15 raste të reja me Covid-19 në Korçë, mes tyre edhe personel shëndetësor

August 10, 2020 19:35

15 raste të reja me Covid-19 në Korçë, mes tyre edhe personel shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 15 raste të reja në qarkun e Korçës ditën e sotme.

Rastet e reja janë konkretisht nga 15 personat e infektuar, 4 prej tyre mjekë të spitalit të Korçës, 2 në Devoll , një në Kolonjë.

Ndërkaq, të tjerët janë kontakte të të infektuarve të mëparshëm.

Po ashtu disa prej tyre kanë rezultuar pozitivë pasi janë kthyer nga pushimet.

Kujtojmë se gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë njoftoi 125 raste të reja dhe një humbje jete nga Covid-19.

j.l./ dita

August 10, 2020 19:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim