15 korrik 2017

July 15, 2017 02:00 Updated

15 korrik 2017

July 15, 2017 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH July 15, 08:04

  EDHE RRUGA PER NE BALLKAN KALON NGA MALI I KORRUPSIONIT!
  Kryeminister:’Lutju zotit qe te jape force qe kur ske gje per te thene te heshtesh’bashke me ‘infozagaret’
  ————-
  Pas 27 vjetesh tragjikomedi me ‘integrim’ te nje vendi 27 vjet pa shtet ose pa kufi e pasuri pa ligje te shoqeruse e shtetit te se drejtes po me kryesorja pa POPULL ‘konkluzioni’ mund te behet nepermjet nje shprehje popullore:ATE NUK E QASNIN NE FSHAT E KERKONTE PER GRUA VAJZEN E PRIFTIT’!

  Tragjedija nuk kishim e nuk kemi asnje parameter per tu ‘integruar’ ne BE por akoma nuk kemi mentalitetet e integrimit e as kuptimin e fjales ‘integrim’ si nocion duke e konsideruar Europen edhe sot e kesaj dite o si mence karitasi o si bordello ku pa punuar po vetem duke vjedhur GLASA politike ,Atje vetem haet piet e q..pa para!

  Tragjedija e tragjedive eshte se ketij populli tani gjysmak me i varferi i Ballkanit ne vend qe ti behet thirrje per te dale kunder rrymes e LLUMIT qe po e mbulon e po e vdes te gjalle po i propogandohen VARRMIHESIT e tij 27 vjet SALI neroni e pse jo edhe ‘burri ,tjeter i shtetit’ Nano!
  Po kerkohet me isistim edhe nga ‘PATOZET’ salisjane BABA e po ashtu edhe nga socialSSalistet ‘baba’ duke heshtur ne qender ne pritje simboli i korrupcionit daj Meta!

  Ne kete udhekryq ku po ndodhet 27 vjet nje vend e nje popull hedhur si prostitutat sa nga nje ‘aleat strategjik’ tek nje tjeter e Europa me si gjithmon me shume nga Halli se nga malli na jep edhe per interesat e saj gjeopolitike nje ‘mundesi’ qe ne menyren banale nje loje futbolli me porta te vogela ose fushe te vogel (sa Ballkani) qe te mesohemi me rregullat e lojes dhe te zberthejme fjalen ‘integrim’ qe eshte ekonomi,parametra ekonomike e tregues financiare e bankare punesim e zhvillim e jo loje me DRONA e pupulizem provincial apo snobizem e deputete me perizoma ne bythe por TRU ne koke!

  Samiti i triestes e projekti i Ballkanit si paradhenje per Europen eshte normal nje lloj ‘kooperative e bashkuar’ ku bejne pjese edhe kooperativa ‘malore’ dhe fushore per te ‘ndihmuar reciprokisht njera tjetren’ ne te gjitha pikpamjet!?
  Ketu ne shqipetareve ose kesaj GLASE politike i eshte dhene ne dore nje thike me dy presa :Ne si vend e si popull nga te gjitha pikpamjet e perfshi pozicionin gjeografik emigrimin e tere ish pasurite kombetare qe kishim ne kete ‘BASHKIM’ do Ishim te privilegjuar si kooperative ‘fushore’ si Gjermanija ne Europe ndersa per faj te KRRIMINELEVE qe kemi patur e kemi ne pushtet do jemi shume me teper inferiore ndaj SERBISE se sa Greqija ndaj Gjermanise per shume e shume arsye ne raportet ekonomike tregetare e bilanòin eksport import …

  Alabakerija e dizinformacionit qe nuk zberthen keto probleme shume te komplikuara eshte ndare me dysh:Gjysma flasin si te jete ndryshe Rama nga balozi Salija ndersa gjysma tjeter se mos behemi ‘republike e shtate e Serbise’!
  Alabake dhe injorante!Ke vend e ky popull per merite te Neron Salise,Nanove e Like florise ka 27 vjet qe eshte i pushtuar ekonomikisht politikisht e gjeografikisht nga shume kolonizatore e nuk ka ngelur me keq se kaqe per nje vend e popull me te varferin e Ballkanit qe mbijoton me miell kafshesh ‘fale’ krushkes serbi e nenes Rusi!!

  KRYEMINISTER,
  Shqipetaret me tru ne koke qe po perjetojne nje tragjedi te vertete edhe per faj te tyre po kryesisht te kesaj politike sa injorante hajdute e antishqipetare nuk do te te GJYKOJNE nga ‘KEMBET’ po nga KOKA.!
  Fatkeqesisht po tregon qe o nuk e njeh gjendjen e ketij vendi e populli o je i pa pergjegjshem kur mendon se shpetimin do ta kesh nga te HUAJT duke na ‘dhene’ PARA per SADAKA!?

  KRYEMINISTER, batutat e tua ‘kaps’ komunikimi me dixhitalin primitiv te Saliut e veòanerisjht konceptet per ‘integrimin’ e nje vendi e populli jane sa qesharake e aqe te pa pergjegjeshme!
  Ti duket se nuk arrin as ta KONCEPTOSH pa le kuptosh e zberthesh qe treguesit ekonomike financiare e bankare e ne teresi ZHVILLIMI i nje vendi eshte INTEGRIMI dhe e vetemja rruge qe te ka ngelur TY dhe tere istitucioneve eshte LUFTA pa asnje kompromis kunder KORRUPSIONIT si vendi me i KORRUPTUAR i Ballkanit!

  Kryeminister me daljet e tua ne konference shtypi per samitin e Triestes me nje Majlinda ne krah ,jo ajo Majlinda qe na ‘integroi 27 vjet me ‘5 LOQET apo ligjet kur flet qe ne i kemi bere ‘DETYRAT nderkohe qe je pa shtet ,27 vjet pa parlament e 6 muaj pa u mbledhur parlamenti i krimit e korrupsionit e se fundi pa QEVERRI e me tre pale MINISTRASH qe te gjithe HAJDUTE qe vazhdojne marin avdess ne tere plazhet e Botes me gjithe deputetet krriminele te vjeter e krriminele te rinj…tregon PAPERGJEGJSHMERI!

  KRYEMINISTER ,
  Nje nga kerkesat e samitit te Triestes ish lufta kunder korrupsionit e ne nuk mund te ‘integrohemi’ as ne BALLKAN me gjendjen skandaloze qe kemi ne tere strukturat e te 4 pushtetet e antishtetit restauruar ne kete vend !?
  Si mund te perballojme ne KONKURENCEN me Serbine qe ka 100 vjet qe kapitalet europiane i ka ne serbi dhe parimet e ekonomise se tregut e nivelin intelektual apo ‘ekonomine e SHERBIMIT e ka shume me te zhvilluar se ne kur TI dhe kryetari i komisionit te ekonomise me mbiemrin Braçe nuk na thoni qe:
  NDERSA PRESIDENCES SE NISHANIT ME 76 NEPUNES QE I BEJNE MASAZH I AKORDOHEN MBI 200 MILION NGA GJAKU I POPULLIT NDERSA AKADEMISE SE SHKENCAVE VETEM 30 NEPUNES QE NUK DIHET ME SE MEREN DHE I AKORDOHEN AS SA GJYSMA E NISHANIT!
  Keshtu do ta konkurosh Serbine o Edvin!?Nuk integrohemi dot as ne Ballkan prandaj kerkojme te IKIM e martojme çupen e priftit qe enderrojme 27 vjet!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit July 15, 08:33

  E vetemja zgjidhje …R E F E RENDUM—-
  –Reforma elektorale shqipetareve tu rikthehet parlamenti i vjedhur nga krriminelet e agjentet
  -Miratim i kushtetutes se re ku te vendoset denimi me litar per hajdutet me imunitet saline e like florine
  -Zgjedhja e kryetarit te shtetit nga populli

  Ky referendum i organizuar nga Europa po nuk do qe ky vend te mos behet Mosul apo Raqa ne duar te ISIS.
  qe eshte ulur kembekryq ne Bathore 25 vjet….
  Ke presim qw me 24 Korrik te mblidhen kreret e krimit e korrupsionit apo muxhahedinet e parlamentit te degjojme kreun e korrupsionit qe te betohet si qeni qe nuk do ha me MUT apo nuk do vjedh me e te vihet ne krye te shtetit si ali baba me 140 hajdute…????????

  Reply to this comment
 3. alarmi S.O.S July 15, 08:47

  Europa midis Nolit e Gurakuqit ne 1924 si shqipetare e intelektuale aqe me teper demokrate zgjodhi jo Shqiperine pi Serbine me te derguarin e saj simbolin e shkolles turke hajduterise tradhetise agjenturave e injorances Ahmet Burgajet ZOGOLLIN….sot pas 100 vjetesh udheheqesi shpirteror i tere antishqipetareve ne pushtet zogisteveSali Serbit,Ilir Metes pse jo edhe zogolljanit Edvin…
  Pergatisni òallmat e nderroni tere emerat ata qe i kane te krishtere si i kane nderruar tere brezi i ri perfshi edhe femijet e porsa lindur ne Greqi e Itali…..
  Akoma nuk kini pare gje se ate qe ta ben salija e like florija skipetareve 25 vjet qe i vjedh i vret i perze i perdhunon u ve bythet mbi gjakun per ti lare me shurren e Mones nuk ua ka bere as perendija….
  Kaqe meritoni alabake e koke palare qe pasi ju perdhunon dhenderri serb u emeron si president kryehajdutin me ze e figure qe ti peruleni e mos e zini as ne goje se kalbeni ne burg

  Reply to this comment
 4. Monika kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare July 15, 08:52

  Nje dit Djele nji dit Zemoni mblodha shoqet me bo aheng!
  Jo me ne Jale me perixoma po ne bordellon parlament!

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ-ish kryetar i keshillit te larte te sigurise Bathores July 15, 08:59

  JENI SHPERBERE APO KENI VDEKUR DHE NUK KA NGELUR KUSH TE JAPE LAJMIN SE ATY NUK DALLOHEN ME TE VDEKURIT NGA TE GJALLET

  Reply to this comment
 6. shqipetar Kanada July 15, 11:55

  SHQIPETARET E NGELUR NE KETE VEND VUAJNE ME SHUME SE GJYSMA ‘SINDROMEN E STOKOLMIT’ NUK JETOJNE DOT PA PERDHUNUES SALINE E AS PA LIKE FLORIRIN

  Reply to this comment
 7. Ilda July 15, 12:47

  Dita keto shkrimet on line te Gramsh nuk i shof ne shtypin e shkruar nuk i interesojne popullit juve apo krereve te krimit e korrupsionit qe armikun kryesor kane shtypin e lire profesionist e te pa varur?Faleminderit

  Reply to this comment
 8. fantazma Bismark July 15, 13:20

  Konkluzionet e OSBE-ODIR apo o bir o bir:
  ‘ZGJEDHJET’ dolen me sukses!ZGJIDHJA!?Shqipetaret o vdiqen o munguan o iken……

  Reply to this comment
 9. Niku greqi July 15, 17:00

  Nje shkrim kryeveper ky i gramsh qe e kuptojne edhe analfabetet…bravo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*