17 nentor 2017

November 17, 2017 02:00 Updated

17 nentor 2017

Nga Arkiva

November 17, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH November 17, 11:16

  SISTEM SKLLAVOPRONAR,PUPULIZEM PROVINCIAL!
  ‘Ka njerez qe jane deri ne fyt ne mut e vazhdojne e shohin yjet’!
  ———–
  Shkrimet e Viktorit, si nje nder gazetaret qe sot numurohen si gishtat e dores perfshi ndonje Nazarko qe te pakten jo vetem njohin realitetin tragjik por mbi te gjitha njohin vetevehten ne raport edhe me shoqerine,jane shkrime qe lexohen deri ne fund e me gjithe ate qendrojne shume larg ketij realiteti nje ÇEREK SHEKULLOR!

  Shqipetaret,ku do qe ndodhen duhet te informohen e te marin sinjalin S.O.S! Populli shqipetar ka 25 vjet ngelur pa ATEDHE dhe pa SHTET!
  Shqipetaret duhet tu flitet nate e dite per ata qe e njohin edhe konceptin e shtetit e shtetit te se drejtes edhe realitetin TRAGJIK te ketij vendi e populli 27 vjet!

  Shteti si nocion perbehet nga a)Teresija teritoriale plus pasurite kombetare b)Ligjet si rregullator ne nje shoqeri e shoqerise e ato te se drejtes c)Populli!
  Tek ne te treja keto na MUNGOJNE o shqipetare kudo qe ini!
  Teritori i Shqiperise bashke me tere pasurite natyrore e te krijuara per 50 vjet,mbi e nen tokesore te tundeshme e te pa tundeshme kane marre ARRATINE dhe nuk jane me PRONE e shqipetareve dhe tere Hapesirat Ajrore-Tokesore-Detare kontrollohen e shumica jane prone e te huajve dhe kujslingeve KRRIMINELE antishqipetare!Populli shqipetar eshte komplet i SHPRONESUAR—-SKLLAV!

  Ligjet dhe shteti i se drejtes as linden e as duken me ne horizont ashtu si ne vend te ‘demokracise’ lindi ANARKIJA ekonomikike politike sociale fetare!Ashtu si ne vend te ‘pluralizmit’ linden 128 banda te quajtura parti qe 27 vjet nuk perfaqesojne asnje lloj shtrese te popullsise,asnjelloj alternative politike ekonomike e sociale qe nuk ndryshojne FARE nga njera tjetra perjashtu se te perbashkes qe quhet HAJDUTERI e ANTISHQIPETARIZEM ne sherbim te KOLONIZATOREVE e xhihadisteve zevendesuar nga ambasadore qe kreret e politikes kujslinge i kane si KAMIKAZE kunder shqipetareve per ti perçare e vrare duke i konsideruar ‘KOKE PALARE’ dhe qe me perkedheli i quajne ‘Burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’!?
  ‘Ambasadoret’ qe kane zevendesuar JAKOMONET 27 vjet ne kete vend jane po aqe PERGJEGJES per tragjedine e ketij vendi e populli po aqe sa kreret kujslinge e antishqipetare me ne krye Bin Lan Den saline,Nanot socialSSaliste e Like Florine!

  Populli shtylla vertebrare e nje vendi e shteti 27 vjet MUNGON!
  Gjysma e shqipetareve ,ajka e rinise e shoqerise jane jashte kufijve te te pareve tani pa kufij.Gjysma tjeter ngelur lakuriq pa PRONE e PUNE ,’prane detit i pa lare’ se eshte prone e SKLLAVOPRONAREVE ku nuk mund te lejohen ‘koke palaret’ as te dalin fotografi ne breg det diten e as te kalojne edhe naten se u prishin qetesine Neron Salise e Like florise qe ka oren e berjes gjimnastike ne pishinen me biçiklete ndersa MonaLikja ben leksione ‘politike’ ne bordellon Jale ‘studenteve’ e ‘deputeteve’ me perixoma!

  Populli shqipetar po trajtohet 27 vjet shume me keq se SKLLEVERIT se i eshte hequr te gjitha te drejtat e NJERIUT perfshi dhe te drejten themelore te VOTES ku 27 vjet as VOTON e as VOTOHET se ne krye te shtetit me sistem ekonomik Skllavo pronar jane po ata te vete EMERUARIT -XHIHADISTET-Skllavopronare!

  Gruaja dhe femijet shqipetare ,dy shtresat me te dobeta te shoqerise perjetojne SKLLAVERINE dhe trajtohen shume me keq se SKLLEVERIT ne mesjete dhe ‘sklleverit moderne’ ne Libi ne shekullin e 21-te ne mes te Europes!
  Grate dhe femijet shqipetare me mijera e mijera jane zhdukur prostituohen neper Bote me ‘TUTORE’ dhe Eunuke te krereve te xhihadit -skllavopronare ndersa Grate e krereve te xhihadit marin AVDES ne tere kryeqytetet e Botes ne Hollande Suedi e ne kryeqendrat e krimit e korrupsionit ku bejne ORGJI here hipur ne KALIN e Xenit dhe here ua hipin KUAJT e FAZLLIQEVE dhe AMBASADOREVE blere me Floririn e shqipetareve e femijeve te ngujuar perdhunuar e SHITUR PER ORGANE!

  Pse nuk flitet per keto krime monstruoze e gjenocid ndaj POPULLIT SHQIPETAR!?
  Sa eshte numuri i Grave e femijeve qe trajtohen me keq se SKLLEVERIT brenda dhe jashte!? Sa jane zhdukur,sa jane vrare,sa jane arratisur pa prinder,sa prostituohen neper Bote sa lypsare sa te ngujuar e sa te TRAFIKUAR per ORGANE!?

  Politikat e SHBA-ve e BE nepermjet teorive antishqipetare e krriminale si ato te ‘Terapise se shokut’,’Lufta me mullinjte e kAmunizmit’,’Integrim-asocim’ kane qene qene sa diletante antishqipetare e pse jo krriminale ne sherbim te tere agjenturave e me regji te AGJENTURAVE!

  Pupulizmi sa foshnjarak aqe edhe provincial i nje qeverrije dilitante te kryesuar nga Rama qe qeverrisjen ne nje vend pa shtet e konsideron loje NUSE-DAJASH e politiken -dixhital duke i thjeshtesuar gjerat tregojne jo vetem miopi te theksuar politike por deri nje ‘PAKT’ me kreret e krimit korrupsionit shperberjes !

  Te vazhdoje nje vend pa shtet te kete ne krye te antishtetit simbolin e korrupsionit dhe ne krye te 4 pushteteve simbolin e krimit Neron Saline dhe nje ‘kryetar qeverrije’ ne gjendje te renduar PSIQIKE nate e dite ben estrade me nje Lulash nderkohe qe ndahen parate e BUXHETIT per kreret e krimit e Skllavopronaret nuk eshte pune DOREHEQJE qe nuk njihet nga keto ane por :Nderhyrje e shoqates se mjekeve pa kufi’ ku ‘Parlament’ antishqipetar duhet te rrethohet nga forcat e nderhyrjes se shpejte e te kthehet ne KARANTINE-BURG ku tu behet tere krereve te xhihadit :Trajtim sanitar i detyruar!!!

  p.s Per ke ‘KAZANE politike e mediaiatike flet o ‘gazetar’ i lire i pa varur e profesionist!? Si mund te flasesh per vetting ne drejtesi kur nje Edvin flet qe me 1 Janar per vetting ne polici nderkohe qe pushteti baze qe ne Bote quhet parlament eshte i mbushur plot e per plot me vrases krriminele e te korruptuar e argetohen nga 2 KLLOUN .Rama-Basha per te argetuar Neron Saline!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 17, 11:23

  SISTEM SKLLAVOPRONAR,PUPULIZEM PROVINCIAL!
  ‘Ka njerez qe jane deri ne fyt ne mut e vazhdojne e shohin yjet’!
  ———–
  Shkrimet e Viktorit, si nje nder gazetaret qe sot numurohen si gishtat e dores perfshi ndonje Nazarko qe te pakten jo vetem njohin realitetin tragjik por mbi te gjitha njohin vetevehten ne raport edhe me shoqerine,jane shkrime qe lexohen deri ne fund e me gjithe ate qendrojne shume larg ketij realiteti nje ÇEREK SHEKULLOR!

  Shqipetaret,ku do qe ndodhen duhet te informohen e te marin sinjalin S.O.S! Populli shqipetar ka 25 vjet ngelur pa ATEDHE dhe pa SHTET!
  Shqipetaret duhet tu flitet nate e dite per ata qe e njohin edhe konceptin e shtetit e shtetit te se drejtes edhe realitetin TRAGJIK te ketij vendi e populli 27 vjet!

  Shteti si nocion perbehet nga a)Teresija teritoriale plus pasurite kombetare b)Ligjet si rregullator ne nje shoqeri e shoqerise e ato te se drejtes c)Populli!
  Tek ne te treja keto na MUNGOJNE o shqipetare kudo qe ini!
  Teritori i Shqiperise bashke me tere pasurite natyrore e te krijuara per 50 vjet,mbi e nen tokesore te tundeshme e te pa tundeshme kane marre ARRATINE dhe nuk jane me PRONE e shqipetareve dhe tere Hapesirat Ajrore-Tokesore-Detare kontrollohen e shumica jane prone e te huajve dhe kujslingeve KRRIMINELE antishqipetare!Populli shqipetar eshte komplet i SHPRONESUAR—-SKLLAV!

  Ligjet dhe shteti i se drejtes as linden e as duken me ne horizont ashtu si ne vend te ‘demokracise’ lindi ANARKIJA ekonomikike politike sociale fetare!Ashtu si ne vend te ‘pluralizmit’ linden 128 banda te quajtura parti qe 27 vjet nuk perfaqesojne asnje lloj shtrese te popullsise,asnjelloj alternative politike ekonomike e sociale qe nuk ndryshojne FARE nga njera tjetra perjashtu se te perbashkes qe quhet HAJDUTERI e ANTISHQIPETARIZEM ne sherbim te KOLONIZATOREVE e xhihadisteve zevendesuar nga ambasadore qe kreret e politikes kujslinge i kane si KAMIKAZE kunder shqipetareve per ti perçare e vrare duke i konsideruar ‘KOKE PALARE’ dhe qe me perkedheli i quajne ‘Burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’!?
  ‘Ambasadoret’ qe kane zevendesuar JAKOMONET 27 vjet ne kete vend jane po aqe PERGJEGJES per tragjedine e ketij vendi e populli po aqe sa kreret kujslinge e antishqipetare me ne krye Bin Lan Den saline,Nanot socialSSaliste e Like Florine!

  Populli shtylla vertebrare e nje vendi e shteti 27 vjet MUNGON!
  Gjysma e shqipetareve ,ajka e rinise e shoqerise jane jashte kufijve te te pareve tani pa kufij.Gjysma tjeter ngelur lakuriq pa PRONE e PUNE ,’prane detit i pa lare’ se eshte prone e SKLLAVOPRONAREVE ku nuk mund te lejohen ‘koke palaret’ as te dalin fotografi ne breg det diten e as te kalojne edhe naten se u prishin qetesine Neron Salise e Like florise qe ka oren e berjes gjimnastike ne pishinen me biçiklete ndersa MonaLikja ben leksione ‘politike’ ne bordellon Jale ‘studenteve’ e ‘deputeteve’ me perixoma!

  Populli shqipetar po trajtohet 27 vjet shume me keq se SKLLEVERIT se i eshte hequr te gjitha te drejtat e NJERIUT perfshi dhe te drejten themelore te VOTES ku 27 vjet as VOTON e as VOTOHET se ne krye te shtetit me sistem ekonomik Skllavo pronar jane po ata te vete EMERUARIT -XHIHADISTET-Skllavopronare!

  Gruaja dhe femijet shqipetare ,dy shtresat me te dobeta te shoqerise perjetojne SKLLAVERINE dhe trajtohen shume me keq se SKLLEVERIT ne mesjete dhe ‘sklleverit moderne’ ne Libi ne shekullin e 21-te ne mes te Europes!
  Grate dhe femijet shqipetare me mijera e mijera jane zhdukur prostituohen neper Bote me ‘TUTORE’ dhe Eunuke te krereve te xhihadit -skllavopronare ndersa Grate e krereve te xhihadit marin AVDES ne tere kryeqytetet e Botes ne Hollande Suedi e ne kryeqendrat e krimit e korrupsionit ku bejne ORGJI here hipur ne KALIN e Xenit dhe here ua hipin KUAJT e FAZLLIQEVE dhe AMBASADOREVE blere me Floririn e shqipetareve e femijeve te ngujuar perdhunuar e SHITUR PER ORGANE!

  Pse nuk flitet per keto krime monstruoze e gjenocid ndaj POPULLIT SHQIPETAR!?
  Sa eshte numuri i Grave e femijeve qe trajtohen me keq se SKLLEVERIT brenda dhe jashte!? Sa jane zhdukur,sa jane vrare,sa jane arratisur pa prinder,sa prostituohen neper Bote sa lypsare sa te ngujuar e sa te TRAFIKUAR per ORGANE!?

  Politikat e SHBA-ve e BE nepermjet teorive antishqipetare e krriminale si ato te ‘Terapise se shokut’,’Lufta me mullinjte e kAmunizmit’,’Integrim-asocim’ kane qene sa diletante antishqipetare e pse jo krriminale ne sherbim te tere agjenturave e me regji te AGJENTURAVE!

  Pupulizmi sa foshnjarak aqe edhe provincial i nje qeverrije dilitante te kryesuar nga Rama qe qeverrisjen ne nje vend pa shtet e konsideron loje NUSE-DAJASH e politiken -dixhital duke i thjeshtesuar gjerat tregojne jo vetem miopi te theksuar politike por deri nje ‘PAKT’ me kreret e krimit korrupsionit shperberjes !

  Te vazhdoje nje vend pa shtet te kete ne krye te antishtetit simbolin e korrupsionit dhe ne krye te 4 pushteteve simbolin e krimit Neron Saline dhe nje ‘kryetar qeverrije’ ne gjendje te renduar PSIQIKE nate e dite ben estrade me nje Lulash nderkohe qe ndahen parate e BUXHETIT per kreret e krimit e Skllavopronaret nuk eshte pune DOREHEQJE qe nuk njihet nga keto ane por :Nderhyrje e shoqates se mjekeve pa kufi’ ku ‘Parlament’ antishqipetar duhet te rrethohet nga forcat e nderhyrjes se shpejte e te kthehet ne KARANTINE-BURG ku tu behet tere krereve te xhihadit :Trajtim sanitar i detyruar!!!

  p.s Per ke ‘KAZANE politike e mediaiatike flet o ‘gazetar’ i lire i pa varur e profesionist!? Si mund te flasesh per vetting ne drejtesi kur nje Edvin flet qe me 1 Janar per vetting ne polici nderkohe qe pushteti baze qe ne Bote quhet parlament eshte i mbushur plot e per plot me vrases krriminele e te korruptuar e argetohen nga 2 KLLOUN .Rama-Basha per te argetuar Neron Saline!?
  Alarmi S.O.S-Vendin e ish shtetit shqipetar e ka zene shteti i KALIFATIT e ish sistemin ekonomik te ashtuquajtur ‘socialist’ sistem puro ‘SKLLAVOPRONAR!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit November 17, 13:38

  Toto Rina dhe Sali Rina……????????
  Sot vdiq kreu i mafjes dhe mbjellesi i vdekjes ne Itali Toto Rina denuar me 26 burgime te perjeteshme ne Spitalin e burgut te sigurise se larte si Qen…..
  Sikur te kish ngordhur Sali Karaxhixh qe mbas shpine ka 100 burgime te perjeteshme sot do ishin hapur dyert e parlamentit te mafjes qe ju hapen 25 vjet ‘hajdareve’,zogolljaneve e olldash-koqedasheve te krimit e korrupsionit dhe do shpallej dite zije nga shteti i xhihadit me shpenzimet e shteteve kanalia e Arabise Saudite ku para kadavres do perulej edhe kreret antishqipetare Ilir Nano si u perkulen vite me pare para zogollit…..

  Reply to this comment
 4. L.H November 17, 13:56

  Rama eshte akoma ne autobus……..
  E them me dhimbje se e kam votuar se skisha e akoma nuk kam se ke votoj por Rama pa mbaruar akoma legjislatura e ngjales kish kohe qe kish ndaluar autobuzi ne stacionin e fundit……
  Ai kete o nuk e kupton o i kane thene qe nga kryetar qeverrije te marre ate te ministrit te rrugeve si Lal Krosi ne kohen e Ahmet Zogollit………..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*