18 korrik 2018

July 18, 2018 02:00 Updated

18 korrik 2018

Nga Arkiva

July 18, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. DRENICA E KUQE July 18, 07:31

  A di te tregoje ky Muçi i nanes se vet me ke ka fjetur dhe ku i ka pllenue men’te e veta me fare kaq anti shqiptare… Ne Prishtine ka fjete me disa “shqiptare” qe jane njeqind here me t’zi se shkiet e Beogradit… Tash ka dale krejt per lendine “shqiptaria” e tij dhe e tyre… KUSH NUK E KA KUPTUE DERI ME TASH – NUK DO TA KUPTOJE KURRE!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 18, 09:06

  PALAÇO QE VETE FLASIN E VETE DEGJOJNE!

  ”Demokraija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje aqe te varfer sa te shitet’ Jean Jacques ROUSSEAU

  Ne vend te paraDhenjes:
  Ne antishtetin e Bathores ku shqipetaret jane zevendesuar nga Mula,Muça,Mona,Mero…Mutra jo vetem e shiten e blihen keto te ashtuquajtura qenje po kane mbi nje çerek shekulli qe u jane bere bythet gryke çizmeje nga padronet e ‘padrinot’ qe i nderrojne tre here ne dite.

  PALAÇOT?
  Dje ne Hanin e Bathores arriti i perhereshmi Hahn per te rihapur sezonin veror te psikodrames apo telenoveles ‘Integrim ne Shishtufine’ te serise se NJEQIND MIJE luajtur per ‘koke palaret’ per 28 vjet!

  Nuk do tja vlente te meresh me keta lloj emisaresh apo ‘ambasadore’ qe nuk arrijne me te luajne as rrolin e palaçove te cirkut se nuk bejne per te ‘pellitur’ as gomaret e Peqinit e jo me femijet shqipetare qe perjetojne mjerimin migjenian si skllever qe perdhunohen,ngujohen vriten,lypin,perdhunohen e perdorin si kavje per organe si pjese kembimi per te Huajt,POR ja vlen te flasesh per keta PALAÇO se tragjikisht kane ngelur ne kete vend qenje njerezore dhe ZAGARE te dizinformacionit qe besojne tek FANTAZMAT edhe ne fantazmen ‘Integrim’ qe mbi nje çerek shekulli eshte propoganduar si Parajse ku sKipetaret sa te hapen ‘Negoiatat’ midis krereve te krimit e korrupsionit qe na lane pa shtet pa pasuri prone pune e atedhe,do hapen edhe dyert e Parajses ku atje pa punuar Haet,Piet e Q…pa para!
  E njejta propogande qe behet nga kreret e xhihadit e ISIS per kamikazet perfshi dhe ata shqipetare.

  A ka ngelur shqipetar me tru ne koke qe te arrije ta ‘perktheje’ pa le ta kuptoje nje Misionar te nje BE-je qe nuk egziston e nuk arrin te shpetoje gra e femije qe po mbyten ne det e nuk u hapen dyert kur ‘perserit’ si papagall per tridhjet vjet e u thote ‘Koke palareve’ shqipetare:
  ”..ne ose do eksportojme stabilitet ose do importojme instabilitet’?
  Ç’fare ‘stabiliteti’ na paskerkan eksportuar ne kete vend pa shtet 28 vjet keta ‘shakaxhinj’ te perparimit qe shqipetareve u vodhen tere pasurite e shpronesuan dhe me gjenoid Titist e ‘eksportuan’ ne gjithe Boten si dikur izraelitet ne shkretetire dhe ne vend te shqipoetareve ne kete vend eksportuan tere xhihadiste muxhahedine fazlliqa e tere agjenturat e Botes veshur si imame e prifterinj me pasaporta firmosur nga Nishane?

  A mund te ‘perkthehetp nje qenje e tille qe ka gjetur shesh e ben pershesh ne kete vend kur nga njera ane thote se ‘Nuk ka kushte shtese’ kur e pyet nje idjot q quhet ‘gazetar dhe pas nje minute thote ate qe e dine edhe Gomaret se:’Vettingu eshte me shume rendesi por vetem nje pjese e Mozaikut’ ose shqip ‘Prit gomar te mbije bar’!!

  A mund te kuptohen e te te bejne per te qeshur keta misionare ambasadore e gomare shkaketare te tragjedise shqipetare bashke me kujslinget qe i kane konsideruar ‘Burra shteti’ kur VRISNIN e ‘yje ne ngjitje’ kur Prape vrisnin e vidhnin kur pas 30 vjetesh thote:

  ‘Nuk ka kushte shtese por do shihet legjislacioni juaj krahesohet me te BE,ska kushte shtese por Reformat te vazhdojne..Shqiperija mos humbi as nje çast se viti iken shume shpejt..”’Dhe ne fund si per ti vene Halese kapak ne gjendje te renduar e konfuze ‘HABITET’ qe ketu edhe per te hapur shkollen e magjistratures e shtuar numurin e studenteve duhet MIRATIM i parlaMenopauzes te Mulave te monave te salinjaneve e shQInave me 2/3 e votave ose 84 deputana!!!??

  A arrini ta kuptoni o sKipetare ne duar te kujt jemi katandisur qe te presim te na ‘integrojne’ ne parajse Palaço qe akoma pas 28 vjetesh nuk e ditkerka qe ne skemi shtet skemii legjislativ,skemi gjyqesor,skemi kushtetute,skemi reforme te sistemit elekrtoral SKEMI ASGJE dhe per ta vendosur kete LEGJISLACION si te BE-se kerkohen reforma kushtetuese qe miratohen me 2/3 ose 84 Mula,Mona,salinjane e shQIna dhe ky Hahn Habitet ?

  Mos flasim me per nje EDVIN ‘Statik’ qe flet per proces Analitik qe do beje me nje Hahn ‘nevrik’ e me nje LU lash ‘ta varish’ Jaznik kur i eshte renduar shendeti mendor e flet per tre ‘aspekte’:
  -Proçesi te vazhdoje e ngrihet mbi proçesin e stabilizim asocimit????
  -Permiresimi komunikimit me vendet anetare dhe misionin e BE?????????
  –Proçesi teknik e ai politik te veprojne ne menyre elastike me njeri tjetrin?????’

  Nje cirk ku nuk kane ngelur me as femije por vetem Palaçot e vetequajtur misionare ,politikane ,gazetare qe vete qeshin vete flasin vete degjojne vete bejne orgjira e kendojne …
  Mungojne edhe shoqatat e mjekeve pa kufi qe te vine e tu bejne ‘Trajtim sanitar te detyruar’!!

  P.S..KUSH DO JENE KUSHTET DHE REFORMAT QE DUHEN BERE SIPAS NJE GRAFIKU TE DETAJUAR BRENDA nje VITI?(‘Silenzio stampa’ e’Top sekret’ per ‘Koke palaret’)

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH July 18, 09:13

  PALAÇO QE VETE FLASIN E VETE DEGJOJNE!

  ”Demokraija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje aqe te varfer sa te shitet’ Jean Jacques ROUSSEAU

  Ne vend te paraDhenjes:
  Ne antishtetin e Bathores ku shqipetaret jane zevendesuar nga Mula,Muça,Mona,Mero…Mutra jo vetem e shiten e blihen keto te ashtuquajtura qenje po kane mbi nje çerek shekulli qe u jane bere bythet gryke çizmeje nga padronet e ‘padrinot’ qe i nderrojne tre here ne dite.

  PALAÇOT?
  Dje ne Hanin e Bathores arriti i perhereshmi Hahn per te rihapur sezonin veror te psikodrames apo telenoveles ‘Integrim ne Shishtufine’ te serise se NJEQIND MIJE luajtur per ‘koke palaret’ per 28 vjet!

  Nuk do tja vlente te meresh me keta lloj emisaresh apo ‘ambasadore’ qe nuk arrijne me te luajne as rrolin e palaçove te cirkut se nuk bejne per te ‘pellitur’ as gomaret e Peqinit e jo me femijet shqipetare qe perjetojne mjerimin migjenian si skllever qe perdhunohen,ngujohen vriten,lypin,perdhunohen e perdorin si kavje per organe si pjese kembimi per te Huajt,POR ja vlen te flasesh per keta PALAÇO se tragjikisht kane ngelur ne kete vend qenje njerezore dhe ZAGARE te dizinformacionit qe besojne tek FANTAZMAT edhe ne fantazmen ‘Integrim’ qe mbi nje çerek shekulli eshte propoganduar si Parajse ku sKipetaret sa te hapen ‘Negociatat’ midis krereve te krimit e korrupsionit qe na lane pa shtet pa pasuri prone pune e atedhe,do hapen edhe dyert e Parajses ku atje pa punuar Haet,Piet e Q…pa para si puna e Hahn ne kete Han!
  E njejta propogande qe behet nga kreret e xhihadit e ISIS per kamikazet perfshi dhe ata shqipetare.

  A ka ngelur shqipetar me tru ne koke qe te arrije ta ‘perktheje’ pa le ta kuptoje nje Misionar te nje BE-je qe nuk egziston e nuk arrin te shpetoje gra e femije qe po mbyten ne det e nuk u hapen dyert kur ‘perserit’ si papagall per tridhjet vjet e u thote ‘Koke palareve’ shqipetare:
  ”..ne ose do eksportojme stabilitet ose do importojme instabilitet’?
  Ç’fare ‘stabiliteti’ na paskerkan eksportuar ne kete vend pa shtet 28 vjet keta ‘shakaxhinj’ te perparimit qe shqipetareve u vodhen tere pasurite e shpronesuan dhe me gjenoid Titist e ‘eksportuan’ ne gjithe Boten si dikur izraelitet ne shkretetire dhe ne vend te shqipoetareve ne kete vend eksportuan tere xhihadiste muxhahedine fazlliqa e tere agjenturat e Botes veshur si imame e prifterinj me pasaporta firmosur nga Nishane?

  A mund te ‘perkthehet nje qenje e tille qe ka gjetur shesh e ben pershesh ne kete vend kur nga njera ane thote se ‘Nuk ka kushte shtese’ kur e pyet nje idjot qe quhet ‘gazetar dhe pas nje minute thote ate qe e dine edhe Gomaret se:’Vettingu eshte me shume rendesi por vetem nje pjese e Mozaikut’ ose shqip ‘Prit gomar te mbije bar’!!

  A mund te kuptohen e te te bejne per te qeshur keta misionare ambasadore e gomare shkaketare te tragjedise shqipetare bashke me kujslinget qe i kane konsideruar ‘Burra shteti’ kur VRISNIN e ‘yje ne ngjitje’ kur Prape vrisnin e vidhnin kur pas 30 vjetesh thote:

  ‘Nuk ka kushte shtese por do shihet legjislacioni juaj krahesohet me te BE,ska kushte shtese por Reformat te vazhdojne..Shqiperija mos humbi as nje çast se viti iken shume shpejt..”’Dhe ne fund si per ti vene Halese kapak ne gjendje te renduar e konfuze ‘HABITET’ qe ketu edhe per te hapur shkollen e magjistratures e shtuar numurin e studenteve duhet MIRATIM i parlaMenopauzes te Mulave te monave te salinjaneve e shQInave me 2/3 e votave ose 84 deputana!!!??

  A arrini ta kuptoni o sKipetare ne duar te kujt jemi katandisur qe te presim te na ‘integrojne’ ne parajse Palaço qe akoma pas 28 vjetesh nuk e ditkerka qe ne skemi shtet skemii legjislativ,skemi gjyqesor,skemi kushtetute,skemi reforme te sistemit elekrtoral SKEMI ASGJE dhe per ta vendosur kete LEGJISLACION si te BE-se kerkohen reforma kushtetuese qe miratohen me 2/3 ose 84 Mula,Mona,salinjane e shQIna dhe ky Hahn Habitet ?

  Mos flasim me per nje EDVIN ‘Statik’ qe flet per proces Analitik qe do beje me nje Hahn ‘nevrik’ e me nje LU lash ‘ta varish’ Jaznik kur i eshte renduar shendeti mendor e flet per tre ‘aspekte’:
  -Proçesi te vazhdoje e ngrihet mbi proçesin e stabilizim asocimit????
  -Permiresimi komunikimit me vendet anetare dhe misionin e BE?????????
  –Proçesi teknik e ai politik te veprojne ne menyre elastike me njeri tjetrin?????’

  Nje cirk ku nuk kane ngelur me as femije por vetem Palaçot e vetequajtur misionare ,politikane ,gazetare qe vete qeshin vete flasin vete degjojne vete bejne orgjira e kendojne …
  Mungojne edhe shoqatat e mjekeve pa kufi qe te vine e tu bejne ‘Trajtim sanitar te detyruar’!!

  P.S..KUSH DO JENE KUSHTET DHE REFORMAT QE DUHEN BERE SIPAS NJE GRAFIKU TE DETAJUAR BRENDA nje VITI?(‘Silenzio stampa’ e’Top sekret’ per ‘Koke palaret’)

  Reply to this comment
 4. gjyqi i Hages July 18, 13:11

  Kur do ndihemi te integruar”???
  Kur Berisha Nano,Berisha,Meta,Berisha,Meksi,Berisha Nishani,Berisha,Rama,Berisha,Blushi,Berisha Basha,Berisha,Ngjela,Berisha,Mul Noka,Berisha,Lubonja,Berisha,Mona,Berisha ‘ambasadoret’ e SHBA-ve e BE ne sherbim te lobizmit serbo-Rus etj etje deri ne brezin e trete,mos harroni deri ne brezin e trete te dalin para gjyqit te Hages per krime kunder njerezimit te trasmetuar direkt….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?