14 prill 2019

April 14, 2019 03:09

14 prill 2019

April 14, 2019 03:09
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH April 14, 10:30

  ‘INTEGRIMI’!BORDELLO,.VATHE APO BASTARD JETIM?
  ‘Nje njeri mund te mashtrohet njehere,qofte edhe nje grup njerezish edhe disa here por nje popull i tere per gjithmon kurre”!

  A konsiderohemi me Popull!?
  Thuhet se ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se te drejtat e tij themelore nuk mund te konsiderohet popull’!
  Ketij populli jo vetem qe i jane mohuar te gjitha te drejtat me themelore dhe i eshte hequr 30 vjet SOVRANITETI por eshte SHPRONESUAR komplet nga te gjitha pasurite kombetare Prona puna dhe eshte lene 30 vjet pa BUKE dhe ‘sovraniteti’ i tij ne prezencen e kolonizatoreve SHBA-ve BE-se dhe XHIHADIT u eshte deleguar 128 bandave parti!

  Thuhet se ‘Nje popull pa te SHKUAR aqe me teper kur e mohon ate nuk ka as te tashme e as te ardhme’!
  Ne kemi 30 vjet qe me regji te huaja antishqipetare dhe te mergates se qyqeve propoganduar nga ‘Zeri i AmeriQIse’ po luftojme me mullinjte me ere te kAmunizmit ose me mire po luftojme me vetvehten ne nje lufte brenda SOJIT ku nje ‘pakice’ xhihadistesh hajdaresh kamikazesh e ‘kosovaresh’ qe nuk jane as 10 perqind shumica mercenare te ardhur nga pertej kufijve veriore po lufton ndaj 90 perqind te nje POPULLI qe tere jeten ka jetuar piunuar e luftuar nder keto troje dhe gjate luftes se dyte boterore derdhi GJAK si asnje popull tjeter ,dhe po si asnje popull tjeter punoi deri ne skllaveri per ndertimin e shtetit dhe ‘Bazes ekonomike te tij’ tani ne duar te krereve te xhihadit KRRIMINELE dhe 128 banda parti!?

  Thuhet se ‘Nje popull qe mohon heronjte dhe kerkon heronj te rinj nuk mund te konsiderohet popull e nuk ka te ardhme’!
  Ketu nje ‘pakice’ xhihadistesh lkamikazesh te ISIS te inkuadruar ne 128 banda parti te udhehequra nga agjenturat serbo Ruse e AmeriQI propoganduar nga ‘xeri i AmeriQIse’ jo vetem i permbysen shtetin shqipetareve bashke me bazen ekonomike por bashke me te edhe Hidstorine e simbolet’ duke u mohuar gjitheçka edhe rilindjen edhe rilindasit edhe Migjernin edhe Nolin dhe te gjithe u zevendesuan nga antishqipetare tradhetare xhihadiste Zogiste ,zogolljane kamikaze te ISIS dhe vendin e shtetit shqipetar e ka zevendesuar 30 vjet ANTISHTETI ose Kalifati i Bathores ku nepermjet agjenturave ne kete vend jane ulur kembekryq tere agjensi fondamentaliste islamiko xhihadiste qe paguhen me GJAKUN e femijeve shqipetare pa BUKE!

  ‘Integrimi’ Bordello!?
  Demokracija ashtu si fantazmat ‘asocim”bashkepunim’ dhe ‘integrim’ nga kreret e xhihadit dhe kalifi Sali u eshte propoganduar hajdareve muxhahedineve,’kosovareve’ me bisht qe nuk dine shqip 30 vjet si BORDELLO dhe Europa (‘E duam sKiperine si gjith Europa) ku mbas shkaterrimit nga themelet te tere bazes ekonomike dhe pasurise sipas terapise se shokut dhe me ‘çekun e bardhe’ ne dore Europa u konsiderua dhe konsiderohet akoma nga TRUSHKULUR apo xhihadiste te ISIS e hajdare si Shtepi publike per Shqipetare ku haet piet e Q.. pa pune e pa para!
  Tragjikisht kete propogande 30 vjet e bejne pa perjashtim tere kreret e XHIHADIT ne krye te 128 bandave parti nga kalifi SALI ,ashtu dhe Like flori bashke me tere EDVINERAT e ALABAKERI qe pasurise kombetare dhe tere kapitaleve strategjike i nxoren UJE TE ZXI dhe brezat qe do vine i lane pa ATEDHE e pa Shqiperi!

  ‘Integrimi’ Vathe!
  Kreret e xhihadit apo te ISIS ne kete vend ku vendin e shtetit e ka zene kaligfati i Bathores ku ne emer te Allahut per 30 vjet VRITEN-VIDHEN-PERDHUNOHEN dhe perzihen nga trojet shqipetare,shpesh e kane konsideruar dhe propoganduar ‘integrimin ne Shishtufine’ si VATHE dhe SHQIPETARET si bageti apo ‘koke palare’ shume me keq se sklleverit qe edhe IKJEN e bejne si kafshet te pa shoqeruar si dikur sklleverit dhe bileten e presin vete drejt ikjes pa kthim !
  Kreret e krimit ne kalifatin e Bathofres pa perjashtim salisjane e saliste zogolljane e zogiste perfshi xhihadiste metiste e socialSSaliste vazhdojne e propogandojne ‘integrimin’ ose IKJEN pa kthim drejt vathes Europe ku shqipetaret si bagetija aqe me teper dfy shtresat me te varfera GRATE dhe FEMIJA te presin radhen per te shkuar ne kasapane nepermjet propogandimit 30 vjet te :’Levizjes se lire’ ndersa kreret e ISIS dhe femijet bastarde te tyre niper mbesa e ‘SUPERMBESA’ te jetojne parajsen tokesore ndersa femijet shqipetare te behen kamikaze per kalif Saline Edvinerat ,Monat dhe simbolin e hajduterise Like florine!

  ‘Integrimi’ bastard jetim!?
  Kush krriminele e kane propoganduar dhe vazhdojne ta propogandojne fjalen ‘integrim’ si IKJE pa kthim ,.dsi VATHE ku mbyllen kafshet shqipetare apo femijet para thertores per pjese kembimi e GFRATE neper Bote si ne stacione NDERZIMI!?
  Kur do shkojne para Giotines tere kfreret e xhihadit dhe ISIS ne kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’ dhe pa POPULL per tere KRIMET dhe GJENOCID ndaj popullit shqipetar ngelur mes kater rrugeve pa prone piune BUKE-UJE qe ushqehet me miell kafshesh nga Serbija dhe ujin ne forme muti te holluar e mer te amballazhuar nga Serbija ndersa kreret e Xhihadit e ISIS bejne sikur ZIHEN me njeri tjetrin diten e naten hane NGJALAT e njeri tyjetrit bashke me ZAGARET e dizinformacionit qe 30 vjet i dsherbejne krimit e korrupsionit!

  Krriminele-Zagare-Hajdare!
  Integrimi 30 vjet qwe ju kane masghtruar nuk eshte IKJE nuk eshte as Vathe qe shqipetaret ti mbyllin e aqe me teper Bordello apo mense kooperative ku haet piet apo Q.. pa para se po te ishin keshtu te paret do te iknin kalifi Sali bashke Me xen Sypeshkaqenin dhe tere nje Serbi,Like flori Edvion thonj pa preri nuk kish pse kthehej ne PARAJSEN shqiperi e zinte vendin e pronarit te bordellos PS nje fare çuni blloku apo Nano qe jeton patrajsen me gjakun e shqipetareve ne Austri!?

  Integrimi eshte ZHVILLIM, ingtegrimi eshte TFREGUES te shtetit te se DREJTES,integrimi eshte tregues EKON OMIKE,. eshte tregues FINANCIARE,weshte tregues mbi te gjitha i NIVELIT te MIFREQENJES se nje populli sa nje fshat ku per 30 vjet e kanme katandisur LAKURIQ mes kater rrugeve duke e lene pa SHTET pa pasuri kombetare pa siguri pa b aze ekonomike dhe mbi te gjitha pa KAPITALE-STTRATEGJIKE qe shqip do te thote per brezat qe do vine:PA TE ARDHME!
  Nese 128 bandat parti dhe kryesisht banda PD dhe LSI ne krye kane krere te xhihadit dhe ISIS dhe kerkojne me çdo kusht te mbajne te pa prekur kufijte dhe privilegjet ne kalifatin e Bathores si dikur shteti islamiko xhihadist i Shqiperise se mesme te Esad pashe Toptankit nje fare PS-Partija e Surelit me ne krye ‘alabake’ ‘femije’ apo Axhaminj me ne krye nje Edvin jo vetem nuk ka te beje me subjekt politik te MAJTE por çdo dite qe kalion elektoratin qe humb nga shqipetaret prorgresiste e fiton nga Hajdaret e Salise,alabaket e Bash b.q dhe nga ato te Mones e Like florise….56 perqind e shqipetareve qe nuk voton?Askujt nuk i behet von!
  Nese bandat PD dhe LSI nuk duan reformen ne drejtesi po kaqe te interesuar jane dhe kfreret e te ashtuquajtures PS .Askush nga kreret e PD dhe LSI nuk jeton dot pa EDVININ po ashjtu dhe Edvini pa kalif SALINE dhe Like florine qe bejne sikur ‘zihen’!PERSE!?

  P.S-Nese vertet do ndodhe nje ‘mrekulli’ dhe do hapen ‘negociatat’ kjo nuk do te thote per SHQIPETARET qe tani mungojne si POPULL po do hapen ose per MALET e ish shqiperise,ose per DETIN e ish shqiperise ose per kreret e xhihadit e KRIMIT ku pas fjales ‘integrim’ te fshihet fjala ‘PAJTIM’ midis Vrasesit dhe te vrarit,patriotit e tradhetarit,hajdutit dhe te vjedhurit midis kalif SALISE dhe tere shqipetareve te vrare te vjedhur te mbytur te shpronesuar te SHQIPERISE!
  Per tere ‘faturat’ me gjakun e shqiptareve paguan qeverrija e Edvinit pandelinjve dhe gomareve ashtu si per te kreret e krimit dhe ISKK-e Tufave me 11c MILIARD te mara borxh ne kompensim te ‘luftes’ kunder KOQEVE te kAmunistave qe derdhen gjak e djerse per çlirim e ndertim!

  Reply to this comment
 2. gjaku s'bahet uje April 14, 11:25

  PERDORIMI I FJALES ERUROPE DHE INTEGRIM AKOMA PAS 30 VJETESH DALE NGA GOJET BYTHE TE KRRIMINELEVE SALI MONA BASHA LIKE FLORI PSE JO DHE PANDELINJ JANE SI KARROTA QE I MBAJNE TEK HUNDA GOMAREVE TE ZEVENDESUAR NGA SHQIPETARE …QE U RRINE KALUAR DJEMTE E BòLLOKUT TE VJETER E TE RI ME KEQ SE NE SKLLAVERI….

  Reply to this comment
 3. nipi i A.Rustemit April 14, 11:46

  Shqiperija s’ka per tu bere me kurre e shumices se shqipetareve se nuk i intereson me asnje te huaji te jete shtet i lire e i pa varur si shtetet e tjere por plaòke tregu,koloni ku ne krye te jene antishqipetare krriminele hajdute koloboraciooniste …qe ta shesin shqiperine sa here te duan pronaret e huaj njehere Serbise,Nje here greqise,nje here Amerikes ne fund te dynjase e nje here Rusise….si prostitute ose mall pa zot……
  Nuk mund te konsiderohen me shqiptare gomare qe 30 vjet u rrine mbi kurriz Salianje,MAul Noka,Elvids Ballinj Erik fullane e Fevzinj dhe ndjekin nga pas kalin e Sadijes nga mbnrapa se mos i keputen koqet e ti hane….A mund te konsiderohet shqipetar i nje gjaku me Fari Balliun e shtangistin nga Skrapari like floriun!!!?

  Reply to this comment
 4. popull me bisht? April 14, 11:55

  ”Te gjithe ne nje fare menyre,genjejne.
  Genjejne te tjeret dhe genjejne vetvehten.
  Genjejne mbi veprimet e tyre dhe genjejne
  mbi motivet e verteta te ketyre veprimeve.Jane
  qe e dine,pake, dhe ata qe nuk e dine,
  shumica.E vetemja diference eshte kjo”

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha April 14, 13:13

  Vetem emri i ka ngelur Shqiperi se vendin e shqipetareve e kanme zene arabe kamiklaze muxhahedine,elvids Ballinje Grida suma e xena bytheqire,Salianje e erik fiullane,edv ine e pandelinj.-SpiroPale e Lubonjas,.Ngjela BAuishate krriminele blusha e alabake,Lesa ngjela e krriminela Dash Shehio e Plehi,Naça Baça,Musa iulqine e te korruptuar e byth qime,.Mona krriminele hajdute e Like flori,Sali Karaxhixh Biberaj Beograd e Rusi qe dogjen gjithe nje Shqiperi me ambasadore kaubojsa te Ameriqi si puna e kinezit LU dhe mongolezit Arvi ZI qe burra shteti e yje ne ngjitje qauanion krriminelin serb SALI dhe kryehajdutin lulash bythe QI-QI-QI…

  Reply to this comment
 6. lexues i dites April 14, 13:18

  Bravo Gramsh,
  Integrim mund te konsiderohet pushtim ose protektorat pas tridhjet vjetesh edhe legalisht jo vetem ne fakt i nje vendi te quajtur dikur Shqiperi….duke detyruar BE-ne me breke neper kembe nga Amerika ngelur pa ushkure qe te na pushtojne e te na ‘mbrojne’ e ‘bagetine te na i shtojne’ nga frika e GOGOLIT rus…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim