16 shkurt 2018

February 15, 2018 23:30

16 shkurt 2018

February 15, 2018 23:30
Komento

6 Komente

 1. MH February 16, 01:37

  Kjo Ambasada Amerikane,mire qe nuk i jep te drejten me vozite per ne Amerike.Po ketu sic shifet ne foto krijuese nuk don ta lejojne as te hyje ne Shqiperi duke e nxjerre bythejasht.
  vrejtje.Karikaturisti duhesh qe bythet te kishin kallo.Sepse asnji here nuk e ka krye detyren.Ndersa karriges nuk i ashte larguar asnji sekond duke ushtrue presin pesha e bythes mbi njesine e sip per cm/2.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 16, 08:59

  2018-TA?PAK DRITE!
  Kesaj qUrravije i kane ngelur vetem 3 rruge,dy nga te cilat te ‘zena’!
  ————
  Ne nje vend ku egziston shteti,nje qeverri ‘E MIRE’nga nje e ‘KEQE’ dallohen nga :E ‘MIRA’ i sherben shumices se mire te nje populli ndersa e ‘KEQJA’ le te pa kenaqur pakicen e ‘keqe’ te tij!Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ militantet Fev Zinjte dhe hajdaret te marin vesh se ky vend 28 vjet pa shtet ,qUrravite KUJSLINGE kane qene ne sherbim te nje pakice oligarkesh mafjozesh hajdutesh me IMUNITET dhe ne sherbim te ‘Pushtuesve’ dhe ‘kolonizatoreve’ per fatin tragjik DISA dhe ne çdo istitucion te ANTISHTETIT ka patur keshilltare kryesisht te SHBA-ve dhe BE-se se HALESE nga ‘kryeministrat’ PUPACE deri tek çdo ushtar ‘IDJOT’ shqipetar per ti mesuar se si lidhen kepucet ,si rregullohet krevati e si behet SEKS virtual ne parlaMenopauze!

  Pak drite!Qe koke palaret,militantet ,Fev Zinjte dhe ‘hajdaret’ ta marin vesh se edhe qUrravija e pare dhe e dyte e Edvin ‘Bojaxhiut’ vazhdon te jete KUKULL ne sherbim te te huajve dhe te ‘pakicave’ qe nuk perbejne as NJI perqind te shqipetareve!
  -Nuk ka bere ASNJE reforme per ‘rilindjen’ e shtetit shqipetareve’
  -Nuk bere ASNJE reforme kur kish ‘SHUMICE’ numerike legjislaturen e pare por i mungonte ajo POLITIKE se kish aleat banden LSI dhe simbolin e korrupsionit Like Flori!
  -Nuk mund te qeverrise kete legjislature ne nje vend pa shtet se eshte votuar vetem nga 20 PERQIND e elektoratit ,e pak ZGJEDHES ka Edvini se sa shqipetare ka ne Greqi kryeministri grek!
  -Nuk mund te beje ASNJE reforme se nuk ka as SHUMICE numerike te Elektoratit,e AQE me teper shumice POLITIKE ne nje parlament ANTISHQIPETAR ne konflikt te RENDE -INTERESASH ku çdo reforme KUSHTETUESE per te rilindur shtetin KERKON ndryshime KUSHTETUESE te kushtetutes se IMAMIT 28 vjet leter Higjenike qe duhet bere nga e para!
  -Per te bere çdo reforme ,pra kerkohen edhe VOTAT e Salise,Medise,Grida Sumave e Salinjaneve e ‘shkerdhatokracise!?
  Reforma ‘teritoriale’ qe perrallis Edvin ‘Bojaxhiu’ eshte nje ‘reforme’ krriminale qe nga 41 Bashki qe duhej te benin IdrizÇami per 1 minute i shpuri ne 61 Bashki me 1600 ‘KESHILLTARE’ apo Topollaj qe nate e dite bejne seks e vrasin miza me rroga mbi 1 MILION ne vendin me te varfer te Ballkanit e rrogat u jepen nga parate BORXH 7 MILIARD!
  -E ashtu quajtura ‘Reforme ne drejtesi’ apo VETTING-u eshte nje ‘PJELLE’ akoma e pa lindur dhe gjysem e ‘ngjirizur’ e çiftit LU-Vllahutin qe nuk dihet kur do LINDE sa miliarda do kushtoje nderkohe qe tani nga nje ANTISHTET qe funksionon si me pare nga ‘presidenti’ tek Gjin Gjonat,nga Mul nokat tek Fullhanet nga Fev Zinjte tek BODEgardet nderkohe qe PARALELISJHT -PAGUHEN edhe strukturat e ‘shtetit te RI’—‘Perendi!Ku je?

  TRE ‘RRUGET’:
  1.-Rilindja e shtetit ne kushtet e ‘Shpalljes se gjendjes se jashtezakoneshme’vetem per kryeqytetin e Kalifatit Bathore i pushtur 28 vjet nga ‘hordhite turko islamike’ serbo greke e tere ushterite e hajduterite me 600 agjensi fondacione banka kriminale e antishqipetare!
  Si ne kushte LUFTE parlamenti ashtu si parashikon kushtetita i rrethuar nga USHTRIJA nate e dite te bejne e ‘miratojne’ me FORCE reformat per te rilindur shtetin:
  -Riberja e kushtetutes se nje shteti LAIK demokratik
  -Kryereformen e sistemit elektoral ku shqipetareve tu kthehet SOVRANITETI-vOTOJE DIREKT PERFAQESUESIT E TIJ!
  -Zbatimi reformes ne drejtesi!
  Kete rruge ‘maestra’ nuk e ben dot as kjo Qurravi e as ky Edvin ‘Bojaxhi’ se nuk eshte as politikan e as burre shteti po vetem nje ‘Salisjan’!

  2.-Te kerkohet shperndarja e ketij parlamenti 28 vjet antishqipetar qe perfaqeson vetem krimin e korrupsionin dhe nuk mund te beje KURRE reforma dhe me REFERENDUM te miratohet brenda MUAJIT kryereforma e sistemit elektoral ku SHQIPETARET direkt te ZGJEDHIN 70 shqipetare te MORALSHEM kryesisht nga emmigrimi dhe brenda Majit te shkohet ne ZGJEDHJE e parlamenti i SHQIPETAREVE tu rilindi shtetin SHQIPETAREVE!
  Kjo qUrravi e ky kryeminister ‘Bojaxhi’ edhe pse e ka me kushtetute shperberjen e parlamentit nuk e ben DOT se nuk eshte as politikan as burre shteti po nje batutaxhi Salisjan!

  3.-E vetemja rruge ngelet qe nga brenda PS po qe se ka ne ngelur shqipetare ne organet drejtuese e ne elektorat ti tregojne EDVINIT—Kufirin tek Thana te hapi KRAHUN dhe brenda kesaj te ashtuquajture ‘shumice’ ti kerkojne me ‘konsensus’ te jape DOREHEQJE parashikuar edhe kjo me kushtetute dhe po kjo ‘shumice’ qe ‘gezon’ mandatin e popullit edhe pse 20 perqind te dale nje QEVERRI me nje KRYEMINISTER ne mos burre shteti politikan i moralshem e qe nuk eshte ne KONFLIKT interesi me krimin korrupsionin -DREJTESINE dhe si paresi ka MORALIN-POPULLIN-SHQIPERINE!
  I pari qe duhet te pergjegjesohet duhet te jete Rama qe ka kohe qe jo vetem nuk ben detyren e kryeministrit por as te kryetarit te Baskise por thjesht pergjegjes sektorit te gjelberimit apo Lal Krosit ne kohen e Zogollit.qeverrisja,aqe me teper ne nje vend pa shtet eshte GJE TJETER!

  P.S-Lojrat nuse dajsh me shqipetaret 28 vjet konsideruar si bageti njehere me ‘luften’ kunder mullinjve me ere te kAmunistave,25 vjet me fantazmen ‘integrim’ e tani me ‘Vetting’ ku nate e dite pa BUKE e barkun bosh te rrime ne radhe si ne kompet e perqendrimit nazist se kush LLALLE apo GJIZE do burgoset—-Jane pordhe me rigon ‘ambasadoresh’ e kaubojsash qe pas 26 vjetesh shqipetaret i njohin mire ne krah te ‘Burrave te shtetit’!

  Reply to this comment
 3. DRITËRO February 16, 09:19

  ”Ç’digjeni nga malli per heronjte,
  kushedi kur kthehen mga kjo ane
  Ç’i kerkoni?Pritja eshte e kote
  S’ka heronj tani ka pelivane!”

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark February 16, 12:38

  KUR NJE MINISTER I BRENDSHEM PRANON TE INTERVISTOHET ASHTU SI DHE NJE KRYEMINISTER ÇAPAÇUL NE NJE TELEVIZIN ANTISHQIPETAR E ME I INKRIMINUARI NE BALLKAN NE VEND QE DUHET TE ARRESTONTE TERE DREJTUESIT BASHKE ME FEVZINE E SHPINTE NE GIOTINE……..NUK KA NEVOJE PER KOMENTE&&&&!!!!????&&&&!!!!????

  Reply to this comment
 5. aktorja qe mbajti mbi dafllak 'ambasadorin' me infarkt February 16, 12:47

  DASH-i i AmeriQIse qe na tregon ‘byçkat’ e Llalles 28 vjet ku ka qene appo ne bythen e Salise Medise e like florise…HA HA HA HA HA!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. QInam QIrio QIriazi February 16, 18:12

  Gramsh per fat te keq ka te drejte per dreq..
  Ne nje shte me demokraci parlamentare eshte pushteti legjislativ baza dhe themeli i shtetit se perfaqeson popullin.Tek ne ky pushtet eshte me i inkriminuari qe perfaqeson krimin korrupsionin …saline nanot like florine e pastaj QIriot e Edvin kristaq Rames Pandelinjte grida sumat,topallet e leshit spiroPordhat e lesbiket e tjera Monika Kejdi Mah mUtrat…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*