16 maj 2019

May 16, 2019 02:57

16 maj 2019

May 16, 2019 02:57
Komento

8 Komente

 1. intelektuali May 16, 06:40

  Ja ku i ke ketu me poshte o Bedri Islami,

  “FIJET QE PRITEN”

  Shikoji si OSBE-ja kur ishte akoma e sinqerte me shqyptaret dhe kur Edvin Droga akoma nuk i kishte paguar qe te heshtnin burokratet e korruptuar nga Evropa si Hajdutja Vllahutini qe iku me bisht ne shalle nga Shqypnia ne nje thes ne kurriz me miliona euro te vjedhura nga taksapaguesit evropiane, por duke mos harruar edhe pushtin Borchard te OSBE-se qe po kerkon te hiqet si vitktime e protestuesve kur eshte vene ne sherbim totale te mafies enveriste me pushtet, shiko o Bedri Islami qe te meshosh se nuk ka nevoje per dacibaot e tua te gjata HAJNINE enveriste e ka zbuluar vete OSBE-ja do kohe me pare:

  http://www.panorama.com.al/raporti-sekret-i-osbe-ja-lidhjet-kriminale-te-rames-metes-dhe-berishes/

  sepse:

  FSHATI QE DUKET NUK DO KALLAUZ

  Reply to this comment
 2. intelektuali May 16, 06:41

  Ja ku i ke ketu me poshte o Bedri Islami,

  “FIJET QE PRITEN”

  Shikoji si OSBE-ja kur ishte akoma e sinqerte me shqyptaret dhe kur Edvin Droga akoma nuk i kishte paguar qe te heshtnin burokratet e korruptuar nga Evropa si Hajdutja Vllahutini qe iku me bisht ne shale nga Shqypnia ne nje thes ne kurriz me miliona euro te vjedhura nga taksapaguesit evropiane, por duke mos harruar edhe pushtin Borchard te OSBE-se qe po kerkon te hiqet si vitktime e protestuesve kur eshte vene ne sherbim totale te mafies enveriste me pushtet, shiko o Bedri Islami qe te mesosh se nuk ka nevoje per dacibaot e tua te gjata se HAJNINE enveriste e ka zbuluar vete OSBE-ja do kohe me pare:

  http://www.panorama.com.al/raporti-sekret-i-osbe-ja-lidhjet-kriminale-te-rames-metes-dhe-berishes/

  sepse:

  FSHATI QE DUKET NUK DO KALLAUZ

  Reply to this comment
 3. intelektuali May 16, 09:34

  JA KUSH E VARROS JO VETEM SKANDALIN E KULCEDRES BASHKIM ULAJ&LUKUNI POR EDHE TE VERTETEN NE SHQYPNI:

  George Sorosi i Edvin Droges dhe i Linda Bankieres qe lan dhe shpelan parate e droges me bankes e saj fantazme amerikane, por edhe financuesi me 400 meleone dollaro USD i Vampires Hillary Clinton qe mashtronte Boten nga lakmia per te fituar leka nga cdo gje. Ja cfare shkruan enciklopedia boterore per kete spekullant qe “Ku i shkel kemba nuk mbin bari”:

  “Shumë prej teorive rreth filantropit spekulant me origjinë hebraike, George Soros , janë krijuar që nga menyre e krijimit te pasurise se tij. Shumica e teorive janë të organizuara rreth kryqëzimeve midis pikëpamjeve të tij politike dhe pasurisë së tij financiare. Autori, Michael Volley, e quajti fenomenin e “anti-Soros”. Antisorosizmi është subjekt i kritikave në rritje për shkak te shpërndarjes së teorive konspirative mes qarqeve konservatore dhe nacionaliste dhe Volrayh krahason këto teori për teoritë e konspiracionit rreth familjes Rothschild qe mbeshteten Karl Marksin me para dhe perkrahje morale per te goditur Kapitalin Industrial qe konkuronte Kapitalin Bankar me norma me te larta te fitimit se biznesi i fajdeve qe ishte konsoliduar nga Mesjeta deri ne ditet tona dhe qe e shikonte Kapitalin Industrial si Armik Vdekjeprures per fajdexhinjte e evropes, sepse ishte bere mjaft popullor në Evropë në shekullin e XIX me hapje te vendeve te reja te punes. Për shkak të aktiviteteve të dyshimta te “Shoqërive të Hapura” sorosiane, por edhe lidhur me mbeshtetjen dhe financimin e sektorit të OJQ-ve, organizatave joqeveritare dhe bashkëpunëtorët e tyre, keto organizata krejt te dyshimta per nga funksionimi i tyre janë quajtur shpesh me ironi “SOROSOIDE “, e cila i atribuohet kalimin e interesave egoiste në përfitimin e firmave te tij tij ose direkt personale te Geroge Soros duke abuzuar proteksionizmin mbi “minoritetet” (racore, etnike, seksuale etj.) në dëm të “shumicës” qe paguan taksat edhe taimet. Në vitin 2011, revista Forbes botoi një material të madh për George Soros, aktivizmin e tij dhe politikën e jashtme të SHBA. Ai thotë:

  “Soros është i urryer sepse shumë njerëz në Evropën Lindore dhe Azinë Qendrore mendojnë se ai përdor paratë qe vjedh nga taksapaguesit permes finteve financiare te sterholluara për të prishur sistemet politike ne nje vend te caktuar duke krjijuar paqendrueshmeri te stisur. Vërtetë apo ndryshe, kjo pikëpamje tenton të popullarizojë antiamerikanizmin kudo ne Bote. Ai u jep diktatorëve një pikë referimi për t’u përdorur kundër diplomatëve amerikanë ”

  Më 9 nëntor, 2010 konservatori amerikan, Glenn Beck ne nje emision ne Host TV transmetoi një program një-orësh, duke sulmuar George Soros me akuza te ndryshme. Në kete transmetim TV Beck hodhi pretendime të ndryshme me dokumenta origjinale sic i quajti ai kundër George Soros, duke përfshirë deklaratën se miliarderi se ka bashkëpunuar me nazistët si një fëmijë dhe se “shumë njerëz do ta konsiderojnë si një antisemit ” shtoi ai ne emisionin demaskues TV qe shkakpi atehere nje peshtjellim te madh ne qarqet hebre ne SHBA lidhur me dokumentat e paraqitura publikisht, por Beck vazhdoi sulmet e tij kunder spekullantit Soros në transmetimet TV me 10 dhe 11 nëntor 2010, duke shtuar dyshimet ne opinionin publik se George Sorosi, me ndihmën e të tjerëve jashte SHBA, eshte përpjekur të rrëzohoje ekonominë amerikane për të ndërtuar një rend të ri botëror te pipit nazist.”

  HE MO BEDRI ISLAMI E KUPTOVE SE KUSH PO VARROS SKANDALIN E UNAZES TE EDVIN DOGES ME FALLSIFIKATORIN E TENDERAVE BASHKIM uLAJ&LUKUNI NGA PAS?

  Reply to this comment
 4. Petri May 16, 11:19

  Nuk thuhet meleone o intelektual i plepave pro-perendimore!!!
  Apo e ke shqipen gjuhe te dyte pas gabishtes?

  Reply to this comment
 5. Petri May 16, 11:19

  Nuk thuhet meleone o intelektual i plepave pro-perendimore!!!
  Apo e ke shqipen gjuhe te dyte pas gabishtes?!

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 16, 13:30

  Beji te fala Enverit qe nuk mbaroi dot as shkollen e plepave dhe asnje shkolle tjeter ne Bote, por qe punoi si Sekretar i Ambasades se Ahmet Zogut ne Bruksel nga ku e perzune me hu se vodhi arken e Ambasades, pastaj si Pedagog rezili ne Liceun Francez te Korces nga ku e perzune me dajak se ngacmonte gocat e vogla dhe keshtu mbeti debil dhe dallkauke pa shkolle dhe pa dipllome si Edi Rama kur falimentoi ekonomine per faqe te zeze me bunkere dhe tollona dhe kur i thonte dudumit me shkolle nate, Adil Carcani qe e kishte bere Kryeminister pas Mehmet Kasapit, katunarit nga Mallakastra qe e shpalli Armik dhe Poliagjent perpara se ta vrsite me nje plumb pas koke ne gjumin e nates, pra per te patur nje pergjigje adekuate ti o BOLE enveriste ja po te kujton intelektuali se cfare i tha Enveri dudumit te tij inxhinier me shkolle nate, Adil Caracani kur ky Kryeminister injorant dhe idiot i spjegonte Bosit te tij Diktator se si do te cante rrethimin Imperialisto-Revizionist me forcat e veta duke prodhuar makineri, linja dhe fabrika per Industrine e Lehte dhe Ushqimore se Industria e Rende kishte cofur me kohe dhe kishte falimentuar totalisht ne Shqypnine Marksiste-leniniste te Kohes se Qepes te Stalinit, ja si u pergjigj Enveri qe e ka dhene edhe Fevziu ne emisionin e tij OPINION ne Klan TV:

  PO NA DUHEN DOLLARO MORE ADIL, MELEONA DOLLARO, KU DO T’I GJESH TI MORE MATUF?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*