15 tetor 2014

October 15, 2014 05:22

15 tetor 2014

October 15, 2014 05:22
Komento

2 Komente

 1. shqiptari October 15, 07:53

  mire qe sishte ne pushtet grupi teroriste serbe se do na kishine sakatuare e vrare me keqe se me 21 janare me urdhrine serbe cetnikete serbe se ne pushtete serbia i sjell jo vota e popullite shqiptare

  Reply to this comment
 2. XUME PROTOPAPA October 15, 08:58

  ISHTE THJESHT NJE POSHTERSI SERBE

  E gjithe kjo matrahure eshte organizuar nga UDB-ja serbe per te denigruar Shqiperine, shqiptaret dhe futbollin tone.
  Le te arsyetojme me mendje te kthjellet gjithe ndodhine si nga ana teknike ashtu edhe nga ajo e sigurise, pa hyre ne ate te qellimit final qe programuan sherbimet sekrete serbe dhe pertej tyre.

  Quadrikopteri eshte i tipit “Phantom 2” dhe mund te blihet nga kushdo per pak me shume se nje mije euro.
  Karakteristikat kryesore te tij jane:
  – Pesha me bateri = 1242 gram
  – Shpejtesia maximale = 15m/sekond
  – Frekuenza e funksionimit = 2412 MHz-2462MHz
  – Distanca e komandimit ne hapsire te lire = 700 metra etj.

  Ja dhe linku me te dhena per kete tip quadrikopteri qe u perdor:
  https://www.steigerlegal.ch/2014/07/10/drohnen-schweiz-verschaerft-regeln-per-1-august-2014/

  http://www.hobbyhobby.it/contents/it/p1026_DJI_Innovations_Phantom_2_Vision_.html

  Duke ju referuar hipotezave te deri tanishme, siç eshte ajo e komandimit nga jashte stadiumit nga nje auto, apo nga kisha qe gjendet ne ane te stadiumit, nga vete karakteristikat e ketij quadrikopteri del se nje gje e tille eshte e pamundur, sepse kisha eshte shume me e ulet se vete stadiumi (google street view) e per makinen as qe behet fjale.

  Nuk besoj te jem i vetmi shqiptar i apasionuar ne robotike dhe aviomodelizem, dhe jam tejet i qarte se nuk mund te komandohej nga jashte stadiumit nje aparat i tille.

  Me siguri eshte startuar nga terraza e stadiumit dhe komanduar nga ai pozicion, natyrisht nga serbe te sherbimit sekret qe kishin planifikuar nje katrahure te tille, e cila me se fundmi deshtoi mizerisht.

  Sharlatanet maqedone apo kosovare qe marrin persiper kete ngjarje, jane thjesht fyçko qe me idiotesine e tyre i sherbejne me qellim apo nga trushkalluarsia qellimeve te felliqura te serbeve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*