15 gusht 2017

August 15, 2017 04:01

15 gusht 2017

Nga Arkiva

August 15, 2017 04:01
Komento

10 Komente

 1. Korabi August 15, 04:51

  Amon edhe ju te gazetes DITA po car komandanti apo ushtri e rregullt po cilin pushtues luftune , aauuu na clirune shqperine nga gjermanet me nje dyfek duke u dale ne prite si cubat .Ajo ushtri e krijuar nga serbo-rusofilat ata tradhtar qe vune ne balle yllin e qelbur bolshevik dhe kryne maskra te pa para ndonje here ne token e arbrit i quaki komandant dhe ushtri . Keta kane qene ISISaT e sotem para 70 vjeteve

  Reply to this comment
  • Ben August 15, 12:57

   Po injoranca jote per historine nuk ka brire ! Shko e ha nje pjat fasule dhe marmalat fiku !

   Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 15, 07:40

  PAS 27 VJETESH QE NA ‘INTEGRUAN’!?
  Pese aresye pse ky vend e popull nuk ka pse te kete me qUrravi apo ‘qeverri’!
  —————
  ‘Gjithe arti i te qeverrisurit-thosh ish presidenti amerikan Jefferson-qendron tek arti i te qenit te ndershem”
  Nuk besoj se ka ngelur shqipetar pas 27 vjetesh jo vetem 60 perqindeshi qe nuk e voton kete politike por edhe 40 perqindeshi qe vuan ngaindroma e Stokolmit e akoma ka shprese e ndjek kete te ashtuquajtur ‘politike’ ,te thote me bindje te plote nje emer e mbiemer 100 perqind te MORALSHEM!?
  Atehere pse duhen shpenzuar MILIARDA me para te marra borxh per ‘qeverri’ qe dshume arsye nuk mund e nuk jane ne gjendje te na qeverrisin!:

  1.-Kemi 27 vjet pa qeverri se vendi eshte kthyer ne koloni me shume kolonizatore.
  Edhe me i pa shkolluari qe i ka syte ne balle e ka te qarte qe nje vend i pushtuar ekonomikisht eshte i pushtuar edhe politikisht ushtarakisht e gjeografikisht.
  Tek ne ‘qeverrite’ kane qene kujslinge e vazhdojne te jene te tilla ku çdo gje eshte ne dore te ‘ambasadoreve’ Fazlliqave Nue kalajve apo te derguarit ,qehallaret e te huajve perfshi dhe FMN e BB!?’qeverrite’ tek ne thjesht kane zbatuar çdo gje antishqipetare edhe per injorance q e kane vendosur te HUAJT dhe nuk kane bere asgje ne sherbim te shoqerise shqipetare se nuk kane tashme veçse ‘HAPSET E KASHTES’ biles edhe seks me grate vkane bere me lejen e ‘ambasadoreve’ ose te derguarve te lobizmit amerikan!

  2.-Nuk mund te flitet per qeverri pa QEVERRISJE se na mungon shteti!
  Shumica e shqipetareve e ka te qarte se ‘shteti’ perbehet nga tre faktore perberes :Teritori bashke me gjithe pasurite,Ligjet e shoqerise bashke me ato te moralit dhe SOVRANI-Populli!Tek ne te treja mungojne e ska si te flitet per shtet e pushtet te Popullit kur te 4 pushtetet nga Legjislative tek gjyqesori egzekutivi e tragjikisht pushteti i katert ‘medja’ te perfaqesojne popullin e aqe me teper te vihen ne sherbim e ‘qeverrisin’ ATE kur nuk e perfaqesojne as direkt e as indirekt.!Atehere pse duhet e ashtuquajtura ‘Qeverri’!?

  3,.-Nuk kemi as ‘sistem’ ekonomik e ska si te kemi sistem politik qe te justifikohet rroli i QEVERRISE.
  Ne sistemet nje partiak ku sistemi ekonomiko-shjoqeror eshte i centralizuar dhe ‘shteti’ apo qeverrija jane ‘PERGJEGJES’ per çdo gje qysh nga planifikimi i zhvillimit te nje vendi punesimi e ‘pronesimi’ deri ne dfetaje ne ‘sistemin’ apo demokracite parlamentare ne Bote me sistem ekonomik bazuar tek ai ‘Ekonomise se lire te tregut’ qeverrite ku jane njerezit me kualifikuar e me ‘racionalitet’ mendimi me te zhvilluar sherbejne si ‘MBIKQYRES’ si ‘perzgjedhes’ te problematikave te zhvillimit nepermjet reformave pa ‘NDFERHYRE’ direkt tek INDIVIDI sipermaresi qe tek ne quhet per injorance e snobizem ‘biznes’!
  Po tek ne qe nuk kemi jo vetem ‘sistem ekonomik’ por dhe strukturat e qeverrisjes e ketu nuk behet fjale vetem egzekutivi jane pjesa me INJORANTE e shoqerise sepse jane pjese e militantizmit nepotizmit e klientalizmit !Si mund te qeverriset nje vend aqe me teper pa shtet nga axhamij pa asnje dite pune ne jete e me nivel intelekti ZERO?Perse duhet qeverrija per te vjedhur ?

  4.-Ne nje vend ku nuk egziston shteti se drejtes dhe ku LIGJI ESHTE I BARABARTE PER TE GJITHE…..
  Qeverrisja apo edhe qeverrija eshte pjese aktive e korrupsionit qe jo vetem kaqe po ka fituar IMUNITET.
  Qeverrisja e nje vendi nuk behet vetem nga ‘qeverrija’ apo pushteti egzekutiv.Qeverrija nuk eshte shteti e aqe me teper kryeministri!
  Qeverrisja eshte tere sistemi te kater pushtetet e tere administrata vertikalisht e horizontalisht qe per faktin TRAGJIK te shqipetareve eshte 99 perqind e e korruptuar e ne KONFLIKT TE RENDE interesash qe jo vetem nuk mund te beje ASNJE reforme per rilindjen e shtetit por behet PENGESA kryesore ne rilindjen e tij njesoj si te ftosh nje gjel deti naten e vitit te RI per dfarke!?E ha gjeli i detit me emerin ‘salisjan’ ate kokerr ulliri!?Atehere pse harxhohen miliarda per kete lloj ‘qUrravisje’ kur populli ka 27 vjet integruar ne Shishtufine?

  5.-Po kur pranojme qe jemi pa shtet pa baze ekonomike pa pasuri e kapitale strategjike falur e shitur te huajve e kthyer thjesht nje koloni apo se fundi ‘vend strehim’ i tere fondamentalizmit islamik e jetojme me lemoshat borxh qe na japin te huajt apo ‘miqte’ serbe e ruse qe ua heqin MIELLIN e prishur nga goja KAFSHEVE e ua japin shqipetareve nderkoke qe KRERET e KRIMIT e KORRUPSIONIT te te ashtuquajtur ‘burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ jetojne PARAJSEN me gjakun e kockat e femijeve te ‘Koke palareve’ qe perdhunohen prostituohen ngujohen e shiten per organe shume me kjeq se ne ‘sistemin Skllavopronar’ PERSE I DUHET QEVERRISJA E QEVERRIJA E KE POPULL QEVERRISIN kur ketu nuk ka ngelur ASGJE petr tu qeverrisur e QEVERRITARET e krimit e korrupsionit jane me shume ne numur se sa vete POPULLI qe çdo dite 27 vjet e perzene!?

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH August 15, 07:58

  Pa ideologjizuar periudhat apo sistemet Shqiperise e popullit shqipetar edhe nga pikepamja gjenetike nuk kane per tu ardhur kurre burra perfshi burra shteti ata te shekullit te 20-te.Kodi gjenetik i tyre kish edhe eren e barutit edhe te djerses.Fale tyre ne kemi me shume se çerek shekulli qe vazhdojme te kemi pakeze drite deri sa te perfundojme tek pishtari i sali like floririt….
  Per hir te se vertetes linja e pushtetit apo administrata shteterore jo ajo partiake perbehej nga ajka e inteligjences shqipetare qe jo vetem e ndertuan nga hiçi bazen ekonomike pa asnje dallim nga shtetet e Ballkanit por ne shume sektore Ishim pararoje.
  Sundonin ligjet morale e pastaj penale.Nje qe deklaronte ose genjente per realizimin e planit jo te vidhte edhe pse i nomeklatures Mehmet Shehu e shpinte ne qeli si ndodhi me nje ish sekretar te pare rrethe GThoma dine ne Puke ,burre i nderuar e u denua 12 vjet burg.Tek ne duhet te kesh rekorde krimesh qe te behesh deputet e president….

  Reply to this comment
 4. gjyqi i Hages August 15, 08:04

  O GAZETA DITA,
  A dini gje ju qe i mengjeri’ Like qe ka vjedhur gjysmen e Shqiperise me te mengjerin Braçe si kryetar i komisionit parlamentar te financave e ekonomise dhe me zogolljano-socialSSalistin Edvin kane ngritur e paguajne rreth 30 MILION LEK TE REJA nje ‘ISTITUT KUNDER KRIMEVE TE KOMUNIZMIT’ kur komunizmi jo vetem nuk u ndertua ne asnje vend te Botes por vetem ne mendjen alabakerise salise like florise serbise biberajve dhe AmeriQIIIIIse…..Keta duhen varur te gjithe ,me gra femije e soj e sorrollop

  Reply to this comment
 5. Purçinella ,nastradin napoletan August 15, 08:07

  ‘ISHA MIRE,PER TE QENE ME MIRE TANI PO VDES’

  Reply to this comment
 6. V.F.L.P August 15, 08:19

  Si burre qe ish fundin e ‘zgjodhi’ vete ai po Xhevdeti le tu freskoje memorjen kryekrriminelit Berisha e krye te korruptuarit Meta e krye Koqes Rama per fundin e Heroit te popullit e komandantit te BR peste qe ndoqi nazifashistet deri ne Jaugosllavi Shefqet Peçi qe ne moshen 90 vjeçare vdiq i semure duke bere greve urije ne burg kur lapangjozet antishqipetare u lepinin bythen agjenturave serbo biberiane e u shpiunin edhe ne krevat grate ambasadoreve vetem per pushtet….
  Kush ua dorrezoj nkujslingeve te partise fashister te Salise SHQUP-in????????????????

  Reply to this comment
 7. populli August 15, 11:15

  ‘Harro mushke valarene se Ali pashane e prene”’Sikur te benin te gjitha mizat mjalte skish nevoje njeri te punonte,’

  Reply to this comment
 8. veteran August 15, 11:30

  MIRE KOMANDANTET QE NA LANE PO KEMI NGELUR PA USHTARE PO VETEM ME ‘GJENERALE’ TE NJE USHTRIJE TE VDEKUR E NISHANE.

  Reply to this comment
 9. Adi August 15, 22:28

  Mehmet Ismail Shehu me gjithe te paret e tij, denbabaden ka qene agjent ne sherbim te zbulimit turk.Ata jane me origjine nga qyteti i Izmirit te Turqise. Te paret e tij u instaluan nga Sherbimi Sekret Osman i Stambollit ne fshatin Corrush te Mallakastres, aty ku kalon aksi rrugor Janine-Berat-Durres-Shkoder.
  Te paret e Mehmet Shehut u veshen me petkun fetar te SHEHLEREVE nga ai zbulum per ti mbrojtur nga sulmet e patrioteve shqiptar.
  Detyra e tyre qe ju ngarkuan nga sherbimi sekret turk ka qene:
  1-Te informonin Turqin per gjithcka qe ndodhte ne keto ane te trojeve shqiotare.
  2-Te vrisnin patriotet shqiptar qe ngrinin krye kunder Turqise.
  3-Te pengonin lidhjet e shqiptareve te Janines me Durresin dhe Shkodren e Pidgoricen dhe Prishtinen.
  4-Te grabisnin karvanet qe vinin nga Janina ne Berat, Durres dhe Shkoder.
  5-Te godisnin pas shpine Çetat Shqiptare dhe komandantet e tyre.
  Mbi familjen e Shelereve te Corrushit dhe Mehmet e Ismail Shehun rendojne shume krime te renda, vrasje, grabitje dhe terrorizmi e cila financohesh rregullisht me flori e lira turke nga Stambolli.
  Shehleret e Corrushit kane qene agjenture jo vetem e Turqise, por edhe e Asfalise e UDB-se Beogradit.
  Dokumentat qe vertetojne se Mehmet Shehu dhe te paret e tij jane agjenture e vjeter e zbulimeve te huaja jane te shumta.
  Edhe komandant te brigades se I-re Mehmet Shehun e beti OZNA me UDB-ne ne Beogradit.
  Disa kalemxhinje te Mallakastres me tendenca ekstremiste islamike e turko-arabe si Idajet Behqiri, apo Xhevdehet Shehu e tj kane perfituar nga nje therrime prej bandes vrastare e terroriste te Mehmet Shehut dhe prandaj e mbrojne ate me pasion verberie. fetare e krahinore.
  Ky eshte terroristi Mehmet Shehu qe vrau qindra shqiptar, ushtarak dhe oficera te larte qe kishin studiuar edhe jashte shtetit si ne Itali e Austri para dhe gjate luftes se dyte botetore, por edhe pas clirimit te vendit.
  Faje te renda per kriminelin injorant Mehmet Shehu ka edhe Enver Hoxha qe e vendosi dhe e mbajti kete terrorist, spiun dhe tradhetar e antishqiptar ne detyra te larta ne shtetin tone.
  Ju lutem botojeni kete koment.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim