14 mars 2015

March 14, 2015 02:00 Updated

14 mars 2015

March 14, 2015 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. Hëm... March 14, 10:36

  Bravo Dita… kopertine e fuqishme… kujtese per ata qe premtuan se te harrosh premtimin eshte njelloj si te futesh duart ne mekat…

  Reply to this comment
 2. lirmeta March 14, 11:50

  gedeci, 21 janari, marsi 1997, 2 prilli, shitja e detit, vrasjet per motive politike, vjedhja e parave tona permes megaskandalit te rruges se kombit jane disa ceshtje qe cdo politikan ne cdo vend te botes sado i humbur qe do te ishte do ta kishte cuar per jete ne burg. ketu tek ne jo vetem qe nuk kane dhene ndonjeohere llogari per leto krime por sot trumbetojne rikthimin ne pushtet me nje tufe injrantesh dhe te inrkiminuarish qe i ndjekin pas me qellimin e vetem per te mbrojtur nga drejtesia kriminelin berisha dhe familjen e tij biologjike dhe politike pa harruar ketu te pandeshkuarin ilir meta qe jo vetem qe duhet te ishte ne burg por edhe lsi partia e skraparrlinjave qe demonstronin perpara selise se vjedhur te lsi, duhet te ishte shkrire si parti hajdute dhe antishqiptare po ashtu si edhe pd alias partia e doktorit. Edi rama jo vetem qe nuk ka mbajtur premtimet por shume vete nuk do ta votojne me duke shenuar nivelin me te larte te abstenimit te politikes pas gjithe ketyre megaskandaleve ku te gjitha palet nuk jane vece qenef qe kuterbon ere krim dhe psillek. Eshte koha qe shqiptarer te krijojne nje alternative te re politike larg ketyre krimineleve majtas djathas, cam leshiliste apo republikano medi krimineli…

  Reply to this comment
 3. Bentirona March 14, 17:14

  Me pelqen kopertina e gazetes Dita, ku mese qarte na sjell edhe nje here ne kujtese Tmerrin e kupoles se Krimit Qeveritar Berishjan,ama cfar nuk kuptoj eshte se ku qendron diferenca e medias qe shkruan pa fund per krimet Berishjane, me gazetaret ne terren te cilet rine e bejne vetem gojore para kesaj kadavre kombetare i cili vazhdon e tallet me te gjithe akoma!!!!!

  Reply to this comment
 4. Zogu March 14, 19:18

  Bentirona spaske kuptu gjo hic ! Kopertina eshte e qarte,shperthimi i gerdecit qe personifikon krimet dhe gjitheshfare tjeter mbolli qeveria Berisha dhe me pas ajo Berisha-Meta,eshte kthyer ne nje klloun qe tallet dhe ben humor me te gjithe ne dhe me e hidhura eshte se ai tym shperthimi ka mbuluar tashme gjithe shoqerine tone. Nuk eshte per tu cuditur se e perbashketa e qeverive Berisha-Meta dhe Rama-Meta eshte zhvatja dhe me pas tallja e Popullit. Berisha-Rama-Meta kane treguar qe ne momente te caktuara armiqesie mes tyre e kane gjetur gjuhen e perbashket . Deri dje ka qene populli ai qe ka mbetur me gisht ne goje dhe ja ku erdhi perseri rradha e gishtit per popullin,por ket here te kete kujdes se gishti ka marre rruge te keqe dhe ben mire te zgjohet sa pa e ngrene !!!

  Reply to this comment
 5. ari March 14, 19:23

  gerdeci = pushtet; Ata qe u pane me ze e figure si pjesmarres ne kete krim shteteror ku
  drejtesia ´beri´ drejtesi i ke sot deputet , drejhora te Rilindjes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*