15 maj 2019

May 15, 2019 03:12

15 maj 2019

May 15, 2019 03:12
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH May 15, 08:53

  KRRIMINELE,MOS U FSHIHNI PAS GAXHOIT EDVIN!
  ‘Ne populli nuk jemi per te permbysur kushtetuten,por ata qe e kane shkelur me kembe,perdhunuar kushtetuten’A.Linkoln
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Krriminele ne tere pushtetet e qeverri dhe kryekrrimineli Sali!
  Pas 30 vjet skllaveri eshte zgjuar ky popull ne kete vend qe e dogjet e qe dikur quhej Shqiperi! Nuk perrdoret me si mish per top as si skllever e as si kamikaze shqipetaret qe ju ti trajtoni si koke palare te perdhunuar edhe te vrare ne lojen tuaj nuse dajash me njeri tjetrin per te ruajtur pushtetin ne perjetesi!

  ‘Ne emer te popullit!
  ————
  Do hetoheni gjykoheni e denoheni ne emer te POPULLIT(‘politikane’,e ‘zagare’) po qe se nje dite do ‘rilinde’ shteti qe e shkaterruat nga themelet dhe shqipetaret i late pa shtet prone pune BUKE e nuk do denoheni as ne emer te Gjin Gjonave e aqe me teper ne emer te Salise Edvinerave e like florise!
  Mos kerkoni ta perdorni Edvinin si mburoje,ashtu Edvini Mit’hatin as si ‘GAZHUAI’ e as si jelek anti plumb!
  Demokracija po qe se do lindi bashke me shtetin e se drejtes eshte LIGJ dhe LIGJI do jete ‘I barabarte per te gjithe’ dhe do shkoni te gjithe ne BURG ne emer te POPULLIT per krime 30 vjet ndaj POPULLIT Shqipetar!

  Veprat penale!
  ————
  1.-Nuk do denoheni per ‘droge’ kush ka m,bjelle e kush ka pire me shume por do hetoheni gjykoheni dhe denoheni per shkaterrimin e rendit kushtetues te nje vendi dhe populli duke i shperbere shtetin bashke me bazen ekonomike e pasurite kombetare llogaritur ne MIJERA-MILIARDA(Ne bashkepunim me te huajt qe u kerkoni ndihme) perfunduar ne xhepat tuaj qe parashikon BURGIM TE PERJETSHEM!
  Nuk u shpeton as jeleku antiplumb Edvin as kalamajte qe kerkoni ti perdorni si kamikaze si dikur hitleri e si xhihadiste te fusni koken si struci mbas tyre!

  2.-Nuk do hetoheni gjykoheni apo denoheni per ‘Vjedhje-votash’ ne nje vend ku 30 vjet nuk eshte votuar KURRE e SOVRANITETI i popullit shqipetar u eshte deleguar 128n bandave vparti shpesh pa elektorat po vetem nga nje KRYEBANDIT Dash Shehe Milo Medi dule e ANTINJERI!

  JO!Do hetoheni gjykoheni e denoheni per tere VJEDHJEN per 30 vjet qe u kini bere shqipetareve atyre 40 perqind qe bejne sikur u votojne e mbi te gjitha atyre 60 perqind qe nuk votojne 30 vjet KFRRIMINELE te veteemeruar si puna juaj!
  Kreu i mashtrimit financiar ne Amerike Bernie Madof u denua me 170 vjet burg per trufe e i biri u VETEVAR!

  Ky ‘fat’ ju pret te gjitheve pa perjashtim salidsjane e zogiste,metoiste e socialSSaliste bashke me gjithe femijet tuaj po nuk jane ‘burra’ e te vetevriten me pare!

  Kot mundoheni te perdorni Edvinin si Gaxhua e aqe me teper ndonje Pandeli si ‘kryeminister’ qe tu beje ‘AMNISTI’!?

  3.-Nuk do hetoheni gjykoheni apo denoheni se kush ka vjedhur me shume vota ne nje vend pa shtet e ku POPULLI as VOTON e as VOTOHET as ZGJEDH e as ZGJIDHET por do HETOHENI do GJYKOHENI dhe do DENOHENI mbi krimet qe kini bere ndaj ketij POPULLI:
  MIJERA te vrareve,MIJERA te zhdukurve,MIJERA te vjedhurve,MIJERA qe prodstituohen jashte,AMIJERA qe lypin qe ngujohen e MIJERA femije dhe gra qe kini bere kontrabande si MISH I BARDHE dhe MIJERA te tjere femije kavje ne THERTORE per pjese kembimi ORGANESH!

  Mos kerkoni te fshiheni si struci ku te fusni kokat tek bythet e njeri tjetrit perfshi dhe ytek ajo e EDVINIT se ini te gjithe bythe zbuluar e nuk u ka nmgelur me as GJETHE FIKU!

  Nuk u shpetojne as makinacionet qe i kini bere nje te ashtuquajture reforme ne drejtesi duke perdorur shprehjen ‘Rekorde krimesh’!

  Drejtesija nese do te vije nuk punon me rekorde por meret me KRIMET dhe KRIM perben edhe kur VJEDH 2 MILION si Edvini e Pandelija,edhe 200 milion si Lulashi e Salija dhe 200 MILIARD si Fullhani e like florija?

  4.-Mos vazhdoni lojen nuse-dajash me pune vjedhje votash e me dosje HAJDARESH e aqe me teper duke strumentalizuar deri ne KRIM edhe femije te vegjel e te rinj te behen mish per top e kamIkaze per ju ne emer te alla-akbar ne kete muaj te ‘shenjte’ te Ramazan!
  Ju nuk e kini te drejten MORALE pa prerjashtim salisjane e metiste Dash Shehe shejlere e socialSSaliste e as te drejten morale ta ‘pergojoni Zotin se ini PERDHUNUES dhe VRASES jo vetem te popullit SHQIPETAR por edhe PERDHUNUES dhe vrases te ’10 Komandamenteve te Zotit’!
  Nuk u shpetojne dot as atletet ADIDAS te Edvinit per te vrapuar si DOLLAPE e as Edvinin nuk e shpetojne ‘Batutat kaps’ duke u ‘lutur’ per ‘opoziten’ kur ketu edhe gAmotret e Peqinit e dine tashme se ne kete vend pa shtet nuk ka lindur as pluralizem as demoKroaci po vetem si kerputhat pas shiut 128 BANDA krriminale te quajtura ‘parti’ me shume se elektorat qe te vetemen alternative kane HAJDUTERI!

  5.-Mos kerkoni e as mos guxoni me si KRRIMINELE te pergojoni as POPULLIN e te flisni ne emer te tij dhe as ZOTIN se jo vetem nuk e kini te drejten MORALE por ini te INKRIMINUAR pa perjashtim per tere KRIMET qe i kini bere POPULLIT ne emer te ‘ALLA AKBAR’ dhe jo vetem ju ‘Paolitikane’ kujslinge antishqipetare Salisjane,Metiste e socialSSaliste por dhe tere ZAGARET e dizinformacionit ne sherbim 30 vjet te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT!

  Hetimet gjykimet e vendimet me BURGIME te perjeteshme nuk do behen per ‘vepera ordineresh’ se sa vota ka vjedhur kurban Basha apo autori i ‘kurbanit’ me emerin Edvin sa Duka e sa Dako sa kryekrrimineli apo Neroni Sali e sa Mulla Omari Like flori!

  JO!Hetimet gjykimet dhe vendimet per BURGIME te perjeteshme do behen per KRIMIN EKONOMIK me pasoja:
  HEQJEN E BUKES NGA GOJA 30 VJET FEMIJEVE SHQIPETARE!

  Mbi bazen e MILIARDAVE qe kane depozituar ne FLORI tere kreret e xhihadit ne kete vend dikur Shqiperi pa perjashtim Salisjane metiste socialSSaliste,ne emer te tyre apo tere soj e sorollop deri ne brezin e TRETE,pasuri te tundeshme e òpa tundeshme brenda dhe jashte djale,vajze,nip mbese e ‘SUPERMBESE’!

  Ne gjyqin e Hages si dikur gjyqi i Norembergut,po qe se nje dite do rilinde shteti i se drejtes nuk do gjykohen e ndeshkohen me disa BURGIME te perjeteshme vetem kreret e xhihadit e kalifi SALI ata qe jane ne pushtet e ata me pensione te ARTA,por tere kreret e sistemit fin anciar ,bankar BODE garde te krimit e FULLHANE perfshi dhe ZAGARET e dizinformacionit miliardare pasuruar me gjakun e femijeve SHQIPETARE qe per ti shpetuar DREJTESISE po na hedhin shashka tymuese ne emer te demoKroacise!

  P.S Populli nuk kerkon ‘zgjedhje’ alòabakesh po Zgjidhje!
  Zgjidhja eshte qe te shohe ne banken e te akjuzuarve edhe kalif Saline dhe ne krah te tij edhe Pandeline Dhe like florine ,edvinin dhe tere Bodegardet e Fullhanerine!
  Kerkon qe ne banken e te akuzuarve te shohe jo vetem GJAHTARET qe kane vrare ‘Koke palaret’ dikur te quajtur SHQIPETARE por ne krah te tyre edhe ZAGARET dhe veçanerisht ate ‘Race Zagaresh’ lindur e rritur ne bllokun e udheheqjes ne prerin e kalifit Sali si ish doktor SERB i ‘shokut’ Simon Stefani e ‘shokut’ Hysni!
  Ne kete grup ZAGARESH te paret qe duhet te kalben ne burg jane tere Lubonjat,Ngjelat,Nanoty,òPollot,Tarifat,tartifat Fugat,Kaòpot Gjonat qe jo vetem VRANDE e vodhen gjate ‘diktatures’ por pas ’90 VRANE DHE VODHEN si te ‘DEKLASUAR’!(Prinderit krriminele,femijet viktima!?)

  P.S Te ‘HUAJ’!Mjaft na ‘ndihmuat’ 30 vjet dhe bagetine na i ‘shtuat’ dhe femijet ngelur pa u therur na i ‘gezuat’! Larg duart nga ish Shqiperija tashme ‘Sprehje gjeografike’ ku eshte restauruar kalifati i Bathores e vendin e shqipetareve e kane zene muxhahedine,hajdare kamikaze te ISIS e ‘kosovare’!Mjaft u tallet si bashkepunetore ne krim ndaj ketij vendi dhe populli!
  Mjaft ‘eksportuat’ demokraci si sinonim i flaleve ‘anarki’ ‘krim”peròarje’,’vllavfrasje’ ne emer te ‘Alla akbar’ ‘HAJDUTERI’!

  Reply to this comment
 2. gjaku i shqipetarit nuk behet uje May 15, 09:15

  Perfekt!
  Zgjidhja?Shpallje gjendjes se jashtezakoneshme,pranija e forcave te Natos,fillimi i zbatimit te reformes ne drejtesinderrprerja e gjithe vizave e pasaportave diplomatike,riatedhesim nga SHBA-te dhe BE te tere ish krereve te antishtetit ish deputete ministra kryeministra gjyqtare ushtarake te larte per tu perballuar me drejtesine e paisur me deshmi penaliteti-hapja e gjywqit te Hages ne mes te Tiranes …’Perr krime kunder njerezimit’!!!!

  Reply to this comment
 3. GIOTINA May 15, 09:39

  O Dita!
  A ka ngelur gjalle ne kete vend ndonje shqipetar apo gazetar te na spjegoje vetem e vetem nje gje:
  Ne cilin vend te Botes ka ndodhur qe nje krriminele me emerin M onika Kryemadhi qe manipuilon gfemije te mitur duke u bere stervitje ne Jale si kamikaze dhe qe kendojne hymnin e ISIS i lejohet te shkohet ne Amerike dhe me çfare mandati te krrimineles takon senatore e deputete dfuke i blere nepermjet gjakut te shqipetareve e lobizmit me flori….??????

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit May 15, 11:21

  O Milet!
  Nipi Bushatii shokut Hysni jo Andushi djali i shokut Medi qe Sala me gishta te vogel e ka QI po djali Sulejmanit ish minister i jashtem thote:’Do ish mire te kishim kundershtar ne votime’!?
  A e imagjinoni keta alabake te pa skrupullt qe 30 vjet jane emeruar nga kreret e bandave parti dhe nuk perfaqesojne as popull e as shqipetare e as perendi…

  Reply to this comment
 5. SHQIPETAR May 15, 11:26

  ‘Fshati te rrethoje qytetin’Mao Ce Tung
  Revolucioni do filloje nga periferija jo nga TirOna e Salise ,Edit e Like Florise qe i ruan garda e republikes se bananeve dhe e amntishtetit apo policise po nga òlirimi i btregdetit nga Velipoja-ne Ksamil!
  Do ‘Shpronesohen shpronesuesit’ e do pusjhtohen nga populli tere vilat e Topalleve,Momnave,Pollove,Ramave Salise,Mul Nokave,Like florise Mredise òLesave bastardeve e fevzise….R E V O L U C I O N..!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. lexues I 'DITES' May 15, 11:51

  Redaksi filloni vettingun brenda vehtes se do akuzoheni nje dite per konflikt interesi !!!!!!!!!!!!!!!
  Ndoshta Duka e Mojkom Zeqo nuk kane Vjedhur e do vazhdojne te shkruajne e bejne edhe moral po ky Tarifa si iosh òun blloku nuk besoj se eshte ‘qelibar’ qe te na beje moral!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. fantazma Bismark May 15, 11:57

  Gramsh ke shume te drejte po askush nuk e thote perjashtu teje qe avokatet kryesore te krrimineleve dhe burrave te shtetit dhe yjeve ne ngjitje kane qene e jane ne Amerike.Ketu ambasadoret amerikane dhe BE-se shumica kane qene sherbetore te krereve te krimit korrupsionit Salise,Medise,Like florise e pse jo dhe te rekrutuar ne sherbim te krushke Serbise dhe majka Rusise…..Ku e gjejne forcen ca krriminele njeri president tjdetri nje plak i ndyre serb e me radhe te tallin menderen me nje popull tashme drejt shperberjes e me te varferin ne rajon me pasuri si askush tjeter e tashme toke e djegur?????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*