15 prill 2019

April 15, 2019 02:00 Updated

15 prill 2019

April 15, 2019 02:00 Updated
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH April 15, 09:54

  ‘INTEGRIM’ PA DEKRIMINALIZIM?AMNISTI KRIMI,MASHTRIM!

  ”Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje”E.Kant
  —————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Injoranca,thosh Ajshtajn-eshte me e tmerreshme se bomba atomike”!
  Tragjikisht ky vend e ky popull ka 30 vjet qe po shperbehet se i mungon inteligjenca dhe mbi te gjitha informacioni dhe ne krye te shperberjes jane 128 banda parti ne krye te se cilave jane antishqipetare hajdute kujslinge dhe gomare perfshi tre bandat kryesore PD-LSI-PS!

  Ka tifoze militante e idjote jo vetem nga kamikazet salisjane e metiste qe kryesisht jane xhihadiste pa tru e te rrezikshem por tragjikisht edhe te ashtuquajtur socialSSaliste qe shpesh thone:
  ”Edhe kjo e perditeshme ka kohe qe po i kundervihet kesaj qeverrije e veçanerisht Rames,!

  Tifozeri trushpelare!
  Kjo e ashtuquajtura ‘qeverri’ ne nje vend pa shtet e pa parlament e mbi te gjitha pa ekonomi jo vetem nuk po qeverris se edhe nuk DO e dhe nuk MUNDET edhe nuk DI por po mban gjalle me ‘dashje’ apo pa ‘dashje’ tere kadaverat e antishtetit per 30 vjet bashke me antishqipetarin me te madh te te gjithe koherave,kalifin apo Neronin Sali!?

  -Jo pse si thone ca idjote ‘Pse Rama nuk fut ne burg Saliun’ po pse kjo qeverri ‘socialSSaliste per 7 vjet nuk ka bere ASNJE lloj reforme kunder krimit korrupsionit e mbi te gjitha kryereformen e sistemit elektoral ku si ‘fill i kuq’ te ish DEKRIMINALIZIM dhe tere kjo politike tani te ish ne mos ne burg ne shtepiI!

  -Jo si thone ca idjote pse nje Edvin nuk fut ne burg nje Sali por nje Edvin duhet pas 7 vjetesh te iki ne shtepi se shqipetareve jo vetem u ka hequr te drejten te jene SOVRANE por me manmdatin e tyre njehere 1 MILION shuplaka e nje here 600 Mije ka fshire BYTHEN e dy krrimineleve me te medhenj te popullit Salise e Like florise duke jo vetem ndare Pushtetin por duke e shitur ate!

  -Kjo mender qurravi me SpiroPordha e Pandeli duhet te iki ne shtepi se jo vetem nuk mund te beje me ASNJE reforme per te rilindur shtetin por 7 vjet nuk FINANCON -ZHVILLIMIN por vazhdon e financon TUFAT-TRADHETINE-KRIMIN!

  Istituti ISKKPSHN-ISIS?Istituti-Studimeve-Krimeve-Kunder-Popullit-Shqiptar-Nga-ISIS!
  ————————————
  Pse kjo qeverri kujslinge e ashtuquajtur ‘socialiste’ qe u ka vjedhur shqipetareve voten nje here me shumioce absolute per reforma kushtetuese nuk shkrin tere istitucionet KRRIMINALE e tere 600 agjensi fetare xhihadisto antishqipetare qe jetojne me miliardat e femijreve 30 vjet pa BUKE perfshi dhe istitute krriminale si puna e ISKK-istitut studimi te koqeve te kAmunisteve kur 30 vjet luftohet me mullinjte me ere te kAmunisteve e nga kjo lufte drejtuar nga ‘çunat e bllokut’ me ne krye doktorin e bllokut serbin Berisha nuk u kap i gjalle e as u vra e as u zu rob asnje kAmunist dhe krriminelet e luftes kunder popullit shqipetar marin si dem shperblim MILIONA nga nje qeverri kujslinge e maskuar me emerin ‘socialiste’!

  Pse nuk krijohet me urgjence nje istitut nderkombetar me intelektuale gjyqtare ekonomiste èprokurore e gazetare per te bere DEKRIMINALIZIMIN per te hapur rruge INTEGRIMIN!?

  1.-Sa mijera miliarda Eura llogaritet tere pasurija kombetare e popullit shqipetar perfshi kapitalet strategjike dhe ku ka perfunduar e ne duart e kujt e sa burgime te perjeteshme do vuajne tere krriminelet me imunitet ,ish kryetare shteti pa shtet presidente e Nishane ministra financash Bode garde e Fullhane me ne krye Neronin SALI bashke me TAKET e TUFAT-Bageti!?
  kAmunistat çhyjne ketu!?

  2.-Sa mijera MILIARDA jane vjedhur popullit shqipetar per 30 vjet nepermjet nje te ashtuquajtur ‘BUXHET’ qe llogaritet perr çdo vit rreth 5 MILIARD Euro per 30 vjet
  ose 150 Miliard Euro kur dihet qe femijet shqipetare po vdesin per BUKE dhe si te vetem mjet jetese bashke me shtresen tjeter GRATE kane zgjedhur PROSTITUCIONIN apo tregetine e ‘Mishit te bardhe’ dhe BUXHETI shkon per KRIMIN me imunitet dhe femijet BASTARDE te tyre deri ne brezin e trete e pse nuk shkojne ne GIOTINE tere politiQENAT me ne krye SALINE bashke me Taket e TUFA-Bagetine!
  kAmunizmi wqe nuk u pa nga keto ane ç’hyn ne kete mes kur ne ne krye kishim po ata qe kemi doktorin e shokut HISNI dhe nipin e tij ne pushtet!?

  3.-Qeverrija kujslinge me SpiroPordha Edvine e Pandelinj pse nuk bejne trasparencen e HAJDUTERISE pas 7 vjet ne pushtet po meren me ceremoni varrimesh te tradhetise hajduterise dhe parlaMenopauzen e Leshit te Topallit e kane kthyer ne agjensi funebere me Zogolle hajdare Olldashe e Koqe dashe po nuk i thone shqipetareve se:
  Sa mije MILIARDA jane arratisur jashte nga gjaku dhe djersa e popullit shqipetar dhe ne emer te kujt jane bere keto depozita e me firmen e kujt!?
  E kush do shkoje ne GIOTINE bashke me tere ish kryetare shtetesh pa shtet e ne krye krriminel SALINE bashke me soj e sorollop e Like Florine SòpiroPordhat Edvinerat e Pandeline pa lene jashte Taket Spartaket e TUFA-Bagetine!
  kAmunistet ç’hyjne ne kete mes ne njer vend qe ky emer i ‘shenjte’ nuk permendej fare as nga ‘blloku i udheheqjes’perfshi enveristin Sali!?

  4.-Sa mijera MILIARDA jane hedhur rrugeve ne formen e ‘Kredive te buta’ apo ‘MAFISHE’ per te korruptuar tyere LOBIZMIN neper Bote,tere ambasadoret e ASHBA-ve dhe BE-se tere ‘Prokuroret’ Hajdare,’gjyqtaret’ Gjin Gjona dhe gomare e tere istitucionet e kontrollit financave e sistemit bakkar perfshi ZAGARINE e dizinformacionit dhe ke pret kjo qUrravi ‘socialSSaliste’ ti nxjere te DHENAT e tja jape ne DORE popullit SHQIPETAR e te ngrihet i gjithi ne kembe e ti shpjere te gjithe ne GIOTINE nga Salija tek Mona Sllobodanka e Like florija perfshi SpiroPordhat e deri tek Pandelija pa lene menjane Taket dhe TUFA-Bagetija!?
  kAmunistet sKipetare qe derdhen gjak e djerse e mbi 70 perqind te popullit jetoi ne fshat e gerrmoi tere jeten token ç’hyjne ne kete mesele kur ne krye te antishtetit ne kalifatin e Bathores jane po ata ‘çunat e bllokut’ minoritare çobenj Nano Pollo,Ngjela,.Lubonja e tere klani ‘KAPO’ bashke me doktorin serb Karaxhixh Saliun neroni qe dogji Shqiperine!?

  5.-qUrravija kujslinge e nje Edvini thonj pa prere me SpiroPordha e Pandelinj para se te financoje KRIMIN dhe istitucione KRRIMINALE si puna e nje KQZ-Avokat i popullit-e nja 600 agjensi krriminale fetare xhihadisto agjenturore perfshi nje ISKK-istitut studimeve koqeve kaministeve PSE nuk u thote shqipetareve pas 30 vjetesh TERR-INFORMACIONI:
  Sa eshte BORXHI i krimit e korrupsionit ne kurriz te femijeve shqipetare e brezave qe do vine po qe se do egzistoje ky vend e ky popull e pse jemi 11 MILIARD euro borxh ,kush e ka marre kete BORXH ne emer te kujt eshte mare ky BORXH e kujt ja kane per BORXH nga femija i porsa lindur deri tek i moshuari qe pret vdekjen kete BORXH!
  Dine gje trushpelaret ‘socialSSaliste’ qe mashtrohen si tifoze me ndertime stadjumesh aeroportesh e autostrada te vdekjes sa mijera MILIARDA jane harxhuar pa asnje lloj studimi e efektiviteti investimesh apo VETESHLYERJE per tere keto ‘mega’ investimesh rruge pa rruge qe nuk mbarojne KURRE e ne gjithe Boten do kalbeshin BURGJEVE tere kreret e antishtetit apo ISIS nga kalifi Sali Like flori Bode e Fullhaneri..e ju mashtrohenio akoma me fjalen Integrim e Taku dhe TUFA-Bageti na nxjerin lista te vdekurish te na trembin si te Ishim femij!?

  Nga e pret kjo qUrravi mender ‘socialSSaliste’ me spiroPordha e Pandelij tu beje kryereformen e sistemit elektoral e mbi te gjitha DEKRIMINALIZIMIN e kesaj politike antishqipetare te inkriminuar deri ne gryke e mbio te cilen rendojne me DHJETRA vepra penale e me dhjetra BURGIME TE PERJETESHME!?

  P.S-Pse nuk mblidhet me urgjence parlamenti i ‘socialSSalisteve’ e te shkrije tere agjensi shushunja istitute krriminale mbushur me krriminele qe ushqehen me gjak femijesh shqipetare e mos krijojne te vetemin istitucion nderkombetar me prezencen e te huajve:
  ISKKPSHNISIS—Istituti-Studimeve-Krimeve-Kunder-Popullit-Shqipetar-Nga -ISIS!
  Ferishteja SpiroPali,
  Banditi Basha bashke me hajdaret e kamikazet nuk mund tua marin ‘pushtetin me kapsolla’ por mos harro se ai nuk eshte prona e jote dhe ‘socialSSalisteve’ Pandelinj por i POPULLKIT dhe ate nje dite po vazhduat keshtu te luani nuse dajash mbi gjakun e djersen e popullit shqipetar do tua marre po POPULLI po jo me kapsolla por duke u varrosur ne gelqere te pa shuar si kadavera politike e idhuj pa kfrena qe po qelbni 30 vjet jo vetem ish Shqiperine por gjithe Boten!

  Reply to this comment
 2. GJYQI I HAGES April 15, 11:22

  O MILET DHE XHEVDET!
  Pse nuk i behet ketij Takut apo Spurdhjakut vetem e vetem nje pyetje nga keto qe thote me siper shqipetari Gramsh:
  Kush e ka krijuar kush e paguan kete istitutin e ballit Butkave e Tufave me parate e shqipetareve,kush e ka paguar tere Spartaket e Spurdhjaket me rroga milioneshe perfshi dhe kur dalin ne pension e kurohen nmeper klinika private e ne Turqi…..
  Pse nuk i pyesni keta krriminele tu thone shqipetareve se vetem perqindja e interesit te BORXHIT eshte çdo vit 41,7 MILIARD lek,41,7 Miliard lek,41,7 Miliard lek,41,7 Miliard lek,41,7 Miliard lek,41,7 miliard lek—
  Dhe vetem interesat e borxhit te brendshem apo qe shqièetaret u kane RRugaçerve te rrugeve,Ulajve e uqerve eshte :24,5 Miliard lek,25,4 Miliard lek,325,4 Miliard lek ,25,4 Miliard lek…te firmosura nm,nga nje fare kone me mbiemer Braçe si ish kryetar komisioni i ekonomise e financave dhe nga nje fare Spiropale ministre e halese per mardhenje me parlamentin e krimit korrupsionit e xhixhilese dhe Pandelinjte Eunuke te bordellos Bathofre mbushur me krrimba parazite e gafore….
  41,7 MILIARD VETEM PAGESA ÇDO VIT SI PERQINDJE INTERESI QE I PAGUHEN KRIMIT E KORRUPSIONIT QE QUHEN BIZNESMONE DHE KANE EDHE MINISTER NE QEVERRI QE I MBRON SI AVOKATE NGA KJO ALABAKE DREJTESI??????

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit April 15, 12:09

  Kush jane ata hajdare idjote fevzinj Rakipllare qe thone se:
  ”E majta ka humbur e djathta nuk egziston’!!!!
  Kur ketu eshte zhdukiur nga rrenjet fjala e shenjte komunizem qe do te thote Liri-Vllazeri-Barazi dhe vendin e subjekteve politike e kane zene mbi njeqind banda te quajtura parti pa asnje alternative me te njejten objekt .….H A J D U T E R I ????qe vjedhin si ekstremiste fashiste te djathte si L U B I ….
  Si mund te flitet per te ‘majte’ pa fjalet S O C I A L E dhe fjalen B A R A Z I….????????

  Reply to this comment
 4. GIOTINA April 15, 12:22

  Skraparllinjte Spartak Braho dhe Likre Florija e kane perdhunuar dhe shkelur gjakun e te reneve shume me teper5 se Uran Butkat pleherat Tufa e kompani sepse kane vjedhur te varferit si ‘koke palare’ e tere nje ish Shqiperi bashke me djemte e bllokut zogolljane zogiste enverjane e enveriste dhe kane organizuar ‘konferencen e Mukjes’ per hajduterine dhe ne bajraqe e òifligje e klanme nmgdare token detin ajrin e gjithe Shqiperine si para viteve 1913-te pa kufij.

  Reply to this comment
 5. Nje grup socialistesh dhe votuesish per PS Durres April 15, 13:25

  Te mare flamurin e luftes gjakut djerses se shqiptareve nje fare Spartak Braho,skraparlli alabak me gjithe familje e orgji, do te thote qe e majta shqipetare te varroset njehere e mire ”’Shtate pashe nene dhe”’

  Reply to this comment
 6. ROBESPIER April 15, 14:52

  SHBA-te po qe se jane vertet vend demokratik dhe per tridhjet vjet kane qene ‘aleat strategjik’ te riatdhesojne ne Shqiperi tere koloboracionistet e vjeter e te rij tradhetare hajdare gjakatare e si dikur te gjykohen ne gjyqin e Hages si dikur ne gjyqin e Naorembergut tere kreret e ISIS strehuar si dikur ne Ameriken Latine kreret ‘SS’…prokurore Biberaj,gjyqtare ushtarake prokurore deputete hamit matjane…

  Reply to this comment
 7. lexues i dites April 15, 16:02

  GJEJA E PARE NE RENDIN E DITES SE PARLAMENTIT TE LESHIT DO TE ISH..SHKRIRJA E TERE KETYREORGANIZMAVE ANTISHQIPETARE DHE RIKTYHIM POPULLIT TERE PASURITE E VJEDHURA….

  Reply to this comment
 8. FAZLLIQ April 15, 16:12

  TANI U KUJTUAT PER TE RENET E DESHMORET E KOMBIT O ‘TRIMAT’ E NANOS SERVET PELLUMBIT DOKLES DOKRRAVE BAÇAVE,KAÇAVE,NAÇAVE.KUÇAVE,BRAÇAVE,MAÇAVE MILIARDERE QE UA KANE LENE KOPILIN NER DERE ME BERISHE-BEOGRAD_BIBERE!?

  Reply to this comment
 9. L.H April 15, 16:36

  IDJOTE!FJALA ‘KOMUNIST’ NUK KA TE BEJE FARE ME FJALEN ‘FASHIST’!
  Ne te ashtuquajturin ‘Sistem komunist’ parashikuar kalimthi nga profeti Marks nuk do te kish fare shtet ose shteti i humbte funksionet sepse ish i pa nevojshem ne nje shoqeri ideale ku ndergjegja ish arritur shkallen me te larte dhe njerezit do punonin sipas mundesise e te mirat materjale sipas nevojes..ndersa shteti Fashist njihet nder format e shtetit si regjim e diktature fashiste.
  Asnje nga kreret e ish nomeklatures para ’90 nuk e ka thene dhe ska si ta thote qe ne Ishim sistem komunist perfshi edhe intelektualen e luftetaren Nexhmije Xhuglini sepse nuki eshte injorante …
  Fjala apo epiteti komunist tek ne i shkon shume me teper Nolit,Migjenit,rilindasve e tere rinise si Qemal stafa e te tjere qe kioshin studjuar vepren e Marksit petrfshi ndonje Sefulla Malishova se sa edhe vete Enver Hoxha qe ndoshta nuk kish lexuar asgje nga Marks….I vetemi shqiptar qe mund te krenohen tere brezat e meriton kete emer te shenjte eshte intelektuali,gazetari,publiçisti,ekonomisti shkrimtari kritiku autori i materjalizmit historik qe lexohet edhe sot nga 4 brezat ANTONIO GRAMSHI….

  Reply to this comment
  • Andrea April 15, 18:33

   Mos u bej idiot. Antonio Gramshi nuk eshte nje figure aq e rendesishme e komunizmit sa Enver Hoxha.
   Ata qe bota kapitaliste sulmon me fort, ata jane figurat me te rendesishme te komunizmit.
   Kjo eshte faqja e Internacionales komuniste. Enveri eshte qe ne krye. Ma gjej nje cike Gramshin.

   http://ciml.250x.com/index1.html

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*