17 mars 2018

March 17, 2018 02:00 Updated

17 mars 2018

Nga Arkiva

March 17, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. ALBAN DEGA March 17, 07:41

  NJE VAMPIR QE E PSHURRI GJAKUN E
  VELLAIT TE VET !

  -Arben Broci ne Altarin e pavdekesise !
  – Artan Broci ne prangat e Drejtesise !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Arben Broci u vra me arme serbe nga mercenare
  serbe shqipfoles apo serbfoles me ne krye Mareshallin e Beogradit Sali Berisha !
  Nje dite para se te ndodhte masakra e 2 prillit
  takoj rastesisht per here te pare ne jeten time Elez Byberin ne kafe barin e Hotel .Dajtit.
  Pershendetemi si bashkefshatare me njohje te hershme familjare dhe kur i them se kisha shkuar aty per tu takuar me kryeredaktorin e gazetes kryesore spanjolle “ El Pais “ per Evropen Lindore, korrespondent i se ciles isha per Shqiperine e Kosoven… me thote
  – A do shkosh neser ne Shkoder…
  – Pse? e pyes pa te keq.
  – Priten zhvillime shperthyese e ndoshta ka interes edhe “ El Pais “!?
  – Nuk kam asnje mundesi sepse punoj ne ATSH dhe situata ne Kosove eshte teper shperthyese … dhe nuk mund te kargohem per asnje aresye.
  Te nesermen nga ora 1 marr vesh per masakren e Shkodres ku u vrane kater heronjt e demokracise, me plumba serbe, nga mercenare serbe, shqipfoles apo serbofoles ka pak rendesi, dhe menjehere mu kujtua ftesa e Elezit per te shkuar ne Shkoder..
  Nuk e di pse mu kujtua edhe nje analize fantastike e kryegazetes franceze “ Le Monde Diplomatique “ me titullin “ Revolucioni Nekrofil “ per ngjarjet ne Rumani qe akuzonte UDB-ne e Milloshevicit, KGB-ne dhe GRU-ne sovjetike …. per gjakderdhjen ne Rumani
  Iu luta Zotit qe te mos ndodhte e njejta gje edhe ne Shqiperi …
  Sic e ka analizuar ne menyre te persosur dhe profesionale Ish – shefi i policise se Shkodres Gjeke Celaj ne librin e tij, pas masakres se 2 prillit ishte dora e UDB-es se Milloshevicit dhe e mercenareve te saj ne krye te PD-se me Sali Berishen ne krye.
  Viktima kryesore dhe me e njohur e ketij akti terrorist ishte Arben Broci , vellai i ketij Grykatesit Vampir te gjakut te vellait te vet Artan Broci…
  Haram e ilace per semundje te pasherueshme iu befte cdo qindarke e vjedhur e grabitur me kusari e korrupsion pa fund e pa ane ketij vampiri te gjakut te vellait te vet Arben Broci… qe ne vend te jepte shiste drejtesi e ligj !
  Ne vend ta lartonte e nderonte edhe me emrin dhe vepren e tij, aktin heroik te vellait te vet ne saje te cilit arriti pothuajse gjithcka, Artan Vampir Broci e pshurri gjakun e Arbenit, i dhjeu mu ne varr me vetdije te plote.
  Makuteria e tij, kusaria e tij, hajnia e tij, korrupsioni i tij e rivrau vellain e vet duke bere dallavere e pazare ndoshta edhe me dorasit e tij e bosat e tyre ne krye te politikes shqiptare
  Ky eshte njeriu i ri i Sali Karaxhicit qe ne vend te jape Drejtesi shet ligj e drejtesi sipas te vetmit parim te Bandes se Gangstereve politike e biologjike te tij kush paguan me shume …
  Shihni vellezer e motra deri ku shkon babezia, makuteria, pangopesia e kucedrave te krimit dhe korrupsionit…
  Dhe vjen nje dite….
  Dhe vjen nje dite e paguajne deri ne nje per te gjitha zolllumet e krimet e tyre pa fund.
  Drejtesia dhe Ligji edhe vonon!
  Vonon por nuk harron!
  Heret a vone haka shkon tek i Zoti !
  Arben Broci ne Altarin e pavdekesise !
  Artan Broci ne prangat e Drejtesise !
  Pa meshire e me ndeshkim shembullor ligjor ne rrethana teper renduese !
  A ka rrethane me renduese se te pshurrish gjakun e dlire per liri e demokraci te vellait te vet !
  Lanet ! Vampir !

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 17, 10:50

  2018-TA!PAK DRITE!
  Ngrihuni burra!’
  ”Familja e Bashes po na xhduk te djathten…”
  ————-
  ‘Erudit-ja’ e ish istitutit te misrit qe tere jeten eshte marre me ‘studimin’ e koçaneve te kalla mboqit ‘dizinjatoria’ Jozef ina Topalli na ‘zbulon Ameriken’ !
  Pasi e çoi te ‘Mengjer e bythes’ per ‘LESH’ kur ish ne krye te parlaMenopauzes kerkon tu kujtoje ‘salisjaneve’ te divizionit ‘Hajdari’ se ne kete vend ku eshte 28 vjet vendosur sistemi gjysem feudalo-primitiv e ne vend te shtetit eshte vendosur antishteti i xhihadit apo ‘Salihatit na paskerka patur dhe te ‘DJATHTE’ dhe tani ‘Sovjetiku’ Basha po na e zhduk bashke me historine e PD!?

  Pak drite!Qe koke palaret te pakten pas 28 vjetesh te marin vesh se ne kete vend pa EMER te sistemit ekonomik e natyrisht pa EMER te sistemit politik nuk ka ngelur shqipetar me tru ne koke qe tani nuk e di qe ketu nuk lindi as demokraci as pluralizem e vendin e shtetit e zevendesoi antishteti i xhihadit fondamentalist islamik ku mbizoterojne 5 anarkite e Nolit e ku SOVRANITETI i popullit u eshte deleguar 128 bandave parti qe si BANDA nuk kane asnje ndryshim nga njera tjetra ASNJE alternative perjashtu HAJDUTERISE dhe ANTISHQIPETARIZMES!

  Pak drite!Qe koke palaret pas 28 vjetesh te arrijne e kuptojne se Topallet bashke me Sllobodankat qe tere jeten kane jetuar parajsen para ’90 duke thyer KOÇANE misri e pas ’90 duke u hypur tere ‘MOTORRAVE’ e bredhur neper Bote per te bere ‘Diplomaci parlamentare’ me gjakun e femijeve shqipetare dhe mjerimin e gruas shqipetare me fjalene shtetin e xhihadit e kalif Salise fjalen e ‘DJATHTE’ e perdorin 28 vjet per te çoroditur kamikazet e ‘Hajdaret’ qe i ndjekin nga pas si FEV ZINJTE E ZAGARET ne vendin me te varfer te Ballkanit ku femijet jetojne me miell kafshesh nga Serbija!

  Pak drite!Per ke te ‘djathte’ flet kjo DHI e marrosur bashke me Zagarine e FEV ZINE e aqe me teper ta personifikosh te ‘djathten’ me nje BANDE PD drejtuar nga kryebanditi SALI!?
  Ke ka perfaqesuar kjo e ‘DJATHTE’ e Salise Mul Nokes e Medise 28 vjet dhe cilat shtresa te popullsise sipas nivelieve INTELEKTUAL,SOCIAL e mbi te gjitha kush kane qene e jane drejtuesit e saj e nga e kane ORIGJINEN sociale keta MAJMUNE qe ushqehen me KOÇANE misri e qe jane te gjithe per ne BURG per krime kunder njerezimit!

  Pak drite!A mund te quhet e ‘djathte’ banda partish si PD.PR,LSI e lesh e li kur ne krye te tyre kane qene e vazhdojne te jete nomeklatura e Mihal Bishes qe para ’90 gezonte ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’ e pas 28 vjetesh gezojne po ATA te ‘Drejten borgjeze me borgjezine’ e nuk kane nderruar REIDENCE nga blloku i vjeter tek blloku i RI nga doktori i Bllokut ENVERISTI serb Sali tek ‘çunat e bllokut’ Pashkot,Pollot,Ngjelat,Bulkut Lubonjat Bushatet Rrulat e tere PATOZET e tjere!?

  Pak drite!Si i dallon TOPALLJA te Mengjeren e bythes nga ‘Djathta’ nder 128 bandat parti kur ‘Çalon’ majtas vjedh e shkerdhehesh djathtas e kur Çalon djathtas vjedh e shkerdhehesh Majtas e Monat e LSI vjedhin e shkerdhehen me te dyja duart apo e leshojne pa duar!?

  Pak drite!Kush jane te ‘djathtet’ e kush jane te ‘mengjerit’ ne krye te 128 bandave parti qe ti dallojne nga ALTERNATIVAT qe kane ndaj EKONOMISE e sistemeve ekonomike alternativat sociale,alternativat ndaj reformave liberale apo konservatore,shkalla e mireqenjes dhe varferise sistemi taksimit e asistences sociale etj etj

  Pak drite!Si i dallon ‘KOÇANET’ e misrit 28 vjet Topallja qe ti ndaje ne te mengjer e te djathte sipas PASURISE e kush e perben BORGJEZINE nga shtresat e mesme e te varfera qe shumica perjeton varferine absolute!? Si eshte ndare pasurija,PRONA, e mbi te gjitha kush eshte EMERI i sistemit ekonomik dhe RAPORTI i MJETEVE TE PRODHIMIT DHE PRONES—Kur e dine dhe GOMARET perjashtu gomaricave Topalle se ne kete vend ka 28 vjet jane SHPRONESUAR shqipetaret nga kreret e 128 bandave ‘parti’ qe skane te bejne FARE me subjekte politike por BANDA krriminelesh qe duhet 100 perqind te perballen me DREJTESI dhe ‘katolikja’ Jozef ina qe mban emerin e ‘KRISHTIT’si Salija kane perdhunuar 28 vjet 10 KOMANDAMENTET e otit e duhet ta kene rezidencen ne REÇ per tere vitet qe u kane ngelur bashke me ‘dhendurrin’ diplomat e vajzen qe tere jeten bashke me soj e sorollop kane marre avdes ne Paris duke u ushqyer me gjak femijesh shqipetare….

  P.S—PD-Banda apo trusti i ‘lule lakres’ apo ‘geshtenjave’ te pardesyve te bardha paramilitare fashiste te serb kalif Salise Gazidedave aga Mustafajve dhe e ‘Hajdareve’ kamikazeve e xhihadisteve pa breke ne bythe qe nuk flasin shqip te konsiderohet ‘Parti Demokratike’ apo ‘Edjathte’ sot prone e Arxhides,Bashes Rrulave Pollove e XENAVE,FEV ZINJVE’Bushateve,Lubonjave e BODE-gardeve miliardere!? Po aqe sa mund te jete EDVINI ‘socialist’ e Topalli e ‘virgjer”Perendi!Ku je?

  Reply to this comment
 3. QInam QIrio QIriazi March 17, 12:35

  Shpresa vdes e fundit po jo ShQIna..!!!

  Kush e perkrahu Neron Saline e dogji sKiperine?
  Topallet ,shQInat ,Andush Bushatet me fevzine!
  Kush krijoi 150 bordello te quajtura parti’?
  tere ish bastardet e bllokut Andushet e fevzi!

  A ka me shprese qe nder keto troje te rehatohet Suma?
  as mos e çani trapin sa te funksjonoje pidhi Duma!
  Po sikur te mos funksionojne muskujt e ShQInes
  ka SpiroPordha e Monika Kejdi Mehmeti VRIMES

  Kush jane eunuket e kesaj sKiperi bordello?
  Pandeli bythkat ‘socialiste’ me vello!
  Kush i ka shkerdhyer keta idjote qe na Shqiperine nxine
  Tere agjentet,Nanot ,Metat me ne krye Karaxhixh Salne

  Po Monikat erMajlindat Dodat dedat Topallet kush i QIU
  tere qente maòoket e kafshet misionaret e arviziu
  Ata qe shkerdhyen nje popull e Shqiperine
  ne krye te bordellos ,eunuke Edvin Like e serb Saline

  Reply to this comment
 4. MH March 17, 13:03

  Komentoj per “Ranen e Hedhur nxjerre peshq te medhenj”
  Rana e hedhur nxjerre peshq te medhenje lokal, po jo te kalibrit kombetar .
  Presim te shikojme nga keto te kalibrit kombetar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?