FOTO: 17 çiftet më të çuditshme

October 23, 2017 09:16

FOTO: 17 çiftet më të çuditshme

Në vitet që jetojmë është sfumuar gjithnjë e më shumë dallimi mes modelit standard që na ofrohet dhe risitë që dalin nga ai kuadrat. Kjo ka ndodhur edhe me historite e dashurise te cilat jo pak here kane kuriozuar personat e trete. Por rastet qe do t’ju listojme, dalin jashte parashikimeve.

Hidhini nje sy 17 cifteve me te cuditshem qe kane bere buje:

Sultan Kösen dhe Merve Dibo

Te jesh njeriu me i gjate ne bote (ekzaktesisht 2.51cm), padyshim qe te krijon veshtiresi ne gjetjen e shpirtit binjak, por ky nuk eshte rasti i Kosen. Ky i fundit duket se dashurine e ka gjetur tek partnerja Dibo e cila eshte vetem 1.75 cm.

Ahmed Muhamed Dore dhe Safia Abdulleh


Nuk kane qene te paktat rastet kur Afrika eshte vene ne qender te kritikave per ‘shitjen’ e vajzave te vogla ne martesa me diference te madhe moshe ,e ky eshte edhe rasti yne. Ne vitin 2009 Ahmedi 112vjec ka marre gruan e tij te gjashte 17 vjecaren Safie. 1 pike per Katragjyshin – 0 per djemte e rinj.

Joelisom dhe Even

I ngjashem me rastin e pare, edhe ky cift ka jo pak por 1 meter diference ne gjatesi,  por duket se s’perben aspak problem per Brazilianin 2.30 cm me partneren e tij qe pershendesin fansat me nje foto nga krevati ku duken shume te dashuruar.

Maria,Paul dhe Peter

Po po, e lexuat sakte. Jo nje, as dy por 3 personazhe qe kane ngjallur polemike me trekendeshin e tyre te dashurise. Nen te njejten cati, Maria me burrin e saj si edhe te dashurin duket se funksionojne me se mire pa drama dhe pa rivaleri.

Amy Wofle dhe 1001 Nacht

Amy-n e kuptuam por 1001 çfare? Mesa duket kjo qenka nje rollercoaster (tren rrotullues) pas se ciles Amy u dashurua pasi ishte zbavitur me te 3000 herë. Shkencetaret duket se kane konfirmuar se nje afeksion i tille ndodh, dhe quhet ‘objectum sexuality’. Amy madje ka kontaktuar dhe parkun e lojrave per t’i propozuar ‘fatlumes’ 1001Nacht!

Sanele dhe Helene

Qendrojme ne Afrike ku kete here kemi martesen e 61 vjecares Helene me 8 vjecarin Sanele, nje martese me nje unaze dhe nje puthje sic e do zakoni. Sikur marrezia mos te perfundonte ketu, e gjithe kjo ishte ne prani te burrit te Helenes i cili dha bekimin e tij. Gjithmone konfliktuale kto Helena-t J.

Liu Ye dhe Liu Ye

Here pas here eshte mire t’i tregosh vetes qe e do, por Liu Ye e beri kete ne nje tjeter nivel kur vendosi te martohej me veten. Ne nje ceremoni me 100 te ftuar me nje pankarte te madhe te tijen, 43 vjecari u shpreh se kjo martese e bente te ndihej i plote. Jete te lumtur Liu ty dhe … ty!

Mangli dhe Sheru

Mendoni qe keni lexuar mjaftueshem? 18 vjecarja Sheru u detyrua te martohej me nje qen! Arsyeja absurde konsistonte ne besimin se Sheru ishte e posesionuar dhe se burri i saj i pare duhej te vuante e ndaj do eksperimenton tek Mangli. Kot nuk thone “jete qeni”

Jayla Coper dhe Jose Grigs

Çifti nga Texas nuk eshte aspak i zakonshem por kjo per nje arsye emocionale. 9 vjecarja Jayla ne ditet e fundit te betejes me Leucemine, gjithcka qe donte ishte te shkonte ne altar e per kete e ndihmoi shoku i saj i spitalit i cili u be dhender per te plotesuar endrren e fundit te vogelushes. Fatkeqesisht ajo humbi betejen e saj me semundjen.

Zatera dhe Calvin Spencer

Cifti i rradhes me shume sesa i cuditshem eshte cift qe na ben zili te gjitheve. Kjo sepse keta fatlume numerojme 3 llotari fituese ne me pak se nje muaj, perkatesisht 1 milion$, 50.000$, dhe nje tjeter te perafert. Ata madje thone qe sdo ndalojne se fituari. Kjo eshte te kesh fat edhe ne dashuri edhe ne llotari.

Chadil Deffi dhe Ann Kamsuk

Nje rast jo i zakonte eshte ky i Chadil dhe Ann. Kjo e fundit vdiq ne moshen 29 vjecare ne nje aksident me makine dhe Chadil vendosi qe ta bente gruan e tij ne shtratin e vdekjes… E frikshme apo jo?

Paulo Gabriel da Silva Barros and Katyucia Hoshino


Cifti me sindromen Dwarfis jo vetem qe e kane superuar gjendjen e tyre por edhe kane gjetur njeri tjetrin per te qene bashke per gjithe jeten  dhe per tu perfshire ne Guiness si cifti me i shkurter ne bote.

Josef Fritzl dhe Elisabeth Fritlz

Ky rast i ngjason nje skenari horror, ku ne 2008 u zbulua se ne Austri, babai kishte mbajtur ne nje kat perdhes te bijen prej 24 vjetesh ku kishte krijuar nje jete paralele me te dhe 7 femijet e sjelle e jete nga abuzimi. Ne te njejten kohe Josef vazhdonte i martuar me te emen e Elisabeth.

Anna Swan and Martin Van Buren Bates


Te cilesuar si gjigandet e shekullit te 19, nga paragjykimi i kohes dhe shtatit te tyre te larte u detyruan te martoheshin me njeri tjetrin. Me nje ceremoni ne Londer dhe dhurata nga mbreteresha Victoria me vlere 1.000.000$ smund te themi qe nuk shkoi mire.

Amanda Rodgers dhe Sheba

Sheba eshte qenushja e Amandes qe mesa duket i permbushi pritshmerite e 48 vjecares per te qene partnerja qe do te lidhe jeten. Ne nje ceremoni me 200 te ftuar (njerez dhe kafshe), te mbajtur ne Split te Kroacise, Amanda ndryshoi status.

Sal9000 dhe Nene Anegasaki

Teknologjia ka ndryshuar perceptimin per shume aspekte te jetes e mesa duket kohet e fundit edhe partnerja e jetes gjendet aty .Djaloshi japonez u martua ne nje broadcast live me karakterin e videogame dhe e konkludoi me nje puthje te nintendos se tij . Ja qe ka edhe keshtu…

Jenna Bentley dhe Ben Broën

Modelja e playboy me millionerin e moshuar Ben, terhoqen vemendjen e paparaceve ne plazhet me brigje ekzotike. Raste te tilla  jane gjithmone e me perhapura , ne shoëbiz dhe jo vetem .

Ju listuam historite me te cuditshme ne aspektin pamor por edhe ne permbajtje, qe kane ngritur polemika dhe pikepyetje te shumta . Por per sa kohe jane te lumtur , kush jemi ne per te gjykuar ? Sna mbetet gje tjeter vecse te themi Viva l’Amore! a.k/Dita

October 23, 2017 09:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*