17 dhjetor 2017

December 17, 2017 02:12

17 dhjetor 2017

December 17, 2017 02:12
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH December 17, 08:25

  ‘PRESIDENT’ ! PO TE KA NGELUR PAKEZE MORAL E SHQIPETARIZEM,JEP DOREHEQJEN!
  ‘Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’Kant
  ———————–
  ‘Kush eshte pa mekate te hedhi gurin i pari’thosh dymije e ca vjet me pare profeti izraelit Yoshua,Jozef-KRISHTI!
  ‘Po qe se te ka ngelur qofte edhe ‘pakeze’ moral e ‘pakeze’ shqipetarizem duhet te japesh me urgjence doreheqjen ‘ kerkojne mbi 90 perqind e SHQIPETAREVE i vete emeruari ‘PRESIDENT!!

  ARSYET!?
  1.-Je vete emeruar ne krye te nje ‘shteti’ ne nje vend qe 27 vjet eshte pa SHTET pa asnje nga 4 PUSHTETET Legjislativ-Gjyqesor-Egzekutiv-Media (Tragjikisjht)dhe je nga pergjegjesit KRYESORE te kesaj tragjedije mbas dhendurrit serb Neron Salise!

  2.-Je ne ate ‘funksion’ te ‘blere’ ose te ‘huazuar’ nga nje Edvin katerciperisht ANTIKUSHTETUES sepse jane perdhunuar te tere nenet e kushtetutes qe i dedikohen nje presidenti apo kryetari shteti si ‘SIMBOL I UNITETIT TE POPULLIT’!Ti jo vetem nuk perfaqeson unitetin e mbi 90 perqind te shqipetareve mbi 3 MILION por as te 40 perqind te shqipetareve qe votojne rreth 1,2 MILION perkundrazi URREHESH prej tyre!

  3.-Nuk e ke te drejten MORALE sepse ne krye te piramides te nje vendi pa shtet ‘akuzohesh’ nga shumica e shqipetareve ashtu si shumica e kesaj ‘POLITIKE’ antishqipetare kujslinge e ne sherbim te te huajve ne krah te KALISFIT Sali per shkaterrimin e shtetit shqipetar ose te tere elementeve BAZE qe perbejne shtetin:a)Pasurija Kombetare b)shuarja e shtetit te se drejtes bashke me ligjet e tij e shoqerise c)Perzenjen nga keto troje te AJKES se shoqerise e popullit shqipetar!?

  4.-Je nder pergjegjesit kryesore ndoshta i dyti mbas Neron Salise qe i vute zjarrin ish Shqiperise dhe mbi te gjitha SHPRONESUAT popullin shqipetar duke ja VJEDHUR e SHITUR tere pasurite KOMBETARE mbi e nen tokesore perfshi dhe KAPITALET STRATEGJIKE duke i lene BREZAT qe do vine èPA TE ARDHME!

  5.-Permbyset tere VLERAT e historine e llashte te ketij populli te lashte dhe ndertuat ANTIVLERAT dhe antihistorine ku tere rilindasit e patriotet e luftes e te punes i bete TRADHETARE e tere antishqipetaret tradhetaret e GOMARET te huajt e xhihadistet ZEVENDESUAN ne keto troje PATRIOTET E SHQIPETARET!
  Je nder protagonistet kryesore per qellime te mbrapeshta e per pushtet ne krah te kalif Salise e Nano orgjise ne reabilitimin e SIMBOLIT te tradhetise,obskurantizmit,injorances,hajduterise e antishqipetarizmes Ahmet Zogollin si perfaqesues i islamizmit fondamentalist ne kete vend e si i derguar i ‘krushkes’ Serbi e ‘nenes’ Rusi ne vitet ’30!
  Je perulur Kadaveres’ Leka Zogu duke i hapur dyert e parlamentit SHQIPETAR per ti bere homazhe ‘djalit’ te Vrasresit te dhjetra patrioteve si Bajram Curi,Luigj Gurakuqi,Avni Rustemi,Hasan Prishtina e shume te tjere!

  6.-Je i AKUZUAR me ZE e FIGURE e ke qene ne ndjekje PENALE e deri je ‘gjykuar’ per KORRUPSION aktiv e pasiv qe ne cilin do vend te Botes nuk do kishe asnje ‘detyre’ qe ka te beje me perfaqesimin e nje populli IMAGJINO ‘president!?

  7.-Akuzohesh nga shumica e shqipetareve si shumica e krereve te kesaj politike per ‘posedim’ e pervetesim PASURISH te pa ligjeshme e te pa deklaruara nga pasurija e shqipetareve deri tek ‘thashethemet’ per vjedhjen e rezerves se FLORIRIT pasuri te tundeshme e pa tundeshme brenda dhe jashte vendit!

  8.-Akuzohesh si shumica e krereve te kesaj politike antishqipetare per FINANCIME elektorale e ‘LOBIZMIT’ te HUAJ e venfdas perfshi edhe MEDIAS antishqipetare pa TRASPARENCE e te JASHTELIGJESHME gje qe ne gjithe Boten perbejne vepra te RENDA PENALE imagjino te jesh ‘President’

  9.-Ne kundeshtim te hapur me Kushtetuten ke qene dhe je AKTIV ne subjektin politik te ashtuquajtur LSI dhe indirekt vazhdon te jesh nga dita e zgjedhjeve qe ne menyre FLAGRANTE shkele mbi te gjithe nenet e nje kushtetute LETER HIGJENIKE duke e kthyer diten e zgjedhjeve ne PERDHUNIM te se drejtes legjitime te popullit e zgjedhesve qe ne gjithe Boten perben veper te RENDE penale!
  Ne vazhdimesi ke nenvleftesuar me PERBUZJE shqipetaret duke i perdhunuar edhe te VDEKUR duke i quajtur ‘KOKE PALARE’!

  10.-Sa me siper e shume e shume te tjera si ‘ATO’ qe shumica perbejne vepra PENALE po mbi te gjitha MORALE po qe se nuk je IDJOT e ndihesh akoma i pergjegjshem me pakeze moral e me pakeze shqipetarizem duhet te mos humbesh as nje ORE e te japesh doreheqje per te mos renduar mbi tragjedine e ketij POPULLI e mos rendosh edhe me tej Vehten gtende.
  Shume kryetare shtetesh e presidente te Eauropes e me gjere BURRA SHTETI kane dhene doreheqje dhe jane marre ne ndjekje penale per ‘CINGERRIMA’ ne krahesim me keto te tuat nga ‘Baballaret’ e Europes Shirak e Kol per financim partije pa dijenine e tyre ne fushata elektorale e deri presidenti Izraelit apo GJERMAN se kisdh kopjuar temen e dipllomes!?

  P.S Sa i takon lojes ‘Nuse dajash’ apo ìlufta gjela detish’ midis njeri tjetrit per te argalisur IDJOTET apo MILITANTET truçkulur qe vazhdojne e u ndjekin ka ardhur koha qe shqipetaret jo vetem ti perbuzin por tu tregojne vendin po qe se nje dite do ndertojne shtetin e se drejtes!
  Ne kembim te shtetit te se drejtes shqipetaret jane GATI te bejne KJURBAN jo vetem KOKAT e krimit SALINE llallen Monat e Like Florine por bashke me ta edhe EDVIN KRISTAQ RAMEN bashke me qUrravine po kane shkelur 27 vjet mbi kete popull dhe jane zjarrvenes bashke me Neron Saline !
  Nuk mallengjehen me shqièpetaret me klithmat histerike te krereve te krimit ‘Hajt te rrezojme Ramen qe te leme llallen avokatin e krimit e korrupsionit te Kalif Salise e krereve te tjere te xhihadit’!?

  Reply to this comment
 2. QInam QIrjo QIrjazi December 17, 09:12

  Terbimi shoke terbimi
  nga MonaLikja tek Halimi
  Nga Halimi tek mul Noka
  Vetem Kafka e trup pa koka!

  Tall bythen Sal Viçidolli
  Her ua futi e her ua nxori
  Ne krah tyre qesh Lulashi
  koke bosh e bythe trashi!

  Frike nga nje Edvin Loqe
  Mos prokurorin kap prej Koqe
  Te gjith Llallen kane per zemer
  S’duan prokurore FËMËR!

  Femer si Amerika e BE-ja
  i mbyll te gjithe tek Haleja
  Tek patozi i kalit Xenit
  Gur ne qafe ne lum te Erzenit!

  Sikur halla te kish koqe
  do quhej daje me loqe
  U beme per det’ e perrua
  Do na Q…nje prokurore GRUA!

  Do habitet Serbi krushka
  kur te mbarset Sali mushka
  Ne burg do pjelle Salija
  Dhimbjet do ti ndjeje Sadija

  Reply to this comment
 3. 'NGRIHUNI DHE BJERUNI' December 17, 10:48

  MANIFEST SHQIPETARI PER SHQIPETARET E SHQIPERINE PER TE HEQUR SKLLAVERINE E ROBERINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. DRITËRO December 17, 11:27

  ”Malli per heronjte
  S’ka heronj,heronjte i perzume,
  Me lavdi per dite i nanuritem
  Dhe me lajka dalgadale i vume
  Nje nga nje ne prehje dhe ne gjume.
  S’ka heronj,heronjte u merziten,
  Prisnin enderrat,enderrat u vonuan,.
  Duke pritur heshten dhe dremiten
  Dhe ne nina -nana u kenduam.
  Ç’digjeni nga malli per heronjte?
  Kushedi kur kthehen nga kjo anme!
  Ç’i kerkoni?Pritja eshte e kote,
  S’ka heronj tani ka pelivane!”

  Reply to this comment
 5. qiresi i 'supermbeses' Itali December 17, 12:19

  Korigjim QInam QIrio QIroiazit
  ‘Do habitet Serbi krushka
  kur te mbarset Sali mushka
  Ne burg do pjelle Salija
  Dhimbjet do ti ndjeje (Fazlliq)Sadija
  …………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim