17 janar 2018

January 17, 2018 02:00 Updated

17 janar 2018

January 17, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH January 17, 10:57

  2018-TA?PAK DRITE!
  O duhet te çlirohet Tirana o duhet te ndryshohet vendodhja e kryeqytetit!Ruge te mesme nuk ka!
  ————–
  ‘Shtetit’ ‘I ka humbiur VULA’,kerkon te perdore vulen e Skenderbeut pas 28 vjetesh!Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te degjojne per ata qe kane veshe e te shikojne ata qe akoma ‘Nuk u kanme plasur syte’ se si nje ‘shakaxhi’ i perparimit zedhenes i oborriot te Kalif Salise me emerin EDVIN ofendon me ‘batutat kaps’ òdo menmgjez nje ish popull ngelur ne meshiren e ‘Allahut’e ‘babafetaut’!
  ‘Do perdorim vulen e Skenderbeut’ se vula e ish shtetit shqipetar pasi ‘VULOSI’ shkaterrimin e bazes ekonomike te ish shtetit shqipetar,vulosi shitjen dhe vjedhjen e tere pasiurise kombetare,Vulosi shkerrmoqjen e tere pasurive mbi e nen tokesore,.vulosi shperberjen e shtetit dhe kthimin e ish Shqiperise ne ‘Shprehje gjeogtrafike,’Ka humbur VULA’!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret e prpodstituitat me perixoma ngujuar ne BORDELLON parlament ta dine se shprehja ‘TE HUMBTE VULA’ eshte MALLKIM se shqipetaret 28 vjet kane ngelur pa SHTET pa QEVERRI pa pasuri pa prone e pa pune,.PA ATEDHE dhe ‘ìATA’ qe ‘VULOSE’ shkaterrimin e shtetit shqipetar dhe SHPERBERJEN kerkojne pas 28 vjetesh te VULOSIN edhe turpin edhe krimin edhe korrupsionin dhe VARRIMIN e vetting-ut e Rilindjen e shtetit te se drejtes me VULEN e Skenderbeut hedhur 28 vjet perrenjve te HARRUAR_SHPERFYTERUAR-SHKOMBETARIZUAR nga kreret e XHIHADIT esulltanet turqit salisjane e metiste e xhonturqit socialSSaliste!

  ‘CHE FARE’!?Çfare te bejme!?
  Pak drite! qe shohim se pas 28 vjetesh jo vetem nuk ka ndryshuar ASGJE por perkundrazi shqipetaret vazhdojne te MASHTROHEN si te ishin njerez me BISHT njehere duke e futur 25 vjet ne lufte me mullinjte er kAmunizmit e nuk u kap e as u vra asnje kAmunist se ne drejtimin e antishtetit jane te gjithe kreret e ish bllokut te vjeter e atij te rinj:Enveriste dhe Zogiste,enverjane e zogolljane ,me pas u mashtruam me fantazmen INTEGRIM ne Europe kur ne po na nxjerin si DELE E ZEZE edhe nga Ballkani!?

  Pak drite! Qe te ndriçohet truri dhe te na kthehet ARSYEJA se VETTING-u ,reforma ne drejtesi qe eshte thjesht nje ALIBI e mbi te gjitha RILINDJA e shtetit te se drejtes eshte nje LUFTE dhe lufta FITOHET kur eshte ÇLIRUAR kryeqyteti 28 vjet jo i SHQIPETAREVE dhe Shqiperise po i krimit korrupsionit fondamentalizmit islamik i drogers i lojrave te fatit i moteleve ,i ferexhese,i perixomave…Kryeqytet i shtetit te kalifatit dhe krereve te xhihadit apo dsekteve e bandave ‘Salisjane’,’metiste,’socialSSaliste!

  Pak drite!Qe gjysma e popullsise qe jeton ne ish kryeqytetin e ish Shqiperise sot e quajtur Bathore jo vetem nuk perfaqeson kryeqytetin e shqipetareve dhe te 21 milion ‘qytetareve’ te grumbulluar nga gjithe vendi ‘LAKURIQ ME DUAR NE XHEPA’ deri ne gryke ne MUT qe shohin YJET dhe fishekzjarret e datlindjeve te Armines,POR ky ‘kryeqytet’ perfaqeson KRIMIN ne tere SISTEMET e pushtetet Legjislativ,gjyqesor,egzekutiv e mbi te gjitha ne pushtetin me te INMKRIMINUAR ate informativ ku ‘gazetaret’ jane kthyer ne ZAGARE qe lehin vetem per kreret e krimit e korrupsionit qe kane uzurpuar edhe sistemin ekonomik edhe ate financiar e bankar!

  Pak drite!Qe koke palaret mos presin tua ÇLIROJNE kryeqytetin as ‘ambasadoret’ e as burrat e shtetit e ‘yjet ne ngjitje !Varrmihesit jane te interesuar e gezohen kur ka VDEKJE e jo kur ka LINDJE!Ata nuk rrine tek dyert e materniteteve nate e dite por tek dyert e SPITALEVE ne pritje te VDEKJES se nje POPULLI qe per nje çerek shekulli sipas grup modshave ka ikur ne ‘Boten tjeter’
  1/3 e shqipetareve ose I MILION te vdekur ,ajka e shoqerise ajo e LUFTES dhe PUNES!?

  Pak drite! Qe tu kerkohet tere organiozmave nderkombetare nepermjet alarmit S.O.S se ky vend po shperbehet dhe duhet o te ÇLIROHET ish kryeqyteti i SHQIPETAREVE duke shpallur gjendjen e JASHTEZAKONESHME e te filloje FSHESA e hekurt per 3 muaj ndaj tere sistemeve te krimit e korrupsionit duke u nderprere FINANCIMET o rruga e dyte per te RILINDUR shtetin te PEZULLOHEN tere strukturat e ANTISHTETIT gjyqesor legjislativ,egzekutiv.e tere 600 agjensi fondacione fantazma e xhihadiste qe paguhen çdo dite me MILIARDAT e popullit shqipetar me i varferi i Ballkanit qe ushqehet me miell kafshsh nga SERBIJA!

  P.S Si munmd te perralliset per ‘reforma ne drejtesi’,per VETTING e rilindje te ‘shtetit te se drejtes’ pa u ‘ÇLIRUAR kryeqyteti nga KRIMI nga KORRUPSIONI nga parlamenti Wikilliks nga sistemi gjyqesor i GJIN GJONAVE nga tere sistemi bankar i Fullhanerise e sistemi ekonomik e financiar i BODE-gardeve te krimit e korrupsionit!?
  A e dini o sKipetare qe tere KRERET e KRIMIT e KORRUPSIONITY nga klalif SALIJA tek tere FULLHANERIJA e deri tek Like florija vazhdojne e PAGUHEN me rroga MILIARDARESHE pa bere ASNJE PUNE perveç se buzeqeshin me ironi e perdhunojne ì’koke palaret’ me PERRALLAT e ‘ambasadoreve’ qe i kane blere 28 vjet me flori!?

  Pse nuk trasferohet kryeqyteti me rastin e 5650 vjetorit te lindjes se heroit kombetar Skenderbeu ne Kruje ,ne Lushnje apo Elbasan dhe ish kryeqyteti i shqipetareve Tirana sot i KRIMIT e KORRUPSIONIT antishqipetarizmes e xhihadit ti krijohet SHTETRRETHIM per vetem 3 muaj e te ÇLIROHET nga SHBA-te dhe BE-ja me nderhyrjen direkt edhe te NATO-s!?Si mund te rilionde shteti pa ju kthyer ‘baza ekonomike’ dhe tere PASURIJA vetem duke hequr LLALLEN e duke lene SALEN!?

  Reply to this comment
 2. NOLI January 17, 11:03

  ‘O i çgryer,i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e -ndot-kundermonjes te krrusen mbi gju
  Dallkauket,kopiuket e turmat pa tru,
  Zemer- krund-e-gerdhu ,Hosana,Baraba”

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark January 17, 13:51

  Sa shqipetare!!!!!!!!!!!!!!!!????????
  -Perfaqeson pas 28 vjetesh krriminel Sali Berishja dhe PD si dhenderr serb?^?^????
  -Sa shqipetare perfaqeson Fatos Nano si korrupsion bashke me PS e Eadvin thonj paprere e orgji9 Greqi??
  -DSa shqièpetare perfaqeson kryebanditi e hajduti Ilir Meta me LSI prostituta e bordello Monika ne kete vend???
  -Sa shqipetare perfaqesojne 128 bandat parti me kreret krriminele Milot,GHAjinudshjet,Servet Pellumbat,Dulet,Dash shehit,,Mulat,lesat nokat qen bastarde qe jetojne me mish femijesh shqipetare…????
  Ambasadofret,monitiruesit,te huajt bytheqire te shitur krereve te krimit e klorrupsionit ne harem bordellon BATHORE……..

  Reply to this comment
 4. GIOTINA January 17, 13:56

  NDER 3MILION SHQIPETSARE SA KAFKA PA TRU E PRESIN SHPETIMIN NGA KEJDI MEHMETI,MONIKA KRYEMADHI,SPIROPALI,SPIROPORDHE,.ARGITA,ARMINA,AURELA E BASHES,DODA,TOPALLI,GRIDA DUMA,SLLOBODANKA,ARXHIDA,TABAKU,ERMAJLINFDA,VOKSHI E TERE PLAKAT ISH PRONARE TE BORDELLOS ALBANISTAN-KURBAN-AKSHAM???

  Reply to this comment
 5. keshilltari Topollaj qe nusen naten e pare e provoi Sala January 17, 14:14

  GJYQI I INKUJZICIONIT DHE AI I HAGES PARALELISHT NE ALBANISTAN-KURBAN

  Reply to this comment
 6. Andi viktime e perdhunuesit Sali nip i shokut Hisni January 17, 14:39

  BLUSHI DUHET TE ARRESTOHET TE MBYLLET NE QELI ME SHULLAZIN SI HAJDUTE E TAKDSA MBLEDHES TE SHQIPETAREVE TE VARFER.
  Sa miliatrda ka bvjedhur çobani alabak minoritar Blushi per 27 vjet shqipetareve???????????
  Te tyerhiqet zbvarre lakuriq ne mes te TiorOnes…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*