17 maj 2017

May 17, 2017 02:00 Updated

17 maj 2017

May 17, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH May 17, 07:59

  NGA REPUBLIKA E ‘KOKE PALAREVE’ TEK AJO E ‘PALAÇOVE’!?
  ‘Demokracija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur sa te bleje nje tjeter e asnje kaqe te varfer sa te shitet’Rouseau
  ———-
  Mbas 13 Majit ku Kalifi Sali desh te maste pulsin e forces se shtetit te kalifatit shqipetaret jane stakuar perfundimisht nga nje politike qe 99 perqind duhet te shkoje ne shtepi perfshi ‘presidentin’ e ‘RI’ dhe mbi 50 perqind ne Gjyqin e Hages per krime e gjenocid 27 vjet ndaj popullit shqipetar!
  Merita per kete ‘ZGJIM’ i takon 100 perqind asaj pjese te ‘elektoratit apo ndjekesve te te ashtuquajtur PD te cilet e abandonuan Berishen si e keqja me e madhe e ketij populli dhe vendi!

  Sa i takon takimeve koke me koke e bythe me bythe te krereve te kesaj ‘politike’ ne prezence te te gjithe emisareve te ‘huaj’ nuk jane gje tjeter veòse ‘pordhe me rigon’ sepse jo vetem qe ‘ATA’ nuk perfaqesojne ME as elektoratet apo ndjekesit e 27 vjeteve e kjo eshte mese dialektike e fisiologjike por nuk perfaqesojne me as 40 perqind te shqipetareve !

  Vetem idjotet gomaret dhe ‘gazetaret’ vazhdojne e pellasin per ‘zgjedhje’ demokraci e ndonje ‘luan’ i tredhur per opozite e 128 parti qe duhet te marin te gjitha pjese ne zgjedhje’ se ndryshe na ‘demtohet’ demokracija e Salise dhe e like florise!!

  Nga takimi i shume pritur dhe kur tere opinioni Boteror po i mbante syte nga ‘shteti’ i Bathores ,u arrit e vetemja mareveshje qe data e ‘ZGJEDHJEVE’ do mbahet sekret se mos ndikojne ‘hakerat’ ruse si ne Amerike prandaj do mbahen ne daten’X’ ose ‘kur te piqen kumbullat!

  A ka ngelur akoma pas 27 vjet ndonje shqipetar i mangut nga trute qe te ndjeke akoma nje bande muxhahedinesh me ne krye nje idjot qe ka 3 muaj qe ka sjelle nje lope hollandeze nga Hollanda dhe i ka mbushur mendjen se ti do jesh ‘zonja e pare’ si Geraldina e Zogollit se ma kane siguruar SERBET si 80 vjet me pare Ahmetin qe perzune NOLIN!?

  A ka ngelur me shqipetar te votojne akoma perdhunuesit e tyre kur 27 vjet i lane pa shtet pa buke pa ekonomi prone e pune dhe tani jo vetem nuk flitet as per REFORME ELEKTORALE as per REFORME NE DREJTESI as per VETTING as per ALTERNATIVE qeverrisese por vetem e vetem per FITORE!’

  A ka me tragjedi per nje popull ngelur 27 vjet pa INTELIGJENCE zevendesuar nga ca dogmatike megallomane e anal-iste te corrofjepsur e me ALZAJMER te ish bllokut te vjeter e te RI qe pellasin e nga njera ane ulerasin per ‘rrezikun’ se RAMA do behet ‘autoritar’ ne nje vend ku ska shtet (???) e nga ana tjeter po vete nepermjet hollandezit ‘fluturues’ me presh ne bythe nga shqupi tek Salija nga Salija tek Medija i kerkojne KRYEMINISTRIT te ndryshoje daten e zgjedhjeve te percaktuara ne ‘Kushtetute’ si mbteti grate!??

  O sKipetare e sKipetarka.
  A e merni vesh se ne duar te kujt kemi qene 27 vjet si asnje popull i Ballkanit qe po trajtohemi si bageti kur 1 muaj para zgjedhjeve te vendosura me kushtetute qe quhet ‘bibla’ e shtetit ku parlamenti eshte i shperndare dhe me kushtetute qe eshte ‘bibla’ e shtetit thuhet qe parlamenti 60 dite para zgjedhjeve nuk ka te drejte te miratoje asnje ligj ku jemi me dy ‘presidente’ nje sakat dhe nje te ’emeruar’ e i vetemi ne 3 milion shqipetare qe ‘nuk i ploteson kerkesat per kryetar shteti i ‘koke palareve’ ‘me ZE e FIGURE !!E sikur te mos mjaftonin gjithe keto te ‘SHKRUARA ne kushtetute i thone Kryeministrit ,ata qe deri dje donin ta hiqnin beju mbret e ndrysho kushtetuten ose beji mutin se ajo tani ka 27 vjet leter higjenike!?

  ‘ZGJIDHJA!?
  Ka vetem nje rruge per te dale nga ‘NGERÇI i KRRIÇAVE:
  Ne nenin 66 te kushtetutes se Imamit thuhet se ne rast lufte rimblidhet parlamenti e vazhdon sa te vazhdoje lufta! Vetem idjotet nuk e kuptojne qe ne jemi 27 vjet te pushtuar por edhe per ata ka nje zgjidhje:Ashtu si ngritja e flamurit grek ne Delvine dje dhendurri serb Berisha te flase me krushken Serbi e me ‘nenen’ Rusi te fusi nje kompani ushtaresh ne Skoder si dikur Esadi i tha Pasiçit dhe Nishani shpall gjendje lufte e zgjedhjet shtyhen ne kalendat greke apo kur te piqen kumbullat!’Perendi!Ku je”Migjeni

  ‘Te huajt jane te trashe apo inkriminuar e konflikt interesi si tere kjo politike antishqipetare si asnjehere ne 100 vjet shtet 27 vjet pa shtet!!!???

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit May 17, 08:14

  ‘Nje popull qe kerkon heronj s’ka te ardhme’
  Jemi ne udhekryq te historise si asnjehere ne histori se jemi ne ‘krrize indetiteti’ e na mungon jo vetem inteligjenca po vete populli e veòanerisht brezi i dyte qe do kish ne dore ‘lidershipin’ e shtetit 40-50 vjeçaret.

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani drejtoreshe bordello May 17, 11:29

  ‘Shqiperine e mori Turku i vu zjarr,
  shqipetar mos rri po duku shqipetar…’

  Ligjin e ben serb SaliQI skipetar
  skipetarkat i Q.FazlliQI skipetar

  Reply to this comment
 4. alarmi S.O.S May 17, 12:27

  O gramsh,nuk ka ndonje ilaò apo psikofarmak qe tu jepet 100 perqind ketyre mender politikaneve qe te kete efekte qe te ndihgen krriminele e fajtore qe te vrasin vehten 100 perqind se ndryshe ne po shuhei si rrace e fullanin saline e like florine nuk na shqiten si morra bythe….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?