15 janar 2018

January 15, 2018 02:56

15 janar 2018

January 15, 2018 02:56
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH January 15, 10:42

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Bijte e askujt’!Jetimet,idjotet apo bastardet?Pak drite!
  —————
  ‘Nje popull qe harron aqe me teper mohon te shkuaren nuk ka te ardhme”;’Nje popull qe harron heronjte dhe kerkon heronj te trinj nuk ka te ardhme’;’Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij ai nuk mund te quhet popull’!Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se NJERIUN nga KAFSHA nuk e dallon vetem gjuha por se Njeriu e njeh pake a shume vehten dhe ne raport me shoqerine .Tek ne nuk meret me vesh se kush eshte bishti e kush sqepari kush eshte idjoti e kush intelektuali kush eshte patrioti e kush tradhetari,kush eshte i HUAJI e krrimineli e kush eshte MORALI dhe shqipetari!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ mos e kerkojne shpetimin pas 28 vjet nga te HUAJT ulur kembekryq ne kete vend kthyer ne BORDELLE ku nuk dihet kush po na shkerdhen me pare femijet dhe grate neper Bote po ta kerkojne tek VETVEHTJA e te arrijne te dallojne se ne duar te kujt eshte katandisur ‘Nena Shqiperi’ te kujt ‘BIJVE’?
  Te ‘JETIMEVE’ qe jane shumica e mbi 60 perqind nuk voton e 28 vjet duarkryq ‘vajton’ ne depresion e rene ne Fatalizem!?
  Te ‘IDJOTEVE’ qe 28 vjet ‘duar kryq’ e qe jane vetem 40 perqind e qu nuk arrijne te kuptojne se kane ngelur 28 vjet pa shtet pa pasuri pa te ardhme e pa ATEDHE dhe vazhdojne e bejne sikur VOTOJNE me shpresen e fantazmave ‘INTEGRIM’ qe ua tundin te huajt si karroten GOMARIT tek hunda dhe kane akoma ‘shprese’ si ‘IDJOTE’ e ndjekin nga pas si dhelpra jo pas koqeve te dashit po pas KOQEVE te kalit te nipit serb Xen ‘sypeshkaqenit’!?

  Apo behet fjale per ‘BASTARDET’-Antishqipetare krriminele ,agjente e tradhetare qe nuk jane as NJI PERQIND e qe TRAGJIKISHT 28 vjet kane UZURPUAR ,pushtuar,vjedhur perdhunuar vrare prere e SYRGJYNOSUR nje popull te tere jashte kufijve te vendlindjes e te vte PAREVE!?

  Pak drite!Per ‘koke palaret’ 60 perqind ‘jetime’ e 40 perqind ‘IDJOTE’ qe ta marin vesh se duke ndenjur duar kryq me syte nga QIELLI ta marin vesh mire se ‘Allahu te jep vetem KOQE vllahu’ dhe ‘Perendija te jep vetem KOQET e mija’ thoshin te Paret e Rilindasit per te cilet :’Feja e shqipetarit ish Shqiperija!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ shumica me ‘Sindromen e Stokolmit’ qe nuk jetojne dot pa PERDHUNUESIT pas 28 vjetesh pa serb kalif Saline,greket Nano,Basha bytheqiret,Edvinet mona putanat e Like Florine tu kthjellohet triuri dhe ta marin vesh NJEHERE E MIRE se kush eshte NJI PERQINDESHI e ‘BASTARDEVE’ qe po mbajne peng nje ish POPULL qe tani nuk mund te quhet me i tille kur 28 vjet u eshte nenshtruar jo FEMIJVE e ‘BIJVE’ te tij por BASTARDEVE-Serbe,Greke,xhihadiste,muxhahedine alabake e injorante antishqipetare me probleme te renda te PERSONALITETIT e patologji te renda PSIQIKE!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te dallojne MIRE kush jane ‘femijet’ BASTARDE qe nuk jane as NJI PERQIND e perdhunojne me ndihmen e te HUAJVE 99 perqind te nje ish POPULLI tani ngelur rrugeve te Botes si asnje vend e popull i Ballkanit:
  -Bastardet jane tere ISH femijet e ish nomeklatures se bllokut te vjeter e sot bllokut te ri kryesuar nga Doktori i bllokut Karaxhixh Salija apo poliagjenti serb Berisha ku hyjne Nanot ,Poillot,Kapot,Neshot,Gjonat,Pashkot,Lubonjat,Blushat,Fugate tere BASTARDET e tjere qe per 50 vjet jetuan PARAJSEN pa ditur se ku mbillet e ku korret dhe me ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’ qe ua perkthyen se PRAPTHI filozofet e BLLOKUT jetuan parajsen dje dhe parajsen sot ne kurriz te FEMIJEVE shqipetare qe 28 vjet jetojne mjerimin MIGJENIAN!

  Bastardet qe nuk jane as NJE perqind e mbajne peng nje popull te tere nen ‘udheheqjen’ shpirterore te XHIHADIT dhe xhihadisteve-ambasadore jane ISH te ashtuquajtur ‘Studente te Dhjetorit’ pas 28 vjetesh ‘Salisjane te Dhjet ARIT’ qe kane uzurpuar tere PASURITE e ish Shqiperise perfshi hapesirat Ajrore-Detare-Tokesore te nje vendi tashme pa kufi -‘Shprehje gjeografike’!Ketu hyjne tere TRUSHPELARET me patologji te renda personaliteti ku ne vend te truve kane tallash e ne vend te rrudhave ASFALT ku bejne pjese tere pardesyte e bardha te Arturo WI-se apo dhendurr Salise dhe tere truçkulurit pa asnje dite puner e shkolle ne jete ‘salisjane’,’socialSSaliste’ e ‘metiste’ qe 28 vjet kane bere vetem 3 gjera si Pandelinj simbole te injorances e idjotesise:VJEDHIN-HANE-DHJESIN mbi ‘koke palaret duke i perdhunuar edhe te vrare e duke i shkelur edhe me çizme!

  Pak drite! Qe çdo shqipetar ‘koke palare’ te prese BISHTIN qe 28 vjet i ka dale dhe te NJOHE vetvehten dhe te dije te beje krahesimin me te tjeret e vendin qe ze ne shoqeri e ne cilin ‘SPERCIJE’ ben pjese:JETIME-
  apo IDJOTE qe ndjekin BASTARDE!?

  P.S-sKipetarka e sKipetare,qafeZeza e qafeZinj,’kokepalare’,’ambasadore’ antishqipetare e gomare!
  A arrini ta kluptoni ju si tere popujt e Ballkanit se popullit shqipetar 28 vjet i eshte hequr SOVRANITETI me kushtetuten e AIMAMIT dhe as VOTON e as VOTOHET si kafshet dhe eshte e shkruar po ne kushtetuite fkjala KRRIMINALE ‘proporcional’ per ta perçare kete popull ne 128 banda Partisi te ishin BAGETI!?
  A e dini ju qe BASTARDET qe ne gjuyhe te huaj quhen ‘burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’ qe i kane rregulluar punet me njeri tjetrin si BASTARDE qe edhe sikur SHQIPETAREVE tu kthehet ARSYEJA e te ABANDONOJNE komplet zgjedhjet ,BASTARDEVE u mjaftojne nder 3 MILION shqipetare te votojne vetem 30 KAMIKAZE dhe me trregullin e TRESHIT 18 votojne Edvin koqen 8 votojne Lulash Loqen apo Saline dhe 4 manaLiken apo ORGJINE dhe ‘rezultati’ i ‘zgjedhjeve’ si sot e 28 vjet me pare eshte 60 perqind-24 perqind-12 perqind!?!!!!!
  PO 2 MILION E 999.970 SHQIPETARE KUSH DO TI PERFAQESOJE PO QE SE ABANDONOJNE E NUK VOTOJNE KRIMIN!? LULASI QE DO TE BEHET kryeKar qeverrije ne burg apo ne azil ne Hollande!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI January 15, 10:56

  ”Oh!ta kishe pishen te madhe dhe te ndezun!
  Me flaken e pishes ne qiellin e kesaj nate
  te shkruejshe kushtrimin…Ehu Burre i tretun!
  Do ta shifsha vallen tande ne maje te nje shpate.

  Por pishe nuk kam,e vetem jane burrat,shoket…
  Dergjem n’erresire pa gjume dhe pa drite…
  Askush s’me ndegjon,çirrem kot me kot…
  Hesht more,hesht por qindro o shpirt.”

  Reply to this comment
 3. L.H January 15, 11:04

  ”..nji jete e fikun,nji jete e shterun,
  nji za vorri,nji jehone
  qe vallzon naten vone
  neper rruget e qytetit tone.”Migjeni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*