16 dhjetor 2017

December 16, 2017 02:00 Updated

16 dhjetor 2017

December 16, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH December 16, 10:02

  A MUND TE QUHEMI AKOMA POPULL!?
  ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij themelore a mund te quhet i tille!?’
  ——————
  Para se te behet nje pyetje sa banale provokuese e pa adrese se a mund te jete nje palaço ordiner hajdut e krriminel dsi shumica e kesaj politike antishqipetare Kryeminister me èpare duhen dhene pergjigje pyetjeve te me poshteme pas 27 vjetesh:

  1.-A mund te quhen me POPULL shqipetaret shume me keq se izraelitet dikur bridhnin ne shkretetire e sot palestinezet kur kane 27 vjet qe bredhin neper Bote si ‘mize pa koke’ e kane ngelur pa SHTET,pa shtet te se drejtes,pa pasuri,pa ekonomi,pa BUKE e pa te ARDHME!?

  2.-A mund te quhen shqipetaret me POPULL kur 27 vjet pa SHTET e pa STATISTIKA nuk u dihet as nami e as nishani sa kane vdekur ne nje çerek shekulli,sa jane gjalle sa jetojne ne trojet e tyre sa arratisur neper Bote,sa jane vrare e sa jane zhdukur,sa te ngujuar e sa prostituohen er lypin per te mbijetuar sa femije e gra shiten per ORGANE soi pjese kembimi,sa vuajne varferine absolute sa ne pune e sa pa pune!?

  3.-A mund te quhen shqipetaret POPULL kur me kushtetuten e Kalifatit te IOMAMIT 27 vjet jo vetem jane futur pa i PYETUR ne tere organizmat fantazma islamiko-xhihadiste por i kane hequr te gjitha te DREJTAT themelore perfshi SOVRANITETIN deleguar 128 BANDAVE parti me qellim PERÇARJEN,VLLAVRASJEN kur vetem per pronat thuhet se jane vrare mbi 6000 shqipetare te nje gjaku!?

  4.-A mund te quhen shqipetaret me POPULL ne nje vend ku eshte restauruar shteti kalifatit dhe dsundon 27 vjet pakicat apo BAJRAQET salisjane metiste e socialSSaliste ku 50 perqind e shqipetareve eshte jashte e harruar pergjithmone e 60 perqind e elektoratit NUK VOTON!?

  5.-A mund te quhen shqipetaret me POPULL kur perjetojne 27 vjet sistemin skllavo pronar se kane ngelur pa PRONE e pa PUNE biles edhe kur SDHESIN per te huajt krahun e punes trajtohen me keq se skllerverit se as shoqerohen dhe BILETEN e presin VETE pa KTHIM!?

  6.-A mund te quhen me POPULL sdhqipetaret qe 27 vjet u eshte hequr jo vetem SOVRANITETI nepermjet kushtetutes se xhihadit por as VOTON e as VOTOHETa edhe pse vetem 40 perqind se edhe kur voton Lalen 27 vjet ne parlamenjtin antishqipetar sheh ulur kembekryq KALIF SALEN si ‘Guida ssupreme’ e Kalifatit!?

  6.-A mund te quhen shqipetaret popull kur jetojne ne nje vend pa shtet e te SHPRONESIUAR 100 perqwind e jo vetem nuk ka EMER sistemi ekonomik por ska si te kete ai politik ne duar te QEVERRIOVE kujslinge dale nga PARLAMENT qe nuk perfaqeson SHQIPETARET e tere pushtetet e tjere ne sherbim te shtetit te Kalifatit bazuar ne kushtetuten e Imamit ku eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe fjala KRRIMINALE PERÇARESE-PROPORCIONAL qe VOTA e POPULLIT tu dshperndahet 128 BANDAVE parti ose PARTI-SALI-LIKE FLORI……?

  6.-A mund te quhen SHQIPETARE pas 27 vjetesh tere RRacat e Botes muxhahedine,kamikaze sllave e serbe qe flasin shqip e KOSOVARE’,’MAQEDONAS’ ‘MALAZEZ’ qe flasin vetem gjuhet SLLAVE e jane paisur me pasaporta SHQIPETARE nga NISHANET kujslinge antishqipetare!

  7.-A mund te quhet POPULL shqipetar me mbi I MILION te RINJ qe jetojne ne EMMIGRIM 27 vjet te moshave 1-35 vjeç e nuk dine SHKRIM e KENDIM shqip dhe sherbimin ushtarak e bejne per te HUAJT e betimin ushtarak e bejne ne GJUHE te HUAJ!?

  8.-A mund te quhet shqipetaret POPULL kur ata 27 vjet nuk jane jo vetem SHTETI por as qe pertfaqersohen ne SHTET as ne PARLAMENTIN xhihadist as ne pushtetin gjyqesor ne sherbim te xhihadit as ne ‘QEVERRITE KUJSLINGE’ dale nga parlamenti xhihadit e as qe behet fjale per ‘PUSHTET TE KATERT’ qe quhet Media,informacion apo ‘gazetare’ kthyer 27 vjet ne ZAGARE qe kane lehur per PADRONET e krimit korrupsionit antishqipetarizmes-shperberjes se nje POPULLI-KOMBI!?

  9.-A mund te quhen shqipetaret me POPULL kur jane SHPRONESUAR komplet MATERIALISHT e SHPIRTERISHT,e kane humbur LIRINE e PAVARESINE sepse kane huimbur lirine ekonomike lirine per te mbijetuar e ngrene 3 here ne dite.Kane humbur lirine e BUKES!?

  10.-A mund te quhen me POPULL -SHQIPETARET qe 27 vjet lejone te flsasin ne EMER TE TYIJ antishqipetaret krriminelet e hajdutet qe i vune zjarrin Shqiperise e te krerlosen si PERDHUNUES e perdorin termat ne gjuhen SHQIPE:’Presidenti i shqipetareve’,’parlamenti i shqipetareve’ ‘qeverrija e shqipetareve’ ne nje vend pa SHTET e pa SHQIPETARE!? KRIME KUNDER NJE POPULLI!

  Reply to this comment
 2. Heri i popullit Shevqet Peçi December 16, 10:39

  ‘Ne si popull.,historikisht.kemi qene nje grup qensh qe vetem Enver Hoxha na beri te hame ne te njejtin çanak’

  Reply to this comment
 3. 3milion koke palaret December 16, 10:59

  Me dhimbje………
  Por duhet ta pranojme kete realitet tragjik-…
  Ky popull pas njer çerek shqkulli ka nderruar emerin shqipetar mev ‘koke palar’ dhe kete remer ja ka vene simboli i hajduterise sot president i Salisse like floriri ..
  Enver Hoxha fajin ,me te madh ndaj ketij populli e ka kur na quante patriote,.trima,te beses……
  Kaqe popull alabak sa te na trajtoje sev bageti nje familje antishqipetare ev pa moral serbo boshnjake e nje poliagjenti te degjeneruar moralisht Berisha-malltezi-fazlliq qe e kthyen ish Shqiperine bordello per serbine prone e prostitutave supermbesave ,arxhidave.sadijeve Arminave qe mbajne erdhe kuaj per tu fshire bajgat shqipetaret qe njehere ua hipin e njehere shkerdhehen me kuaj???

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit December 16, 11:17

  O DITA,
  Ne cilin vend te Botes mund te behet kryeminister nje qenje qe e ndjekin nga pas vetem, 12 perqind e 3 milion shqipetareve ose 360 mije analfabete ap ‘divizioni SS Hajdari’!?

  Reply to this comment
 5. D O K L E A T I December 16, 23:50

  Perse jo ? Saleh Berisha eshte ne pushtet tash afro 30 vite.
  Duket si nje sorre e dalun nga shpellat. Me vote apo pa vote. Ba-ba i demokracise .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*