1700 policë në gatishmëri për protestën! Refuzohet kërkesa: Vetëm 2 orë leje

May 25, 2019 12:44

1700 policë në gatishmëri për protestën! Refuzohet kërkesa: Vetëm 2 orë leje

Sot opozita e vendit mban protestën e radhës, ndërsa janë bërë me dije detaje mbi masat që do të marrë Ministria e Brendshme dhe institucionet në lidhje me këtë tubim.

“Balkanweb” raporton se MB bën me dije se për protestën e cila pritet të nisë në orën 19.00 janë angazhuar 1700 punonjës policie. Nga Ministria e Brendshme njoftohet se do i jepet rëndësi e veçantë ruajtjes së institucioneve.

“Në pikat ku janë zhvilluar protestat në vijimësi në këto 3 muaj, është ndaluar parkimi i automjeteve, që të rritet siguria e qytetarëve dhe të mos ketë dëmtime në pronën e tyre. Me një plan të veçantë masash, komisariatet në Tiranë kanë bërë kontroll nëpër dyqane në Tiranë, për të parë nëse tregtojnë mjete piroteknike, të cilat tashmë ndalohen edhe me ligj”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme.

Bëhet e ditur se Partia Demokratike ka kërkuar leje deri në mesnatë për një marshim-protestë. Policia i ka dhënë leje për fashën orare nga ora 19.00 deri në 21.00.

l.h/ dita

May 25, 2019 12:44
Komento

6 Komente

 1. MH May 25, 13:01

  Shume i keni lene 2 ore protesta.
  Dhe nji gja takeni parasysh qe ti jepet fund protestave.Ti thohet Bashes.Nese nuk e heq Ramen ike ti vete.Na cave trapin e bithes.

  Reply to this comment
 2. FORSTER May 25, 13:03

  Jam I mendimit qe 5 -persona te thirren ne Hage dhe te japin llogari mire per bemat qe po I bejne popullit -Shqiptar ,keta jane : 1) Sali-Berisha 2)ILIR-META ,3)Lulezim-Basha ,4)Edvin-Rama ,5)Monika -Kryemadhi,kete pune duhet ta beje komiteti I Helsingit ,sepse populli SHqiptar nuk eshte mish per top ,sa here qe ketyre “zagareve”ju shterngohen dhembet nga perfaqesuesit te Europes per reprezaljen ,qe I kane bere SHqiperise ,perdorin popullin “mish-per-top.

  Reply to this comment
 3. Lani May 25, 13:33

  Dakord me Forster.Po keta qener duhet ti denoje gjykata per krime kunder njerezimit.Berishen Bashen dhe Meten i lidh tradhtia dhe vjedhja.Kurse Rama kokrrocka vetem vjedhje ka bere.

  Reply to this comment
 4. lejlek May 25, 14:18

  Pse duhet te shqeyesohemi ndaj nje “marrshimi proteste” dhe te angazhohen me mijra forca policore dhe mjetesh.
  pse duhet te njoftohen banore te shteteve te tjere per kete marrshim.Ne nje marrshim te organizuar “drejtuesi” lider ka per detyre te caktoje “grup pararoje” disa metra larg para marrshueseve …ne krah po shoqerues dhe praparojen ne fund.
  Kush shkel rregullat….. ???ti beje pyteje vehtes pse….pse pse….?!
  Ndaj hiqni gardhin dhe policine…..Tirana nuk eshte e politikaneve.

  Reply to this comment
 5. Vasili May 25, 15:07

  Ajo qe po vazhdon te ndodhe ketu,per mbi tre dekada,perben nje absurditet ne formen e tij me ekstreme:
  Per mbi tre dekada,dy shpellare orientale,vazhdojne pa u shqetesuar,ti nxjerrin rrenjet ketij trualli europian,duke vrare dhe vjedhur kombin,historine e tij te djeshme te sotme dhe te ardhme.Ne krah,kane sejmene,qe i kane marre peng,duke i bere bashkepuntore ne krimet e tyre dhe nuk kane nga ja mbajne.
  I gjithe ky monstruozitet,lulezon mbi nje turme,pa identitet,injorant dhe dembele,qe i pelqen te qendroje kafeneve qe degjon me endje lehjet e mediave te panumerta perverse,ku ligjerojne pa fund po ata shpellare apo katundare te veckel,dhe te majmur,dhe te njejtet surreter te neveritshem si lloji atij qe ka dale nga barku i hysniut,apo Rastinjak te tjere te peshtire,te zbriur nga skerkat e Skraparit,(ti marrin te keqen Rastinjakut francez te Balzakut),qe as u kercet fare per kete vend,por per interesin e tyre meskin privat.´´Suksesi“i tyre qendon ne ate qe jane fare te paturpshem ne ate qe bejne.
  Dhe te gjitha keto kotesira malinje,defrejne ne nje cep Ballkani,ku pushtetet kane vdekur nga frika apo vazhdojne te mbahen pushtuar nga maskarenj pa fund,qe kane bere placke te madhe,duke e kthyer karrigen permbys.
  Kjo hale,ne cep te Europes,vazhdon pa fund te kundermoje gjithandej dhe ata qe jane brenda saj jane te llojit qe,perjetojne orgazem nga era e qelbur e saj,e cila ka kundermuar keq Europen dhe shume me tej.
  Dhe Perendimi do ta kish braktisur me kenaqesi kete lloj haleje ku gelojne kadavra te percudnuara nga shekujt dhe e sotmja,,sikur mos te kish interesa gjeopolitike dhe ky vend te mos kish nje bukuri te rralle natyrore.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic May 25, 19:09

  Keta duan te gjakosin Tirane .Policia te ruhet e te mos bjer viktim e ketyre kriminelev.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim