150 persona helmohen nga tortat, bllokohet pastiçeria

June 8, 2017 13:34

150 persona helmohen nga tortat, bllokohet pastiçeria

Rreth 150 persona me simptoma helmimi janë paraqitur në urgjencën e spitalit Rajonal të Peshkopisë.

Mjekët dyshojnë se ata janë helmuar si pasojë e konsumimit të tortave nga e njëjta  pastiçeri në qyteti.

Drejtoria e Shëndetit Publik me konstatimin e rastit ka marrë mostrat dhe i ka dërguar në Tiranë.

Në bashkëpunim me inspektoriatin e sigurisë ushqimore ka bllokuar pastiçerinë ku dyshohet se janë shitur tortat.

June 8, 2017 13:34
Komento

2 Komente

  1. demo June 8, 15:49

    Hajde gazetare terreni hajde!Ne vend qe te fotografoje PASTICERINE,ku u helmuan 150 vete,(vendin e ngjarjes),fotografon spitalin e Peshkopise.Ajo pasticeri vrome eshte haleja ku prodhohet SALMONELLA dhe duhet bllokuar,mbyllur gjobitur,,me keto te merren specialistet e shendetit publik te rrethit.Specialisti i higjenes te gjindet se mos beshte ne ndonje mejhane te qelbur duke u fryre me raki qyl nga keto lokale te qelbura,qe po helmojne dynjane.

    Reply to this comment
  2. Sali bolleku e carlleku June 8, 16:18

    Po c’i q* t’emen tortes, pasticerise dhe atyre 150 veteve….. te ben pershtypje se cfare spitali ka Peshkopia, kur te gjithje banoret e saj jane bere pronare ne toket e xanuna ne Tirane, Durres …..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*