15 shkurt 2020

February 15, 2020 02:00 Updated

15 shkurt 2020

February 15, 2020 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH February 15, 08:04

  ‘BURRAT E SHTETIT’ DHE ‘AMBASADORET’ NE NJE VEND PA SHTET!

  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!
  ————
  Ne vend te paraDhenjes
  Se pari:
  Per tere ‘ATA’ qe nuk e kane te qarte nocionin ‘shtet’ perfshi dhe ‘amerikOnet’ qe kerkojne 30 vjet te na japin ‘leksione’,edhe pse kaubojsa analfabete,perdorin vend e pa vend dogmen apo emerin ‘Shqiperi’ njesoj si te perdoresh emerin ‘perendi’!
  Shteti eshte i ndertuar dhe qendron mbi tre -kater shtylle :
  -Teresija teritoriale bashke me pasurite ‘kombetare’
  -Eshte i ndertuar mbi bazen rregullave e ligjeve juridike qe ndertojne mardhenjet ne shoqeri !
  -Dhe ‘shtylla’ kryesore ‘baballeku’ i shtepise shtet POPULLI!
  Te treja keta ‘shtylla’ bashke me tere ‘arkitraret’ e strukturat mbajtese te ‘shtepise -shtet’ ketij vendi ka 30 vjet qe i mungojne!
  Te perdoresh vend e pa vend fjalen ‘Shqiperi’ ne vend te fjales ‘shtet’e aqe me teper pas 30 vjetesh fjalen fantazem ‘integrim’ apo ‘mini shege’ e ‘makro shege’do te thote qe te flasesh me fantazmat,te kesh probleme te renda te shendetit mendor ose te fluturosh me poresh si Edvinet,dhe Albinet nxenes besnike te kalif Salise,Neronit qe i vuri zjarrin ish Shqiperise!

  Se dyti:
  Per te vertetuar sa me siper apo per tu bindur edhe gomaret dhe ‘burrat e shtetit’ dhe hajdaret, mbas 30 vjetesh qe kemi ngelur pa shtet e populli ka marre arratine si asnje popull i Botes dhe Ballkanit,si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire le te ‘citojme’ thenjet e disa ‘prestigjozeve’ e prestigjOzave’ pas 30 vjetesh KATRAURE!
  -‘Aleati strategjik’ pas 30 vjetesh qe na ‘asistoi’ permes ‘ambasadoreve’ kaubojsa e burrave te shtetit’ permes nje fare Jaçe i dhomes se tregetise amerikOne te Taçllinjve,Nue kalajve,,Fazlliqave ,Xenave e ‘sypeshkaqenave’ na paralajmeron dhe ‘kercenon’ se:
  ‘Po nuk luftuat korrupsionin nuk do vine investime e investitore te huaj’!?”Perendi!Ku je?’

  -‘Prestigjozia’ ‘The Economist’ pas 30 vjetesh na paskerka zbuluar Ameriken e na shkruan:
  ‘Shqiperija demokraci ibride,e pa afte te qeverrise’!?’Perendi!Ku je?’

  -‘PrestiGjozi’ Bundestag i Pollos se bllokut dhe plakes Katrin Spak na paralajmeron Shqiperine:
  ”Po nuk bete detyrat e shtepise ,te ndertoni shtetin,njesoj si te kaperxeje ylberin Edvini dhe Lylzimi nuk ka hapje negociatash per ‘integrim’ ne Shishtufine’!?’Perendi! Ku je?’

  -Shteti ‘prestiGjoz’ Franca dhe Hollanda pas 30 vjetesh ‘kercenon’ Shqiperine se do ndryshojme qendrim ndaj hapjes se ‘negociatave’ per tu integruar ne Shishtufine me ne kusht fare te vogel:
  ‘Te riktheni tere azil kerkuesit ne vend lindje bashke me tere kamikazet xhihadistet ku do qe i kini shperndare per 30 vjet ne emer te ‘levizjes se lire’.Shkurt te riktheheni ne vitet ’90 kur kishim shtet,kishim teresi teritoriale te shtetit shqiptar,pasurite kombetare mbi e nen tokesore perfshi ato natyrore dhe kishim POPULL!
  ‘Perendi!Ku je?’

  -‘Aleati historiko-strategjik’ Turqinija i drejtohet ‘Shq2iperise,permes ‘vellait’ ‘koqevar’ Cakaj dhe vellajit ‘thonj pa prere’ Edvin:qe:
  ‘Te dorrezoni qindra ‘GYLEN-istet’ se perbejne rrezikshmeri te larte per sigurine kombetare’!
  Te kujt ‘kombi’ e kujt populli muxhahedineve hajdareve,xhihadisteve salisjaneve e ‘kosovareve’ qe kane 30 vjet qe kane zaptuar TROJET e te pareve dhe shqiptareve!?

  Gjithe Bota me Boten,ne me Bathoren!
  ——————
  Ndersa gjithe Bota dhe ‘Evropa kjo kurv e motit..’vazhdojne e tallin mender bythen me ‘Shqiperine’ pa shqipetare pas 30 vjetesh ‘terapi shoku’ dhe ‘elektroshoku’ ne antishtetin apo kalifatin e Bathores,shume me i keq e i kufizuar edhe se sa ish shteti i ‘Shqiperise se mesme te Esad Pashes’ flitet per ‘mini Shege’ e ‘makro shege’ dhe per dy ‘burra shteti’ te ‘rinj’ xhaketa kthyer nje Edvin e nje Albin,ose nje Abele e nje Kain! Shqip ne gjuhen e popullit:
  ‘Dy yrneke ne nje dere njeri pjerdh ,tjetri mban ere.’!

  Per fatin tragjik te ketij vendi dhe populli tashme ne arrati na dalin edhe ca gazetare ,jo Lesi Fevzi e Zagare,’me nje barre thinja ne koke’ e aqe me teper shkodrane e na propogandojne dy ‘burra shteti’ pasardhes e nxenes besnike te dy ‘burrave te shtetit’ simbolit te KRIMIT karaxhixh Salise dhe simbolit te degjenerimit moral Nano mavrise me emerat Edvin dhe Albin!?

  Mire Edvini qe 30 vjet eshte pjese ‘integrale’ e kesaj politike sa krriminale e antishqiptare ne krah te kalif Salise po ky Albini nga na u gjet nder keto troje pas 30 vjet QAMET e ç’farte pune ka nder keto troje,si integralisto-fondamentalist ne nje vend te pushtuar nga xhihadi ku vendin e ish shtetit e ka zene KALIFATI!?

  ‘Keta dy njerez burra shteti,inteligjente dhe te kundert…’ thote njeri prej ‘gazetareve’ me nje barre thinja ne koke…duhet ti dalin zot kombit ose te lene politiken.!?’Perendi!Ku je’?’Mire qe Edvinin dhe Albinin per mekatet qe kane bere popujve te tyre 30 vjet ngelur njeri pa shtet e tjetri me shtet te permbysur per fajin e tyre nuk i mer ne Boten tjeter po pse nuk u jep ‘forcen te heshtin keta gazetare kur s’kane gje per te thene po thone vetem idjotesira’!?

  Nese Edvinin une si SHQIPTAR ashtu si 80 perqind qe nuk voton ,kerkoj te zhduket ne terrin e harreses ne mos ne burg ,per kete ALBININ sikur te egzistonte shteti i se drejtes do shpallej jo vetem ‘Non Grata’ por do kerkohej istitucioneve nderkombetare te arrestohej per cenim te rendit kushtetues e sigurise kombetare te nje vendi sdi i huaj ne krye te bandave terrorriste me tritol e molotov ndaj popullit shqiptar dhe krijimin e organizatave terrorriste ne nje vend tjeter ne emer te ‘subjekteve’ politiko xhihadiste..VV-Vet Vrasje!

  Ne cilin shtet te Europèes po dhe Ballkanit mund te hyje e te dale nje ALBIN pa asnje lloj mandati e ne emer te ‘alla akbar’ e te festoje me banda ne mes te kryeqytetit te nje vendi bordello pa shtet,pa qene as kryeminister vetem se ka fituar e votuar nga 25 perqind e kosovareve vjen e mbyllet 6 ore e flet me nje qenje te quajtur EDVIN me 20 perqind te votuar te shqiptareve e me pas takohet me simbolin e antishqipetarizmes e KRIMIT Saline!?

  A e keni te qarte o shqipetare ‘koke palare’ qe keto qenje nje EDVIN e nje Albin apo nje Abele dhe nje Kain nuk u interesojne fare po ‘fare fare’ as 80 perqind e SHQIPTAREVE ngelur pa shtet ne trojet e te pareve dhe as 75 perqind e kosovareve qe ka 20 vjet e nuk kane shtet e as jane njohur nderkombetarisht!
  JO! Ketyre ‘bura shurre’ qe duan te quhen burra shteti pa shtet ju interesojne vetem ‘bandat’ me tifozeri me militante me kamikaze me xhihadiste kush ti kete ne ‘pronesi’ si turme per te fituar ‘zgjedhjet’ me rregullin e treshit e te ruaje sundimin ne perejetesi!

  Nese Edvini nje bojaxhi me nivel racionaliteti ZERO ka 6 vjet qe nuk po qeverris flat per ‘minishengen’ e nuk ja ka idene shqiptaret kane 30 vjet qe ushqehen me miell kafshesh nga Serbija te marre me VALUTE me 13 MILIARD euro borxh per te jetuar parajsen si thote Edvini ne ‘Shqiperija jone Amerike’!?Amerike e kujt e s’at eme!?

  Nese Edvini ngelet nje pupulist anarkist provincial qe kerkon te strumentalizoje turmen e tifozerise gjithmon e sa vjen i zvogelohet ne nje vend pa shtet e teritori jashte kontrollit …Albini eshte shume me i rrezikshem sepse si trushpelare eshte i lidhur me islamizmin fondamentalist dhe kerkon te zere vendin e kalif Salise ne trojet e shqiptareve dhe ish Shqiperise si integralist!
  Maskro shengenin ky trushpelare midis dy vendeve nje pa shtet si Kosova e nje me shtet te permbysur si ish shteti shqiptar e kerkon qe :
  ‘kosovaret ashtu si 30 vjet ne emer te ‘levizjes se lire’ si gjenocidi titist i kamufluar si fiset barbare te pushtojne trojet e Shqiperise nderkohe qe dhe gomaret e dine qe midis ketyre dy vendeve nuk ka se çfare MALLRASH apo lende e pare do levrohet e qarkullohet kur ASGJE nuk PRODHOHET.aQE ME TEPER QE DUAN APO NUK DUAN NJE eDVIN e nje Albin sipermaresit kosovare apo shqiptare,tregetaret e ‘biznesmenet’ i nohin shume me mire parimet e ekonomise se tregut dhe mbi te gjitha parimet e KERKESES dhe OFERTES dhe duan apo nuk duanketa ‘mytebere’ tregetija dhe bilançi tregetar e mardhenjet midis vendeve te Ballkanit dhe Sebise nuk varet fare nga keta TRUSHKULUR!
  Shqiptaret po veòanerisht kosovaret me tru ne koke duhet ta kene te qarte njehere e mire se nuk ka ‘integrim’ ne Europe pa integrim ne Ballkan ne vetvehte perfshi dhe ne levizjen e lire te njerezve dhe mallrave!
  Mielli per BUKE qe haet tre here ne dite,do blihet nga Serbija edhe pse miell kafshesh dhe me VALUTE boirxh dhe jo vetem kaqe por dhe BILANÇI ekonomik tregetar e financiar do jete ne favor te SERBISE sepse eshte shtet dhe jo vetem kaqe por shume me i zhvilluar se nuk meret me ‘politike’ qe nuk e hane as qente po me Ekonomine ,me politikat ekonomike me reforma ekonomike financiare e bankare e ka raporte te hereshme me tere vendet e Europes!

  Nje gazetar i rrjedhur dhe pjerdhur nga trute na thote pas 30 vjetesh:
  ”Rama ndihet i sfiduar nga Kurti per te bere babain e kombit’!?Perendi!Te befsha M..qe le mbi kete toke pa zot ti rendojne keta lloj njerezish!
  Per ke Komb flet ky i pjerdhur nga trute kur ne jemi 30 vjet pa shtetr,e Kosova e kosovaret qe derdhen gjak nuk ka kush tu ndertoje 20 vjet shtet se alabaket qe jane ne krye nuk jane te zote te shkojne kryeqytet me kryeqytet te Europes Rusise,Amerikes po zihen me njeri tjetrin se kush do jete ‘babai’ i koqeve te kombit!?

  Nese nje dite populli shqipetar do mbijetoje dhe do krijoje shtetin e se drejtes permes ‘diktatures’ apo ‘autoritarizmit’ gjeja e pare qe do behet do te jete:
  ‘mbyllja e kufijve perkohesisht,heqja e tere nenshtetesive me mijera e mijerave ‘kosovareve’ muxhahedineve xhhihadisteve e avganeve iranianeve dhe perzenja nga keto troje 30 vjet BORDELLO dhe rikthimin e shtetit bashke me trojet SHQIPTAREVE si prnare te vetem e legjitime brez pas brezi!

  Nje gazetar tjeter aqe me teper shkodran per fat te keq kerkon tu beje ‘avokatine’ pas 30 vjetesh ‘ambasadoreve’ Jakomone qe ‘bagetine na i shtuan dhee femijet neper thertore per pjese kembimi per te huajit na i ‘gezuan’!?

  Gazetar,edhe pse nuk je Fevzi,Lesi Bushati Zagar ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit!
  Ambasadoret qofte te SHBA-ve qofte te BE-se jane pergjegjesit kryesore te tragjedise se ketij vendi tashme pa shtet e pa POPULL sepse ne prezencen e tyre me keshillat e tyre u zbatua tere skenaret antishqiptare kryesisht ne ekonomi sistem financiar e bankar dhe fale tyre,’ambasadoreve’ dhe ‘burrave te shtetit’ sot pas 30 vjetesh ky vend e ky POPULL ka ngelur pa EMER te ‘sistemit ekonomik’,pa EMER te ‘sistemit politik’ po mbi te gjitha pa EMER te formes se shtetit te njohur ndonjehere ne historine e njerezimit!

  Te thuash qe ‘ambasadoret’ pas 30 vjetesh perfshi dhe ajo e ‘reja’ e SHBA-ve kur u ‘buzeqeshin’ ne takime takojne ”Perfaqesues te popullit apo drejtuyes istitucionesh te shtetit..”’ jo vetem ofendon shumicen e popullit por tregon se ke probleme te shendetit mendor ose je me Alzajmer se shumica e popullit shqiptar mbi 80 perqind as PERFAQESOHET dhe ka 30 vjet pa shtet e nuk mund te kete istitucione te shtetit kur dhe gomaret e Peqinit perjashtu Pezave e dine qe tek ne nuk funksionojne as 3 PUSHTETET …Legjislativ-Ekzekutiv-Gjyqesor e asnje istitucion kushtetues perfshi gjykaten kushtetuese te nje kushtetute ‘te shkelqyer’ si thote presidenti i ‘koke palareve’ krhyer ne leter higjenike!

  Per ke ambasadore e ke fjalen o ‘gazetar’!
  Per ambasadoret qe me gjuhe ‘diplomatike’ i kane kthyer istitucionet e ketij antishteti si ne asnje vend as te afrikes si HALE ku u sherbejne ‘burrat e shtetit’ tu fshijne menderen me kartmonedha 500 eurshe si fshin djersen dhe bythen alabakerija femije te fullanerise,per ambasadoret qe konsiderojne burre shteti simbolin e antishqiptarizmes krriminel Saline,yje ne ngjitje nje vrases e hajdut ordiner me emerin Lulzim apo ambasadore’ konsideron shoket per koke vellezer se kane pire gjak Arvizu dhe simbolin e krimit bankar Fullanin qe edhe pse i denuar e ‘arrest shtepije’ ftohej ne mbremje GALA ne pallatin e brigatave te kercente valle pali KARI me ‘burrat e shtetit’ dhe ‘ambasadforet’ e blere me FLORIRIN e ish shqiperise dhe shqiptareve permes krereve te krimit e korrupsionit Bode gardeve te financave e fullhanerise permes Medise Salise,Like florise!?

  Apo e ke fjalen per ‘ambasadoret’ qe edhe per te bere ‘seks’ duhet te na japin leje ata nderkohe qe vete u bije infarkt mbi dafllak ‘gruaje’ sKipetari ndersa ‘ambasadori’ tjeter akuzohet nga krye.ari i ‘shtetit’ te koke palareve’ se ‘shkerdhen’ drejtuesen e ‘istitucionit te shtetit’!?

  P.S ”..E s’te ka mbetun as em’n as bese;
  Vet e ke prishun per faqe te zeze…”

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 15, 08:31

  ‘BURRAT E SHTETIT’ DHE ‘AMBASADORET’ NE NJE VEND PA SHTET!

  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!
  ————
  Ne vend te paraDhenjes
  Se pari:
  Per tere ‘ATA’ qe nuk e kane te qarte nocionin ‘shtet’ perfshi dhe ‘amerikOnet’ qe kerkojne 30 vjet te na japin ‘leksione’,edhe pse kaubojsa analfabete,perdorin vend e pa vend dogmen apo emerin ‘Shqiperi’ njesoj si te perdoresh emerin ‘perendi’!
  Shteti eshte i ndertuar dhe qendron mbi tre -kater shtylle :
  -Teresija teritoriale bashke me pasurite ‘kombetare’
  -Eshte i ndertuar mbi bazen rregullave e ligjeve juridike qe ndertojne mardhenjet ne shoqeri !
  -Dhe ‘shtylla’ kryesore ‘baballeku’ i shtepise shtet POPULLI!
  Te treja keta ‘shtylla’ bashke me tere ‘arkitraret’ e strukturat mbajtese te ‘shtepise -shtet’ ketij vendi ka 30 vjet qe i mungojne!
  Te perdoresh vend e pa vend fjalen ‘Shqiperi’ ne vend te fjales ‘shtet’e aqe me teper pas 30 vjetesh fjalen fantazem ‘integrim’ apo ‘mini shege’ e ‘makro shege'(Shengen)do te thote qe te flasesh me fantazmat,te kesh probleme te renda te shendetit mendor ose te fluturosh me presh si Edvinet,dhe Albinet nxenes besnike te kalif Salise,Neronit qe i vuri zjarrin ish Shqiperise!

  Se dyti:
  Per te vertetuar sa me siper apo per tu bindur edhe gomaret, ‘burrat e shtetit’ dhe hajdaret, mbas 30 vjetesh qe kemi ngelur pa shtet e populli ka marre arratine si asnje popull i Botes dhe Ballkanit,si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire le te ‘citojme’ thenjet e disa ‘prestigjozeve’ e prestigjOzave’ pas 30 vjetesh KATRAURE!
  -‘Aleati strategjik’ pas 30 vjetesh qe na ‘asistoi’ permes ‘ambasadoreve’ kaubojsa e burrave te shtetit’ permes nje fare Jaçe i dhomes se tregetise amerikOne te Taçllinjve,Nue kalajve,,Fazlliqave ,Xenave e ‘sypeshkaqenave’ na paralajmeron dhe ‘kercenon’ se:
  ‘Po nuk luftuat korrupsionin nuk do vine investime e investitore te huaj’!?”Perendi!Ku je?’

  -‘Prestigjozia’ ‘The Economist’ pas 30 vjetesh na paskerka zbuluar Ameriken e na shkruan:
  ‘Shqiperija demokraci ibride,e pa afte te qeverrise’!?’Perendi!Ku je?’

  -‘PrestiGjozi’ Bundestag i Pollos se bllokut dhe plakes Katrin Spak na paralajmeron gjithmon Shqiperine:
  ”Po nuk bete detyrat e shtepise ,te ndertoni shtetin,njesoj si te kaperxeje ylberin Edvini dhe Lylzimi nuk ka hapje negociatash per ‘integrim’ ne Shishtufine’!?’Perendi! Ku je?’

  -Shteti ‘prestiGjoz’ Franca dhe Hollanda pas 30 vjetesh ‘kercenon’ Shqiperine se do ndryshojme qendrim ndaj hapjes se ‘negociatave’ per tu integruar ne Shishtufine me nje kusht fare te vogel:
  ‘Te riktheni tere azil kerkuesit ne vend lindje bashke me tere kamikazet xhihadistet ku do qe i kini shperndare per 30 vjet ne emer te ‘levizjes se lire’.Shkurt te riktheheni ne vitet ’90 kur kishim shtet,kishim teresi teritoriale te shtetit shqiptar,pasurite kombetare mbi e nen tokesore perfshi ato natyrore dhe kishim POPULL!
  ‘Perendi!Ku je?’

  -‘Aleati historiko-strategjik’ Turqinija i drejtohet ‘Shqiperise,permes ‘vellait’ ‘koqevar’ Cakaj dhe vellajit ‘thonj pa prere’ Edvin:qe:
  ‘Te dorrezoni qindra ‘GYLEN-istet’ se perbejne rrezikshmeri te larte per sigurine kombetare’!
  Te kujt ‘kombi’ e kujt populli muxhahedineve hajdareve,xhihadisteve salisjaneve e ‘kosovareve’ qe kane 30 vjet qe kane zaptuar TROJET e te pareve dhe shqiptareve!?’Perendi!Ku je?’

  Gjithe Bota me Boten,ne me Bathoren!
  ——————
  Ndersa gjithe Bota dhe ‘Evropa kjo kurv e motit..’vazhdojne e tallin mender bythen me ‘Shqiperine’ pa shqipetare pas 30 vjetesh ‘terapi shoku’ dhe ‘elektroshoku’ ne antishtetin apo kalifatin e Bathores,shume me i keq e i kufizuar edhe se sa ish shteti i ‘Shqiperise se mesme te Esad Pashes’ flitet per ‘mini Shege’ e ‘makro shege’ dhe per dy ‘burra shteti’ te ‘rinj’ xhaketa kthyer nje Edvin e nje Albin,ose nje Abele e nje Kain! Shqip ne gjuhen e popullit:
  ‘Dy yrneke ne nje dere njeri pjerdh ,tjetri mban ere.’!

  Per fatin tragjik te ketij vendi dhe populli tashme ne arrati na dalin edhe ca gazetare ,jo Lesi Fevzi e Zagare,’me nje barre thinja ne koke’ e aqe me teper shkodrane e na propogandojne dy ‘burra shteti’ pasardhes e nxenes besnike te dy ‘burrave te shtetit’ simbolit te KRIMIT karaxhixh Salise dhe simbolit te degjenerimit moral Nano mavrise me emerat Edvin dhe Albin!?

  Mire Edvini qe 30 vjet eshte pjese ‘integrale’ e kesaj politike sa krriminale e antishqiptare ne krah te kalif Salise po ky Albini nga na u gjet nder keto troje pas 30 vjet QAMET e ç’fare pune ka nder keto troje,si integralisto-fondamentalist ne nje vend te pushtuar nga xhihadi ku vendin e ish shtetit e ka zene KALIFATI!?

  ‘Keta dy njerez burra shteti,inteligjente dhe te kundert…’ thote njeri prej ‘gazetareve’ me nje barre thinja ne koke…duhet ti dalin zot kombit ose te lene politiken.!?’Perendi!Ku je’?’Mire qe Edvinin dhe Albinin per mekatet qe kane bere popujve te tyre 30 vjet ngelur njeri pa shtet e tjetri me shtet te permbysur per fajin e tyre nuk i mer ne Boten tjeter po pse nuk u jep ‘forcen te heshtin keta gazetare kur s’kane gje per te thene po thone vetem idjotesira’!?

  Nese Edvinin une si SHQIPTAR ashtu si 80 perqind qe nuk voton ,kerkoj te zhduket ne terrin e harreses ne mos ne burg ,per kete ALBININ sikur te egzistonte shteti i se drejtes do shpallej jo vetem ‘Non Grata’ por do kerkohej istitucioneve nderkombetare te arrestohej per cenim te rendit kushtetues e sigurise kombetare te nje vendi si i huaj,si ISIS, ne krye te bandave terrorriste me tritol e molotov ndaj popullit shqiptar dhe krijimin e organizatave terrorriste ne nje vend tjeter ne emer te ‘subjekteve’ politiko xhihadiste..VV-Vet Vrasje(Vet Vendosje)!?

  Ne cilin shtet te Europes po dhe Ballkanit mund te hyje e te dale nje ALBIN pa asnje lloj mandati e ne emer te ‘alla akbar’ e te festoje me banda ne mes te kryeqytetit te nje vendi bordello pa shtet,pa qene as kryeminister i nje qeverrije te nje shteti tjeter,vetem se ka fituar e votuar nga 25 perqind e kosovareve vjen e mbyllet 6 ore e flet me nje qenje te quajtur EDVIN me 20 perqind te votuar te shqiptareve e me pas takohet me simbolin e antishqipetarizmes e KRIMIT Saline!?

  A e keni te qarte o shqipetare ‘koke palare’ qe keto qenje nje EDVIN e nje Albin apo nje Abele dhe nje Kain nuk u interesojne fare po ‘fare fare’ as 80 perqind e SHQIPTAREVE ngelur pa shtet ne trojet e te pareve dhe as 75 perqind e kosovareve qe ka 20 vjet e nuk kane shtet e as jane njohur nderkombetarisht!
  JO! Ketyre ‘bura shurre’ qe duan te quhen burra shteti pa shtet ju interesojne vetem ‘bandat’ me tifozeri me militante me kamikaze me xhihadiste kush ti kete ne ‘pronesi’ si turme per te fituar ‘zgjedhjet’ me rregullin e treshit e te ruaje sundimin ne perejetesi!

  Nese Edvini nje bojaxhi me nivel racionaliteti ZERO ka 6 vjet qe nuk po qeverris flet per ‘minishengen’ e nuk ja ka idene shqiptaret kane 30 vjet qe ushqehen me miell kafshesh nga Serbija te marre me VALUTE me 13 MILIARD euro borxh per te jetuar parajsen si thote Edvini ne ‘Shqiperija jone Amerike’!?Amerike e kujt e s’at eme!?

  Nese Edvini ngelet nje pupulist anarkist provincial qe kerkon te strumentalizoje turmen e tifozerise gjithmon e sa vjen i zvogelohet ne nje vend pa shtet e teritori jashte kontrollit …Albini eshte shume me i rrezikshem sepse si trushpelare eshte i lidhur me islamizmin fondamentalist dhe kerkon te zere vendin e kalif Salise ne trojet e shqiptareve dhe ish Shqiperise si integralist!
  ‘Makro shengenin’ ky trushpelare midis dy vendeve nje pa shtet si Kosova e nje me shtet te permbysur si ish shteti shqiptar e kerkon qe :
  ‘kosovaret ashtu si 30 vjet ne emer te ‘levizjes se lire’ si gjenocidi titist i kamufluar si fiset barbare te pushtojne trojet e Shqiperise nderkohe qe dhe gomaret e dine qe midis ketyre dy vendeve nuk ka se çfare MALLRASH apo lende e pare do levrohet e qarkullohet kur ASGJE nuk PRODHOHET. e aqe me teper qe duan apo nuk duan nje Edvin e nje Albin sipermaresit kosovare apo shqiptare,tregetaret e ‘biznesmenet’ i nohin shume me mire parimet e ekonomise se tregut dhe mbi te gjitha parimet e KERKESES dhe OFERTES dhe duan apo nuk duan keta ‘mytebere’ tregetija dhe bilançi tregetar e mardhenjet midis vendeve te Ballkanit dhe Sebise nuk varet fare nga keta TRUSHKULUR!
  Shqiptaret po veçanerisht kosovaret me tru ne koke duhet ta kene te qarte njehere e mire se nuk ka ‘integrim’ ne Europe pa integrim ne Ballkan ne vetvehte perfshi dhe ne levizjen e lire te njerezve dhe mallrave!
  Mielli per BUKE qe haet tre here ne dite,do blihet nga Serbija edhe pse miell kafshesh dhe me VALUTE boirxh dhe jo vetem kaqe por dhe BILANÇI ekonomik tregetar e financiar do jete ne favor te SERBISE sepse eshte shtet dhe jo vetem kaqe por shume me i zhvilluar se nuk meret me ‘politike’ qe nuk e hane as qente po me Ekonomine ,me politikat ekonomike me reforma ekonomike financiare e bankare e ka raporte te hereshme me tere vendet e Europes!

  Nje gazetar i rrjedhur dhe pjerdhur nga trute na thote pas 30 vjetesh:
  ”Rama ndihet i sfiduar nga Kurti per te bere babain e kombit’!?Perendi!Te befsha M..qe le mbi kete toke pa zot ti rendojne keta lloj njerezish!
  Per ke Komb flet ky i pjerdhur nga trute kur ne jemi 30 vjet pa shtetr,e Kosova e kosovaret qe derdhen gjak nuk ka kush tu ndertoje 20 vjet shtet se alabaket qe jane ne krye nuk jane te zote te shkojne kryeqytet me kryeqytet te Europes Rusise,Amerikes po zihen me njeri tjetrin se kush do jete ‘babai’ i koqeve te kombit!?

  Nese nje dite populli shqipetar do mbijetoje dhe do krijoje shtetin e se drejtes permes ‘diktatures’ apo ‘autoritarizmit’ gjeja e pare qe do behet do te jete:
  ‘mbyllja e kufijve perkohesisht,heqja e tere nenshtetesive me mijera e mijerave ‘kosovareve’ muxhahedineve xhhihadisteve e avganeve iranianeve dhe perzenja nga keto troje 30 vjet BORDELLO dhe rikthimin e shtetit bashke me trojet SHQIPTAREVE si prnare te vetem e legjitime brez pas brezi!

  Nje gazetar tjeter aqe me teper shkodran per fat te keq kerkon tu beje ‘avokatine’ pas 30 vjetesh ‘ambasadoreve’ Jakomone qe ‘bagetine na i shtuan dhee femijet neper thertore per pjese kembimi per te huajit na i ‘gezuan’!?

  Gazetar,edhe pse nuk je Fevzi,Lesi Bushati Zagar ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit!
  Ambasadoret qofte te SHBA-ve qofte te BE-se jane pergjegjesit kryesore te tragjedise se ketij vendi tashme pa shtet e pa POPULL sepse ne prezencen e tyre me keshillat e tyre u zbatua tere skenaret antishqiptare kryesisht ne ekonomi sistem financiar e bankar dhe fale tyre,’ambasadoreve’ dhe ‘burrave te shtetit’ sot pas 30 vjetesh ky vend e ky POPULL ka ngelur pa EMER te ‘sistemit ekonomik’,pa EMER te ‘sistemit politik’ po mbi te gjitha pa EMER te formes se shtetit te njohur ndonjehere ne historine e njerezimit!

  Te thuash qe ‘ambasadoret’ pas 30 vjetesh perfshi dhe ajo e ‘reja’ e SHBA-ve kur u ‘buzeqeshin’ ne takime takojne ”Perfaqesues te popullit apo drejtues istitucionesh te shtetit..”’ jo vetem ofendon shumicen e popullit por tregon se ke probleme te shendetit mendor ose je me Alzajmer se shumica e popullit shqiptar mbi 80 perqind as PERFAQESOHET dhe ka 30 vjet pa shtet e nuk mund te kete istitucione te shtetit kur dhe gomaret e Peqinit perjashtu Pezave e dine qe tek ne nuk funksionojne as 3 PUSHTETET …Legjislativ-Ekzekutiv-Gjyqesor e asnje istitucion kushtetues perfshi gjykaten kushtetuese te nje kushtetute ‘te shkelqyer’ si thote presidenti i ‘koke palareve’ krhyer ne leter higjenike!

  Per ke ambasadore e ke fjalen o ‘gazetar’!
  Per ambasadoret qe me gjuhe ‘diplomatike’ i kane kthyer istitucionet e ketij antishteti si ne asnje vend as te afrikes si HALE ku u sherbejne ‘burrat e shtetit’ tu fshijne menderen me kartmonedha 500 eurshe si fshin djersen dhe bythen alabakerija femije te fullanerise!?Per ambasadoret qe konsiderojne burre shteti simbolin e antishqiptarizmes krriminel Saline,yll ne ngjitje nje vrases e hajdut ordiner me emerin Lulzim apo ambasadore’ konsideron shoket per koke vellezer se kane pire gjak Arvizu dhe simbolin e krimit bankar Fullanin qe edhe pse i denuar e ‘arrest shtepije’ ftohej ne mbremje GALA ne pallatin e brigatave te kercente valle pali KARI me ‘burrat e shtetit’ dhe ‘ambasadforet’ e blere me FLORIRIN e ish shqiperise dhe shqiptareve permes krereve te krimit e korrupsionit Bode gardeve te financave e fullhanerise permes Medise Salise,Like florise!?

  Apo e ke fjalen per ‘ambasadoret’ qe edhe per te bere ‘seks’ duhet te na japin leje ata nderkohe qe vete u bije infarkt mbi dafllak ‘gruaje’ sKipetari ndersa ‘ambasadori’ tjeter akuzohet nga krye.ari i ‘shtetit’ te koke palareve’ se ‘shkerdhen’ drejtuesen e ‘istitucionit te shtetit’!?

  P.S ”..E s’te ka mbetun as em’n as bese;
  Vet e ke prishun per faqe te zeze…”

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit February 15, 09:04

  Pyetje ambasadores KIM
  a)Ç’fare krimesh ka bere ndaj popullit Iraken Sadami me shume se sa Sali Berisaha nmdaj popullit shqiptar ndersa i pari u var pa u gjykuar i dyti emeron edhe ambasadoret e shba-ve dhe kur u mbaron mandati shkojne i perulen me rite islamikesh ????
  b)Ç’fare krimesh ka bere me shume Bin Lan den e kunder kujt populli ne krahesim me krimet e Sali Berishes ish doktor i bllokut bashke me djemte e bllokut per tridhjet vjet Pollot,Besnik Mustafajte,Nanot,Lubonjat,Ngjelat i pari vrare pa u gjykuar i dyti konsiderohet burre shteti…Ku e gjen forcen?????????
  c)Ç’fare ka bere krime me shume Gedafi ndaj popullit libik qe u vra pa u gjykuar ne krahesim me Sali Berishen ndaj popullit shqiptar qe e ka vrare vjedhur dhe nuk dihen me as mijera te vrare,mijera te zhdukur mijera qe perdhunohen qe ngujohen neper burgjet e Europes,kamikaze e luftetare te ISIS.,shpronesimin e nje populli ku nuk dihet as mijera te vrare,te zhdukur te ngujuar,burgjeve te europes ndersa tere teritori i ish shqiperise eshte ne duar te te huajve dhe krereve te krimit e korrupsionit ne pushtet…Ku e gjen forcen Berisha tek Rusija,Serbija apo tek ambasadoret e shba qe i ka blere me para permes lobizmit e Podesta dhe administrata amerikane eshte ne terr informativ se òbehet ne kete vend sa nje fshat te harruar nga perendija…

  Reply to this comment
 4. lexues i dites February 15, 09:30

  Albin Kurti eshte kamikaz ne duar te Sali Berishes dhe Ilir Metes.Eshte kaqe e thjeshte per tu kuptuar sa edhe bajate.Edhe Berisha ne kete situate e kete moshe edhe Meta me mekatet qe u rendojne mbi supe si vrases e hajdute te nje populli nuk kane me mbeshtetjen qe kane patur aqe me teper bandat e armatosura.Nga ana tjeter banda PD dhe LSI nuk jane ne gjendje te marin pushtetin me force dhe e vetemja rruge eshte nderhyrja e skalonit te dyte me ‘kosovare’ si kane bere 30 vjet edhe ne ’97-ten dhe 98-ten duke terrorizuar popullin.Nese bandat me kosovare qe terorizojne vrasin me pagese,vjedhin aeroportin vrasin bankjere kane qene ne duar te Bukoshave tani fshihen pas Vet Vendosjes se Albinit qe kerkojne te zevendesojne si dikur ‘regjimentin ‘Kosova te Xhafer Deves,pse jo dhe divizionin SS me kosovare per te vrare shqiptare…
  E ashtuquajtura levizje studentore qe u manipulua dhe erdhi dhe Albin Kurti e nuk u arrestua se skemi shtet ka regjizor Berishen dhe Meten qe nuk duan te dalin ne skene me ndermjetes Berat Buzhalet e fari ballinjte babalet e kompani qe sterviten nga imamet ne Jale… njesoj si paramilitaret e ISIS…ESHTE E NJEJTA SITUATE SI GJATE PUSHTIMIT FASHIST KU QEVERRIJA KUJSLINGE ISHIN KRERET KOSOVARE REXHEP mITROVICA DHE XHAFER DEVA…..
  Rama nga ana tjeter si kryetar i bandes tjeter jo me kot ‘studenteve’ kosovare u krijoi kondita si ne bordello ne qytetin studenti biles i beri mutin qeverrise e mandatit te popullit si gjithmon dhe emeroj minister te jashtem e te arsimit kosovare alabake femije 14 vjeò dhendurre per te mos i marre pushtetin me force….KOSOVARET NE NJE VEND KU SKANE MBETUR ME SHQIPTARE AQE ME TEPER QE TE VOTOJNE ME rAMEN SE E HENGREN 2 HERE DHE ME MANDATIN E TYRE eDVINI FSHIU BYTHEN E SALISE DHE lIKE FLORISE….

  Reply to this comment
 5. 007 SIM-UDB-KGB-CIA February 15, 09:39

  BERISHA DHE META KANE NE DORE ARMEN ME TE SOFISTIKUAR NE BOTE QE E KA VETEM MAFJA…SHANTAZHIN!!!!!!!!
  ATA KANE TERE FATURAT DHE VIDEOT JO VETEM TE AMBASADOREVE POR DHE SENATOREVE NJESOJ SI VIDEOT E SHUKRIUT….

  Reply to this comment
  • Mondi February 16, 00:13

   Berisha eshte nje I vdekur I pakallur,walking dead.Shantazhet e berishes te trembin ty por Jo shumicen e shqiptareve dhe sidomos ambasadoret qe ia kendojne kengen.Ambasadoret nuk Jane tropojane.

   Reply to this comment
 6. SHQIPTAR February 15, 11:46

  Do ti vesh botes zjarre,gjej nja dy kosovare”Noli
  Shpetimi i Shqiperise heqja e kosovareve pronat e zaptuara dhe nenshtetesise ndryshe do vije Xeni kryeminisdter pas vdekjes se Salise..me ndihmen e kosovareve udb-ashe te serbise….S’ka shqiptar prej maqedonije serbije kosove e pordhi kali ne der te hanit shqiptaret jane shqiptaret brez pas brezi ne Shqiperi…nuk mund te konsiderohet shqiptar nje kalabrez apo siòilian ne Itali….
  Krriminelet dhe tradhetaret e kombit Sali Berisha,Ilir Meta,Edi Rama e tere kujslinget edhe kushtetuten e kane bere qe shqiptaret e vertete veòanerisht brezi i ri i ikur ne vitet ’90-te e me pas te mos kete te drejten te zgjidhet as PRESIDENT po qe se nuk jeton dhjete vjet ne Shqiperi ndersa nje maqedonas apo kosovar qe ka lindur ne shqiperi ne vitet 90 edhe sikur te jete gjak serbi e maqedonasi mund te behet president…..!!!!

  Reply to this comment
 7. Pandeli Spiropali me profesion idjot February 15, 13:31

  I nerumi e respektumi A.GRAMSH ke harru me citu nji tjeter ‘prestigiose’ qi thot:
  ”””Vdekjet dhe ikjet ne Shqipni jan ma te nalta se lindjet’ qi do me thane qe pas ca kohe jemi shperba si popull…Rroft naltmadhnija se na ka la shendene Shqipnija…

  Reply to this comment
 8. 'Vaj me det'-olio con mare February 15, 14:20

  ‘Ne shtepine tone- thosh nusja-nuk eshte njeri per tu q..ne bythe por te gjithe.
  I pari eshte vjerri qe edhe pse eshte afer oxhakut me thote:”Nuse me jep te ndez cigaren”.I dyti eshte vjerra qe edhe pse e ka gjymin e ujit tek bitha me thote:’Niuse me jep te pi uje”.I treti esdhte burri qe edhe pse une jam ne krevat pa breke me thote :’Ma jep njehere..!!!
  Konkluzioni :
  Ketu te paret qe duhet te shkoje ne hell jane ambasadoret e SHBA-ve dhe BE-se qe edhe pse e dine qe Berisha eshte krriminel dhe Meta kryehajdut i takojne ata ne emer te diplomacise.

  Te dytet jane zagaret e Fevzinjte qe edhe pse jane te inkriminuar deri ne gryke i bejne reklam krimit e korrupsionit dhe imitojne si majmune Bruno Vespen…
  I treti eshte Edvini qe edhe pse eshte idjot e nuk ka bere asgje qe ka lidhje me qeverrisje kerkon te jete lider i Ballkanit…E keshtu me radhe deri sa arrihet tek ajo Alketa e festivalit te Sanremos qe qe ngjiste dhe ulte shkallet si dhi e krrimbur e bishtin perpjete apo dele e zgjebosur ose ‘muca pazza’…
  Ndersa ata zagaret qe hiqen si gazetare investigative duhen rjepur te gjalle si puna e nje Artan Hoxha apo Klodiana Lala qe tere jeten kane qene si pordha neper breket e Shukriut…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim