali Kriminelin dhe familen e pushtetit, del edhe nje ze i holle thuajse i kepur i vetequajtur FULGERI. Ky Fulgeri ben mire qe po nuk eshte rregjistruar, te shkoje te rregjistrohet ne shoqaten LGBT ku ka hapsire te kontriboje me by…n e tij. Njerzit qe jane kunder rrymes jane toca si fulgeri, qe ne komentet e tyre nuk zoteron argumenti,por nje mllef ,sikur e majta u ka perdor nenat, per kete qe flas eshte klluf edhe ne te shkuajtur, e fillon fjaline me vete te dyte njejes dhe e perfundon ne vete te dyte shumes. Shkerdhenit po i kujtoj se ne sistem rregjistrohesh kur ke bere kalimin e kufirit dhe jo kur rr ne sallen e pritjes e kthehesh andej nga ke ardhur, pasi je siguruar per kalimin e valixheve antiplumb te mbushura me ceqe, bixhuteri e euro. . Kjo tregon se je Toc e aguri dhe, te punon truri vetem ne mmarrje si yt ate, cfare perfaqeson ti ne hierarkine shteterore qe te jesh i preferuar ne sallen VIP. Shkerdhen pse e ke te veshtire edhe po te dalesh jashte shtetit e te mos e rregjistrosh emrin, keto jane tregime per femije 0-12 muajsh me pampers, ore kriminel vrases i Gerdecit. Toc.

  Reply to this comment
 63. Shqiptari July 15, 08:32

  Ardian mos u tremb nga Shkelzeni se seshte gje tjeter vec nje gay dhe ka nje moter travesti. I ka ngjare gjyshes Milices. Familje prostitutash. Babai spiun i serbit, mamaja po ashtu, vajza po ashtu spiunonte ushtaret e uçk me Lulzim Bashen. Familje e degjeneruar . Familje kriminelesh, spiunash. U mallkofshi ne te gjithe brezat. Keta duan varrje ne mes te taivanit . Harram Edit po nuk i coj ne banken e te akuzuarve.

  Reply to this comment
  • tironci kuq e zi September 13, 17:24

   Shqiptari

   Komentit tuaj po I shtoj dicka per kete shkelzenin se Te paska shpetuar.
   KY vajti qi…u kushuriren e vet. Tjetri e mbante ne shpi hanin ne nje tavolin ky rrace e flliqur shkon e qi…n kusheriren. Edhe pastaj zoti sali permend familjet e Te tjereve kur harron qe ne familjen e tij qi..hen me njeri tjeterin.

   Reply to this comment
 64. LINDA July 15, 08:38

  Je simpatik Adrian. Me bere te qesh si asnje here tjeter (edhe pse seriozitetit te rastit i shtuat humorin). Do te keni perkrahjen time per kete fakt kriminal gjithnje e kudo. BRAVO

  Reply to this comment
 65. Petriti July 15, 09:02

  Mos u ndal Adrian por ruaju se keta jane te pa bese dhe te vrasin i kane te gjitha te keqijat

  Reply to this comment
 66. shqipfolësi July 15, 10:43

  “Nuk ka Shqipëri pa u bërë DREJTËSI!” thotë z. Thano. Dhe ne jemi plotësisht dakort me të!
  Ndëshkimi me fakte dhe me guxim, duhet ngritur në sistemin tonë të drejtësisë. Këtë presim ne si qytetarë.Ne e thamë fjalën tonë me votë. Tani e ka rradhën shteti që të ngrejë sistemin e Drejtësisë në piedestalin që i takon. Çdokush të marrë vendin që i takon dhe atë që meriton.
  Dënim ligjor për këdo që ka shkelur e vazhdon të ecë mbi ligjin! Qeveria e re të distancohet nga praktikat e deritanishme të të bërit politikë në Shqipëri, ku “Familja” sikur të ishte “Mafja” na drejton në çdo nivel të jetës. Mjaft me mashtrime dhe gënjeshtra. Mjaft na hodhën hi syve politikanët. Të mos i lejojmë më duke heshtur e duke pranuar me pahir si të ishim skllevër të tyre. Vota jonë vlejti sa çeku 1-milion! Le ta ushtrojmë këtë të drejtë duke kërkuar llogari për çdo përgjegjësi dhe detyrim që kanë pasur, kanë dhe do kenë politikanët ndaj nesh! “Zero tolerancë” korrupsionit e skllavërisë moderne!

  Reply to this comment
 67. fieraku4u July 15, 18:16

  ARTIKULL KREJT I BUKUR…BRAVO Z.THANO.

  SHPRESOJM QE RAMA TI THERRASI NDERGJEGJES EDHE TI FUSI NE BURG KETA KRIMINELA.

  Reply to this comment
 68. shpetimi July 15, 18:33

  Edhe me naivi i shqipetarve e kupton qe per te larguar placken e grabitur , pjelles se satanait Berisha nuk i duhet te shkeli ne aeroport jo 6 muaj por as 6 vite . Bile edhe kur te arratisen do ikin hajduce si Zogu ne linje tokesore te veshur tebdil,

  Reply to this comment
 69. Petriti July 16, 08:54

  Ec e mos u ndal Adrian ne qofte senuk vihet drejtesia edhe Rama eshte si Berisha

  Reply to this comment
 70. andi July 16, 11:36

  NJE PERGJIGJE E MERITUAR, POR NJE KEMBORE ALARMI PER FITUESIT.
  Kjo fjali e perdorur nga z. Nastradin ne nje koment me lart , vlen te lexohet,te kuptohet e te vleresohet ashtu sic i takon. Faktet jane kokeforte dhe nuk i fshen dot askush, aq me teper ata qe e masakruan keq kete popull ne keto vite.Bemat e tyre populli i ndeshkoi me vote si e vetmja mundesi per te shprehur urrejtjen dhe pakenaqsine. Cili ka abuzuar me jeten e popullit shqiptar duhet te marri denimin e merituar.

  Reply to this comment
 71. miri July 19, 00:01

  po si mos ta quaj leter higjenike ai kete gazete,ai ka shum te drejte, kur ne brendesi gazeta ka folur per palaco, ndyresira (mut) si SHkelzen berisha e me nder jush o popull “sali berisha” . letra higjenike kur pastron pisllekun perlyhet sic eshte perlyer kete rast me jashteqitjet e kombit

  Reply to this comment
 72. Sokrat Marina September 13, 16:37

  NE RADHE TE PARE TE FALENDEROJ SI NJE QYTETAR I THJESHTE PER PERGJIGJEN QE I KE DHENE KETIJ QUMESHTORI TE VAZHDUESHEM NGA TRUTE,PAVARSISHTE TE MOSHES.

  Qumeshtori I saliut,Shkelzeni,ka thene nje te vertet per Izet Haxhine . Izeti ka vrar Azem Hajdarin,apo pjesmarres ne vrasjen e Azemit . KY ,Shkelzeni I saliut,bashke me baben Sali duhet te arrestohen per fsheje te krimit.E dine kush e vrau Azemin e nuk kane treguar……. A do veproi hetusia ? A nuk eshte nje fakt per rihapjen e dosjes se gjyqit per vrasesit e Azemit…….. Avash avash ,po dalin te vertetat qe faktikisht populli I di,po nuk I di gjykata jone qe jep drejtesi …se ka qene e pavarur ….!!!

  Reply to this comment
 73. toni September 13, 16:50

  Ado qeke lodh shume duke i shkrujt aq bukur shkekzen kurves
  Kto jane familja me e ndyre qe mund te egzistoje ne Shqiperi..
  Nuk e kuptoj ku e gjen ky guximin me kthy pergjigje, nejse dava laskari..
  Hallall Albit te Dites qe harxhon para per te cu gazetaren atje edhe na ka dhene nje interviste qe eshte shume e vlefshme per popullin injorant qe akoma therret sali b.
  Hallall edhe gazetares Mires, se te merresh me kto pune do pak bythe

  Reply to this comment
 74. patrik September 13, 17:20

  BRAVO…ne vazhdimesi…

  Reply to this comment
 75. 23 Qershori 2013 September 13, 17:24

  Adrian
  Shkrim Thagme, por nga ato thagmat…..tamam.
  Ky, haleja, Zeni, qe ti i zbulove edhe valixhet me leke qe transferoi jashte, perse nuk eshte akoma ne burg ? Po i jati i tij perse eshte akoma i lire ?
  Ky kerkon qe Izeti te vije ne Shqiperi, qe ta coje per gjah, ose te beje aksident me makine. Bythe e zgjuar maloku i Vicidolit.
  Hesht Zeni dhe prit burgun, nuk ka rruge tjeter per ty.

  Reply to this comment
 76. tironci kuq e zi September 13, 17:30

  Te lumte zoti Adrian njerzit si ju na japin shpres edhe besim per nje shqiperi europiane.
  Eshte gjithmon nje kenaqesi Te lezosh kete gazete. Faleminderit

  Reply to this comment
 77. BJORN September 13, 17:37

  Nuk kam cfar komenti te bej,se ate i ka bere ne menyre perfekte zoti Thano.Ju pergezoj per punen e bere ne sherbim te shqiptareve qe jetojne me djesen e ballit.

  Reply to this comment
 78. Tomorri September 13, 17:38

  Po ku je o shkelzen, pse nuk hap padi kunder Izetit pra, meqe e dike qe eshte vrases. Cfare pune ke qe shan Diten – mos u merr me gazeten merru me faktin, si burrat. Po ku dini burrni ju familja juaj. Ju dini vec te shani e genjeni, si grate e keqija.

  Reply to this comment
 79. orli September 13, 17:50

  O xeni i mamit!se nga paraqitja nuk je i babit(vetem po qe i Ali Alushanit)ti qe i kerkon Izetit te kthehet e te deshmoj para prokuroreve!ti perse nuk shkove tek prokuroret e te deshmoje per burrin e tezes qe te vdiq ne Gerdec?!jo per Gerdecin se duhej te te thirrnin prokuroret por nuk ua mbante nga babi!ti qe ke fytyre e i thua dikujt te shkoje ke prokuroret,pa merre rrugen nje here e pastroju nga gjithe ato akuza qe te rendojne ate shpinen tende prej zhaneti.Zeni!ti ke bere incest e ke bere legalisht!pyete babin per incestin qe ka bere ilegalisht se eshte shume me i rende se i joti me kusheriren e pare……

  Reply to this comment
 80. DRENICA E KUQE September 13, 18:07

  Qelbesire serbe, si guxon ta quash nje gazete shqiptare si DITA “tualet mediatik”? A vetem pse ua qet ne shesh te palarat tuaja familjare anti shqiptare? Rracen tuaj duhet shuar ne Shqiperi, me kushtetute me ligj dhe me kanun!…

  Bravo, DITA – Bravo Mira Kazhani!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
  • tani September 13, 18:59

   Shqipnia esht e te gjithve qe e duan dhe jan patriot
   me bohet qejfi qe hapsira mbarshqiptare ka kuptuar se sa i ndyr se sa i kamuflum se sa ntishqiptar ka qen dhe esht sali berisha
   Bravo dita Bravo drenica e kuqe

   Reply to this comment
 81. arSIM September 13, 18:09

  Zoti Berisha ne flasim kate ate qe donte Amerika e realizove.

  Reply to this comment
 82. zekthi September 13, 18:41

  Pershendetje z. Thano !
  Nje koment , pak edhe te gjat e kam bere per keto qenie para nje viti e ca, tek shkrimi tuaj ne kete gazete ” shkëlzenërisë…: më 14 Korrik 2013, i cili eshte pasqyruar edhe ne kete shkrim sot.
  Nuk kam ç’te shtoj me teper. Si do që te justifikohen te felliqurit nuk pastrohen dot.
  Populli thot ae : nuk lahet m… me shurre ” .
  Por ata do te sillen keshtu që të te felliqin edhe te tjeret, per deri sa nuk do te shkojne para drejtesise.
  Dhe ketu , dhe mu per kete ka vend Legjenda e Centaurit,ne se mazhoranca dhe Edi Rama pranojne ose te ” kene veshur mantelin e të mundurit “. Kjo do te ishte më e keqe dhe më e frikshme per te ardhmen e ketij vendi.
  Gjerat duhet te shkojne ne vendin e duhur,
  Nuk mban me uje pilafi. Popullit i ka vajtur thika ne kocke. Po majmen jo me pune e me djerse por me vjedhje klasike!
  Jo vetem ata por edhe per Pashallaret familjar gjoja me kontribute posht ne baze duhet te veprohet per t’u pastruar nga sterklat e gjakut te Centaurit.

  Reply to this comment
 83. Sherbyesit e mafies se saliut September 13, 18:42

  Pergezime Adrian Thano!
  Te dashur bashkevuajtes nga mafia e saliut, po ju kujtoj se kete pergjigje I nderuari Adriuan Thano, ja ka dhene shekerdhenit atehere kur babai tij fatkeqesia e Kombit Shqiptar sali berisha ishte ende kryeminister!
  Shkerdheni eshte mesuar me gazetarucet shkerdhata si fahri balliu, fevzo lepiresi- mediokri dhe plot te tjere qe nderrojne flamur, Fe dhe atdhe sa here nderrohet politika ne vendin tone. Te paket jane gazetaret profesionist, ndershem dhe korrekt si Adrian Thano, Mero Baze, apo dhe Mira Kazhani, fale kurajos se tyre ne marrim info te sakta!

  Reply to this comment
 84. socialisti i zhgenjyer. September 13, 18:49

  Nuk kam fjale ti pershkruaj madheshtin e ketyre rreshtave.
  Vetem me keshtu njerzishe mundet te shkoje ndo pak perpara Shqiperia.
  Vetem fjale te shkelqyera per ADRIAN THANO.

  Reply to this comment
 85. Meteh September 13, 18:53

  ADRIAN THANO,beja forra,Bjeru me te lumt dora,Se keshtu e duan keta horra,Na jan bere si Miu dhe Mola.Me intervistat e tua,e hodhe & kete here NOKAUT soi-sorollopin Salimillosheviç,i cili eshte bere si DERR i plagosur se nuk e duron dot renien nga KALI,ku i ndjeri NAMIK HOTI u shpreh se”…ai nuk zbret nga kli veç me pushke..”Po si ka mundesi qe ZENI sulmon bodigardin e babit te tij-Izet Haxhin,kur ky thot nje realitet?Kuptohet,kete familje te mallkuar e ka zene frika nga burgu e sekuestrimi pasurise nga maxhoranca e sotme,per te cilen 1 miljon votuesit e 2 miljon shqipetaret po presin me qetesi.Shprehja e Rames ne kuvend:”..Dale se skeni par gje akoma..”U ka djegur prapanicen,ndaj Sala nxjer ne foltore gjithandej falangat e tij per shpifje,duke diskredituar per çdo dite vet-veten..!

  Reply to this comment
 86. inf September 13, 19:32

  Z. THANO…
  Mos e humb durimin me kinez xenin e lirijes ai eshte nji psikopat i nyte nji qelbesire e nyte shif te jatin shif te birin ose te bijen ose librin e shpise .
  A ka familje me te digjenerume se familja e kreminel dallaveraxhiut salih ne ket dynja …
  Nuk ka …………a ka familje me tradhtare se kjo familje nuk ka ……………..a ka familje me vrasese ne ket dybja nuk ka ………………….. a ka familje qe shkatarroi nji popull nuk ka
  Por a ka familje me hajne e servile me djallezore e tinzare me e korroptume e me katunare nuk ka ………..Parfumin e Bosit hidhja ne kurriz dhe nuk i hiqet Era e Cjapit te eger kesaj familje rrugaçesh e kurvash mjeranesh e Horrash .
  Ti rrugaçi saliut dhe i lilit para Izetit je nji felliqesire qe se ke shoqin o Rruleti i Rrafmonit je ti o zorraxhiu i Rrafman Selmanllarit je ti o kerriç dobiçi i saliut o mangup e leter nevojtoreje je ti.
  Ti kulishi i Lirijes kujton se Izet Haxhia te ka frike ty??????????????????????? Por ti me soj e sorrollop dhe sot qe ai eshte ne Turqi dhe kur flet Izeti ti ben shurren o syçke Kinezi i lilit .
  Pyte tet tame me çin te zuri ty o zgjeps o kusar o hajdut me damke o zorraxhi o syçke kinezi i saliut pyte o dobiç dhe pastaj llap per Izetin se vjen minuti dhe do perballesh direkt ti dhe ai balle per balle e sy me sy o llapazani i poshterr si ti si motra jote hajdutja e tre perqindeshit si baba jot si jot ame jeni nji kallup …………
  Kallupi juj eshte matrapazlleku dhe babzija Kallupi juj eshte helmi dhe varri kta jeni ju .
  dhe PRITE IZETIN SE TA RREGULLON AI TY DHE TYT TETIT SAMARIN O KODOSH.

  Reply to this comment
 87. Denisi September 13, 19:49

  Me duhet te them vetem nje mendim te shkurter:
  Ti i patupshmi shkelzen,nuk e kupton qe jeni te mbaruar moralisht?
  Ti mund te kesh shume para,po nje gje ta kesh mire parasysh,perfundimish parase suaj i ka rene vlera.
  NUK MUND TA BLESH MORALIN ME PARA,RJEDHIMISH JE I MBARUAR JU EDHE SOROLLOPI JUAJ,GJERI NE VARR DO TE MBETENI JASHTEQITJA E SHQIPTAREVE.

  Reply to this comment
 88. GRAMOZ September 13, 20:05

  TE LUMTE PENA I NDERUARI ADRIAN THANO,PO IKEN KOHA E DINASTISE BERISHA ME KERCENIME,SHANTAZHE DHE VRASJE ..

  Reply to this comment
 89. Billy September 13, 20:18

  Bravo Adrian Thano.Pjella Serbe S B dhe femijet e tij hajdute e kriminelet duhet te pergjigjen para drejtesise e te ndeshkohen

  Reply to this comment
 90. musolini September 13, 20:20

  te jesh djal berishian ose je kopil ose je perdhunues kaq ma teper s di se vrases po e po se drogaxhi
  matrapaz
  hajn
  muxhaheidin
  grup mafioz
  kriminel
  noshta edhe perdhunues

  Reply to this comment
 91. ARUSHA September 13, 20:37

  Tropojoni e njef Tropojonin cdo gje eshte e vertete , tanii rroni dhe boni hije ne kete bote oFamilje Makbethesh qe edhe Arben Mevlanin e shkaterrute nga trute !

  Reply to this comment
 92. jozi September 13, 21:07

  ata duhen djegur si famlje

  Reply to this comment
 93. N.VJOSA September 13, 21:22

  Pershendetje Thano,
  Nuk e dija qe je nje Gjeneral i vertet i Opinionit Publik!
  Duke te lexuar ty libohovit i talentuar , fjalet e tua mu duken si plumbat e Avni Rustemit, Libohovitit qe me doren e trimit shkroi histori….

  Reply to this comment
 94. neseba September 13, 21:34

  Gazetar i mënçur dhe guximtar, ja kështu të ishin dhe të tjerët!

  Reply to this comment
 95. Rapsodi. September 13, 21:38

  Fjalet e Xenit dalin prej merakut,
  se i erdhi fundi ketij Saliramtrapit,
  qe ka mbetur si nje lypsiar ne shi,
  qe eshte veremosur, mbytur ne zi

  Ky hoqi sumbullat e xhamadanit,
  ne nderim te Hajdarit e Fullanit,
  pasi kane vdekur ua jep uraten,
  se i ka vrare diten,i qane naten.

  Ky Saliramtrapi, fytyremavijosur,
  pa mend, pa shpirt, i perdhosur,
  nxihet kur eshte duke buzqeshur,
  hidherohet duke u ngerdheshur.

  Saliramtrapi eshte bisha e malit,
  qe don te vdekur gjithe te gjallet,
  i rritur me ujqer, çakenj e hiena,
  me turinjte gjakosur mbi kerma.

  Eshte kafshe- perbindeshi i zi,
  eshte klonim i bishes me njeri,
  njeri ka veç trupin e gjymtyret,
  si kafshe ka te gjitha menxyret.

  Eshte drakula, lugati i zi i pyllit,
  manekin vetrine bere prej dyllit,
  hajdut, vrases dhe ngaterrestar,
  eshte djalli me helm, thike, litar.

  Komunist-fashist-tiran i marre,
  si dredharak u be kryeshpellar,
  duke pellitur si gomari ne are,
  kujton klanin me vajze e djale.

  Reply to this comment
 96. Dardan September 13, 21:58

  Z. Thano,
  Ate fjalen qe thoshit se, kush ngutet permutet, ja ke futur një çike Xenit por ti e di mire se fjala e arte popullore nuk eshte ashtu por eshte keshtu:
  Xeni, o Xeni. MOS E MERR PËRPJEKUR/ SE TË DEL PA PJEKUR! dhe sidomos sidomos kur Turifryri berishian shkon dhe kryen marredhenie seksuale me gjakun e vet, bile, bile pjell edhe fëmijë!

  Reply to this comment
 97. Zapate September 13, 22:22

  Izet Haxhia simbas teje vrases,, po dhe dhe vrasesit din te flasin te verteten,, po ai babai jot pse nuk shkoi te gjygji i Jahos,,po dije mir more biri i BUSHTRES se ato lek qe keni fitu me kockat e viktimave shqiptare , ato lek do kthehen ne fest per vdekjen e races tuaj,, dhe nji gje dije mi dhe mos e harro, se koha ndryshon gjerat, por nuk i fshin ato ,,,

  Reply to this comment
 98. labinot September 13, 22:39

  Dikush,qe ka kaluar pragun e incestit……Ta dinin sa i urren ky popull do te iknin nga syte kembet!

  Reply to this comment
 99. jani September 13, 23:03

  shume bukur e shkrume

  Reply to this comment
 100. Billy September 13, 23:17

  Bravo gazetar.SB serbi duhet te gjykohet ma gjithe femijet e tij hajdute e kriminel

  Reply to this comment
 101. TOMORRI September 13, 23:50

  Zeno pregatitu, kembane e rrezikshme kjo qe po tundet.
  Tingulli vjen nga drejtim burgu,
  Memecit i erdhi goja.

  Reply to this comment
 102. xhemil September 14, 00:01

  Cfare lind prej maces gjuan minj.Cfare lind prej vrasesit lind kriminel.

  Reply to this comment
 103. otto September 14, 04:22

  Me vjen keq per Gazeten Dita qe replikon me nje monster qe mund te beje cdo gje.
  Personi qe ben femije me kusheriren e tij eshte monster.Zoti I ka perjashtuar si njerez.
  prandaj jane te verteta ato qe thote Izet Haxhia.Dhe Haxhia ska pse te vije ne Shqiperi te beje denoncimin qe mund te behet sic po behet nga Turkey. Prokuroria mund te nise ceshtjen dhe ta therrase I Haxhine kur te filloje seanca ne cilesine e deshmitarit.

  Reply to this comment
 104. shqip hesapi September 14, 04:24

  Zeni =emer i vene nga daja i Shkelzenit per te mos harruar pseudomin e sigurimit.Familja Berisha nipsternipi duhet te paguaj krimet qe i solli popullit shqiptar per ket 24 vjete.Sa per gazeten “Dita ” ajo eshte gazeta e se vertetes.

  Reply to this comment
 105. Sallakja September 14, 05:31

  Thano, une nuk kuptoje !
  Pargrafi i fundit ne shkrimin tuaj,eshte nje kryeveper.
  Krahasimi pula,koka e prere,nervat,muskujte,
  kujtesa e levizjes…….jane nje mrekulli.
  Pastaj, ju e mbyllni:
  …nuk ka qetesi ne Shqiperi,pa u bere drejtesi me ju.
  Me ju ? Cilët ?
  Me ju ? Kush ?
  Drejtesi ndaj kujte ?

  Reply to this comment
 106. aleks September 14, 06:31

  BRAVO gazeta dita vazhdoni keshtu sic e keni nisur me njoftimet dhe informacjonet qe na jepni cdo dite,,sa per dinastine berisha dhe te gjithe plehrat e tjere d,m th, e gjithe pd qe eshte parti fashiste mos e cani bythen fare,,do ti vije dita dhe saliut dhe te gjithe familjes se tije,,ne qofte se edi rama nuk do arije ta fusi ne burg..ai qen bir qeni dhe personalisht s, berisha poulli nuk i haron te gjith ato krime qe i ka bere atije dhe ka per ta varur te sheshi SKEDERBEJ ATE DHE GJITHE PLERAT DHE BAJGAT E PD, VARJE VARJE;;; PER S,BERISHEN.

  Reply to this comment
 107. P.A.B September 14, 06:47

  sh. e sakte pergjigja e z. Thano(qe ne korrik 2013) tani po e lexoj.

  Dhe une s’do doja kurre ta kisha mesuar/ a degjoj emrin shkelzen, e shume si ai.

  Reply to this comment
 108. Berlin September 14, 08:19

  Thano ata qe te japin paret ty per te shajt te tjeret ( perdorim i paster) e dinin shume kohe me perpara se te plasin bombat e te vriteshin te pafajshem ne Gerdec , se cfare po behej aty e cfaer po ndodhte por heshten per llogarin e ndonje tjetri apo se nuk ja mbante apo prisnin thjeshte te ndodhte dicka !!! kot nuk thone Vlonjatet : i dhjeri po shan te permjerrin !

  Reply to this comment
 109. Korcari1 September 14, 08:21

  Shkrim briliant dhe nje pergjigje e merituar per vrasesit dhe hajdutet e ketij kombi.fjala yuaj gazetar ne veshe te drejtesise dhe fati i Ratko Mlladic i ndjekte keta derra ne burgun ku do hyne.

  Reply to this comment
 110. I.Troplini September 14, 11:03

  Eshte per te ardhur keq, qe i duhet nje gazetari, te shkruaje nje artikull qe ne fakt duhet te kishte qene, fjala e fundit e gjyqtarit pasi te kishte dhene vendimin e formes se prere kunder krimeve te nje ordineri mendjelehte.
  Shqiperia jone e dhjere ka nje klase politike me njereze si babi i Xenit dhe kalvari i zhgarravinave qe i shkon pas, ka nje “sistem drejtesie” ne formatin e Gjin Gjoneve dhe gjithe “gjyqtareve dhe prokuroreve” me kurs 3 mujor plepash. Ne kushte te tilla,,,,”eshte e natyrshme” qe bajgat e shoqerise te te gafurren dhe te te kercenojne. Eshte “e natyrshme” qe Xenet incestuale, te kerkojne tu mbyllin gojen gazetave dhe te luajne rolin e te fortit.

  “Te qenit i forte” nuk iu buron nga gjaku i incestit qe mbajne ne venat e tyre. Nga ajo ane, jane lepura dhe dine vetem te te vrasin pas shpine nen ndihmen e taboreve serbe. Kete ndjenje “te te fortit” ua jep ai, qe shqiptaret e zgjodhen per te RILINDUR vendin por qe me menyren e tij “te te ecurit perpara” (nje hap para dhe dy mbrapa), iu eshte bere shqiptareve si garancia kryesore e mbijeteses se krimineleve Berisha.
  Nese ky Kryeminister, nuk din apo nuk don te veproje,,,,,atehere ai duhet te ike. Ka ardhur nje moment, qe poshtersija dhe trimerimi i deliknkuenteve, nuk durohet dot me. Duhet te ikte sepse po luan me inteligjencen e shqiptareve. Drejtesi dhe shtet te se drejtes ose shporruni more Zoteri. Mos na humbni kohen. Boll kemi humbur deri sot!!!.

  Reply to this comment
 111. Prifti September 14, 13:56

  Shpresa e fundit per nje shqiperi te lire me Mero Baze, Adrian Thano dhe Bedri Islami

  Reply to this comment
 112. Prifti September 14, 14:00

  Shpresa e fundit per nje Shqiperi te lire, Mero Baze, Adrian Thano dhe Bedri Islami.

  Reply to this comment
  • gregor September 20, 19:34

   Mos e fut Merton ne kete grip. Ish bashkepunetor I ngushte I Saliut ne ditet me te errta te ketij vend 92-97,ani se tani eshte kinder, me shume per arsye personale
   Se Sa ai Mendon si dy te tjeret, Adriani e Bedriu. Ka nje hendek te thelle ne mes.

   Reply to this comment
 113. ilenia September 14, 14:11

  Ne pergjigjen qe u keni dhene horrave ,ju lumte dora . Si bashkeatdhetare, duhet te kishim luftuar me te gjitha forcat, qe ne pushtet te mos rrinin gjate kriminelet . Duhet te zgjoheshim nga narkoza e dhene nga Berisha e kompani,por me mire vone se kurre. Shpresojme qe qeveria e re do ta rinoi Shqiperine,se nuk ka ku te veje me mjerimi i nje populli nga kriminelet e hajdutet.Me rrespekt

  Reply to this comment
 114. askushi September 14, 14:39

  eh mor shkelzen. as genjeshtrat s’dini ti mbuloni. qysh tek shkolla 8 vjecare Fan Noli dilje si cub ne mes te korridoreve dhe me zagare te tjere nga mbrapa bertisje komuntistet do ti varim ne litar o ne shtyllat e tensionit. o kete se mban mend o hale kur fillove te mesmen tek Sami Frasheri e lije me mesimin e e s’guxonin mesuesit te vinin mungesa dhe ti me bridhje neper bilardot ngjitur dhe me mbaje pistolete me vete o hale. une s’besoj ne zot, po them se si ke shpetuar te hash ndonje plumb nuk e di. por shpresoj te mos shpetosh ti dhe fara e keqe qe ti rrjedh nga ndonje gjyq te bere me njerez te ndershem dhe me gjykates te ndershem ne kane mbetur. Me ngel tu uroj gjithe te mirat dhe puna e mbare gjithe stafit te gazetes DITA.

  Reply to this comment
 115. nendetsja 105 September 14, 15:20

  Me pelqeu vecanerisht argumentat qe i ofron Thanon Shkelzenit, argumenta me mut shume te pershtatshme per Shkelzen muti. Nuk me pelqeu perpjekja e deshtuar e Thanos per te provokuar shkendija njerzilleku ne ndergjejgjen e Shkelzenit, duke i permendur kockat e femijeve te Gerdecit. Mu duk mundimi kote, sepse Shkelzeni qe adoleshent, per shka edhe te intelektit nen mesataren e shqiptareve e ka mendjen te leket dhe nuk e rruan tocin jo per kockat e femijeve te katundareve te Gerdecit por as per kockat e Muhametit, burrit te Vjollces, tezes se Shkelzenit. Ai per pare po grindet edhe me Lul Bashen, qe ka nje dyzine vjet, qe e mban Argiten,motren e Shkelzenit ne pellembe te Dores.
  Thano sa per mantelein e pergjakur te centaurit, te siguroj se ky Herakliti ish lojtar basketbolli stoli, do e paguaje faturen brenda javes se fundit te shtatorit. Ti e di Thano, qe une kam burime info dhe nk flas qesim!

  Reply to this comment
 116. tomsojeri September 14, 16:03

  Bravo Thano ! Nje shkrim sa nje roman me 25 vellime ! Shkrim heroik qe me ben te mendoj qe nuk kan vdekur herojt ,nuk ka vdekur shpresa !Je dora, zeri dhe zemra e shqiptareve te dhunuar ,te cnderuar ,te mjeruar e te zhgenjyer der ne palc nga familja me e keqe ,e pabes e ktij kombi ! Nuk je vetem ne ate gjygj, por 1000000 shqiptar do shperthejn dyerve te drejtesis per te ven drejtesi ! Nderim dhe respekt …………………

  Reply to this comment
 117. Laver Stroka September 14, 19:36

  Nje pergjigje e merituar per nje familje vampiresh, nga nje gazetar dinjitoz. Me gjuhen e perdorur, logjiken ne te shprehur dhe nivelin kulturor te admirueshem, ja rrit prestigjin kesaj gazete informuese te pavarur ne dege pushteti. Tiraneve ne psikologji, kjo nuk u pelqen. Per ata kush gjurmon te gjeje te verteta per te informuar publikun, kur i cenojne sadopak e nxjerrin edhe ate qe kane per ta jashteqitur ne Vc permes gojes, duke u bere jo vetem te urryer, por edhe te neveritshem.

  Reply to this comment
 118. P September 14, 20:44

  Nuk kam ndérménd té jap leksjone gazetarie por vetém té ve re se
  gazetarét nuk kané detyrim ti pérgjigjen hajdutéve,krimineléve,mafjozéve,
  baballaréve dhe shérbétoréve té tyre té verbér.Me até puné duhet té merren
  policia,gjykatat,shteti.
  Detyra e gazetarit éshté té kontrollojé mbi ushtrimin e pushtetit ne
  pérputhje me ligjet né fuqi,té demaskoje publikisht çdo devijim ose shpérdorim
  té tij dhe té informojé masat mbi mirévajtjen e puneve publike né pérgjithési.
  Gjithashtu duhet té vé nédukje mbi problemet dhe preokupimet qé shqetésojne
  shoqérine,veset dhe veprat qé e démtoje até,si dhe té nxisi debate intelektuale
  se si té parandalohen dhe zgjidhen ato.
  Futja ne debat né krah té njérés ose tjetrés ané politike e béjne té pabesushém
  edhe kur kané té drejté parimisht pér çéshtjen.
  Gazetari eshté i besushém kur éshté i liré dhe indipendent nga pushteti.

  Reply to this comment
 119. Lushja qytet i preshit September 14, 20:49

  Gjithe ky mllef e zemerate qe derdhet mbi familjen Berisha, gjene me normale qe duhet te beje: te mos provokoje me per rremuje dhe duhet ta mbylle gojen.E pame cfare i ka bere Shqiperise.
  Ai vete nuk e ka te qarte qe ka urejtjen e shumices. I lumte, mashtroj ne emer te luftes kunder komunizmit dhe diktatures, por ne fakt ai mbolli anarki,vrasje,remuje dhe kure nuk ndertoj shtet.
  Prandaj do i thoshim ne le rehat ne varferine tone qe na zhyte.

  Reply to this comment
 120. Erza. September 14, 21:18

  Te perçudnuarit Xendeshtakut,
  ketij zagari bastard te sokakut.

  Pjelle e keqe e Salirambishes,
  qe qe rritur ne driten e pishes,
  ti je ai bir kopili e nipi i shkines,
  je ajka e llumit dhe fundrrines.

  Salirambisha, rrenuesi i vendit,
  donte te ishe mali i Shkelzenit,
  se shkelqimin e sheh pas emrit,
  i fundosur ne llumrat e legenit.

  O shpellar, karraduze-saltrapi,
  ti ke lindur te rrosh se prapthi,
  kontrabandist i droges, seksit,
  krejt i perçudnuar prej inçestit.

  I ushqyer nga ligesite e sherri,
  nga djajte qe ulerijne nga ferri,
  qe iu ngjiten si gjarperinj altarit,
  dhe pallen me zerin e gomarit:.

  “Do te sjellim liri-demokracine”,
  ata qe deshen tiranin,tiranine,
  gjithçka ketu do ta ndryshonin,
  do ta shembnin,do ta rrenonin.

  Pjelle e monstrave te klonuara,
  ne llumin e ujrave te helmuara,
  je kopje vrastare e Salipoturres,
  qe i duket lapsi gryke e kobures.

  Je jashteqitja erekeqe e kombit,
  mikrobi epidemik i tifos se morrit,
  imoraliteti, qe zbrazet prej horrit,
  je pislleku qe rrjedh prej Viçidolit.

  Je shemtimi perçudnues i Sales,
  shembelltyra boshe e rrumpalles,
  falsifikatori i vepres edhe i fjales,
  pas incestit je nekrofilisti i palles.

  Reply to this comment
 121. Gimi September 14, 23:27

  Berisha dhe te tijet i ka zene menopauza e pushtetit dhe rryshfetit 🙂

  Pse i vje keq Xenit per Gazeten Dita, te pakten ajo nuk krahasohet me 55 e tij 😛

  Reply to this comment
 122. akili September 15, 07:36

  o shkelzen o mut….. u bene ti te ndysh Diten LEXOJE 10000 her pergjigjen e gazetarit qete futet ne tru o tru mut.

  Reply to this comment
 123. xhevrija September 16, 11:09

  Sa i bukur ke qene i vogel kur jetoje ne nje shtepi dhome e guzhine prane shtepise time tek bregu i lumit afer fushes se druve . Pushteti i babait te transformoi si njeri ty dhe gjithe familjen tende ,nenen tende qe ishte si engjell ne kosultoren e ish lagjes !0 ty qe ishe nje bukurosh me floke te verdha kacurela qe shkoje shpesh tek puna e nenes tende me gjyshin tende me qeleshe ne koke.Nje familje per tu patur zili .Ne se te tera keo jane te verteta TURP

  Reply to this comment
 124. Ekonomisti September 16, 13:03

  Nuk ka fjale e shprehje, nga me te rendat e turperuese ne fjalorin shqip, qe ti o zgjebarak dhe familja jote nuik i ka hak, madje eshe me shume ne gjuhet e ndryshme te botes, ju i meritoni si familje, me te pjelle e te mbjelle, pasi sic po shohim, po “lulezojne” edhe mbesat, qe ngjajne aq shume nga goja e gjyshit. por halja at muhabet ka gjithnje dhe ju jeni bere si gjiriz qe sa meshume tu trazosh aq me shume ere mbani.

  Reply to this comment
 125. Bashkim Pitarka September 16, 13:43

  Pa koment dhe teper mendueshem!
  Mjaftohem t’i bej “Share” ketij pamfleti te vertete,qe fare mire mund te “pervetesohej” nga kushdo nen emrin e madh,jo anonim, “POPULLI”.

  Reply to this comment
 126. Vëzhguesi F September 16, 17:20

  Shkrim i jashtzakonshem, per nje vend ku mediat dhe shkrimet apo programet e tyre u ngjajne lavjerrsve, sepse jane te shumte dhe te zakonshem srvilet, puthadoret, frikacaket, sharlatanet, delenxhinjte dhe hipokritet qe drejtojne apo shkruajne ne mediat ed tyre te krijuar si kerraba fiku per te mbajtur ne kembe pushteit e çale dhe te perdhosur.
  Nuk e di sepse me ka shpetuar pa lexuar ky shkrim aq i sakte do te thoja, aq i drejteperdrejte dhe aq troç, nje shqipe e paster, pa huazime, nje lloj qylafi i pergatitur mjeshterisht per nje kokegjyveç.
  Shklelzeni dhe gjithe shkelzenerit qe jane pjella hienash, te ndyre dhe te zhyer si eterit e tyre, nuk jane vetem liliputer, zhapiker helmues, por jane shushunja qe nuk ngopen me gjakun e ketij populli.
  Ndonese mund ta kishe neglizhuar deri ne terbimin e tij dhe te atit, ke bere serish mire qe i ke dhene reston, qe te kuptoje ky pinjoll i krimit dhe hajduterise, se jo te gjithe shqiptaret mund ta hane sapunin per djathe dhe gjethja e fikut nuk mund te erresoje shikimin e qarte te njerzise.
  Ky eshte nje mesim per ate dhe jo vetem.
  Pushteti nuk mund te sherbeje si trampoline per te “mesyer” me koke drejt krimit dhe vjedhjes, por as dhe si shtrat harrese, qe per hir te qetesise dhe kolltukut, te mbyllesh ne guacken e tjerrjes se llafeve dhe premtimeve boshe dhe te shtirrsh sikur nuk ka ndodhur asgje.

  Reply to this comment
 127. Mira September 17, 14:03

  Bravo Thano,kur kalon ne rruge shkelzeni me kurvat te gjithe e shofin me neveri, percmin sa ti fershellej ndonje plumb nje dite, po kur kaloni ju gazetaret e nderuar pavarsisht hezitimit te njerezve te garantoj se keni admirimin e gjithe qytetareve intelektualeve njerezeve qe veretet kane zotin me vete.do ua degjoniu dhe familjes berisha do I vij dita pisev si liria qe e ka perdor fondacionin e saj per veprat qe te vjen krup haram

  Reply to this comment
 128. ina September 20, 21:04

  Gazetar kurajoz! I sherben vendit !

  Reply to this comment
 129. Rrumpalla SRB September 23, 09:09

  Asgje nuk me duket me e rendesishme nga ky artikull , pervec rastit me domethenes qe Shkelzeni nuk e ka permundur , qe eshte ; Fakti qe rreth Berishes kane qene njerez te implikuar dhe si te tille , keta njerez u hodhen pas kraheve pasi Berisha beri demin shqiperise.Jane pikerisht keta kamikaze qe degjeneruan shtetin nen mbrojtjen e Berishes.

  Reply to this comment
  • Qytetari September 23, 10:14

   Eshte ne fakt njera nga arsyet qe shteti mori rrakapujen , dhe rrugen e Albanistanizimit , dhe mendoj qe Berisha ka mentalitet fondalizmi islamik qe i ngjan edhe ati Bolshevik. Gjithe keto vite shqiperine e ka karakterizuar ecuria pa nje vizion, dhe vetm grabitje te pasurise kombetare , nga njerez te tille qe moren fatet e vendit ne dore.

   Reply to this comment
 130. Larry September 15, 01:03

  Adrian Thano je gazetar I perkryer, shkrimi I sotem per Shkerdhaten eshte nje perle e ngritur ne artin me kulmor te te mjeshterise gazetareske. Shkrim bombe, i shkejqyer ,perfect, godet ne lule te ballit njeriun pa ball ,shkerdhatokracine Berishiane. Urime gazetar i madh dinjitoz qe e do Shqiperine tone . Urime. Larry, New York

  Reply to this comment
 131. deputeti September 15, 11:13

  Zoti Ardian Urime. Nje pergjigje model

  Reply to this comment
 132. Emigranti September 18, 09:29

  Shkelzen Berisha ti dhe baba jot i kini lyer duart me gjak Shqiptari : me pak fjal jeni tradhetar te kombit Shqipetar … Izet Haxhia eshte burr me bes dhe bole nuk eshte si ty majmn …. do vi dita qe do ti pagush te gjitha …

  Reply to this comment
 133. TIRONA July 29, 03:36

  Nuk merriton te te permend emrin o zagar i:
  saLESHbisturidocikaraxhicseborusitepabese.
  Familja juaj eshte me e pista ,gjate gjithe Historise te Shqiperise,dhe ti je exemplar, misherim i te keqes.
  DITA KUR DO TI PAGUANI TE GJITHA ATO ,QE I KENI BERE SHQIPTAREVE NE KOSOVE DHE NE SHQIPERI PO AFRON !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim