17 shkurt 2018

February 17, 2018 02:00 Updated

17 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 17, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 17, 10:14

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Bir Selman i Nenes ke te Q…me pare,ministra axhamij e ‘kunguj Dhjet Ari’ apo ‘presidente hajdute e gomare!?
  ————
  Frika eshte patologji dhe nje nga semundjet me te rrezikeshme po nuk u kurua!Tere kreret e antishtetit 28 vjet jane ne gjendje PANIKU frike dhe ne gjendje tejet KONFUZE e DEPRESIVE mund te bejne ‘HATARA’ (Ashtu si sot e 28 vjet) ndaj nje vendi dhe nje populli drejt SHPERBERJES!Pak drite!

  Pak drite qe ‘koke palaret’ Zagaret n’ambasadoret dhe gomaret duhet te marin vesh njehere e mire se :
  Pa u zbatuar reforma ne drejtesi dhe VETTING-u si pjese e saj pa ‘RILINDUR’ shteti i se drjtes ASNJE pushtet apo istitucion e krere te KORRUPTUAR nuk kane ASNJE te DREJTE KUSHTETUESE te bejne ‘mareveshje’ apo AKTE e veçanerisht me te HUAJT ne emer te POPULLIT SHQIPETAR!

  Pake drite!Qe nje mender ‘president’ simbol i korrupsionit e unitetit te hajduterise e jo popullit shqipetar nuk ka ASNJE te drejte te konsultohet me ish presidente te korruptuar e ish kryetare shteti pa shtet sehirxhinj 28 vjet ndaj AKTEVE e veprave qe perbejne TRADHETI e antikushtetueshmeri ndaj ketij vendi e populli e te ‘konsultohen’ per ‘NJE VRIME NE UJE’ ne detin JON kur ne kemi ngelur pa kufij shteterore Tokesore-Detare-Ajrore!

  Pak drite!Qe koke palaret zagaret e dizinformacionit ,ambasadoret dhe gomaret te mos lejojne ASNJE veprim DILETANT e aventureskt te nje qUrravije axhami e me ministra ‘Kunguj te Dhjetorit’ e Pandelinj qe ne emer te FANTAZMES-INTEGRIM te shesin trojet e ketij vendi pa ZOT e te zgjidhin USHKURET te HUAJVE kur kemi 28 vjet ngelur LAKURIQ pa pasuri siguri mbrojtje e kufij!

  Pak drite!Ta marin vesh tere ‘koke palaret zagaret e dizinformacionit ,ambasadoret e gomaret se ‘Si mund te behen mareveshje nderkombetare nga nje vend pa shtet e nga 4 pushtete INEGZISTENTE ne kurriz te popullit pa asnje LLOJ trasparence sikur shqipetaret te ishin bageti kur nuk FUNKSIONON shteti i se drejtes e ASNJE istitucion ne mbrojtje te tij perfshi gjykaten kushtetuese e tere sistemin e drejtesise e ‘presidentin’ qe jane OBJEKT i vettingut e Dekriminalizimit!?

  Pak drite!Qe koke palaret ta kuptojne mire se si nje mender ‘Minister’ i jasjhtem me mbiemrin Bushati i klanit Kapo ka dale ‘Jashte’ orbite kur pas 28 vjetesh na deklaron:’Qe BE dhe Ballkanit perendimor nuk i kerkohen vetem zbatimin e shtetit te se drejtes por edhe treguesit ekonomike e financiare e zhvillimit si vendet anetare te BE’!?IDJOT!

  Pak drite!Qe koke palaret dhe zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit fantazmen ‘INTEGRIM’ ne BE 28 vjet shqipetareve ua kane tundur si KARROTEN tek hunda GOMAREVE e sikur BE te ish nje BORDELLO ku shkohet e haet vidhet piet e Q… pa asnje tregues te zbatimit te se drejtave me humane e pa asnje tregues ekonomik e financiar po mund te ‘integrohet’ edhe nje vend qe perjeton sistemin ekonomik e politik pa emer gjysem feudal e gjysem skllavopronar!?

  P.S-A e merni vesh o sKipetarka e Skipetare qafeZinj e qafeZeza,’kokepalare ‘ e hajdare se kur djali i Sules qe perfaqeson ‘Politiken’ e jashteme e EAuropiane na thote qe na u dashkan ‘edhe tregues financiare ekonomike’ kur edhe GOMARET e dine ne gjithe Boten se ‘Traktati i Mastrikt(Maastrchit) ka percaktuar QARTE e SAKTE: ‘Regulla politike e parametra EKONOMIKE e SOCIALE’!?
  Tek ne politikat krriminale antishqipetare ‘INTEGRIMIN’ e kane konsideruar IKJE te shqipetareve nga syte kembet e vendin e te pareve ta gezojne te HUAJT dhe kujslinget si PARAJSE ndersa BE si ferr i ‘koke palareve’!
  A mund te integrohet nje vend 28 vjet ne BE pa ASNJE tregues te respektimit te se drejtave me humane e kushtetuese duke i hequr dhe SOVRANITETIN vetem duke bere ‘politike’ zagaresh qe nuk e hane as qente e te hyet ne Europe me ‘5 LOQET’apo Ligjet e ErMajlindave e gridave te ‘Integrimit’ ne Shishtufine!
  A mund te quhet integrim i nje POPULLI qe nuk egziston vetem nga ‘FRIKA’ e Rusit apo per arsye gjeopolitike te ‘HUAJVE’,’PUSHTUESVE’,’KOLONIZATOREVE KUR POPULLI SHQIPETAR ESHTE NE ARRATI PA PRONE E PA KATANDI!?……’Gjyqi i Hages’!–vijon

  Reply to this comment
 2. L.H February 17, 10:25

  REDAKSI!
  Mosk kerkoni ti beni trurin DHALLE lexuesit te lodhur 28 vjet me nje LLALLE!
  Krimi korrupsioni dhe tradhetija i kane rrenjet ne 1990 tek treshja BE NA ME-Berisha,Nano Meta qe e shiten Shqiperine 1 EURO te huajve dhe xhihadit,tek filozofet e profesoret qe jane ne Amerike apo marin pensione te arta si ish kryetare shteteti parlamenti kryeministra ministra eetj per meriten e tradhetise e hajduterise….
  Para LLALLES ka patur shume ‘prokurore’ qe kane bere avokatine e krimit korrupsionit tradhetise!!!!!???

  Reply to this comment
 3. Shekspir February 17, 10:32

  ‘Une gjithmon ndihem i lumtur.E dini pse?
  -Sepse nuk pres asgje nga askush.
  Pritshmerite gjithmon te lendojne…”

  Reply to this comment
 4. shqipetar Sharri February 17, 13:53

  O gramsh,ti nuk e ke keq po puna eshte se mua ma prish mendjen nje Bedri qe shkruan ne te njejten gazete ku shkruan ti…
  Ai thote qe na paska derguar zoti nje Marku qe mjafton te hetoje tre vilat e edvinit ,serb salise e like florise dhe drejtesija u be e shteti riilindi e perralla mbaroi me shprehjen:’Na u plak e u trashegua’!?????’

  A ka ndonje vile si tere krriminelet e ish bllokut Pollot e kompani e si tere kosovaret KOQEVARE Bedri Islami ne ish Shqiperi tani prone e te huajve??????????

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi February 17, 14:37

  skipetare apo gomare…!

  Thone durim ka si gomari
  Po rekordet ja theu skipetari
  kur kalojne mbi 28 vjet
  Edhe guri s’duron po pelcet!

  Kush grek ne Greqi e serb ne Serbi
  Do duronte çerek shekulli roberi!
  Kush ballkanes do ja ngrinin bythen Sali sumes
  e do prisnin shpetimin prej Grida Dumes!?

  Kush popull i ballkanit do bente rolin e putanes
  e 28 vjet te numuroni florinjte e Monikes e Xhoanes?
  Kush popull i ballkanit 28 vjet do jetonte roberine
  Qe ta shkerdhejne perdhunojne vjedhin e QINE!?

  A ka popull me idjot ne Ballkan e gomare
  ta perdhunojne te vdekur e quajne ‘koke palare’?
  Vetevrasje masive me gur ne qaf ne derdhje te Erzenit
  se shkerdhejne akoma maçoket e Armines e kali Xenit!

  Kurbane tek ‘gjirizi Lalesit’ qe quhet ‘Shen Pjeter’
  Se skllever te Monikes me pidh si çizme vjeter.
  Me mire nje sahat e me pare te na marre ‘Perendija’
  Se skllever prostituta e te na Qije me gishta kalif Salia

  Me mire ne varr e ti afrojme agrepat e sahatit
  se 28 vjet grate motrat femijet prostituta te xhihadit
  Me mire te shuhemi si komb e popull pa buje
  Se te na vrasin perdhunojne te vdekur e gjakun ‘UJE’

  Me mire orgji e te QIME vetvehten si Grida-Salinjani
  Se te na shkerdhejne te huaj qen e mace e ‘Dushmani’
  Me mire si gjarperi te kafshojme bishtin
  Se te huajt te na lene pa atedhe e fusin gishtin..

  Reply to this comment
 6. KA QI February 17, 14:49

  Nje nga ‘objektet’ e hetimit te prokurorise????
  Sa ‘kosovareve’ qe nuk flasin shqip e me òfare motivi u jane dhene pasaporta shqipetare nga dhendurri serb Salija dhe agjentet e UDB-se Mul Nokat e Nishan alabakerija……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*