17 korrik 2017

July 17, 2017 03:58

17 korrik 2017

Nga Arkiva

July 17, 2017 03:58
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH July 17, 08:59

  VETTING-u?NJE VRIME NE UJE!
  Vetting-u fillon me 31 Shtator 2017 ne oren 7 e 59 minuta dhe mbaron ne 0ren ‘X’ te dates ‘X’te vitit ‘X’ kur vdes KALIFI Sali!
  ————
  Sa gomare zagare e gazetare kane ngelur akoma gjalle qe pas 27 presin qe ca Calavera e Calamera tu kthejne shqipetareve tere PASURINE kombetare te tundeshme e pa tundeshme ,te vjedhur per me teper se 27 vjet!?

  Sa gomare zagare,antishqipetare e ‘gazetare’ qe 27 vjet jetojne ferrin e nje sistemi krriminal Berishjan presin qe ca çuperlina ‘silvia Konti’ e ‘putana bulevardi’ te perballen me ‘BALOZET ‘ e krimit e korrupsionit qe 27 vjet jane 99 perqind me imunitet e te mbrojtur jo vetem nga tere ambasadoret por edhe 27 vjet nga BE dhe SHBA si ‘burra shteti ‘ne hajduteri !?

  Calavera,Calamera,
  Ndersa ju prisni tu mobilohen zyrat ne nje vend ku populli ka 27 vjet qe perjeton mjerimin e urine a di gje sa MILIARDA dollare llogaritet tere pasurija e tundeshme dhe e pa tundeshme vjedhur ketij kombi e populli 27 vjet nga kreret e krimit e korrupsionit ne BASHKEPUNIM me ata qe ju ju kane derguar ‘SI MASHE’ per te nxjerre geshtenjat nga zjarri!?

  Mire qe akoma nuk u jane mobiluar zyrat po me 31 Shtator (shqipetaret e hane edhe kete broòkull se nuk dine me as sa dite ka muaji e as java se per ta çdo dite eshte njesoj) Nga do e filloni nga do e filloni :
  Nga ‘sistemi bankar’ ku ndodhet UJKU e nga kane dale tere kapitalet e tundeshme te popullit shqipetar e arratisur jashte me firmen e kreut te krimit e korrupsionit fillHani qe eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe apo do ta filloni nga ‘GJURMET’ nga ‘gjykatesja ,gruaja e Fullhanit qe ti ‘rruani’ LESHIN!

  Nga do e filloni nga prokurorija e pergjitheshme ku jane tere ‘praktikat’ e krimit e korrupsionit me imunitet ku jane bere edhe ‘AKUZA’ mbi bazen e ‘fakteve’me firmat e tere INA DHALLAVE shumica ne AmeriQi apo do shkoni tekGJURMET apo gruaja e FullHanit ti rruani LESHIN!

  Do shkoni tek UJKU ku eshte krimi ne ministrine e mbrojtjes ku me firmen e MEDISE eshte bere tere trafiku MILIARDASH i armatimit e municionit me ‘sypeshkaqenin’ apo do shkoni tek GJURMET apo VILA rezidenciale ku jeton dhe Vllahutin qe tu thote Xeni se eshte me QIra e pronari Nue Karaj apo Fazlliq jane zhdukur ne drejtim te pa ditur!?

  Do e filloni nga UJKU sistemi bankar krriminal apo nga GJURMET gjin gjonat qe kane gjykuar Bitrat se kane vjedhur ca Qindarka nga ndonje thes i ÇPUAR kur arratiseshin MILIARDAT ne ‘DREJTIM TE PA NJOHUR’!?

  Nga do e filloni nga UJKU atje ku Notere Agxhida nipja serbe apo vajza e KALIFIT Sali ka firmosur SHPRONESIMIN e nje populli te tere apo nga GJURMET ku nje gjyqetar i ka marre para nje fakiri te shpronesuar nga Arxhidat e Xhadite e nuk i rikthehet prona!

  Nga do ta filloni nga UJKU’shoqerote’ anonime offshore nga bankat e Zvicres Maltes Qipros e gjithe Botes ku kane depozituar miliardat LIKET apo nga gjurmet vilat e ‘gjirizit te Lalesit’ e tere bregdetit qe nuk vlejne ‘NJE GROSH’ se jane bere me ‘PUNE VULLNETARE’!?

  Nga do e filloni VETTING-un nga koka e krimit e korrupsionit qe quet PARLAMENT e ku 27 vjet eshte kthyer ne stalle majmerije te UQERVE me imunitet e qe mbrohen nga NATO apo nga gjurmet e ‘zagareve’ ‘gjyqtareve e ‘gazetareve’ qe 27 vjet kane jetuar me kockat qe u kane hedhur!?

  Ti kerkosh te deklaroje HAJDUTI me ‘paqe e dashuri’ se sa i ka vjedhur kesaj Shqiperi eshte njesoj qe te ftosh per darke naten e vitit te RI nje gjel Gjel Dati!
  E HA GJELI I DETIT ATE KOKERR ULLIRI?!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 17, 09:01

  VETTING-u?NJE VRIME NE UJE!
  Vetting-u fillon me 31 Shtator 2017 ne oren 7 e 59 minuta dhe mbaron ne 0ren ‘X’ te dates ‘X’te vitit ‘X’ kur vdes KALIFI Sali!
  ————
  Sa gomare zagare e gazetare kane ngelur akoma gjalle qe pas 27 presin qe ca Calavera e Calamera tu kthejne shqipetareve tere PASURINE kombetare te tundeshme e pa tundeshme ,te vjedhur per me teper se 27 vjet!?

  Sa gomare zagare,antishqipetare e ‘gazetare’ qe 27 vjet jetojne ferrin e nje sistemi krriminal Berishjan presin qe ca çuperlina ‘silvia Konti’ e ‘putana bulevardi’ te perballen me ‘BALOZET ‘ e krimit e korrupsionit qe 27 vjet jane 99 perqind me imunitet e te mbrojtur jo vetem nga tere ambasadoret por edhe 27 vjet nga BE dhe SHBA si ‘burra shteti ‘ne hajduteri !?

  Calavera,Calamera,
  Ndersa ju prisni tu mobilohen zyrat ne nje vend ku populli ka 27 vjet qe perjeton mjerimin e urine a di gje sa MILIARDA dollare llogaritet tere pasurija e tundeshme dhe e pa tundeshme vjedhur ketij kombi e populli 27 vjet nga kreret e krimit e korrupsionit ne BASHKEPUNIM me ata qe ju ju kane derguar ‘SI MASHE’ per te nxjerre geshtenjat nga zjarri!?

  Mire qe akoma nuk u jane mobiluar zyrat po me 31 Shtator (shqipetaret e hane edhe kete broòkull se nuk dine me as sa dite ka muaji e as java se per ta çdo dite eshte njesoj) Nga do e filloni nga do e filloni :
  Nga ‘sistemi bankar’ ku ndodhet UJKU e nga kane dale tere kapitalet e tundeshme te popullit shqipetar e arratisur jashte me firmen e kreut te krimit e korrupsionit fillHani qe eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe apo do ta filloni nga ‘GJURMET’ nga ‘gjykatesja ,gruaja e Fullhanit qe ti ‘rruani’ LESHIN!

  Nga do e filloni nga prokurorija e pergjitheshme ku jane tere ‘praktikat’ e krimit e korrupsionit me imunitet ku jane bere edhe ‘AKUZA’ mbi bazen e ‘fakteve’me firmat e tere INA DHALLAVE shumica ne AmeriQi apo do shkoni tekGJURMET apo gruaja e FullHanit ti rruani LESHIN!

  Do shkoni tek UJKU ku eshte krimi ne ministrine e mbrojtjes ku me firmen e MEDISE eshte bere tere trafiku MILIARDASH i armatimit e municionit me ‘sypeshkaqenin’ apo do shkoni tek GJURMET apo VILA rezidenciale ku jeton dhe Vllahutin qe tu thote Xeni se eshte me QIra e pronari Nue Karaj apo Fazlliq jane zhdukur ne drejtim te pa ditur!?

  Do e filloni nga UJKU sistemi bankar krriminal apo nga GJURMET gjin gjonat qe kane gjykuar Bitrat se kane vjedhur ca Qindarka nga ndonje thes i ÇPUAR kur arratiseshin MILIARDAT ne ‘DREJTIM TE PA NJOHUR’!?

  Nga do e filloni nga UJKU atje ku Notere Agxhida nipja serbe apo vajza e KALIFIT Sali ka firmosur SHPRONESIMIN e nje populli te tere apo nga GJURMET ku nje gjyqetar i ka marre para nje fakiri te shpronesuar nga Arxhidat e Xhadite e nuk i rikthehet prona!

  Nga do ta filloni nga UJKU’shoqerote’ anonime offshore nga bankat e Zvicres Maltes Qipros e gjithe Botes ku kane depozituar miliardat LIKET apo nga gjurmet vilat e ‘gjirizit te Lalesit’ e tere bregdetit qe nuk vlejne ‘NJE GROSH’ se jane bere me ‘PUNE VULLNETARE’!?

  Nga do e filloni VETTING-un nga koka e krimit e korrupsionit qe quet PARLAMENT e ku 27 vjet eshte kthyer ne stalle majmerije te UQERVE me imunitet e qe mbrohen nga NATO apo nga gjurmet e ‘zagareve’ ‘gjyqtareve e ‘gazetareve’ qe 27 vjet kane jetuar me kockat qe u kane hedhur!?

  Ti kerkosh te deklaroje HAJDUTI me ‘paqe e dashuri’ se sa i ka vjedhur kesaj Shqiperi eshte njesoj qe te ftosh per darke naten e vitit te RI nje gjel Gjel Dati!
  E HA GJELI I DETIT ATE KOKERR ULLIRI?!?

  VETTING,APO VETE IK!?

  Reply to this comment
 3. QIrjo QIriaz QInami July 17, 12:04

  PASI ‘HOQEM’ GJINO DHALLAT Ç’FARE DO BEHET ME NANOT LIKET FAZLLIQAT EDHE SALAT!??

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit July 17, 12:09

  Vettingu koke poshte…….
  Nuk meremi me Vrasesin dhe Hajdutin po meremi me ate qe u vra dhe u vodh pse nuk i eshte dhene e drejta nderkohe qe me kushtetuten e antishtetit popullit i jane hequr te gjitha te drejtat themelore!
  Ta gezoni pasurine e tere ‘kokepalareve’ salisjane social SSaliste dhe metiste me ne krye kalif saline dhe zedhenesin e tij like skrapar florine…..

  Reply to this comment
 5. Monika kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare July 17, 12:45

  Dita,jam kurjoz te di qe diten e pare te parlamentit te ri me krriminele e hajdute te vjeter do jene prezent LUja Vllahutin e kjo Calavjersja kur seancen do e drejtoje kreu i krimit Salija qe te betohet kreu i korrupsionit like florija??????????????’te fala vetingu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*