14 maj 2020

May 14, 2020 01:07

14 maj 2020

May 14, 2020 01:07
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH May 14, 10:00

  ”KESHTJELLA NE RERE’,KULLAT E FLORIRIT DHE NJE ‘KRYEMINISTER’ KLLOUN!

  ”Si njeri i shternguar,
  dheu nuk fal gje kurre,
  pa munduar pa punuar
  S’na jep as miser as grure…Çajupi(‘Dheu’)
  ——————
  Pordhe me koronavirus(rigon)
  Nder haber akshamet nga kalifati i Bathores veçojme:
  -‘Bashke kryeK….’e nje te ashtuquajturi keshilli politik i reformes zgjebore ne nje vend pa shtet parlament me mbiemer ‘Hajdari’ i thyen rekordin pas 500 vjetesh edhe heroit kombetar GJergj Kastriotit Skenderbeut qe thosh:
  ‘Lirine nuk ua solla une po e gjeta ne mes jush’ kur ne shekullin e 21-te ne mes te Europes u drejtohet ‘koke palareve’ duke thene:
  ”Une kam ardh prej AmeriQIse ne emer te perendise tu sjell Lirine dhe demokracine’!
  Ate qe ua hoqen shqiptareve 30 terrorristi Azem Arkan Hajdari me kalif SALINE?

  -Nje e ashtuquajtur ‘ambasadore’ pasardhese e Rajsoneve,’mongolezit’ Arvizu,’kinezit’ LU miq per koke te Fullanerise e ‘burrave te shtetit’ e kriminel SALISE pas 30 vjetesh tragjedi ku ne kete vend ska as shtet ,ska me as popull e Shqiperi na leshon nje ‘pordhe me koronavirus’ e na thote:
  ‘Ka qe e pengojne reformen ne drejtesi’!?
  Simboli i unitetit te korrupsionit Like Floriri qe eshte 100 perqind ANTIKUSHTETUES e ka bere krime jo vetem penale po edhe veprime antikushtetuese ,me proòes HETIMI nga nje ‘parlament’ ne ‘republike parlamentare’ kerkon shkarkimin e te vetemit gjyqtar qe ka kaluar vettingun e ka MORAL me mbiemer DVORAN!

  -Nje nder kreret e xhihadit,xhadija MonaLike eshte shume e shqetesuar per varferine e ketij populli pas 30 vjetesh dhe po aqe e shqetesuar per ‘presidentin’ e ‘koke palareve’ se edhe pse eshte i ‘qete’ mos beje ndonje hata nga dhimbja e madhe qe po i shkaketon mjerimi dhe varferija e ‘koke palareve’ qe tani nuk ka kush ti vrase as kalifi SALI e per fatin e keq nuk i VRAU e ti shuante edhe kjo PANDEMI!

  -Kllouni-‘Kryeminister’,zogolljani Edvin,si i pa pune menderisht, vazhdon e komunikon permes facebook-ut me ndjekesit e tij trushpelare,juventine ,muxhahedine,’Hajdare’ e ‘kosovare’ qe skane te bejne fare,po fare fare as me Shqiperi e aqe me teper te jene SHQIPTARE!
  ”Per rindertimin urbanistik te TirOnes dhe Durresit -thote ‘DUÇE’-kemi thirrur dy nga urbanistet me te mire ne Bote,italjanet BOERI…”!
  Me thjeatron tani do meret pasardhesi im Lal Krosi ish shitesi i fiqve Lali ERI!?

  Ne vend te paraDhenjes!
  ————-
  sKipetarka dhe sKipetare!
  A arrini ta merni vesh se ketu vendin te atyre qe dikur quheshin INTELEKTUALE e shqiptare 30 vjet e kane zene IDJOTE dhe ‘HAJDARE’!?

  A arrini ta kuptoni qe ketu si ne asnje vend edhe te ‘Botes se trete’ perfshi dhe 68 shtetet e Afrikes ka 30 vjet qe jemi ne duar ‘kanibalesh’ kujslingesh’ ‘ambasadoresh’ xhihadistesh muxhahedine,’Hajdare’ e ‘kosovare’ e ne po na del bishti nga PAPUNESIJA sepse bashke SHPRONESIMIN qe na bene po kerkojne te na bejne edhe TRU SHPELARJE e te na mbushin mendjen se mund te jetojme pa BUKE po me frymen e SHENJTE duke ndertuar 30 vjet:

  ‘Keshtjella ne rere’!?
  —————
  ‘Keshtjella ne Rere’ jane konsideruar tere investimet ne MILIARDA qe kreret e ‘politikave’ krriminale ,i kane bere rrush e kumbulla ne emer te ‘popullit’ si tek ne kjo GLASE politike e inkriminuar e antishqiptare!

  Ish presidenti me jete gjate ne drejtim te BB-Bankes Boterore,Eugen Black(1949-1968) perseriste shpesh:
  ‘Lidershipi i vendeve ne zhvillim (vendeve te Botes se trete) kane tre mani ne shperdorimin e fondeve publike:Ndertim Autostradash,Uzina çeliku me materjal rekupero-Buste kryetare shteti’!?

  A ka me aktuale se sa tek ne 30 vjet fjalet e ketij personaliteti kur tere pasurija kombetare e ketij vendi e populli ,ne duar te krereve KRRIMINALE te xhihadit nga Meksi i pare tek kalifi serb BERISHA,nga Nano bordello me grua te dyte,tek serb BERISHA,nga tere salisjanet,socialSSalistet,Metistet 128 kreret e bandave parti perfunduar tek EDVINET,idjotet Pandeli e perfunduar tek simboli i HAJDUTERISE e KORRUPSIONIT Like Flori qe 30 vjet ketij vend dikur Shqiperi i kane nxjere UJE TE ZI e jane propoganduar nga Biberajt,Beogradasit e Zagaret LESI e FEV ZI!

  A ka me aktuale se sa fjalet e ‘shenjta’ te ketij personaliteti kur edhe ne shekullin e 21-te ne mes te Europes nje POPULL i tere me me shume se gjysma ne emmigrim pa kthim e gjysma pa pune pa prone e pa BUKE pret integrim ne SHISHTUFINE ndersa kreret e xhihadit vazhdojne me ‘projekte’ MILIARDASH -BORXH..per ndertim Autostradash te KRIMIT qe smbarojne kurre e nuk te shpien asgjekundi e nuk trasportojne e eksportojne ASGJE perveçse droges,vdekjes,prositucionit e skllaverise apo kontrabandes se ‘Mishit te Bardhe’!

  A ka me aktuaslitet se keto fjale te shenjta kur tek ne kreret e xhihadit krriminele tru shpelasre bashke me BETONIZIMIN dhe pllakezimin e tere qyteteve kane shkaterruar atyre INDENTITETIN bashke me historine simbolet,urbanistikenarkitekturen ambjentin ndotjet duke ndertuar ‘gradaçela’ qenda Toptanesh kisha e xhamija me shume se sa besimtare dhe tere rruget e shesheve mbushur me BUSTE me koka çimentoje Kujslingesh-Tradhetaresh-Koloboracionistesh-Xhihadistesh-‘Papesh’-‘Presidentesh’ te huaj e HAJDARESH!!?

  A ka me aktuale se sa ne kete vend fjalet e ish presidentit te BB-Bankes Boterore dhe tere mendimit ekonomik e shkencor te inteligjences BOTERORE kur ne krizen ekonomike te 2008-tes qe sw’maron KURRE thone vazhdimisht :
  ‘Investimet duhety te behen me EFEKTIVITET te plote te STUDJUARA mire shume TRASPARENCE e mbi te gjitha :

  ‘Investime te pilotuara’!
  ————-
  Qe do te thote qe nje qeverri nje parlament permes mendimit te thelle ekonomik e shkencor edhe nje QINDARKE te popullit pa BUKE duhet te mendohen mire kur ta investojne qe vjo vetem ky ‘INVESTIM i pilotuar’ ‘qelloje ne shenje’ por si OBJEKTIV te kete BUKEN te kete UJIN te kete BUJQESINE te kete BLEKTORINE te kerte TURIZMIN e mos kete ‘keshtjella ne rere’ gradaçiela betonizimin e pllakezimin e tere teritorit,mos kete autostradat,stadjumet,rrugen e komb krimit qer smbaron kurre e jane harxhuar 3 Miliard e duhen dhe 3 miliard,rruget e autostradat paralel mbas shkaterrimit te tere infrastruktures e hekurudhes,rruge e ‘autostrada’ qe po çahen malet nga Mokrra ne qaf thane,nga mokrra ne Plloçe rruge arberi kur ska mbetur asnje Shqiptar,autostrada ne krrabe e tunele miliardash per te ‘sjelle domatet te fresketa elbasanlliu’ qe te vjedhe MILIARDAT-SALIU!

  Se fundi pa fund…
  —–
  Skipetare e sKipetarka.’koke palare’!
  A po e merni vesh se keta jo vetem nuk jane me shqiptare po jane te inkriminuar deri ne gryke si xhihadiste krriminele kujslinge e Hajdare!?

  Te degjosh sot pas 30 vjetesh ne nje vend ku populli eshte me i varferi i Ballkanit dhe tere pasurite kombetare llogaritur ne MILIARDA bashke me kapitalet strategjike ne ARRATI e nje ‘kryeminister’ vazhdon er flet per ‘THEATER’ jo vetem eshte KLLOUN por duhet ashtu si per tere kete BANDE ne nje vend ku mungon shtet e drejtesi te nderhyje ‘Shoqata e mjekeve pa kufij’ e tu beje trajtim sanitar te DETYRUAR ne karantine ne mos ne QELI!

  Te degjosh akoma pas 30 vjetesh ne nje vend te bere shkrumb e hi nga gojet HALE te kalifit SALI-MonaLike e Like Flori te flasin per ‘EKONOMI’ e mbi te gjitha VARFERI eshte njesoj si ai qe te VRET e te PERDHUNON naten si ‘Koke palare’ dhe te QAN diten duke u ulur me gjunje si zvarranik i peshtire me kushtetuten leter higjenike ne dore!

  Ndersa nje ‘kryeminister’ KLLOUN jo vetem nuk di se ku kane perfunduar per 7 vjet qe ‘qUrravis’ buxhetet e antishtetit çdo vit 5 MILIARD-Euro me 13 MILIARD-BORXH por ne gjendje te renduar psiqike jo vetem nuk di se ne duar te kujt eshte shteti teritori,parlamenti gjyqesori, komplet ne gremine ai vazhdon me THJEATRO e me lojen nuse dajash me kalif SALINE e Like Florine…ndersa sKipetaret ‘Presin me krahe hapur’ pas 30 vjetesh vajzen e terroristit Azem Arkan HAJDARI qe tu ‘SJELL LIRINE DHE DEMOKRACINE’!

  P.S ”Do te punoje njeriu
  dhe te vadise me djerse
  qe te haje buke i ziu
  nga urija te mos vdese..”Çajupi (‘Dheu’)

  Reply to this comment
 2. NOLI May 14, 12:05

  ”Se ç’e shempne derbederet,
  mercenaret dhe bejleret,
  se ç’e shtypne jabanxhinjte,
  se ç’e shtrythne fajdexhinjte,
  se ç’e pren’ e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  nene thundren e perdhunes,
  anes Vjoses,anes Bunes..”

  Reply to this comment
 3. MIGJENI May 14, 12:15

  ‘Mjerimi s’don mshire,por don vetem te drejt!
  mshire?bije bastardhe e etenve dinake,
  t’cilit n’mnyre pompoze posi farisejt
  i bijne lodertines me ndjejt dhelparak
  tu ia lshue lypsit nji grosh te holl’ n’shplake.

  Mjerimi asht nje njolle e pashlyme
  n’balle te njerezimit qe kalon neper shekuj,
  dhe ket njolle kurr nuk asht e mundshme
  ta shlyjne paçavrat qe zune myk nder tempuj…”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim