17 gusht 2018

August 17, 2018 02:00 Updated

17 gusht 2018

Nga Arkiva

August 17, 2018 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH August 17, 11:04

  LALI ERI, MOS E KTHE BATHOREN NE KANDAHAR!
  ‘Tu hapesh kufijte popullit eshte e thjeshte,por ti besh te lire eshte e veshtire”!
  ————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Mire qe nje shqipetaro amerikan me mbiemer Dio Guardi leshon klithma dhimbjeje por problemi eshte qe tashme thirrjet e tij e te gjithe shqipetareve jashte nuk degjohen me se ketu as Zoti nuk shikon e as degjon se eshte vrare bashke me shpresen nga perdhunuesit e ’10 Komandamenteve’ te tij nga kreret e xhihadit me ne krye kalifin Sali!

  DioGuardi,ka gabuar adrese dhe letren nuk duhet tja dergonte Termetit ,nuipit te heroit te popullit Shevqet Peçi qe krriminelet e kujslinget ne pushtet e vdiqen ne Burg ne moshen ’90 vjeçe te paralizuar duke eksperimentuar krimet e Aushvic,por letren tja dergoje Senatit e kongresit amerikan qe kan qene mbi nje çerek shekulli sehirxhinj ku ne ne nje vend e popull ish aleat i luftes se dyte boterore ka mbi nje çerek shekulli qe shqipetaret po vriten vidhen e shperngulen me gjenocid njesoj si Izraelitet 40 vjet ne shkretetire nga kreret kujslinge pas ardhes te Xhafer Deves me regji te perpunuara ne Amerike nga lobizmi antishqipetar Serbo-Rus dhe mergata e Qyqeve propoganduar nga radio zhurba krriminale obskurantiste e antishqipetare ‘zeri i Amerikes’ drejtuar nga superagjentet Biberaj ne sherbim te Serbise!

  Te çlirohet kryeqyteti!
  Shqipetaret gjysma jashte ajka e shoqerise dhe rinise e gjysma brenda duhet te mos presin me qe nje DioGuardi tu kujtoje te shkuaren pa te cilen nje popull s’ka te ardhme,tu kujtoje historine e ketij vendi e ketij populli tashme te kthyer permbys nga tere qeverrite kujslinge antishqipetare te kryesuar shumica nga kryexhihadisti apo Sali Neroni e deri tek qeverrija kukull e nje anarkisti sharlatan me probleme personaliteti ish hajdar kemisheZI ne krah te kalifit Sali me emerin EDVIN!

  Rinija shqipetare te ambandonojne organizatat paramilitare e fashiste jo vetem ato te mire organizuara si ‘Divizioni Hajdari’ por edhe ato ‘Paçifiste’ te Bordellos Jale ku si qellim kane KURVERINE degjenerimin e jo SHQIPERINE te emertuara FRESH-PRESH-LESH!

  Rinija shqipetare niper e mbesa te heronjve te luftes e te punes te ketij populli e si pasardhes te rilindjes kombetare o sot o kurre jo vetem duhet te ndergjegjesohen qe ky vend ka ngelur si asnjehere pa shtet pa pasuri siguri e kufi por rinise dhe brezave po kerkohet tu hiqet edhe MEMORJA bashke me fshirjen e historise bashke me vepren e rilindasve dhe personaliteteve te ketij populli ku pas 25 vitesh ashtu si thosh Noli Tradhetari eshte bere patriot e patrioti tradhetar!?

  Rinija e ngelur nder keto troje duhet ti lere ndarjet e Perçarjet e ketyre mbi çerek shekulli dhe duhet te ndergjegjesohet se ne kete vend jo vetem nuk behet fjale per pluralizem as mendimesh e as politik e aqe me teper per Demokraci,por vendi eshte pushtuar nga xhihadiste fashiste qe kryesojne 128 Banda parti qe skjane te bejne as me alternativa as me POPULL e as me SHIPERI ku si te vetemen alternative te perbashket kane antishqipetarizmen shperberjen e ketij vendi e populli dhe popullimin me tere rracat e Botes

  Nje vend quhet i çliruar kur çlirohet kryeqyteti i tij ish Tirana nga kryeqytet i shqipetareve tashme kryeqytet i kalifatit te Bathores ku eshte permbysur gjitheçka qe te kujton te kaluaren luften dhe punen heroike te nje populli per 5 vjet deri ne skllaveri per ndertimin e ish shtetit shqipetar nga mesjetar Zogolljan ne shtet modern e me baze ekonomike aspak inferiore nga vendet e Europes sot SHKRUMB E HI nga kreret e xhihadit ,dishepujt zjarr venes te kalifit SALI

  Rinija e ngelur ne Shtator te mos u drejtohet dyerve te shkollave kthyer ne mejhane por te rrethojne parlamentin antishqipetar te krimit e korrupsionit e tja rikthejne ate SHQIPETAREVE ku te perfaqesohen nga MORALI nepermjet perfaqesuesve direkt po qe se vertet e duan akoma kete vend .

  ‘Nje skllav- si shumica e te rinjve tashme ne kete vend,-qe nuk eshte i vetedijshem qe eshte skllav ai vertet eshte skllav’!!
  Te rrethohet bashkija e kryeqytetit qe eshte bashkija e tere Shqipetareve e te mbahen ne rrethim tere keshilltaret antishqipetare e Topollaj qe vjedhin e vrasin nje popull te tere ne emer te ALLAHUT e 128 bandave parti duke i lene pa buke e pa uje si ne rrethim deri sa me LALI ERIN te vendosin:

  HEQJEN E TERE SIMBOLEVE:
  Busteve,pllakatave,emertimeve te shesheve e rrugeve,fetare e jo fetare bustesh krriminelesh e hajdaresh duke e filluar nga ‘SIMBOLI’ i krimit korrupsiont,tradhetise e antishqipetarizmes Ahmet ZOGOLLI te vendosura nga kreret e ISIS me force nepermjet divizionit ‘Hajdari’!

  Kryeqyteti i Shqiperise eshte i gjithe shqipetareve dhe mbas heqjes se tere simboleve e rikthimit te indetitetit çdo simbol qofte edhe nje pllake e veteme duhet te behen me REFERENDUM si shkalla me e larte e demokracise ku POPULLI mer pjese direkt.

  Rinija e populli i ngelur duhet te ndergjegjesohet se mbeshtetja si turme tani e tutje ndaj tere forcave politike antishqipetare neper protesta e mitingje do te ish vazhdimesi e nje VETEVRASJE po qe se ne krye te protestave do te jene akoma VRASESIT krriminelet xhihadistet e kalifi Sali.!

  Ne Shtator duhet te ngrihemi jo kunder qeverrise Kujslinge te nje Edvini por kunder parlamentit antishqipetar qe ta mbajme ne rrethim deri sa te miratoje kryereformen e sistemit elektoral qe tu riktheje SHTETIN bashke me PARLAMENTIN shqipetareve dhe krereve te xhihadit e kujslingeve tu riktheje REÇIN!

  ‘Ai qe rri ne shtepi kur fillon lufta,dhe te tjeret luftojne per çeshtjen e tij,ai le tae kete mendjen:
  Sepse kush nuk ndan luften me shoket,ai me armikun do ndaje disfaten”B.Brecht

  P.S Shqiperija eshte tashme e pushtuar nga xhihadi dhe kete para se gjithash duhet ta kuptojne edhe SHBA-te por mbi te gjitha BE-ja dhe tere qeverrite kujslinge perfshi kete mender ‘socialiste’ ‘drejtuar’ me dron nga nje mender kryeminister jane ne duar te lobizmit,monopoleve konçensioneve apo me nje fjale te veteme ‘MAFJES’.Problemi i Tepelenes ngelet si ‘Kalaja e fundit’ pa rene ne duar te ISIS

  Reply to this comment
 2. Vlora,Vlora... August 17, 12:57

  Vlonjatet si djepi i lirise pavaresise trimerise pse nuk i kerkojne heqje imuniteti Edvin Aneta Rames te ngelen ne histori si Shqipetare e pas ardhes te Avni Rustemit?

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P August 17, 13:04

  STRUKTURAT E PS PO QE SE EGZISTOJNE SI ATO NE PARTI E PARLAMENT O DUHET TI KERKOJNE RAMES DOREHEQJE TE MENJEHERESHME E TE NGARKOJNE NE KRYE TE QEVERRISE VLONJATIN E MORALSHEM XHAFA OSE NE GRUP DUHET TE DOREHIQEN NGA TERE STRUKTURAT E PS DHE DORREZOJNE MANDATIN E VJEDHUR TE POPULLIT SHQIPETAR PERNDRYSHE JO VETEM DO KONSIDEROHEN SI TRADHETARE POR SI BASHKEPUNETORE TE TE HUAJVE MAFJES E KREREVE ANTISHQIPETARE SALIJA-EDVINI-LIKE FLORIJA……

  Reply to this comment
 4. Jetimet e Janarit August 17, 13:14

  Rama thjesht nudist’ qe i ka rene edhe ‘gjethja e fikut’ qe jo vetem eshte kunder Vetting-ut si dy ustallaret e tij Berisha Meta po nuk ka ne dore as ‘doreheqje’ se nuk e le mafja ne pushtet .Rama ska me asgje ne dore veç’Hyre e del e tund peshqirin’ ish Shqiperija tashme nuk eshte me ne duar te shqipetareve po han pa porta ose pazar Roskoveci.
  Tepelena e me tej duhet te behen protogoniste per çlirimin e Shqiperise e ti kerkojne Botes ,BE-se e Ameriqise te deklarojne qe nuk do pranojne asnje azil kerkues te krereve te inkriminuar vrases e hajdute te popullit shqipetar qe duhen te gjykohen e denohen jo pa gjyq si ne Rumani po ne emer te popullit shqipetar serbi Sali,like flori e tre krriminelet me imunitet qe i kane duart te lyera me gjak shqipetari…Gjaku i shqipetarit nuk mund te behet uje e aqe me teper te lahet me SHURRE…

  Reply to this comment
 5. Gjaku i te reneve August 17, 14:16

  VETEM ISIS PRISH VEPRA ARTI E HISTORIKE..
  Me òfar vendimi u ngrit busti i Enver Hoxhes e me òfare vendimi e miratimi u prish?
  Po busti i tradhetise orgjise obskurantizmit hajduterise analfabetizmit antishqipetarizmes Serbise,Rusise kush e nderoji ne bulevardin deshmoret e kombit bashke me Azem HAJDAR Arkanin si kryebandit ne vorrezat e deshmoreve???????Ky Lali Eri pa ardhes i kurban Bashes e vartes i autorit te ‘kurbanit’ Edvin kryetar bashkije i kujt eshte i shumices mbi 9 perqind te shqipetareve apo krrimineleve e hajdareve……
  HIQ ZOGOLLIN NGA KRYEQYTETI PO DO VOTEN TIME SI SHQIPETAR E KRYEQYTETAS BASHKE ME XHAFER DEVAT E IBRAHIM RRUGAÇOVI-çat

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic August 17, 21:15

  Te falenderoi Djugardi per ket bderhyrje.
  Une e kuptoi qendrimibn tuaj pore me vones pasi keta “kalibal” mne emer te demokracis nuk la gje pa shkatrruarr pa prishur.Per pasoj keta nuk u mgopen me shkatrrimin e 8000 veprave te medha industriale e bujqesore ku gjeten rrafshimin nga sepat e tyre edhe ullijte e kohes se Skenderbeut, tani i jan kthyer qytetit heroik te Tepelenes per ta denigruar dhe per ta shvleftsuar e perfundimishte keta duan ta zhvelftesoje edhe ter shqiperin.
  Po perse ndodhje kjo i nderuar Djugardi.
  Kjo ndodhe se keta qe u denuan dhe vuakten denimin ne kampin e Teperlenes pjesa me e madhe e tyre ishin bashkepuntore te Nazi Fashizmite dhe me vote te lidhura me agjenturen e qarqeve antishqiptare. Per ket vuajten denimin e merituar,
  Sote ne Demokraci po keta me ndihem e po ketyre qarqeve antishqiptare perseri kerkojn te denigrojn gjithcfar eshte ne shqiperi sepes keshtu i komandojen ustallaret e tyre.
  Prandaj eshte e detyrushem qe kryetari i Tepelenes te terheq gjithcfar eshte ber kunder Tepelenes dhe kampi i te burgoserve atje eshte nja kamp i zakonshem dhe nuk ka te bej fare me Auzhvisit dhe ase me kampet e tjer ta shfarosjes,
  Une te falenderoi per ket nderhyrje dhe lexo disa komende te dhe del sheshit mllefi i nxitur nga Qaeqesh shoviniste Greko Serbe n te cilet kerkoj ta fundosi tersishte shqiperine.
  Ndehyrja e jua eshte nje rrzatim ndonse me vones nda kombit heroik nga ku dhe ju jen bir i ketij Kombi. TE FARENEROI njemij here.!

  Reply to this comment
 7. L.H August 17, 23:05

  Nuk duhen lejuar me qe pakica antishqipetare ne sherbim te te huajve e te paguar si kamikazet e ISIS jo vetem te bejne aktivitete por as te hyjne ne Tepelene se nuk behet fjale as per histori as per krime e humanizem por per gjurulldi qe fjala ‘VETTING’ po behet sinonim i fjales ‘kAmunist’..
  Nese nje kamp internimi kerkon te indentifikohet me Aushvic apo edhe me burgun e Spaçit e Burelit eshte spekullim krriminal e antishqipetar sepse te quash krim qe nje grua nga Tirana e internuar ne Tepelene punonte gjithe diten do te thote se tere 7 perqind e grave qe punonin ne fshat brez pas brezi nga mengjezi ne darke duke germuar token nderkohe qe Sali Serbi jetonte ne bllokun e udheheqjes e aga Besnik Mustafaji si fshatar ish i perkedheluri i shoqes Nexhmije ne istitutin e studimeve M-L…
  Une gjyshin e kam pasur kulak dhe ne varrim nuk i shkoi kush por hasmi ta varroste e tere fisi ka dhjetra breza qe ka germuar token e nuk them se jane bere krime ndaj fisit tim kur une ashtu si serbi Berisha kam jetuar ne qytet e kam studjuar po ne qytet.Duhet te mos spekullohet me te burgosur politike qofte edhe per agjitacion e propogande qe ne kete vend numurohen me gishta me internimet apo te burgosurit ordinere qe linin qytetin e shkonin ne fshat si 70 perqind e popullsise qe jetonte e punonte atje…Kemi mbi tridhjet vjet qe lehim si zagaret e nuk kemi asnje statistike me emera e mbiemra e te bejme krahesimet me te vraret te zhdukurit te burgosurit te ngujuarit te mbyturit e regjimit xhihadist te Sali Karaxhixh…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*