18 dhjetor 2013

December 18, 2013 01:22

18 dhjetor 2013

December 18, 2013 01:22
Komento

1 Koment

 1. raimondi Vlonjati December 18, 03:41

  Pse 6 muaj ?—Por do ua bejne sic ja bekan Maqeodnise, qe sa here kerkojne statusin i thone hajde vitin tjeter
  Edhe ne kete muhabet do na bejne , por ne do na thone fusni ne burg Salen ….

  Pastaj kur te futet Sala ne burg, do thone fusni Jozin,pse futet Salen pa shkak
  Do e fusim edhe jozin
  Pastaj do thone -Bete gabim qe futet Jozin, fusni Meten
  Do e fusim edhe Meten
  Pastaj do thone Gabim me Meten, Fusni Ramen …
  Do e fusim dhe Ramen……..
  …Se ne kemi zakon qe nuk ja prishim fjalen te huajve, ne jemi sherbetore vullnetare te te huajve
  ..Edhe pastaj do thone…… Vrisni veten , edhe mos na cani me koken

  …Dhe ne dihet qe e vrasim shume lehte njeri tjetrin …..dhe kjo eshte tamam vet-vrasje, tamam ajo qe duan keta te EU-se

  Me nje fjale ky 6 mujori eshte loja “catch 22 situation’ qe ne i themi ” e ngrohe gomarin, e ftohe gomarin
  te cilen keta e kane shume qejf, sepse e perdorin per te torturuar dike per te cilin nuk kane respekt aspak ………..

  Po te isha une ne krye te vendit –absolutisht nuk do meresha me keto gjyqet per korupsionin qe thone keta bastardet nekolionaliste te EU-se ,

  Do kerkoja nje paqesim total te politkes ne dy krahet, dhe te vnedosej paqja ne popull
  Do beja amnistine fiskale, dhe pastaj cdo shkelje sado e vogel ne korupsion do ndeshkohej ne ekstrem…

  Dhe kryesorja do i kushtoja vemendje esktreme hapjes se puneve ne infrastrukture rugore dhe hekurudhore, ne nafte ,ne miniera .
  Do filloja bashkepunimin me investimet kineze dhe Azerbajxhanase ….Do kerkoja te gjeja ato vende arabe
  ku nafta ka cmimet me te uleta dhe andej do kekroja qe te blihej nafta , ne menrye qe te ulej ne maksimum cmimi i naftes — se cmimi i naftes eshte vete jeta

  Ne politken e jashteme do kekroja qe Kosova te bashkohej sa me shume me ekonomine tone, arsimin, kulturen , ushtrine , dhe Serbise ne bisedime ti vendoste kushte te forta e t emso terhiqej aspak
  Ndersa per Maqedonine do kerkoja qe elemnti shqiptare te ngrihej ne protesta per te bere federalizimin e Maqedonise deri sa te ndaheshim fare
  Po ashtu edhe me shqiptaret ne Mal te zi , do ju kekroja te kerkonin Autonomi lokale dhe do i ndihmoja me te gjitha mundesite e mija financiare duke investuar ne ruget dhe bizneset e tyre

  Ndersa per EU-ne do lejoja Gjoshen te lozte e te bente c’ te donte ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*