17 tetor 2020

October 17, 2020 00:15

17 tetor 2020

Nga Arkiva

October 17, 2020 00:15
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH October 17, 09:06

  ZJARRVËNESIT ! NË EMER TE ‘SHQIPERISË SE MADHE’ NA DOGJEN EDHE TE ‘VOGLËN’?
  /’Shqiptarët te keqen e kane nga sKipetaret’ apo k…?)

  ””O sternip i Kainit,tepdil si bari
  Ti na shtyp e na shtrydh e ti gjakun na pi
  Ti na ther e na grin e per qef na ben fli,
  O kukuth e lubi: Hosana,Baraba..”Noli
  ——————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder haber aksham llahtar dale nga llagemet e kalifatit te Bathores permes goje-bytheve te Zagarise te racave bastarde ‘Lesi’ e ‘FEV ZI’ veçojme:
  -Vazhdojne te duken milimetra te majes se aisbergut te krim korrupsionit 30 vjeçar te dy krereve te xhihadit kalif Salise dhe Mulla Omar alias Like Florise permes nje ‘Doçi’ te ‘gazetarise’!
  Ndersa zbulohen ‘trafikim i qenjeve njerezore’nga presidenza e ‘koke palareve’ permes ‘shtetesise’ se nje vendi pa shtet tere muxhahedineve xhihadisteve e ‘fakireve’ nga gjithe Bota,nga ana tjeter ‘rizbulohet’ nder mira dosje KRIMI i Porto Romanos ku protagoniste jane serbo-boshnjaku Damir Fazlliq ,ish i plotfuqishmi ,Jakoimoni ne kete vend qe kontrollonte tere strukturat e antishtetit perfshi keshillin e larte te sigurise dhe mbeses serbe martuar me Boshnjakun Malltezi apo vajzen e kalifit Sali ku me nje dore fitimi per te dy palet ka qene mbi 1,5 MILION dollare sejcili!

  -Kerkon te rikthehet mne sistemin ‘drejtesise’ se Gjin Gjonave gruaja e simbolit te KRIMIT-Bankar Adrian FullHanit e perjashtuar permes ‘Vetting’-ut!
  Per ‘koke palaret’ qe ua kane fshire memorjen,FullHanesha Arjana do mbahet mend ne historine e antishtetit apo ‘kalifat i Bathores’ jo vetem si gruaja e simbolit te KRIMIT bankar qe 30 vjet ka firmosur KREDITIMIN e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT ne ish Shqiperi por edhe si antare e trupit ‘gjykues’ ne gjykimin e Like Florise ,vendimi i se ciles u dha nje dite para atij gjyqesor prej kalif Salise me kod mafjoz:’Vera -qe u pi tek i pandehuri -ishte shume e mire”!Nga ana tjeter nuk duhet te harrojme se bashkeshorti i Arjanes ,Adriani ka qene dhe eshte ‘vella’ pirje gjaku me ish ambasadorin e ‘aleatit strategjik’ mongolezin apo vjetnamezin ARVI ZIU bemat e te cilit tashme dihen ne krah te ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ si ‘avokat’ i tyre kur VRISNIN dhe VIDHNIN shqiptaret ndersa i ‘burgosuri’ Adrian ftohej ne mbremje GALA ne pallatin e Brigatave te kercente valle paliKARI ne krah te Arviu Zise,kalif Salise,Like Florise dhe sekser Medise!

  Djegja e Shqiperise!
  ———-
  E verteta,ashtu si ilaci,eshte e hidhur,por nese nuk e njohim ate ,brezat qe do vine jo vetem nuk do te dine te diagnostikohen por as te vaksinohen e aqe me teper sherohen!
  Ish shteti shqiptareve bashke me tere ‘bazen ekonomike’ te tij,te pèermbysur,bashke me tere infrastrukturen e tij te ndertuar per dhjetra vitesh nga miliona shqiptare,llogaritur ne MILIARDA e MILIARDA bashke me tere kapitalet STRATEGJIKE ne Arrati u be sipas REGJIVE antishqiptare te HUAJA ne bashkepunim me tere agjenturat antishqiptare ku si –IDEOLOGJI ka patur INTEGRALIZMIN islamiko-xhihadist te huazuar nga ‘mergata e qyqeve’ dhe kryesisht te ardhur apo ‘importuar’ nga veriu i shqiperise permes Serbise!
  -:POLITIKE:’Luften’ me mullinjte me ere te kAmunisteve ne emer te ‘antikAmunizmit’!?
  -EKONOMIKE: Ne epiqender ka qene zbatimi i teorise sa KRRIMINALE po aqe dhe antishqiptare e antishkencore:’Terapija e shokut’ qe si objektiv strategjik ka patur ate qe thame me lart :Permbysjen e tere ‘bazes ekonomike’ shkaterrimin nga themelet te tere infrastruktures ,dhe mbi te gjitha ARRATISJEN e tere kapitaleve strategjike qe do te thote Shkaterrimin e nje shteti,bashke me tere strukturat mbajtese te tij si teresija teritoriale,pasurite kombetare dhe arratisjen e POPULLIT e bashke me te te kapitaleve STRATEGJIKE,perkthyer ne shqip:Lenien e brezave qe do vine pa te ARDHME!

  Zjarrvenesit!?
  ———–
  Mekatet ne tragjedine 30 vjeçare te nje vendi tashme pa shtet ,ose teresi teritoriale,pasuri kombetare,kapitale strategjike,ligje te se drejtes e shoqerise dhe arratisja e POPULLIT,duhet te rendojne ne ndergjegjen e çdo shqiptari ,kryesisht TRE-Brezave qe kane jetuar ne keto 30 vjet e qe nga pikpamja demografike eshte nderruar nje brez( 1/3 e popullsise,ajka e shoqerise qe beri lòuften e dedhi GJAK e punen per ndertim e dedhi DJERSE rreth 1 MILION-Shqiptare ka nderruar jete duke e lene ish Shqiperine germadhe)!

  Duhet te rendojene mekatet e kesaj tragjedije sepse si asnje popull ne historine e njerezimit perjashtu atij EBRE 40 vjet ne shkretetire kemi qene populli me i strumentalizuar ,populli me i mashtruar,e qe bashke me SHPRONESIMIN e tere vlerave MATERJALE na bene edhe shpronesimin e vlerave MORALE duke na hequr nga zemra edhe shqipetarizmen e duke na bere edhe ‘shpelarje truri’ per te na hequr sipas teiorise se ‘RIMOZIONIT’-MEMORJEN per te harruar te shkuaren historine-VETVEHTEN e kthyer ne lloj qenjesh me bisht per5mes papunesise e mbi te gjitha INDIFERENTIZMIT!

  Ndersa tere brezat ‘deshmitare’ po mbi te gjitha ‘sehirxhinj’ te kesaj tragjedije duhet tu rendojne mekatet ne ndergjegjen e tyre ZJARRVENESIT-Protagonistet duhet te marin DENIMET e gjykohen MORALISHT e PENALISHT per KRIMET ,GJENOCIDIN ndaj nje populli me pasoja SHPERBERJEN!
  Zjarrvenesit e ish Shqiperise tashme pas 30 vjetesh kane EMERA dhe MBIEMERA !
  Nese Regjite e skenaret pergatiteshin JASHTE kufijve e kryesisht si regjizore apo asistente kane patur ‘mergaten e qyqeve’,mbeturinat koloboracioniste e kujslinge te pas luftes dyte boterore kryesisht te linjes Biberaj-Beograd-Berishe,bashke me misionaret e ‘ambasadoret’ qe u perdoren si ‘pararoje,mburoje,jelek antiplumb,protagonistet direkt qe moren ne dore ‘PISHTARET’ e zjarrvenjes kane qene ‘Trusti i lule lakres’,apo ‘geshtenjave’ Fashisto-xhihadist i ‘Pardesyve te bardha’ si ne kohen e ardhjes ne fuqi te Adolf Hitlerit apo Musolinit!

  Brezat qe do vine duhet ta kene te qarte si drita e diellit se ne kete vend per 30 vjet ZJARRVENJE te ish Shqiperise jo vetem qe u permbys shteti e nuk u ndertua ASNJE forme shteti te njohur ne histori,asnje lloj ‘sistemi ekonomiko shoqeror’ por asw qe mund te behet fjale per ‘pluralizem’,’demokraci’,’demokraci parlamentare’ aqe me teper kur POPULLIT gjysma ne arrati e gjysma brenda perveç Lirise e pavaresise i kane hequr edhe SOVRANITETIN e deleguar nga vitet ’90 mbi 128 BANDAVE-‘Parti!

  Flamurin si Zjasrrvenes te Shqiperise e mori dhe duhet njohur si ‘merite’ dhenderri i Serbise ish doktor blloku i numurit dy te diktatures Hisnise SALI RAM BERISHA allias ‘Karaxhixh’!
  Ne krye te bandes xhihadisto-fashiste e ashtu quajtur PD tragjikisht rreth tij ju bashkuan ne emer te ‘demokracise’ jo vetem pjese e RINISE po edhe te ashtuquajtur ‘inteligjenca’ apo me sakte pjese e nomeklastures se ish sistemit te ashtuquajtur ‘Socialist’ kryesisht ‘ATA’ qe per 50 Vjet kishin gezuar pa drejtesisht ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’ te perkthyer mbrapesht e zbatuar mbrapesht,kryesisht ‘ÇUNAT E BLLOKUT’ dhe ‘Çunat e TirOne’ qe ne jete bashke me doktorin SERB te BLLOKUT jo vetem gezonin kete te ‘DREJTE’ ,ndersa 70 perqind e popullsise jetonte e punonte ne fshat ketyre ‘zjarrvenesve demokrate’ NUK U KISH THENE KUSH PUNAMBARE ne jete!:

  Banda PD ,ashtu si ‘partite’ faswhiste ne vitet ’30 krijoi tere strukturat policore e ushtarake njesoj si Hitleri dhe Musolini,biles shume me radikale sepse ndersa policite e strukturat paramilitare te partive fashiste ne Gjermani dhe Itali kishin si ‘udherrefyes’ ‘racen arjane’ tek ne ish si ideologji INTEGRALIZMI,xhihadizmi mesjetar integralist islamiko xhihadist,ku çdo gje DIGJEJ dhe SHKATERROHEJ ne emer te ‘alla akbar’ dhe kjo e saksionuar edhe ne kushtetuten e IMAMIT ku si ne asnje vend tjeter te Europes flitet nga fillimi deri ne fund ‘Me besimin e allahut’ biles dhe presidenti betohet ‘me ndihmen e allahut’!?

  Shqiptaret te vkeqen e kane nga sKipetaret apo…?
  —————
  Ne strukturat ‘paraushtarake’ te ashtuquajtura ‘partiake’ si ne kohen e fashizmit banda PD LEGALIZOI ne prezence te ‘aleatit strategjik’ e BE-Hale divizionin ‘HAJDARI qe per 30 vjet mbasi dogjen Shqiperine,per te arritur objektivin e fundit perzenjen me GJENOCID te popullit te shpronesuar totalisht filluan TERRORRIZMIN permes TRITOLIT e MOLOTOVIT poi ne prezencen e ‘aleatit strategjik’ dhe BE-hale dhe ‘koke palaret’ ata qe ngelen gjalle nder keto tyroje u perdoren si GOMARET duke ju vene tek hunda karroten ‘INTEGRIM NE SHISHTUFINE’!

  A jo qe nuk duhet ta harrojne KURRE brezat qe do te vine jo vetem pasardhesit e ‘koke palareve’ shqiptare po dhe ‘GOMEREVE’-Kosovare se:
  Ne krye te strukturave paraushtarake qe kane TERRORRIZUAR kete vend e popull per tridhjet vjet ka qene serbi SALI dhe skraparlliu Like Flori ndersa si ‘GRUP ZJARRI’ apo ‘SS’ kane qene per fatin TRAGJIK te Kosoves ne radhe te pare por dhe Shqiperise..’KOSOVARE’!

  ‘Kosovaret’ ne perberje te ‘grupit te zjarrit’ te ‘Divizionit ‘Hajdari’ tragjikisht ne duar te tere agjenturave sipas regjive te perpunuara jashte , NJESOJ si gjate luftes se dyte boterore ‘pasardhes’ te Regjimentit ‘Kosova’ dhe Divizioinit te TURPIT me ‘SS’ qe mbante emrin e heroit kombetar Skenderbeu,drejtuar nga koloboracionistet xhihadistet kujslinge XHAFERET(Devat) apo REXHEPAT(Mitrovicat9 jo vetem kane qene prezent aktive ne TERRORRIN ndaj popullit shqiptar per te VRARE-SHQIPETARE por tragjedija e tragjedive qendron ne faktin se :
  Me dashje apo pa dashje,te ndergjegjshem apo pa pergjegjshem i kane sherbyer REGJIVE te huaja e kryesisht SERBE si dhe tere agjenturave qe historikisht si objektiv SRTRATEGJIK kane patur shperberjen e kombit shqiptar ne trojet e te cilit jetojne sipas tyre ‘njerez te egjer’,’njerez me bisht’ ‘kafshe’ qe ‘Nuk dine te ndertojne shtet’!

  Si keto 30 vjet ‘largesija’ midis popullit te KOSOVES 20 vjet qe nuk nderton dot shtet dhe ish popullit shqiptar qe ka 30 vjet me shtet te permbysur ..eshte vite drite larg!
  Si asnjehere distanca midis dy popujve nuk ka qene kaqe e larget dhe kjo FALE agjenturave dhe ‘agjenteve’ potenciale ne te dyja anet andej Bukoshet e Albinet e ketej Serb Salija,Like Florija,e pse jo Lylzimet dhe Edvinest qe si pupace jane ne duar te krushke Serbise e te detyruar sipas skenareve here pas here te pellasin si populiste provinciale e nacionaliste primitive per ‘shqiperine e madhe’ nderkohe qwe na dogjen edhe ish Shqiperine e ‘vogel’ apo COPTUAR ate te 1913-tes!

  A ka me tragjedi se sa dy popuj qe konsiderohen ‘vellezer’ te manipiulohen e te VRASIN njeri tjetrin e aqe me teper te bejne ‘lufte’ edhe brenda SOJIT si ne Kosove me shume e ne ish Shqiperi!
  AS ka me tragjedi per nje vend e popuj kur KRERET qe drejtuan luften mbas mijera vitesh e derdhen GJAK per te fituar LIRINE-PAVARESINE-SOVRANITETIN thirren per tu gjykuar ne Hage dhe ‘DENONCIMET PER KRIME’ dhe propogandimi i ‘krimeve’ nyuk behern nga te ‘huajit’ apoi SERBET po behen nga ‘sKipetare’,’hajdare’,kosovare’ andej e ketej kufirit perfshi kalifit SALI e deri tek NIPI i ‘shokut’ Hisni e tere bajgat e tjere Buzhale,Ballinj bastarde!?

  ZGJIDHJA!?
  Rilindja e shtetit shqiptar e formimi i shtetit kosovar nuk mund te behet KURRE nga varrmihesit e tij ne ish Shqiperi kryesuar nga kalifi Sali,Neroni qe dogji Shqiperi ,dishepujt e tij perfshi Edvine e Lylzime e simboli korrupsionit Like flori e as nga ‘kosovaret’ ne sherbim te xhihadit apo ‘UDB-ashet qe 30 vjet kane drejtuar ‘grupin e zjarrit’ ne strukturat e divizionit xhihadist ‘HAJDARI qe vazhdojne e sterviten ne JALE nga IMAME qe nuk flasin shqip ne emer te alla akbar per te VRARE-Shqiptare!
  Zgjidhja ka njue rruge qe eshte REVOLUCION ne te dyja anet e kufiujve te dy vendeve pa shtet!Revolucin nuk do te thte pa tjeter gjakderdhje por thjesht nje kryereforme e sistemit elektoral ku ne themel te kete jo PERòARJEN VLLAVRASJEN POR ‘BASHKIMIN’ JO ‘proporcionalin’ po ‘SHUMICEN’ jo 200 parti me shume se zgjedhes po vetem DY,jo lista te hapura te mbylluara leter higjenike po rikthim i SOVRANITETRIT popullit ku me EMERA dhe MBIEMERA direkt te zgjedhe perfaqesuesit e tij!
  Ne zgjedhjet e ardheshme qe sdo jene ne Prill aqe me teper me kete ‘ligj’ apo ‘marveshje’ KRRIMINALE kandidatet per DEPUTETE do kene para kushtin:
  DESHMI PENALITETI NGA STRUKTURAT E DREJTESISE SE RE PER FIGUREN MORALE..DERI NE BREZIN E TRETE!
  Se dyti:Tere te ‘huajit’ qe u eshte dhene shtetesi ne nje vend pa shtet,muxhahedine xhihadiste,imame,hajdare,iraniane e mbi te gjitha UDB-ashe e ‘koqevare’ me vendi parlamenti duhet tu hiqet e drejta e VOTIMIT!

  Se fundi: ‘Kosovaret’ residente’ qe ‘punojne’ e jetojne ne Shqiperi duhet te verifikohen nese jane vertet KOSOVARE-‘Qelibare’ si dikur para ’90 ku trajtoheshin shume me mire se sa shqiptaret ne tere zonat bregdetare e fushore e deri heronj te punes socialiste si puna e nje IBRAHIM KRYEZIU pas ardhes te Isa Boletinit e jo ‘KAINE’ apo UDB-ashe!
  ‘Vllazerija e mire po qesja te vfeje e te vije,jo ‘shyqyr qe vdiq vllau e ti q..gruan aqe me teper te krijoj banda terroriste VV-Vet Vendosje,Vet Varrosje APO vET vRAsje si kamikaze per te vrare ne emeer te alla akbar-SHQIPTARE!

  P.S Duhet tua rishkruajme historine per brezat qe do vine duke ua pershkruar jo vetem tragjedine por dhe kreret e shkaktaret e saj edhe serb Saline dhe skraparlli Like florine qe do ngelen ne histori si ‘dyshet:
  Ahmet Zogolli me Esad Toptanin,si Bin Laden me al-Azawhairi,si Gedafi me Mulla Omar …qe ne emer te alla akbar si integraliste e te derguarit e allahut drejtuan tere kryqezatat si ne mesjete kunder popullit shqiptar ne mes te Europes ne pranine e ‘ambasadoreve’ kaubojsa te xhixhilese e atyre te BE-Halese…

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH October 17, 09:26

  ZJARRVËNESIT ! NË EMER TE ‘SHQIPERISË SE MADHE’ NA DOGJEN EDHE TE ‘VOGLËN’?
  /’Shqiptarët te keqen e kane nga sKipetaret’ apo k…?)

  ””O sternip i Kainit,tepdil si bari
  Ti na shtyp e na shtrydh e ti gjakun na pi
  Ti na ther e na grin e per qef na ben fli,
  O kukuth e lubi: Hosana,Baraba..”Noli
  ——————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder haber aksham llahtar dale nga llagemet e kalifatit te Bathores permes goje-bytheve te Zagarise te racave bastarde ‘Lesi’ e ‘FEV ZI’ veçojme:
  -Vazhdojne te duken milimetra te majes se aisbergut te krim korrupsionit 30 vjeçar te dy krereve te xhihadit kalif Salise dhe Mulla Omar alias Like Florise permes nje ‘Doçi’ te ‘gazetarise’!
  Ndersa zbulohen ‘trafikim i qenjeve njerezore’nga presidenza e ‘koke palareve’ permes ‘shtetesise’ se nje vendi pa shtet tere muxhahedineve xhihadisteve e ‘fakireve’ nga gjithe Bota,nga ana tjeter ‘rizbulohet’ nder mira dosje KRIMI i Porto Romanos ku protagoniste jane serbo-boshnjaku Damir Fazlliq ,ish i plotfuqishmi ,’Jakoimoni ‘ne kete vend qe kontrollonte tere strukturat e antishtetit perfshi keshillin e larte te sigurise dhe mbeses serbe martuar me Boshnjakun Malltezi apo vajzen e kalifit Sali ku me nje dore fitimi per te dy palet ka qene mbi 1,5 MILION dollare sejcili!

  -Kerkon te rikthehet ne sistemin ‘drejtesise’ se Gjin Gjonave gruaja e simbolit te KRIMIT-Bankar Adrian FullHanit e perjashtuar permes ‘Vetting’-ut!
  Per ‘koke palaret’ qe ua kane fshire memorjen,FullHanesha Arjana do mbahet mend ne historine e antishtetit apo ‘kalifat i Bathores’ jo vetem si gruaja e simbolit te KRIMIT bankar qe 30 vjet ka firmosur KREDITIMIN e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT ne ish Shqiperi por edhe si antare e trupit ‘gjykues’ ne gjykimin e Like Florise ,vendimi i se ciles u dha nje dite para atij gjyqesor prej kalif Salise me kod mafjoz:’Vera -qe u pi tek i pandehuri -ishte shume e mire”!Nga ana tjeter nuk duhet te harrojme se bashkeshorti i Arjanes ,Adriani ka qene dhe eshte ‘vella’ pirje gjaku me ish ambasadorin e ‘aleatit strategjik’ mongolezin apo vjetnamezin ARVI ZIU bemat e te cilit tashme dihen ne krah te ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ si ‘avokat’ i tyre kur VRISNIN dhe VIDHNIN shqiptaret ndersa i ‘burgosuri’ Adrian ftohej ne mbremje GALA ne pallatin e Brigatave te kercente valle paliKARI ne krah te Arviu Zise,kalif Salise,Like Florise dhe sekser Medise!

  Djegja e Shqiperise!
  ———-
  E verteta,ashtu si ilaci,eshte e hidhur,por nese nuk e njohim ate ,brezat qe do vine jo vetem nuk do te dine te diagnostikohen por as te vaksinohen e aqe me teper sherohen!
  Ish shteti shqiptareve bashke me tere ‘bazen ekonomike’ te tij,te pèermbysur,bashke me tere infrastrukturen e tij te ndertuar per dhjetra vitesh nga miliona shqiptare,llogaritur ne MILIARDA e MILIARDA bashke me tere kapitalet STRATEGJIKE ne Arrati u be sipas REGJIVE antishqiptare te HUAJA ne bashkepunim me tere agjenturat antishqiptare ku si –IDEOLOGJI ka patur INTEGRALIZMIN islamiko-xhihadist te huazuar nga ‘mergata e qyqeve’ dhe kryesisht te ardhur apo ‘importuar’ nga veriu i shqiperise permes Serbise!
  -:POLITIKE:’Luften’ me mullinjte me ere te kAmunisteve ne emer te ‘antikAmunizmit’!?
  -EKONOMIKE: Ne epiqender ka qene zbatimi i teorise sa KRRIMINALE po aqe dhe antishqiptare e antishkencore:’Terapija e shokut’ qe si objektiv strategjik ka patur ate qe thame me lart :Permbysjen e tere ‘bazes ekonomike’ shkaterrimin nga themelet te tere infrastruktures ,dhe mbi te gjitha ARRATISJEN e tere kapitaleve strategjike qe do te thote Shkaterrimin e nje shteti,bashke me tere strukturat mbajtese te tij si teresija teritoriale,pasurite kombetare dhe arratisjen e POPULLIT e bashke me te te kapitaleve STRATEGJIKE,perkthyer ne shqip:Lenien e brezave qe do vine pa te ARDHME!

  Zjarrvenesit!?
  ———–
  Mekatet ne tragjedine 30 vjeçare te nje vendi tashme pa shtet ,ose teresi teritoriale,pasuri kombetare,kapitale strategjike,ligje te se drejtes e shoqerise dhe arratisja e POPULLIT,duhet te rendojne ne ndergjegjen e çdo shqiptari ,kryesisht TRE-Brezave qe kane jetuar ne keto 30 vjet e qe nga pikpamja demografike eshte nderruar nje brez( 1/3 e popullsise,ajka e shoqerise qe beri lòuften e dedhi GJAK e punen per ndertim e dedhi DJERSE rreth 1 MILION-Shqiptare ka nderruar jete duke e lene ish Shqiperine germadhe)!

  Duhet te rendojene mekatet e kesaj tragjedije sepse si asnje popull ne historine e njerezimit perjashtu atij EBRE 40 vjet ne shkretetire kemi qene populli me i strumentalizuar ,populli me i mashtruar,e qe bashke me SHPRONESIMIN e tere vlerave MATERJALE na bene edhe shpronesimin e vlerave MORALE duke na hequr nga zemra edhe shqipetarizmen e duke na bere edhe ‘shpelarje truri’ per te na hequr sipas teiorise se ‘RIMOZIONIT’-MEMORJEN per te harruar te shkuaren historine-VETVEHTEN e kthyer ne lloj qenjesh me bisht permes papunesise e mbi te gjitha INDIFERENTIZMIT!

  Ndersa tere brezat ‘deshmitare’ po mbi te gjitha ‘sehirxhinj’ te kesaj tragjedije duhet tu rendojne mekatet ne ndergjegjen e tyre ZJARRVENESIT-Protagonistet duhet te marin DENIMET e gjykohen MORALISHT e PENALISHT per KRIMET ,GJENOCIDIN ndaj nje populli me pasoja SHPERBERJEN!
  Zjarrvenesit e ish Shqiperise tashme pas 30 vjetesh kane EMERA dhe MBIEMERA !
  Nese Regjite e skenaret pergatiteshin JASHTE kufijve e kryesisht si regjizore apo asistente kane patur ‘mergaten e qyqeve’,mbeturinat koloboracioniste e kujslinge te pas luftes dyte boterore kryesisht te linjes Biberaj-Beograd-Berishe,bashke me misionaret e ‘ambasadoret’ qe u perdoren si ‘pararoje,mburoje,jelek antiplumb,protagonistet direkt qe moren ne dore ‘PISHTARET’ e zjarrvenjes kane qene ‘Trusti i lule lakres’,apo ‘geshtenjave’ Fashisto-xhihadist i ‘Pardesyve te bardha’ si ne kohen e ardhjes ne fuqi te Adolf Hitlerit apo Musolinit!

  Brezat qe do vine duhet ta kene te qarte si drita e diellit se ne kete vend per 30 vjet ZJARRVENJE te ish Shqiperise jo vetem qe u permbys shteti e nuk u ndertua ASNJE forme shteti te njohur ne histori,asnje lloj ‘sistemi ekonomiko shoqeror’ por as qe mund te behet fjale per ‘pluralizem’,’demokraci’,’demokraci parlamentare’ aqe me teper kur POPULLIT gjysma ne arrati e gjysma brenda perveç Lirise e pavaresise i kane hequr edhe SOVRANITETIN e deleguar nga vitet ’90 mbi 128 BANDAVE-‘Parti!

  Flamurin si Zjasrrvenes te Shqiperise e mori dhe duhet njohur si ‘merite’ dhenderri i Serbise ish doktor blloku i numurit dy te diktatures Hisnise SALI RAM BERISHA allias ‘Karaxhixh’!
  Ne krye te bandes xhihadisto-fashiste e ashtu quajtur PD tragjikisht rreth tij ju bashkuan ne emer te ‘demokracise’ jo vetem pjese e RINISE po edhe te ashtuquajtur ‘inteligjenca’ apo me sakte pjese e nomeklastures se ish sistemit te ashtuquajtur ‘Socialist’ kryesisht ‘ATA’ qe per 50 Vjet kishin gezuar pa drejtesisht ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’ te perkthyer mbrapesht e zbatuar mbrapesht,kryesisht ‘ÇUNAT E BLLOKUT’ dhe ‘Çunat e TirOne’ qe ne jete bashke me doktorin SERB te BLLOKUT jo vetem gezonin kete te ‘DREJTE’ ,ndersa 70 perqind e popullsise jetonte e punonte ne fshat por ketyre ‘zjarrvenesve demokrate’ NUK U KISH THENE KUSH PUNAMBARE ne jete!:

  Banda PD ,ashtu si ‘partite’ fashiste ne vitet ’30 u krijuan tere strukturat policore e ushtarake njesoj si Hitleri dhe Musolini,biles shume me radikale sepse ndersa policite e strukturat paramilitare te partive fashiste ne Gjermani dhe Itali kishin si ‘udherrefyes’ ‘racen arjane’ tek ne ish si ideologji INTEGRALIZMI,xhihadizmi mesjetar integralist islamiko ,ku çdo gje DIGJEJ dhe SHKATERROHEJ ne emer te ‘alla akbar’ dhe kjo e saksionuar edhe ne kushtetuten e IMAMIT ku si ne asnje vend tjeter te Europes flitet nga fillimi deri ne fund ‘Me besimin e allahut’ biles dhe presidenti betohet ‘me ndihmen e allahut’!?

  Shqiptaret te keqen e kane nga sKipetaret apo…?
  —————
  Ne strukturat ‘paraushtarake’ te ashtuquajtura ‘partiake’ si ne kohen e fashizmit banda PD LEGALIZOI ne prezence te ‘aleatit strategjik’ e BE-Hale divizionin ‘HAJDARI qe per 30 vjet mbasi dogjen Shqiperine,per te arritur objektivin e fundit perzenjen me GJENOCID te popullit te shpronesuar totalisht filluan TERRORRIZMIN permes TRITOLIT e MOLOTOVIT po ne prezencen e ‘aleatit strategjik’ dhe BE-hale dhe ‘koke palaret’ ata qe ngelen gjalle nder keto tyroje u perdoren si GOMARET duke ju vene tek hunda karroten ‘INTEGRIM NE SHISHTUFINE’!

  A jo qe nuk duhet ta harrojne KURRE brezat qe do te vine jo vetem pasardhesit e ‘koke palareve’ shqiptare po dhe ‘GOMEREVE’-Kosovare se:
  Ne krye te strukturave paraushtarake qe kane TERRORRIZUAR kete vend e popull per tridhjet vjet ka qene serbi SALI dhe skraparlliu Like Flori ndersa si ‘GRUP ZJARRI’ apo ‘SS’ kane qene per fatin TRAGJIK te Kosoves ne radhe te pare por dhe Shqiperise..’KOSOVARE’!

  ‘Kosovaret’ ne perberje te ‘grupit te zjarrit’ te ‘Divizionit ‘Hajdari’ tragjikisht ne duar te tere agjenturave sipas regjive te perpunuara jashte , NJESOJ si gjate luftes se dyte boterore ‘pasardhes’ te Regjimentit ‘Kosova’ dhe Divizioinit te TURPIT me ‘SS’ qe mbante emrin e heroit kombetar Skenderbeu,drejtuar nga koloboracionistet xhihadistet kujslinge XHAFERET(Devat) apo REXHEPAT(Mitrovicat) jo vetem kane qene prezent aktive ne TERRORRIN ndaj popullit shqiptar per te VRARE-SHQIPETARE por tragjedija e tragjedive qendron ne faktin se :
  Me dashje apo pa dashje,te ndergjegjshem apo pa pergjegjshem i kane sherbyer REGJIVE te huaja e kryesisht SERBE si dhe tere agjenturave qe historikisht si objektiv SRTRATEGJIK kane patur shperberjen e kombit shqiptar ne trojet e te cilit jetojne sipas tyre ‘njerez te egjer’,’njerez me bisht’ ‘kafshe’ qe ‘Nuk dine te ndertojne shtet’!

  Si keto 30 vjet ‘largesija’ midis popullit te KOSOVES 20 vjet qe nuk nderton dot shtet dhe ish popullit shqiptar qe ka 30 vjet me shtet te permbysur ..eshte vite drite larg!
  Si asnjehere distanca midis dy popujve nuk ka qene kaqe e larget dhe kjo FALE agjenturave dhe ‘agjenteve’ potenciale ne te dyja anet andej Bukoshet e Albinet e ketej Serb Salija,Like Florija,e pse jo Lylzimet dhe Edvinest qe si pupace jane ne duar te krushke Serbise e te detyruar sipas skenareve here pas here te pellasin si populiste provinciale e nacionaliste primitive per ‘shqiperine e madhe’ nderkohe qe na dogjen edhe ish Shqiperine e ‘vogel’ apo COPTUAR ate te 1913-tes!

  A ka me tragjedi se sa dy popuj qe konsiderohen ‘vellezer’ te manipiulohen e te VRASIN njeri tjetrin e aqe me teper te bejne ‘lufte’ edhe brenda SOJIT si ne Kosove me shume e ne ish Shqiperi!
  A ka me tragjedi per nje vend e popuj kur KRERET qe drejtuan luften mbas mijera vitesh e derdhen GJAK per te fituar LIRINE-PAVARESINE-SOVRANITETIN thirren per tu gjykuar ne Hage dhe ‘DENONCIMET PER KRIME’ dhe propogandimi i ‘krimeve’ nuk behern nga te ‘huajit’ apoi SERBET po behen nga ‘sKipetare’,’hajdare’,kosovare’ andej e ketej kufirit perfshi kalifit SALI e deri tek NIPI i ‘shokut’ Hisni e tere bajgat e tjere Buzhale,Ballinj bastarde!?

  ZGJIDHJA!?
  Rilindja e shtetit shqiptar e formimi i shtetit kosovar nuk mund te behet KURRE nga varrmihesit e tij ne ish Shqiperi kryesuar nga kalifi Sali,Neroni qe dogji Shqiperi ,dishepujt e tij perfshi Edvine e Lylzime e simboli korrupsionit Like flori e as nga ‘kosovaret’ ne sherbim te xhihadit apo ‘UDB-ashet qe 30 vjet kane drejtuar ‘grupin e zjarrit’ ne strukturat e divizionit xhihadist ‘HAJDARI qe vazhdojne e sterviten ne JALE nga IMAME qe nuk flasin shqip ne emer te alla akbar per te VRARE-Shqiptare!
  Zgjidhja ka nje rruge qe eshte REVOLUCION ne te dyja anet e kufiujve te dy vendeve pa shtet!Revolucin nuk do te thte pa tjeter gjakderdhje por thjesht nje kryereforme e sistemit elektoral ku ne themel te kete jo PERÇARJEN VLLAVRASJEN POR ‘BASHKIMIN’ JO ‘proporcionalin’ po ‘SHUMICEN’ jo 200 parti me shume se zgjedhes po vetem DY,jo lista te hapura te mbylluara leter higjenike po rikthim i SOVRANITETIT popullit ku me EMERA dhe MBIEMERA direkt te zgjedhe perfaqesuesit e tij!
  Ne zgjedhjet e ardheshme qe sdo jene ne Prill aqe me teper me kete ‘ligj’ apo ‘marveshje’ KRRIMINALE kandidatet per DEPUTETE do kene para kushtin:
  DESHMI PENALITETI NGA STRUKTURAT E DREJTESISE SE RE PER FIGUREN MORALE..DERI NE BREZIN E TRETE!
  Se dyti:Tere te ‘huajit’ qe u eshte dhene shtetesi ne nje vend pa shtet,muxhahedine xhihadiste,imame,hajdare,iraniane e mbi te gjitha UDB-ashe e ‘koqevare’ me vendm parlamenti duhet tu hiqet e drejta e VOTIMIT!

  Se fundi: ‘Kosovaret’ residente’ qe ‘punojne’ e jetojne ne Shqiperi duhet te verifikohen nese jane vertet KOSOVARE-‘Qelibare’ si dikur para ’90 ku trajtoheshin shume me mire se sa shqiptaret ne tere zonat bregdetare e fushore e deri heronj te punes socialiste si puna e nje IBRAHIM KRYEZIU pas ardhes te Isa Boletinit e jo ‘KAINE’ apo UDB-ashe!
  ‘Vllazerija e mire po qesja te vfeje e te vije,jo ‘shyqyr qe vdiq vllau e ti q..gruan aqe me teper te krijoj banda terroriste VV-Vet Vendosje,Vet Varrosje apo Vet Vrasjesi kamikaze per te vrare ne emeer te alla akbar-SHQIPTARE!

  P.S Duhet tua rishkruajme historine per brezat qe do vine duke ua pershkruar jo vetem tragjedine por dhe kreret e shkaktaret e saj edhe serb Saline dhe skraparlli Like florine qe do ngelen ne histori si ‘dyshet:
  Ahmet Zogolli me Esad Toptanin,si Bin Laden me al-Azawhairi,si Gedafi me Mulla Omar …qe ne emer te alla akbar si integraliste e te derguarit e allahut drejtuan tere kryqezatat si ne mesjete kunder popullit shqiptar ne mes te Europes ne pranine e ‘ambasadoreve’ kaubojsa te xhixhilese e atyre te BE-Halese…

  Reply to this comment
 3. N.RASHERI October 17, 12:33

  T R A DH Ë T O R Ë T

  ”..Shoke kemi ne mes tene,
  Shum’ armiq e tradhetore!
  Popo,mos u qofte thene
  ….

  Harruane Memedhene
  dh’e lane kombin tene,
  E nje tjetere na gjejne!
  Popo mos u qofte thene!

  Lane zonjen e levduar
  E zune nje kurve shtrige
  Te ndyr’ e te mallkuar,
  Te felliqur e te lige!

  Buk’ e Memedheut zente
  Tradhetaret e pa bese,
  Dhe Zoti dermen ju dhente,
  Kurre mos paçine pjese…”

  Reply to this comment
 4. lexues i dites October 18, 09:38

  Agabej pa breke ne bithe!?

  Per skiperi te madhe nga ana e koqevareve flasin 90 perqind qe kerkojne kosoven si ne kohen e mareshallit Tito te ikin nga syte kembet jashte me pashaporta skipetare te leshuar nga salijas Nishanet e like florija…
  Ndersa nga ana e shqiptareve 90 perqind nuk e do as ta degjoje kete lloj propogande mizerabel kur tridhjet vjet edhe miellin e kafsheve per buke na e importojne nga Serbija keta alabake kujslinge krriminele te ashtuquajtur politikane te shitur kembe e koke tek te huajit…..
  Kush pellet per skiperi te madhe o eshte idjot,o agjent qe shpije uje ne mullirin serb kur ashtu si thote GRAMSH me siper ne dy vende njeri pa shtet 20 vjet qe uhet Kosove e qe u thote Ramush Hajredini hame dhe bar po nuk bejme tregeti me Serbiner e tjetra skiperi me shtet ne gremine e mbushur vendi me udb-ashe veshir si kosovare e me ballist morinas qe flasin per skiperine e madhe—-!!!!Pika ne bythe!!!!!

  Reply to this comment
 5. gjaku i te reneve October 18, 14:28

  SSSSSSS-Sali-Serb-Salep-Sulltan-Sureli…

  Sklleever ,sot kam ziafet
  30 vjet qe jam mbret
  Si dhendurr i Serbise
  Zjarrin vura Skiperise!

  Me porosi te dushmanit
  Zjarrin i vura vatanit
  Me urdher te serbise
  Zjarrin vura shqiperise

  Jam krriminel Viçidolli
  thyer rekordin çdo horri
  Tere kujslingeve me pare
  Ahmet Zogollit e tradhetare!

  Egersire si ariu
  Me fytyre si Saliu
  Ska te beje me njerine
  Si kanibal ha njerezine

  Bera po çnuk kam bere
  Ju lashe pa atdhe te tere
  dhe te gjithe pasurine
  ndava me Like florine!

  Ate qe sberi Millosheviçi
  ua beri Sal Karaxhixhi
  U la te vdisni nga Urija
  Miell kafshesh nga Serbija

  Pa shtet i la koqevaret
  pa buke e uje shqiptaret
  Kosovaret perdor si gomare
  per te vrare kok palare!

  Andej kam Albine e Hajredine
  Qe punojne per Serbiner
  Ketej Edvin like florine
  qe punojne per Turqine

  Te gjithe si antishqiptare
  shqiptareve tu bejne varre
  Te dergojne n’ate jete
  me teper se çvdesin vete!

  Nate e dite gjak kerkoj
  pa pire gjak s’mund te rroj
  Bera siu askush me pare
  Kain Kosovari te vras Abele shqiptare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim