16 prill 2019

April 16, 2019 02:03 Updated

16 prill 2019

April 16, 2019 02:03 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH April 16, 10:11

  EDHE ‘LESA’ DHE TE KRISHTERE!?

  ‘Nje dite Zoti nuk do do tu pyese sa ini besimtare po sa te besueshem’!Don Galo (ish partizan italjan)
  ——————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Zagaret dhe agjentet kane te perbashket se te dyja palet tere jeten jane ne sherbim te padroneve”-thosh Viktor Hugo.
  Tek ne ne keto 30 vjet eshte shume e veshtire ti dallosh Zagaret(kupto ‘gazetaret’)nga agjentet sepse jo vetem perfaqesojne pjesen me te keqe te karakterit shqipetar por shumica i kryen te dyja rolet ose jane dy faqe gte se njejtes ‘medalje’ antishqipetare!

  ‘LESAT’!
  ”Ca thon kam fe,ca thon kam din
  4Njeni:”jam turk”,tjetri”latin”
  Do thone:”jam grek”,”shkje”-disa tjere…”
  Nje nder kreret e ‘Zagarise’ me emerin Nikoll qe tridhjet vjet ka shijuar si askush kockat e padroneve te krimit e korrupsionit ne kete vend pa shtet e ku mjerimi migjenian eshte shtruar kembekryq,ka filluar te pergojoje Zotin ashtu si padronet e tij qe 30 vjet kane Perdhunuar ate Zotin bashke me te ì’10 Komandamentet ‘ e tij,Zotit!

  ”Nese si katolik beson ne Zot duhet te ndalosh gazin…’ i drejtohet me gjuhen e ‘Lehjeve’ Lesi ministerit te ‘shtetit Laik’ Lleshi!
  A mund te shpresojne brezat qe do te vine se ne kete vend mesjetar gjysem feudal ngelur pa inteligjence e ne terr informativ ne mes te Europes tua rilindin shtetin varrmihesit e tij me ne krye kalifin SALI dhe ‘LESAT’ qe kane 30 vjet qe propogandojne KRIMET e tij duke i konsideruar ‘Demokraci’!?

  Si mund te rilinde shteti tashme ne gremine 30 vjet kur ketij vendi pa shtet i mungon drita ,oksigjeni,ajri qe quhet ne Bote ‘Pushtet i katert’ apo informacion tek ne zevendesuar me tere rrazat e Zagareve bastarde ne sherbim te krereve te xhihadit me ne krye kalifin Sali dhe mulla Omarit apo Like flori dhe jo vetem nuk kane ASGJE te perbashket me informacionin e Lire-Pa varur-Profesionist por jane komplet te INKRIMINUAR materjalisht e Moralisht sepse jo vetem kane VJEDHUR e propoganduar hajduterine bashke me Vrasesit e popullit e kalif Saline por kane perdhunuar edhe te ’10 komandamentet’ e Zotit sepse jo vetem kane propoganduar VRASESIT-E Zoti thote ‘Mos vrit’,jo vetem kane propoganduar Hajdutet e Zoti thote”Mos vidh’,jo vetem kane pervetesuar pronen dhe gruan e tjetrit e Zoti thote:’Mos lakmo as pronen as gruan e tjetrit’ por mbi te gjitha kane PERDHUNUAR komandamentin e DYTE ku Zoti ju drejtohet ‘Besimtareve’ e jo Lesave e Zagareve kur ju thote:
  ”Mos me pergojo mua kot e vend e pa vend se une nje dite do te hakmerrem me ty..”

  ”Perendi!Ku je?-Thosh Migjeni i madh.
  Perendi! Luten gjithe besimtaret shqipetare qe vuajne 30 vjet mjerimin migjenian-Kur do hakmerresh me keta krere te xhihadit apo ISIS qe po vrasin shpresen e nje populli te tere dhe propogandohen nga LESAT e antikrishtere qe kane perdhunuar te ’10 Komandamentet’ e Zotit dhe tridhjete vjet vrasin vjedhin prostituojne femije dhe gra i ngujojne i perzene i prostituojne e i çojne ne THERTORE dhe si kavje i THERIN per pjese kembimi per organe ,ne emer te ‘ALLA AKBAR’!

  Si mund te konsiderohen ‘gazetare’ keta inkujzitore te krishterimit e perdhunues te ’10 komandamenteve’ te Zotit kur 30 vjet kane propoganduar ANTIKRISHTIN duke propoganduar krimin korrupsionin hajduterine shperberjen e nje populli 30 vjet qe bredh si mize pa koke neper Bote si dikur OIzraelitet ne Shkretetire!?

  A e dine keta Zagare apo Lesa qe kerkojne ti ‘shpetoje’ Zoti e kerkojne ndihmen e Zotit si ‘katolike’ tu ndaloje ‘GAZIN’, se profeti i Izraelit Yoshua-Jozef Krishti u kryqezua pikerisht nga ‘LESAT’ qe jetonin parajsen ne Tempullin e KORRUPTUAR te Jeruzalemit qe nuk ka asnje ndryshim nga KORRUPSIONI i tere istitucioneve te antishtetit apo kalifatit te Bathores nga parlaMenopauza e krimit tek ‘presidenca’ e ‘koke palareve’ tempulli i òdrejtesise hajdareve te prokurorise e deri tek keshtjella e gjirizit te Lalesit te kalif DSALISE e mulla Omar like florise!

  Si mund te konsiderohen te krishtere e katolike besimtatre perdhunues te Zotit e deri ne gryke mekatare qe i kerkojne nje ministri shteti ne emer te ‘Allahut’ jo vetem te mos meret me te KEQEN po ta lere te KEQEN te zere vendin e te MIRES dhe polici te heqe KAPELEN dhe ne vend te saj te vere MASKEN e KRIMIT!

  Si mund te konsiderohen besimtare keta perdhunues te AZotit e te femijeve shqipetare kur pas 30 vjetesh ne gjendje tejet KONFUZE nga frika e MEKATEVE qe kane bere shpetimin nuk e kerkojne tek LIGJI por si te korruptojme ZOTIN dhe POLICIN!

  Si mund te konsiderohen besimtare e aqe me teper intelektuale apo gazetare te tille antishqipetare mbi te cilet rendojne dhjetra krime ndaj nje populli e veçanerisht ndaj dy shtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJEVE qe per tridhjet vjet perjetojne mesjeten e inkujzicionit ku trajtohen si SKLLEVER vetem ne pozicion e prokjeksion HORIZONTAL per te kenaqur epshet e krereve te xhihadit e qenve LESI qe te shfryje EPSHET kahsherore si qen bastarde!

  Si mund te konsiderohen te ‘krishtere’ sa Paskale qe flet per ‘zgjedhje’ ‘opozite’ e pozite kur ketu 30 vjet popullit shqipetar i jane privuar te gjitha te drejtat me humane pergfshi sovranitetin dhe te drewjten er BUKES dhe te VOTES per shkak te tij!?

  Si mund te konsiderohet i krishtere nje minoritar òoban antishqipetar ish çun blloku i inkriminuar brez pas brezi me emer Fatos e mbiemer Lubonja qe demokracine parlamentare e konsideron BORDELLO si ne kohen e rinise se tij dhe zgjidhjen e kerkon tek ikja e nje Edvini thonj pa prere!?

  Si mund te konsiderohen te krishtere nje tjeter minoritar si puna e nje psikopati çoban me mbiemrin Ngjela qe shpetimin e pret nga ekstraterreste apo AmerikOne te zbritur nga qielli qe do kapin ‘çefesht’ keta ‘politikanet”hajdare’ gjyqtaret prokuroret,zagaret dhe kur ketu te mos ngelet kembe njeriu perjashtu Kalit te Xenit dhe muxhahredineve apo ‘kosovareve’ qe nuk dine shqip ”Do behen zgjedhje te parakoheshme’!?

  Si mund te rilinde besimi bashke me shtetin e ringjallet shpresa kur jemi te pushtuar nga nje bande xhihadistesh te ISIS ne mes te Europes dhe pas 30 vjetesh ata qe na katandisen ne kete ‘DEREXHE’ na kane lene ne mes te kater rrugeve ne duar te TUFAVE bagetish qe komandohen nga tere agjenturat e Botes e qe pas 30 vjetesh si POPULL-‘TRIM’,’HEROIK’,’ATEDHEDASHES’ na futen te luftojme me mullinjte me ere te kAmunizmit ndersa tani qe nuk u kap i GJALLE asnje kAmunist po na i nxjerin nga VARRET te vdekur njesoj si ISIS me rite SATYANISTESH propoganmduar nga Zagare apo njerez te pa FE Gjeka,Preça,Nikolla e inkujzitore te tjere::!

  P.S Si nuk preokupohet kush qe nje 29 vjeçar UKA ish ‘komando’ ne mes te Europes ne kalifatin e Bathores ku eshte ulur kembekryq ISIS pergatit femije te vegjel si ‘USHTARE TE ALLAHUT’ ashtu si kalifi SALI ka 30 vjet qe pergatit USHTERI me hajdare ne emer te alla akbar e Monika ka hapur qender stervitje per rekrutet e rinj me femije per ‘Ushtare te allahut’ ku kendojne hymnin e ISIS!?
  Kush e ka propoganmduar ISIS tridhjet vjet ne kete vend pa shtet!Zagaret e tere racave LESI e FEV ZI ,pa din e iman po ne sherbim te kalifit Sali qe si zjarrvenes ne krah te tij dogjen tere nje ish vend qe quhej Shqiperi!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit April 16, 11:20

  AH!More Gramsh,
  Truri edhe pse eshte materje eshte i vetemi ‘mall’ qe nukl blihet ne pazar….
  Ketu kur arrijne keta alabake sio puna e Lesity apo atij Gajekes qe thone se edhe èerzjerjen e gazit lotsjelles e ben Rama nuk ka nebvoje per komente..
  Keta alabake nuk arrijne te kuptojne qe ERdvini eshte bojaxhi qe perzjen bojrat po jo piroteknik e inxhinier kimik te perzjeje gazrat apo pordhet qe u bien ere kleta lloj vemjesh te peshtire—Keta bashke me krriminelet e poliotikes duhet te shkojne ne Reç e atje ta marin vesh se ç’fare do thote ‘gazetari’,liri e fjales kur ska LIRI per nje popull te tere sepse ska LIRI pa liri tregu èpa u çliruar nga ankthi i nevojabve per te mbijetuar e te hash tre here ne dite BUKE!BUKE!BUKE!
  Nikoll Lesi bashke me alabaket e tjere para se te ‘habiten’ se si nuk i mer ministri ne telefon duhet te mos habiten kur nje dite per vjedhjet te dalin para drejtesise dhe ne krah te Salise e Like florise tu b ehet trajtim sanitar i detyruar nga shoqata te mjekeve pa kufij……

  Reply to this comment
 3. GJAKU I TE RENEVE PER LIRI E SHQIPETARIZEM April 16, 12:30

  Dita,
  Me mire vone se kurre thote nje shprehje popullore.
  Beni shume mire qe po i riktheheni kriminalizimit qe i eshte bere tere historise ne kete vend tashme shprehje gjeografike bashke me permbysjen e historise por problemi eshte se nuk mund tabejne kete lufte as Taku me Tufen e as Tarifa me Tufen se eshte njesoj si te lash mutin me shurre…..Nuk e kane e as e gezojne te drejten morale as çunat e bllokut e aqe me teper keta mender ASkfraparllinj qe kane gezuar 30 vjet te ‘drejtat borgjeze me dhe pa borgjezine’ e jane deri ne gryk ne korrupsion e vazhdojne e shikojne yjet apo fishek zjarret e datlindjeve te Armines dhje Sadijes e tere Sllobodankave prostituta te fazlliq….
  Shoqata e Veteraneve e mbeshtetur nga tere elektorati socialist e ai progresist ti kerkoje me ultimatum edhe parlamentit te Ruçit edhe qeverrise se LUÇIT brenda nje jave tu lirohet SHQUP si simbol i ushtrise shqipetare,tu hiqen tere simbolet e antishqipetarizmes filluar nga ZOGOLLI brenda muajit dhe brenda se Enjtes te shkrihet dhe paguajne tere vleren e ketyre 9 viteve nje komision krriminal fantazem IOSKK drejtuar nga koloboracioniste tradhetare antishqipetare me Tufa….Jashte kesaj llogjike loja nuse dajash me Tufa-Take-Tarifa jane thjesht pordhe me rigon…per te mashtruar shqiptaret,njesoj si te dale pas 30 vjetesh Andi Bushati qe e ka perdhunuar me gishta Salija e ai ka perdhunuar te vdekutr gjyshin e tija e tani te ngrihet e te perdhunoje Saline qe perdhunoi Hysnine e Hisnija si agjent Shqiperine!!!!!HA HA HA HA!!!!

  Reply to this comment
 4. Idjoti i Bathores April 16, 14:49

  Lesi deklaron se eshte kunder regjimit!!!!!!!!!!
  Per ke regjim ta kete fjalen kly qen bastard i tere regjimeve????????
  Si nuk e merr ministri i brendshem ne telefon qe si drejtor kopeshti zoologjik Lesi e konsideron?????

  Reply to this comment
 5. fantazma Bismark April 16, 20:08

  ME KEQ SE SA KAQ SHQIPERIJA NUK KA QENE ASNJEHERE NE 100 VJET SHTET PER TER VETEMEN ARSYE SE JO VETEM I MUNGON INTELIGJENCA POR EDHE BURRAT SHQIPETATRE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*