14 mars 2019

March 14, 2019 02:00

14 mars 2019

March 14, 2019 02:00
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH March 14, 10:12

  PAS 30 VJETESH? BANDAT PD-LSI DREJT VDEKJES! PS NUK LINDI KURRE.

  ‘Zoti nuk do te dije nese ini apo jo besimtare,por ajo qe do tu pyese nje dite do te jete:Sa te besueshem jeni’don Galo
  —————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Shqipetaret e ngelur nder keto troje ,pas tridhjet vjetesh ‘lufte’ me vetvehten dhe mullinjte me ere te kAmunizmit te udhehequr nga ‘çunat e bllokut’ dhe ‘doktori’ serb po i bllokut,tani po jetojne vertet ‘Dimerin e vetemise se madhe’ sepse jo vetem qe kane ngelur ‘NUDO’ mes kater rrugeve te Botes çveshur nga te gjitha te drejtat humane ekonomike e sociale pa prone pune e BUKE por jane abandonuar edhe nga te Huajt perfshi nga ata te quajtur ‘Aleate strategjike’!

  Kemi ngelur vetem me perdhunuesit!?
  —————–
  Te infektuar nga ‘Sindroma e Stokolmit’ tashme vazhdojme e ‘bashkejetojme’ me perdhunuesit qe na vrane na vodhen na perzune gjysmen nga keto troje ajken e shqipetarizmes bashke me rinine e na shiten tere pasurite kombetare bashke me kapitalet strategjike dhe na vrane jo vetem besimin por edhe shpresen!
  Pra vazhdojme te jetojme me KADAVERA politike PD dhe LSI dhe me nje te ashtuquajtur ‘fantazem’ PS qe nuk lindi kurre perjashtu ‘simbolit’ perbere nga dy shkronjat ‘P’-Pordhe dhe ‘S’-Sume!
  Gjithe te tjerat apo bandat ‘parti’ rreth 125 jane trasformuar ne Krrimba me koke te verdhe si i cilesonte Noli te te gjitha rracave perfshi ‘Dash Sehi’ qe si parazite jane ngulur ne trupat e femijeve shqipetare kocke e lekure dhe thithin 30 vjet GJAK!
  ‘Per ti çkulur ato nga trupi-Thosh Noli -nuk mjafton tu presesh duart dhe koken ,por gjithe trupin’!

  PD-ja!?
  Lindi 30 vjet me pare ne tavoline e ngjirizur nga kreret e byrose politike me ne krye myslimanin Ramiz dheislamikun Xhelil me urdher e porosi nga jashte e propoganduar nga ‘zeri i AmeriQIse’ sipas programeve te Beograd -Biberaj-Berishe ku ne krye u vune gjysma e ‘çunave te bllokut’ kryesuar nga Pashkot e Pollot dhe prezenca e ‘doktorit’ tew myslimanit Hysni qe mbulonte per ‘çudi’ dhe ‘habi’ dhe tere ‘organet e diktatures’ si numuri dy i saj!

  Nuk u krijua fare si subjekt politik se per 30 vjet si parti apo bande fashisto-xhihadiste nuk perfaqesoj asnje ALTERNATIVE perjashtu shkaterrimit plaòkitjes tritolit vllavrasjes permbysjes se historise e tere vlerave e simboleve pervshi atyre Morale ne emer te luftes me mullinjte me ere te kAmunizmit gjithmon te drejtuar nga ‘òunat e bllokut’ pse jo dhe ata te TirONes ku bente pjese dhe nje i quajturi EDVIN qe bashke me Hajdarin ishin dy krahet me radikale te ‘trustit te lule lakres’ apo Adolf Berishes!

  Si bande populiste e krijuar dhe e telekomanduar gjithmon nga agjenturat si qellim kish permbysjen e nje sistemi te tere ekonomik social politik me pikesynim shperberjen e nje vendi e çfarosjen e nje populli nga brigjet e mesdheut dhe trojet e te pareve!
  As qe mund te behet fjale per subjekt politik sepse jo vetem nuk perfaqesonte ashtu si deri me sot ASNJE pjese te shoqerise si nga pikepamje ekonomike sociale e ideologjike e aqe me teper kulturore e intelektuale por thjesh Banda mercenaresh hajdaresh e kamikaze apo kosovaresh njesoj si sot pas 30 vjetesh ISIS!
  Ashtu si ndodh per çfare do lloj ‘krijese’ qe lind dhe vdes banda PD bashke me guiden Supreme antishqipetarin me te madh te te gjitha koherave ndoshta edhe Zogollit qe qellimisht per te krijuar konfuzion ju bashkangjit simbolit ‘DEMOKRATIKE’ tashme jane ne prag VDEKJEJE!
  Dorrezimi apo ‘djegja’ e mandateve nese nuk ish nje loje agjenturash qe e ka komanduar kete bande ish nje ‘vetevrasje’ apo kafshim bishti si gjarperi kur e di qe po i vjen vdekja!
  Perrallat se kerkojne ca alabake antishqipetare mbi te cilet rendojne me dhjetra vepra penale se tani pas 30 vjetesh ‘Do permbysin sistemin’ kur ketu eshte ndertuar nje antisistem antishtet nga po vete ata jane pordhe me rigon dhe renkime ne shtratin e vdekjes te lene vetem e te abandonuar nga Elektorati me dy pare tru ne koke !
  Mbi germadhat e kesaj bande apo Mul nokat e mutrat e tjere jo vetem nuk mund te linde ‘subjekt politik’ por aqe me teper DEMOKRATIK kur si fjale i perket shumices se popullit e zakonisht subjekteve te majta ku ne qender e si moto kane Liri-Barazi -Vllazeri e mbi te gjitha moral e shqipetarizem!

  LSI-ja!?
  Nje lloj bande pa forme e permbajtje qe jo vetem nuk ka te beje farte,’po fare fare’ me subjekte politike te njohura ne historine e pluralizmit e demokracive parlamentare por tek ne nuk ka patur asnje lloj ALTERNATIVE dhe si nje bande me kreret e saj megallomane dogmatiste e pupuliste te peshtire ,ndersa banda e Saliut perdori per te ngjallur KONFUZION fjalen ‘Demokratike’ te dhene nga Nuni Ramiz Alija kjo bande,LSI-ja vuri tog fjaleshin ‘Socialiste’ e ‘Integrim’ nepermjet te se pares te vidhte tere shqiperine si e vodhi dhe nepermjet te dytes ti perzinte tere shqipetaret rrugeve te Botes ose ti ‘integronte’ ne Shishtufine si ‘Koke palare’!
  Nuk perfaqeson asnje alterative asnje lloj shtrese sociale politike ideologjike te shoqerise perveç grupe mercenaresh te paguar apo meditje.
  Se fundi ashtu si edhe banda OD propogandojne Allahun dhe shpresojne se ‘Alla Akbar’ jo vetem do tu fale mekatet por dhe do ti ndihmoje te jetojne parajsen mbi germadhat e ketij vendi qe i krijuan vete dhe mbi kockat e femijeve shqipetare qe per 30 vjet u theren per organe u vodhen dhe u vrane!
  Krijimi i grupeve paramilitare me femije e te rinj ne qendra rekrutimi si ne Jale ne emer te ‘Alla akbar’ e qe kendojne hymnin e ISIS njesoj si paramilitaret e divizionit hajdari te bandes PD duhet jo vetem te shqetesojne tere kete popull ne mes te Europes por tere organizmat nderkombetare per restaurimin e ISIS ne mes te ballkanit apo kalifatin e Bathores qofte edhe duke nderhyre USHTARAKISHT!

  PS-ja? Parti e Surelit!
  —————–
  Ndersa dy bandat e para PD dhe LSI ,linden ashtu si linden si djalli me brire per te shlaterruar shqiperine ,PS nuk lindi se nuk mund te lindete PPSH-ja ngelur nje subjekt i plakur i abandonuar e dale jashte mode aqe me teper kur filloi te perdhunohet nga po kreret e saj e nga vete ‘?çunat e bllokut’!
  Jo pa qellim islamiku shkodran ne krye te saj vuri pjesen me liberale megallomane dogmatike te çunave te bllokut dhe profesoret e nomeklatyures se Mihal Bishes me ne krye krye bordellon Nano ,djalin e çobanit apo çalamanit Thanas qe ta perdhunonin e kthenin ne nje bordello kete te ashtuquajtur PPSH duke i kthyer vetem xhaketen e markes PS!
  ”Veshja nuk te ben prift’ -thuhet ne nje shprehje te huaj ashtu dhe e ashtuquajtura PPSH qe fiziologjikisht ishte plakur dhe po kalonte pleqerine e moshes se trete si çndodh dhe me tere partite ne Bote nuk u rinovua as u riformua e aqe me teper te LINDETE si nje subjekt politik modern reformist apo PS!
  JO! E ashtuquajtura PS ngeli po ajo ‘KENETE’ ashtu si e cilesonte nga burgu ‘Bufi i Kenetes’ NANO qe e kish shpene kalifi Sali te bente kavalishence ne Bençe!

  Keneta ngeli kenete sot e tridhjet vjet me pare me po ata bufa kenete me po ato kukuvajka me po ata plelle e nomeklatyures se Mihal Bishes me po ata ‘çuna blloku’ apo ‘çuna Tirone’ dhe po me te njejtet ‘profesore’ filozofe qe per PARA i shiten jo vetemtitujt e nderin por ‘LOPESUAN’ edhe karakteret ashtu si thosh gjithmon i madhi Noli!
  Pranuan ne heshtje ne krah te Neronit serb Berisha shkaterrimin e shtetit,te bazes ekonomike te vjedhjes ne ortakeri te tere pasurive kombetare,te permbysjes se historise e tere luftes dhe punes te brezave shqipetare dhe vazhdojne e jetojne parajsen tokesore njeswoj biles pse jo edhe me mire se sa kreret e bandave PD dhe LSI bashke me lukunine e KRRIMBAVE te tjere ‘te mengjer’ Milot Gjinushet mejdanet Zabitet hajvanet Servetat e karkalecat qe si re nuk lane gje mbi dhe!

  A mund te quhet PS-Parti Socialiste nje subjekt qe ne krye te saj ka po ata QENJE qe ka patur 30 vjet me pare e qe direkt ne televizion kryetari i bordellos Nano i akuzonte me emer e mbiemer te KORRUPTUAR per nje lavatriçe duke filluar nga nje islamik me emerin MUSA e mbiemer Ulqini e perfunduar tek kreret e tjere qe vazhdojne te jene ne parlamentin e krimit e korrupsionit me emera arti Naçi,Baçi,Muçi,Ruçi,Kaçi…!?

  A mund te konsiderohet me PS nje subjekt qe per 30 vjet jo vetem qe nuk perfaqeson 90 perqind te shqipetareve qe vuajne per BUKE po ska te beje fare me problemet SOCIALE dhe jo vetem kaqe por per 30 vjet nuk ka bere ASNJE reforme per mireqenjen louften kunder varferise e asnje reforme ekonomike sociale financiare e bankare me pikesynim INVESTIME TE PILOTUARA per te rritur mireqenjen e nje POPULLI me te varferin e Ballkanit!
  Kjo e ashtuquajtura PS jo vetem qe nuk ka te beje FARE me partite e majta apo qendrave te majta ne Europe por perkundrazi ndersa ‘si motrat’ e saj ne Europe jane zhdukur me kohe kjo ‘parti’ eshte ‘rilindur’ por jo si PS-Parti Socialiste por si nje parti populliste ekstremiste fondamentaliste reaksionare monarkiste tashme e quajtur PS-Parti e Surelit prone e nje njeriu te quajtur Edvin ku ne te nuk ben pjese as 56 perqind e shqipetareve qe nuk VOTON e ka abandonuar komplet kete politike antishqipetare por KUJDES!
  Ne te ashtuquajturen PS nga zgjedhjet e 2013-tes ne ato te 2017-tes elektorati progresist e i civilizuar ku bejne pjese shtresat me te varfera te shoqerise e qe eshte shumica e mbi te gjitha pro Europiane e ABANDONOI kete parti nga 1 MILION shuplakat qe ju dhane krriminel Berishes ne 2013-ten ne 2017 Partija Surelit humbi mbi 350 mije vota dhe per fatin e keq te tyre si parti personale nuk e analizuan HUMBJEN!

  Elektorati i majte ashtu si shumica e popullit nuk duhet te presin qe kjo e ashtuquajtura PS tu rilindin shtetin pas 7 vjetesh kur edhe qorrat e shikojne se ky vend nuk po Qeverriset nga kjo e ashtuquajtura PS se jo vetem nuk perfaqeson subjekt POLITIK te majte por nje lloj partije populliste pa ide ideologji objektiva program e mbi te gjitha ALTERNATIVA!

  Populisti rama si shume populiste sot ne Europe ne krye te partive populliste jo vetem si provincial thellesisht konservator edhe pse vesh atlete adidas nuk e ka as idene e shtetit qe mungon as idene e REFORMAVE pa te cilat nuk rilind shteti por nuk ka konceptin me minimal te QEVERRISE e mbi te gjitha QEVERRISJES se nje vendi drejt gremines sepse qeverrine dhe qeverrisjen e konsideron nje ‘harem’ me ca çuperlina qe ne vend te truve kane silikon pa nje dite pune e shkolle perfshi ca Eunuke Pandelinj qe flasin me vehte dhe me zotein e kallam kusuri 14 vjeç dhendurre me ‘kosovare’ e hajdare qe ne jete nuk dine te lidhin Gomare!
  Ndersa ne parlament atje ku behen reformat per te rilindur shtetin jane te ngujuar po ato ‘banbbgallare’ te kombit me koka te lyera me zift qe te duken te rinj apo VARR MIHESIT e shtetit me ne krye Dun Bi U-ne Ruç!

  Eshte fatkeqesi kur ka akoma elektorat te majte apo ‘socialist’ qe arrije deri atje te vene ne dyshim qenjen e Edvinit ne krye te kesaj partije qe seshte me socialiste por eshte nje parti qe e ka krijuar ai vete sipas mendjes se tij!
  Sot per sot eshte e vetemja ‘parti’ qe egziston ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi qe edhe sikur çdo muaj te behen zgjedhje i fiton nje njeri qe quhet Edvin Rama me mbi 50 perqind se ketu nuk ka as pluralizem as demokraci dhe ne vnje vend ku ska shtet e ku egziston nje ‘ligj’ elektoral me ‘RREGULLIN E TRESHIT’ nga 3 milion shqipetare edhe sikur vetem 30-Tridhjete te votojne 16 votojne per PS-Partine e Surelit qe do te thote mbi 50 perqind!
  Po populli ku eshte?Ne hale te semes,populisteve nuk u intereson as politika as POPULLI po tifozerija dhe Ballist Morinat!

  P.S analisrtet apo anal halet dhe zagaret qe bejne sondazhe i bejne ato pa hanxhine POPULLIN qe ne Bte treguesi kryesor ne demokraci eshte PJESEMARJA SHKALLA E PERFAQESIMIT!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 14, 10:24

  PAS 30 VJETESH? BANDAT PD-LSI DREJT VDEKJES! PS NUK LINDI KURRE.

  ‘Zoti nuk do te dije nese ini apo jo besimtare,por ajo qe do tu pyese nje dite do te jete:Sa te besueshem jeni’don Galo
  —————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Shqipetaret e ngelur nder keto troje ,pas tridhjet vjetesh ‘lufte’ me vetvehten dhe mullinjte me ere te kAmunizmit te udhehequr nga ‘çunat e bllokut’ dhe ‘doktori’ serb po i bllokut,tani po jetojne vertet ‘Dimerin e vetemise se madhe’ sepse jo vetem qe kane ngelur ‘NUDO’ mes kater rrugeve te Botes çveshur nga te gjitha te drejtat humane ekonomike e sociale pa prone pune e BUKE por jane abandonuar edhe nga te Huajt perfshi nga ata te quajtur ‘Aleate strategjike’!

  Kemi ngelur vetem me perdhunuesit!?
  —————–
  Te infektuar nga ‘Sindroma e Stokolmit’ tashme vazhdojme e ‘bashkejetojme’ me perdhunuesit qe na vrane na vodhen na perzune gjysmen nga keto troje ajken e shqipetarizmes bashke me rinine e na shiten tere pasurite kombetare bashke me kapitalet strategjike dhe na vrane jo vetem besimin por edhe shpresen!
  Pra vazhdojme te jetojme me KADAVERA politike PD dhe LSI dhe me nje te ashtuquajtur ‘fantazem’ PS qe nuk lindi kurre perjashtu ‘simbolit’ perbere nga dy shkronjat ‘P’-Pordhe dhe ‘S’-Sume!
  Gjithe te tjerat apo bandat ‘parti’ rreth 125 jane trasformuar ne Krrimba me koke te verdhe si i cilesonte Noli te te gjitha rracave perfshi ‘Dash Sehi’ qe si parazite jane ngulur ne trupat e femijeve shqipetare kocke e lekure dhe thithin 30 vjet GJAK!
  ‘Per ti çkulur ato nga trupi-Thosh Noli -nuk mjafton tu presesh duart dhe koken ,por gjithe trupin’!

  PD-ja!?
  Lindi 30 vjet me pare ne tavoline e ngjirizur nga kreret e byrose politike me ne krye myslimanin Ramiz dheislamikun Xhelil me urdher e porosi nga jashte e propoganduar nga ‘zeri i AmeriQIse’ sipas programeve te Beograd -Biberaj-Berishe ku ne krye u vune gjysma e ‘çunave te bllokut’ kryesuar nga Pashkot e Pollot dhe prezenca e ‘doktorit’ tew myslimanit Hysni qe mbulonte per ‘çudi’ dhe ‘habi’ dhe tere ‘organet e diktatures’ si numuri dy i saj!

  Nuk u krijua fare si subjekt politik se per 30 vjet si parti apo bande fashisto-xhihadiste nuk perfaqesoj asnje ALTERNATIVE perjashtu shkaterrimit plaòkitjes tritolit vllavrasjes permbysjes se historise e tere vlerave e simboleve pervshi atyre Morale ne emer te luftes me mullinjte me ere te kAmunizmit gjithmon te drejtuar nga ‘òunat e bllokut’ pse jo dhe ata te TirONes ku bente pjese dhe nje i quajturi EDVIN qe bashke me Hajdarin ishin dy krahet me radikale te ‘trustit te lule lakres’ apo Adolf Berishes!

  Si bande populiste e krijuar dhe e telekomanduar gjithmon nga agjenturat si qellim kish permbysjen e nje sistemi te tere ekonomik social politik me pikesynim shperberjen e nje vendi e çfarosjen e nje populli nga brigjet e mesdheut dhe trojet e te pareve!
  As qe mund te behet fjale per subjekt politik sepse jo vetem nuk perfaqesonte ashtu si deri me sot ASNJE pjese te shoqerise si nga pikepamje ekonomike sociale e ideologjike e aqe me teper kulturore e intelektuale por thjesh Banda mercenaresh hajdaresh e kamikaze apo kosovaresh njesoj si sot pas 30 vjetesh ISIS!
  Ashtu si ndodh per çfare do lloj ‘krijese’ qe lind dhe vdes banda PD bashke me guiden Supreme antishqipetarin me te madh te te gjitha koherave ndoshta edhe Zogollit qe qellimisht per te krijuar konfuzion ju bashkangjit simbolit ‘DEMOKRATIKE’ tashme jane ne prag VDEKJEJE!
  Dorrezimi apo ‘djegja’ e mandateve nese nuk ish nje loje agjenturash qe e ka komanduar kete bande ish nje ‘vetevrasje’ apo kafshim bishti si gjarperi kur e di qe po i vjen vdekja!
  Perrallat se kerkojne ca alabake antishqipetare mbi te cilet rendojne me dhjetra vepra penale se tani pas 30 vjetesh ‘Do permbysin sistemin’ kur ketu eshte ndertuar nje antisistem antishtet nga po vete ata jane pordhe me rigon dhe renkime ne shtratin e vdekjes te lene vetem e te abandonuar nga Elektorati me dy pare tru ne koke !
  Mbi germadhat e kesaj bande apo Mul nokat e mutrat e tjere jo vetem nuk mund te linde ‘subjekt politik’ por aqe me teper DEMOKRATIK kur si fjale i perket shumices se popullit e zakonisht subjekteve te majta ku ne qender e si moto kane Liri-Barazi -Vllazeri e mbi te gjitha moral e shqipetarizem!

  LSI-ja!?
  Nje lloj bande pa forme e permbajtje qe jo vetem nuk ka te beje farte,’po fare fare’ me subjekte politike te njohura ne historine e pluralizmit e demokracive parlamentare por tek ne nuk ka patur asnje lloj ALTERNATIVE dhe si nje bande me kreret e saj megallomane dogmatiste e pupuliste te peshtire ,ndersa banda e Saliut perdori per te ngjallur KONFUZION fjalen ‘Demokratike’ te dhene nga Nuni Ramiz Alija kjo bande,LSI-ja vuri tog fjaleshin ‘Socialiste’ e ‘Integrim’ nepermjet te se pares te vidhte tere shqiperine si e vodhi dhe nepermjet te dytes ti perzinte tere shqipetaret rrugeve te Botes ose ti ‘integronte’ ne Shishtufine si ‘Koke palare’!
  Nuk perfaqeson asnje alterative asnje lloj shtrese sociale politike ideologjike te shoqerise perveç grupe mercenaresh te paguar apo meditje.
  Se fundi ashtu si edhe banda PD propogandojne Allahun dhe shpresojne se ‘Alla Akbar’ jo vetem do tu fale mekatet por dhe do ti ndihmoje te jetojne parajsen mbi germadhat e ketij vendi qe i krijuan vete dhe mbi kockat e femijeve shqipetare qe per 30 vjet u theren per organe u vodhen dhe u vrane!
  Krijimi i grupeve paramilitare me femije e te rinj ne qendra rekrutimi si ne Jale ne emer te ‘Alla akbar’ e qe kendojne hymnin e ISIS njesoj si paramilitaret e divizionit hajdari te bandes PD duhet jo vetem te shqetesojne tere kete popull ne mes te Europes por tere organizmat nderkombetare per restaurimin e ISIS ne mes te ballkanit apo kalifatin e Bathores qofte edhe duke nderhyre USHTARAKISHT!

  PS-ja? Parti e Surelit!
  —————–
  Ndersa dy bandat e para PD dhe LSI ,linden ashtu si linden si djalli me brire per te shkaterruar Shqiperine ,PS nuk lindi se nuk mund te lindete PPSH-ja ngelur nje subjekt i plakur i abandonuar e dale jashte mode aqe me teper kur filloi te perdhunohet nga po kreret e saj e nga vete ‘çunat e bllokut’!
  Jo pa qellim islamiku shkodran ne krye te saj vuri pjesen me liberale megallomane dogmatike te çunave te bllokut dhe profesoret e nomeklatyures se Mihal Bishes me ne krye bordellon Nano ,djalin e çobanit apo çalamanit Thanas qe ta perdhunonin e kthenin ne nje bordello kete te ashtuquajtur PPSH duke i kthyer vetem xhaketen e markes PS!
  ”Veshja nuk te ben prift’ -thuhet ne nje shprehje te huaj ashtu dhe e ashtuquajtura PPSH qe fiziologjikisht ishte plakur dhe po kalonte pleqerine e moshes se trete si çndodh dhe me tere partite ne Bote nuk u rinovua as u riformua e aqe me teper te LINDETE si nje subjekt politik modern reformist apo PS!
  JO! E ashtuquajtura PS ngeli po ajo ‘KENETE’ ashtu si e cilesonte nga burgu ‘Bufi i Kenetes’ NANO qe e kish shpene kalifi Sali te bente kavalishence ne Bençe!

  Keneta ngeli kenete sot e tridhjet vjet me pare me po ata bufa kenete me po ato kukuvajka me po ata plelle e nomeklatyures se Mihal Bishes me po ata ‘çuna blloku’ apo ‘çuna Tirone’ dhe po me te njejtet ‘profesore’ filozofe qe per PARA shiten jo vetemtitujt e nderin por ‘LOPESUAN’ edhe karakteret ashtu si thosh gjithmon i madhi Noli!
  Pranuan ne heshtje ne krah te Neronit serb Berisha shkaterrimin e shtetit,te bazes ekonomike te vjedhjes ne ortakeri te tere pasurive kombetare,te permbysjes se historise e tere luftes dhe punes te brezave shqipetare dhe vazhdojne e jetojne parajsen tokesore njeswoj biles pse jo edhe me mire se sa kreret e bandave PD dhe LSI bashke me lukunine e KRRIMBAVE te tjere ‘te mengjer’ Milot Gjinushet mejdanet Zabitet hajvanet Servetat e karkalecat qe si re nuk lane gje mbi dhe!

  A mund te quhet PS-Parti Socialiste nje subjekt qe ne krye te saj ka po ata QENJE qe ka patur 30 vjet me pare e qe direkt ne televizion kryetari i bordellos Nano i akuzonte me emer e mbiemer te KORRUPTUAR per nje lavatriçe duke filluar nga nje islamik me emerin MUSA e mbiemer Ulqini e perfunduar tek kreret e tjere qe vazhdojne te jene ne parlamentin e krimit e korrupsionit me emera arti Naçi,Baçi,Muçi,Ruçi,Kaçi…!?

  A mund te konsiderohet me PS nje subjekt qe per 30 vjet jo vetem qe nuk perfaqeson 90 perqind te shqipetareve qe vuajne per BUKE po ska te beje fare me problemet SOCIALE dhe jo vetem kaqe por per 30 vjet nuk ka bere ASNJE reforme per mireqenjen louften kunder varferise e asnje reforme ekonomike sociale financiare e bankare me pikesynim INVESTIME TE PILOTUARA per te rritur mireqenjen e nje POPULLI me te varferin e Ballkanit!
  Kjo e ashtuquajtura PS jo vetem qe nuk ka te beje FARE me partite e majta apo qendrave te majta ne Europe por perkundrazi ndersa ‘si motrat’ e saj ne Europe jane zhdukur me kohe kjo ‘parti’ eshte ‘rilindur’ por jo si PS-Parti Socialiste por si nje parti populliste ekstremiste fondamentaliste reaksionare monarkiste tashme e quajtur PS-Parti e Surelit prone e nje njeriu te quajtur Edvin ku ne te nuk ben pjese as 56 perqind e shqipetareve qe nuk VOTON e ka abandonuar komplet kete politike antishqipetare por KUJDES!
  Ne te ashtuquajturen PS nga zgjedhjet e 2013-tes ne ato te 2017-tes elektorati progresist e i civilizuar ku bejne pjese shtresat me te varfera te shoqerise e qe eshte shumica e mbi te gjitha pro Europiane e ABANDONOI kete parti nga 1 MILION shuplakat qe ju dhane krriminel Berishes ne 2013-ten ne 2017 Partija Surelit humbi mbi 350 mije vota dhe per fatin e keq te tyre si parti personale nuk e analizuan HUMBJEN!

  Elektorati i majte ashtu si shumica e popullit nuk duhet te presin qe kjo e ashtuquajtura PS tu rilindin shtetin pas 7 vjetesh kur edhe qorrat e shikojne se ky vend nuk po Qeverriset nga kjo e ashtuquajtura PS se jo vetem nuk perfaqeson subjekt POLITIK te majte por nje lloj partije populliste pa ide ideologji objektiva program e mbi te gjitha ALTERNATIVA!

  Populisti rama si shume populiste sot ne Europe ne krye te partive populliste jo vetem si provincial thellesisht konservator edhe pse vesh atlete adidas nuk e ka as idene e shtetit qe mungon as idene e REFORMAVE pa te cilat nuk rilind shteti por nuk ka konceptin me minimal te QEVERRISE e mbi te gjitha QEVERRISJES se nje vendi drejt gremines sepse qeverrine dhe qeverrisjen e konsideron nje ‘harem’ me ca çuperlina qe ne vend te truve kane silikon pa nje dite pune e shkolle perfshi ca Eunuke Pandelinj qe flasin me vehte dhe me zotein e kallam kusuri 14 vjeç dhendurre me ‘kosovare’ e hajdare qe ne jete nuk dine te lidhin Gomare!
  Ndersa ne parlament atje ku behen reformat per te rilindur shtetin jane te ngujuar po ato ‘banbbgallare’ te kombit me koka te lyera me zift qe te duken te rinj apo VARR MIHESIT e shtetit me ne krye Dun Bi U-ne Ruç!

  Eshte fatkeqesi kur ka akoma elektorat te majte apo ‘socialist’ qe arrije deri atje te vene ne dyshim qenjen e Edvinit ne krye te kesaj partije qe seshte me socialiste por eshte nje parti qe e ka krijuar ai vete sipas mendjes se tij!
  Sot per sot eshte e vetemja ‘parti’ qe egziston ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi qe edhe sikur çdo muaj te behen zgjedhje i fiton nje njeri qe quhet Edvin Rama me mbi 50 perqind se ketu nuk ka as pluralizem as demokraci dhe ne vnje vend ku ska shtet e ku egziston nje ‘ligj’ elektoral me ‘RREGULLIN E TRESHIT’ nga 3 milion shqipetare edhe sikur vetem 30-Tridhjete te votojne 16 votojne per PS-Partine e Surelit qe do te thote mbi 50 perqind!
  Po populli ku eshte?Ne hale te semes,populisteve nuk u intereson as politika as POPULLI po tifozerija dhe Ballist Morinat!

  P.S analisrtet apo anal halet dhe zagaret qe bejne sondazhe i bejne ato pa hanxhine POPULLIN qe ne Bote treguesi kryesor ne demokraci eshte PJESEMARJA SHKALLA E PERFAQESIMIT!

  Reply to this comment
 3. socialSSalisti prej Blushi March 14, 12:00

  PS-partija e Surelit!!!!!????Hahahaha….
  Tragjike por me se e vertete.Te shohim se sa pandelinj e musa ulqinj do dorrezojne mandatet po qe se vertete jane te moralshem e ndihen socialiste te zhgenjyer!!!!!

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit March 14, 12:04

  Me Spartak Brahot e Servet pellumbat e Sabit Brokajt prisni o socialiste te mendferosur ta rilindeni shtetin e ta burgosni Saline kur ata jane ngrohur ne te njejtin Zjarr kur ai dogji Shqiperine????????

  Reply to this comment
 5. L.H March 14, 12:39

  Dita,
  Te krijoni shpesh pershtypjen se sikur nuk jetoni akoma ne kete planet bashke me ca Duka qe e quan ‘Takun’ shok e mik!
  P a e dini qe nese behet nje referndum Taku me òanten e zeze fitonh òmimin njeriu me e peshtire i tridhjetvjeteve si lepires bythesh i Salise PS e mbi te gjitha si skraparlli i pa skrupullt i like florise????
  Ne cilen parti vjedh tani dhe sa e ku e lka pasurine qe pret qe3 dhe djali drogaxhi Durresit ti marre bashkine
  M fjalet e dala nga gojet e takut edhe sikur Salija te ish per tu varur shpetron se Taket pandelinjte e Alabaket nuk i besojne me as grate e as bodegardet qe i ‘shoqerojne ato’
  Parate miliona per te kuruar takun ne Turqi ku i gjeti Edvini apo ja dha Aneta…..
  Ne ò’far kryetar komisioni sigurije ka qene ky alabak ,dhe ku ka qene ky Duka ne ate kohe kur tere istitucionet e sigurise bashke me KLS-Keshillin e Larte Sigurise ishin ne duar te Gazidedeve e deri para ca kohesh te DAMIR FAZLLIQ…!!!!!!

  Reply to this comment
 6. gjaku i te reneve March 14, 12:51

  Mire e ke o Gramsh qe na kerkon te zgjohemi ke nja dy tre vjet po problemi qe ti flet shqip e ketu kjo gjuhe nuk flitet me se nuk ka shqipetare….
  Ketu ka vetem mumje egjypti te vendosur ne maozeloumin parlament si puna e ketij Spartak Brahos qe nuk eshte òudi qe ta kthejne ne piramide te Egjyptit per faraonin Sali mjafton qe bota islamike dhe Sauditja Arabi ti mbushi torbat me flori zogolljanit e Zogistit EDVIN!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. Majko March 14, 13:19

  Une kam besim tek Pandelija
  Se nje dite do behet sKiperija
  Po qese ai do lexoje seprapthi kurane
  Ne do vazhdojme njeri tjetrin te hame!

  Reply to this comment
 8. QInam QIrio QIriazi March 14, 14:41

  Elegji me bythe Q..!

  O Edvin faqja me qime
  sa di ti di bytha ime.
  O Edvin kafka pa tru
  Sje gje tjeter veç nje hu!

  O Lulash bythe pam,buku
  kujt s’ja dhe dhe nuk ta nduku
  bythes nuk i ben dot derman
  Nga Bathorja ne Amsterdam

  Ti ke vjedhur e vrare shqipetar’
  DAo ngelesh o zbuluar o pa varr
  Bashke me serb Saline
  dhe te vdekur do tu Qine!

  Ti Mona qe vne vend te kokes ke Bithe
  do varesh tek pema e selvise
  Atje e vdekur te degjosh kumrine
  Ku ne krah te kesh like florine!

  Se fundi per simbolin e krimit e orgjse
  dhendurrin serb e mik te Rusise
  Kur ish i vogel perdhunonte Dhite
  Tridhjet vjet vret e perdhunon femijte!

  Fjala eshte per Karaxhixh Saline
  qe ‘kuronte’ gjyshin e Bushatit Hisnine
  ne prere ne Paris nudo mbante Andushin
  E perdhunonte me gishta dhe i fuste ‘Kara kushin’!

  Keta qe 30 vjet na shtine VEREMIN
  Tani na thone:’Do tu ndryshojme sistemin’?
  Te ndryshoje sistemin Luli e Grida Duma
  Me Monen qe si gryke çizme i asht ba SUMA!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim