18 gusht 2018

August 18, 2018 02:00 Updated

18 gusht 2018

Nga Arkiva

August 18, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH August 18, 09:47

  TE GJITHA RRUGET E KRIMIT SHPIEN NE PARLAMENT!

  Nje shtepi pa baza themele duhet ndertuar nga e para!!
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Fshati qe duket nuk do kallauz’-thote populli si do qe ta kete emerin kallauzi Kim Mehmeti apo ‘Kim me veze te prishura’qe qelbin dynjane (anhidriti sulfidrik).
  Nuk mund te konsiderohet as intelektual e aqe me teper analist qe duhet lexuar apo degjuar nje njeri qe kur flet per Shtetin pushtetet,qeverrine partine i barazon apo njeheson me Saline,Edvinin apo Like Florine!

  Pa shtet!
  Nuk ka nevoje te dale nje Kim nga nga Maqedonija e pas 28 vjetesh te na flase per nje EDVIN kur shumica e shqipetareve e kane shume te qarte nocionin shtet dhe po aqe te qarte qe ky vend e ky popull ka po 28 vjet pa shtet se nuk ka me as teritor e pasuri ne pronesi te tij e te kontrolluara ,Nuk ka as ligje te shoqerise e se drejtes,e mbi te gjitha mungon POPULLI qe gjysma jashte ajka e shoqerise e rinise e mbi te gjitha mbi 55 Perqind nuk voton e as Votohet dhe Sovraniteti u eshte deleguar 128 Bandave parti!!

  Pa kushtetute!!
  Kushtetuta e shkruar nga nje aktor i deshtuar Imam kush di akoma shkrim e kendim shqip jo vetem nuk eshte shkruar shqip po eshte katandisur nje leter higjenike qe jo vetem nuk i pershtatet asnje lloji SHTETI ne historine e njerezimit as shtet Absolut as shtet socialist as shtet liberal as monarki,as demokratik por mund ti pershtatet vetem shtetit fondamentalist islamik te ish shtetit dikur te Shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit sot kalifati i Bathores ku nga faqja e pare thuhet ‘Me besim tek Zoti’ e deri tek betimi i presidentit:’Me besim tek zoti’?
  Popullit jo vetem i eshte hequr sovraniteti por si ne asnje kushtetute tjeter te Botes eshte e shkruar edhe forma e sistemit elektoral ‘Proporcional’ ku kreret e xhihadit jo vetem ta kene te perçare popullin ne 128 banda parti por te jene te EMERUAR ne krye te kalifatit tere Dash Shehat e Shejleret ne Perjetesi!!

  Tragjedija?Pa parlament!
  Sipas kushtetutes se kalifatit te Bathores shkruar nga Imami e kthyer ne leter higjenike nga kreret e xhihadit nga Like Florija ,Edvini e kalif Salija ,ne si vend e si popull konsiderohemi ne Leter:Republike Parlamentare’
  Ne republike parlamentare duhet kuptuar nga ‘koke palaret’ edhe Kimat me veze te prishura se nder 4 pushtetet Legjislativ egzekutiv ,gjyqesor dhe ai i ashtuquajtur pushtet i katert apo MEDIJA(Tek ne menderja),pushteti BAZE eshte legjislativi PARLAMENTI qe jo vetem perfaqeson SOVRANIN por dhe i jep te drejten Popullit te ushtroje tere pushtetin nepermjet perfaqesimit ne tere pushtetet e tjere e mbi te gjitha ne reformimin ne vazhdimesi e modernizimin e shtetit nepermjet REFORMAVE?

  Kujt i kane ngelur akoma TRU ne koke e nuk i eshte bere ‘ASFALT’ e kujt i ka ngelur akoma pakeze shqipetarizem duhet te ULERIJE dite e nate :
  Ppopull shqipetar ju kane hequr SOVRANITETIN me kushtetute te kalifatit dhe ju kane hequr te gjitha te drejtat per te administruar SHTETIN se nuk ka PARLAMENT qe tu perfaqesoje se ju kane hequr edhe armen VOTE e as VOTONI e as VOTOHENI dhe ‘armen’ tjeter apo istitucionin REFERENDUM si forma me demokratike e pjesemarjes direkte’..
  Po trajtohemi shume me keq se sa ‘Koke palare’ por si Skllever pa te drejte vote,dhe militantet gomaret dhe hajdaret qe shkojne dhe bejne sikur votojne jo vetem VOTEN nuk e kane te tyren ta administrojne VETE apo shteti qe mungon po ua ‘numurojne’ e ‘menaxhon’ nje fantazme KQZ qe ska te beje fare me POPULLIN e as me Shtetin e tij po me ‘kamikaze’ te bandave Parti..

  Pa parlament kerkojme te rilinde shtet?
  Si mund te ‘rilinde’ shteti qe eshte nje ‘SHTEPI’ pa BAZA e THEMELE qe eshte Parlamenti qe perfaqeson Sovranin POPULL?
  Ke popull perfaqesojne Mulat,Monat,Metat Mehmetat e mutrat dhe kush i ka votuar me emer e mbiemer ne keto 28 vjet!?

  Kush do ti beje reformat qe kerkon e ka nevoje POPULLI per tju rilindur shtetin dhe bashke me shtetin tu rilindin ‘bazen ekonomike te shtetit’ e ti vene EMER sistemit ekonomik kur tere pasurija kombetare bashke me kapitalet strategjike eshte bere rush e kumbulla e ka ikur ne drejtim te pa ditur bashke me kapitalet strategjike ?

  A mund te bejne reforma per te rilindur shtetin pikerisht VARRMIHESIT e shtetit ngujuar ne Parlament qe nuk perfaqeson POPULLIN po krimin korrupsionin e kthyer ne stalle majmerije te perjeteshme te kafsheve kadavera e stacion nderzimi prone e Kalifit Sali dhe ca analfabete me perixoma e ca kamikaze te perzgjedhur na 128 banda parti!!
  Te presesh rilindje shteti nga varrmihesit apo te bejne reforma kunder korrupsionit e ligje per reformen ne drejtesi do te thote :TE SHKOJNE SI CJAPI TEK KASAPI…!!!!

  A ka ngelur ndonje zgjidhje?
  Ky i ashtuquajturi parlament nuk duhet te lejohet absolutisht te mblidhet sepse nuk mund te beje asnjeREFORME sepse çdo REFORME kerkon ndryshime kushtetuese dhe çdo ndryshim kushtetues kerkon SHUMICE jo relative!!?A mund i kerkohet shumice kushtetuese mul Nokes strazove monave e tere krrimineleve te tjere salisjane metiste e socialSSaliste?KURRE

  Shperndahet parlamenti dhe kjo mund te behet nga DY persona po qe se ndihen akoma shqipetare e u ka ngelur pakeze moral.Dyshja RAMA-Ruçi.Rama me kushtetute ka te drejten te jape doreheqje e shperndaje parlamentin e krrimit dhe me nje ‘REFORME te sistemit elektoral ‘te ardhur nga BE-ja E OSBE-ja te thirret populli ne referendum ta miratoje e brenda vitit nepermjet DEKRIMINALIZIMIT qe do jete baze e reformes te shkoje SOVRANI ne zgjedhje e te zgjedhe DIREKT 70 Shqipetare te moralshem ta perfaqesojne e ti kthejne bashke me SOVRANITETIN edhe SHTETIN Shqipetar!
  Ruçi mund te krijoje vete ‘preçedent’ o ti kerkoje me nje grup deputetesh sipas kushtetutes doreheqje ‘presidentit’ qe nuk perfaqeson unitetin e popullit po te hajduterise ose te jape doreheqje vete po qe se i dhimset edhe Shqiperija pse jo dhe Partija qe Nano e perdhunoi e Edvini e ktheu ne prostitute qe ska te beje fare as me te ‘mengjeren’ e as me popullin shqipetar..R E F E R E N D U M!!

  V.S Te vazhdosh e perrallisesh per nje qeverri e nje kryeminister tashme tespije ne duar te monopoleve konòensioneve e mafjes ekonomike ne pushtet kur ne kete vend jane ulur kembekryq tere agjenturat e mungojne shqipetaret zevendesuar me muxhahedine xhihadiste e hajdare konvertuar si kosovare qe nuk dine shqip eshte me teper se idjotesi.
  Ka dhe nje tjeter alternative ku nje qeverri po e kesaj ‘shumice’ me ne krye nje personalitet burre me shtate oke koqe e shqipetar i moralshem me ndihmen e BE-se te shpalle gjendje te jashtezakoneshme vetem per kryeqytetin e behen reformat me FORCE ku parlamenti i shQInave Salinjaneve e Elvisave te votojne reformat pa pyetur kalif Saline!!!????

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit August 18, 10:11

  PA FJALE PA KOMENT.!!! LE TE DALE NDONJE ZAGAR I DIZINFORMACIONIT NE SHERBIM TE KREREVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT DHE SHTOJE APO HEQE GJE……Pse nuk behet ‘Reforma e sistemit elektoral si treguesi kryesor i shkalles se demokracise se nje vendi????????????

  Reply to this comment
 3. L.H August 18, 12:40

  Sikur te mos na mjaftonin tridhjet vjet kosovare e biberajt qe flasin vetem serbisht e jane ulur kembekryq ne pronat e shqipetareve tani qe na ka ngordhur gomari nuk na lene rehat as maqedonasit e Gonxhe Bojaxhiut ,muslimanet Mehmeti si mbiemeri i alabakut Bujar me ‘Nishan’ si krriminel e tradhetar antishqipetar…

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QIriazi August 18, 13:06

  Per kurjozitet::::::::::::::::
  A ka kush te na spjegoje pse pseudointelektualet e Kosoves e Maqedonise i bijen ne nje vrime fyellit per ‘bashkim’ te sKiperise??????
  Si e kuptojne bashkimin ke do bashkojne grate qe kur te vdese vellaji tja Q.. se ne kemi nje jete te tere qe skemi qene te bashkuar ne nje shtet dhe duam me shume te Huajin se vellane qe e vrasim per nje gardh dhe e shuajme si familje per nje pule???????
  Vllazni e mire po qesja te veje e te vije e sejcili ne shtepi te vet se vllazeri nuk do te thote orgji si serbi Sali qe nuk njef baxhanakun QI motren e grus i QI

  Reply to this comment
 5. KA QI August 18, 17:10

  Me Keta Kimat e Kosoves e te maqedonise jemi vllazen po me babe serb si Sali Karaxhixh…..

  Reply to this comment
 6. shqipetar Kanada August 18, 20:20

  PYETJA:PO KUR DIHET QE REFORMAT I MIRATON PARLAMENTI E PARLAMENT NUK EGZISTON E NUK PERFAQESON POPULLIN SHBA-TE E BE-JA KANE TALLUR MENDEREN TRIDHJET VJET ME SHQIPETARET???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim