14 qershor 2017

June 14, 2017 01:55

14 qershor 2017

June 14, 2017 01:55
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH June 14, 11:41

  PESE DITE ‘FUSHATE ELEKTORULHALE’!?
  ‘Kur me shihni se jam tretur,mos kujtoni se kam vdekur.
  Jam i gjalle e jam ne jete tu jap drite te vertete’N Frasheri
  —————
  E premte 9 Qershor
  Ne portalin e trageteve Durres.Fluksi emigranteve nen nivelin mesatar.Sherbimi i policise ne sportele i nivelit Europian!Dalja nga porti si ne vitet ’90 ku lypsaret te hypin ne qafe dhe ne vend te mitingjeve me militante gjen mitingje me ‘taksiste’ ku shprehja ‘A do qymyr zotni’ re viteve ’30 eshte zevendesuar 27 vjet :’A do taksi zotni’!

  Ne dalje bije ne kontakt me realitetin tragjik te mjerimit ku para stacionit te vjeter te trenit te nje hekurudhe ngelur pa nam e nishan me miliarda te hedhura ne ‘hale’ per ‘meriten’ e kesaj politike krriminale e antishqipetare yter drejtuar nga treshaja famekeqe BE NA ME(Berisha-Nano-Meta)takon gropat septike pa kapake te bera ‘Skrap’ e kthyer ne flori si tere pasurija kombetare e ish shtetit shqipetar!KRIM

  Per te mare rrugen drejt Golemit ne ‘sheshin’ ‘asfalt’ duhet te presesh ne mes te diellit e gropave te llagemeve dhe sikur te mos mjaftonin vetem keto prezenca e lypesave dhe thirrjeve te ca njerezve te shperfytyruar e me bisht qe kane zevendesuar ate te hoxhallareve ne muajin e ramazanit’ :’Tirona’,’hajde Tirona’,Kavaja ,’Sukthi’,Hajde Sukthi’….qe edhe i mbyllur ne furgon je i detyruar te vpresesh deri sa te plotesohej me numurin e nevojshem e nuk mund te shkosh asgjekundi e duhet te jesh i paisur me kundragaz shume me keq se trenat e vdekjes qe trasportonin njerez ne kampet e perqendrimit ne vitet ’30!
  Per te ndaluar ne destinacion ose duhet te beje nje gjysem ore rruge te gjeje ndonje mbikalim te bera per te ‘vjedhur’ e ku nuk kalonte askush ose je i detyruar te mbash gure ne kurriz qe ti vendosesh si shkalle per te kaluar llamarinat qe ndajne trafikun ose duhet bte jesh stervitur per kercim se larti ose mbi pengesa per te mos perfunduar me mdonje pusete te hapur ose poshte ndonje makine si ka ndodhur shpesh nga keto ane ku priten te vine turista ne ‘hotelet’ ne shumta qe kane bllokuar tere reren dhe shumica pa mbaruar katet e para e te dyta qe mbushen me uje e nga lart tubat e ujrave ter zeza te bien mbi koke ndersa uji i pishem ka kohe qe ua ka lene shendene!

  Ne kthim kush i shpeton tentatives se ‘vetevrasjes’ kthehesh ne ish vendin e quajtur dikur Plepat qe i klalojne mbi koke ‘autostradat’ e mbikalimet e ‘mjerimit’ e te asfaltit dhe mer ish rrugen drejt ish bllokut te udheheqjes per Durres qe ka ngelur nje rruge fshati e te duket vetja si ne Kandahar’ ku tere hapsira eshte e bllokuar nga çimentizimi,pllakezimi dhe Parkimi si ne fre qytetin bregdetar dikur i wquaj Duraho me von Durres e tani Dako!Krim mostruoz ekonomik ekologjik ambjetalistik ku ne mes te vapes tere trafikun e udhehiqnin kope qensh BAZSTARDE njesoj si bastardet ne duart e te cileve ka rene 27 vjet ky vend e ky popull!!

  Vijon neser me intenerarin ish Durresi–TirOne(E Shtune 10 Qershor)

  Reply to this comment
 2. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare June 14, 12:00

  LERINI SONDAZHET O DITA SE NE PO VDESIM PER UJE PA LE BUKE QE KEMI 27 VJET QE MBAJME RAMAZAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. alarmi S.O.S June 14, 14:13

  Bomba atomike ose termet 8 ballesh e rikthen Durresin dhe tere bregdetin e tij nga gjiu i Lalesit ne karpen kuprone e pashallareve Berisha nano Monika kryemadhja like floriri pollo blushi e tere krriminelet e tjere qe marin avdes ne plazhet e huaja ndersa 90 perqind e femijeve shqipetare notojne ne ujerat e zeza qe derdhen 100 perqind ne bregdet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?