15 shkurt 2018

February 15, 2018 02:00 Updated

15 shkurt 2018

February 15, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 15, 09:09

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Alibija’ Tahiri?Tajare per te shurdhuar pa lindur SPAK ,organet e drejtesise dhe deshtimet e qUrravise!
  ———————-
  Ne nje shtet te se drejtes eshte shume sinjifikative thenja:”Me mire 1000 fajtore jashte se nje i pa fajshem ne burg!Pak drite!

  Pak drite!Ne cilin do shtet te se drejtes po qe se nje dite do hapet proçesi i krimit mostruoz te ’21 Janarit’ dhe nje nga vrasesit ‘Lupo’ do deshmonte se ka marre urdher nga kreu i krimit shqipetar 28 vjet Sali Ram Berisha per te qelluar mbi mish Shqipetari,nje parlament me kerkesen e prokurorise mund ti heqe imunitetin per HETIM po jo per BURGIM ne flagrance me idjotesite e alibite e ‘ikjes’ apo ‘fshehjes se provave’!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ po veçanerisht zagaret e dizinformacionit dhe HAJDARET ,Gjin Gjonat ambasadoret dhe gomaret ta marin vesh njehere e mire se jo vetem jane pjese e KRIMIT .korrupsionit 28 vjet ndaj ketij populli por me ‘ALIBITE’ me Tahira e me GREQIRA nderkohe qe objektivi kryesor eshte RILINDJA e shtetit e vendosja e DREJTESISE se nje populli drejt Arratise e shperberjes nuk jane gje tjeter po TAJARE per te shurdhuar nje popull tani SHURDH e QORRUAR kur 28 vjet ja kane nxjere dhe syte e perdhunuar te VRARE duke i quajtur ‘Koke palare’!

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se te meresh pas 28 vjetesh me nje TAHIR qe tashme si gjithe qytetaret e tjere eshte SUBJEKT e OBJEK hetimi nuk perben gje tjeter qe po renje TAJARESH per te GROPOSUR tere dosjet e KRIMIT e KORRUPSIONIT per 28 vjet e bashke me GROPOSJEN e tyre ti jepet IMUNITET ne perjetesi krereve te krimit e korrupsionit e me dhjetra e qindra VEPRAVE penale te faktuara me ZE dhe FIGURE nga kryetare shteti pa shtet,presidence pa republike parlamentare,kryetare qeverrish kujslinge,deputete hajdute e gomare ,vrases perdhunuesish vjedhes te SHQIPETAREVE!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se ‘Ambasadoret’ e xhixhilese perfshi dhe ato te SHBA-ve e BE-se jo vetem nuk duhet te NDERHYJNE e fusin hundet tek nje vend ngelur tashme pa shtet e pa popull por aqe me teper NUK duhet te LEJOHEN as te KONTAKTOJNE me drejtuesit e istitucioneve te ‘REJA’ e veçanerisht me drejtuesit e AKUZES e prokurorise sepse nuk eshte ÇUDI qe nje dite te thirren si DESHMITARE e pse jo edhe te PANDEHUR ne krah te ‘Burrave te shtetit’ dhe ‘Yjeve ne ngjitje’ ne krah te te cileve kane qene e ‘keshilluar’,per QINDRA vepra penale ndaj popullit shqipetar KRIME dhe GJENOCID!

  Pak drite!Qe ‘misionaret’ e huaj dhe gomaret ,turq gjermane greke apo italiane te SHBA-ve apo BE-se si raportues per Shqiperine ngelur pa shqipetare ta marin vesh mire se nje dite do dalin tere MILIARDAT e krereve te krimit vene ne dispozicion te LOBIZMIT per tu bere Avokaturen!
  Vetem ‘ambasadore”misionere’,alabaket te korruptuarit e te bleret me miliardat e shqipetareve perfshi nje mender deputeti gjerman FREJI flasin per nje TAHIR qe duhet ti futej ne BURG apo jo kur tere KRERET e krimit e KORRUPSIONIT vrasesve jane ne krye te tere istitucioneve te ANTISHTETIT nga kreu i korrupsionit ne ‘Presidence’,ne KLD,komandant i forcave te armatosura e deri tek Sali Neroni zjarrvenes i Shqiperise ne krye te shtetit te kalifatit si GUIDA SUPREME!?

  P.S-‘Alibija’ Tahiri si Tajare per te shurdhuar shurdhet dhe qerruar qorrat nuk u intereson vetem ‘minorances’ se Salianjeve e Grida Sumave por edhe socialSSalisteve te ‘maxhorances’ socialSSaliste e kesaj qUrravije per te mbuluar jo vetem KRIMIN por pas 5 vjetesh edhe DESHTIMIN!
  Te flasesh e tregosh perralla per ‘Greqine e lashte’ e me Tahire’ nga oborrtaret e zagaret kur ne jemi pa SHTET e pa asnje nga 4 pushtetet kerkohet qe te perdoret teorija Frojdjane lindur po nga Legjendat greke ajo e ‘Rimocionit’ per te fshire nga MEMORJA e shqipetareve te nje tragjedije ÇEREK SHEKULLORE si ajo e ‘Permbytjes se madhe!?

  Kjo e ashtuquajtura qUrravi po qe se eshte e pergjegjeshme dhe njeh situaten tragjike i kane ngelur vetem ‘3 RRUGE’!-Vijon neser…

  Reply to this comment
 2. NOLI February 15, 09:22

  Ç’thote ajo e ve e gjore,
  -Mbretereshe pa kurore
  Faqe-òjerrur,lesh leshuar,
  Shpirt e zemer perveluar,
  Gjysm’ e vdekur:Oshqiptare,
  Nenes mos ja beni varre!
  ————————-
  Cilet bij te tradhetuan
  dhe te dogjne dhe te shuan
  Dhe te lan’ o shkab’ e ngrate
  Pa fole,pa zog pa shpate?
  Keta qena o shok i mbytni,
  Mbushni gjylet qe ti shtypni.”

  Reply to this comment
 3. L.H February 15, 11:51

  O MILET!Me mire mut se i varfer…….
  ‘Dy forca jane ne jete shpirti dhe shpata’.Shpaten zakonisht e jep shirti.Ne kemi ngelur pa shirt e pa shpate skllever!!!!!!!!!!
  O MILET!
  Ne cilin vend te ‘Botes se trete’ ambasadoret e leshit e te huaj guxojne te trokasin tek prokurori i pergjithshem i nje vendi sovran?????????????
  Ne cilin vend te Ballkanit nje alabak ambasador i huaj guxon ti thote prokurorit te pergjithshem te Serbise,Greqise,Maqedonise,Bosnjes,Malit te ZI pa le Sllovenise e Kroacise se kush duhet arrestuar e kush jo,kujt ti hiqet imuniteti e kujt jo???????????????
  Ish Shqiperija kuplara me parlament bordello,gjyqesor bordello,egzekutiv bordello medja karakurve qe shkerdhehet 28 vjet me 5 qindarka!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 15, 13:06

  Po na mbyt injoranca si popull dikur nga me te shkolluarit e Europes.
  Ai deputeti i bundestagut gjerman Frei qe citon gramsh,mbasi flet perçart per heqjen e imunitetit te Tahirit kur ne fakt atij i eshte hequr imuniteti e hapur rruge hetimit,kthjellohet dhe thote kemi kater vjet qe kerkojme reformen e sistemit elektoral dhe te shohim nese reforma ne drejtesi do kapi peshqit e medhenj…
  O gjermon faqja me qime ,sa di ti di bytha ime! Po peshqit ku i kerkon ti!?Po reformen ne drejtesi kujt ja kerkon!?Po aryre qe kerkon ti heqin mandatin Tahirit:Salise,Salinjanit,Grides,Edvinit Naçit,Baçit Kaçit,apo Mones,Likes,Vasilit gjoshes e Kejdi Mehmetit.&&&&&&&&&&&&&&&???????????????

  Reply to this comment
 5. fantazma Bismark February 15, 13:27

  ALBANISTANI ESHTE KTHYER NE EUROPE SI AFGANISTANI NE AZI E QE TA MBLEDHE SKA PERENDI——shba dhe be tashme kane deshtuar komplet ne kete vend prone e salise e fullhaneve e like florise…………………..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*