18 maj 2020

May 18, 2020 01:10

18 maj 2020

May 18, 2020 01:10
Komento

5 Komente

 1. Berati May 18, 07:05

  Pra fajin se ka ai qe e shembi por ata qe sndenjen poshte ekskavatorit. Ata qe nuk vdiqen. Ta bejne dobicin dhe ta lene ne preher .

  Reply to this comment
 2. Baca May 18, 07:55

  baca
  Shpejt me doli parashikimi qe une bera para 3 ditesh teksa komentoja per prishjen i teatrit, djallezirat i ketyre politikaneve qe kenmi ne nuk esht veshtir qe ti kuptosh, prishja ne kete moment nuk eshte fare e rastesishme kete e thash dhe para tre ditesh, keta ne bashkpunim me njeri-tjetin dhe e kam fjalen per tre ustallaret e ketij vendi donin qe te krijonin gjurm ne kete moment qe fokusimi esht te reforma zgjedhore qe vemendja e puplikut te shperqendrohet dhe ta mbyllin ket reform ashtu siq esht pa ndryshuar asgje sepse ky sistem qe kemi ketyre u intereson qe ta mbajn keshtu siq esht qe te jen pdronet e perhershem te ketij vendi. kurse puplikut i esht bere shplarje truri duke i thene se duhet nje teater i ri, kete se kundershtonte njeri une pyes veten se perse o donte shembur ai qe ishte ne nje koh qe Tirana ka mjaft vende te tjera per te ndertu.

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH May 18, 09:48

  ASGJE E RE NGA KALIFATI I BATHORES…

  ‘..Ç’kishim nga fshati ?- Te gjithe mire,babai te kish vdekur…!?
  ————–
  Haber llahtar aksham!
  sKipetarka e sKipetare,’koke palare’!
  Akti i rende vandal i djeshem karakteristike tipike te xhihadit e ISIS ndaj prones publike te nje populloi ngelur 30 vjet pa shtet e drejt shperberjes nuk perben LAJM me per shqiptaret mbas tragjedise 30 vjeçare qe po perjeton si rezultatishperberjes,shpronesimit,terrorrizmit materjal e moral!

  Vandalizmi ndaj nje objekti me vlere materjale e morale,monetare e perdorimi perfshi ate kulturore historike i cili mbahej i pushtuar apo peng nga kamikaze budinga, xhihadiste Liçaj e Kapexhinj kafexhinj e Budina, ‘hajdare’ e ‘kosovare’ (perfshi dhe aktoruce))qe po mbajne 30 vjet peng nje popull e nje vend nuki perben me LAJM per shqiptaret por perben ‘lajm’ per Zagaret e dizinformacionit FEV ZI-Bushate,Baballe,Balli,Bejtexhinj Ngjela Lubonja e kompani sepse tani e tutje ne krye te xhihadit nuk eshte me ne kete vend guida Supreme apo kalifi Sali por ish nxenesi me probleme te renda personaliteti e shendeti mendor i derguari i ‘allahut’ EDVINI !

  ‘Lajm’ mund te beje per ndonje prestigjioze ne Bote qe nuk dine fare po fare fare se ku bije ky vend dikur Shqiperi pa shtet i pushtuar 30 vjet nga ISIS dhe tragjikisht ne krye te nje qeverrije qe sperfaqeson as 20 perqind te shqiptareve ‘kryeson’ OSBE-Hale!

  Lajm nuk ben me per shqiptaret po lajm mund te beje per ate BE-Hale dhe tere ‘godinat’ e trupit diplomatik te akredituara ne nje vend pa shtet qe mund te kene nje dite fatin e godines se teatrit kombetar apo popullor, rrafshuar me metoda te ISIS ,mund te kene fatin e ish kryeministrise,kthyer ne stalle alevamenti breshkash,mund te kene fatin e tere vend komandave objekteve te kultures te artit,te historise te shkences te kthyera 30 vjet ne BORDELLO nga kreret e xhihadit!

  Lajm pas 30 vjetesh mund te beje ky akt i pa pare, jo vetem ne Bote e Ballkan perjashtu ne vendet ku eshte restauruar ISIS si Irak-Libi-Siri,ne ‘Shtepine e bardhe’ qe jo vetem nuk di se ku bije ky vend e ku jeton nje popull drejt shperberjes 30 vjet por nuk di se ne emer te DASH e Presidenteve ketu jane te akredituar ‘ambasadore’ qe ne emer te tyre kane pretenduar e pretendojne te jene Jakomone e kolonizatore ne krah te ‘burrave te shtetit’ kalifit SALI dhe tere krereve te xhihadit mbi te cilet rendojne me dhjetra vepra penale per KRIMET dhe KORRUPSIONIN per 30 vjet ndaj nje populli dhe vendi drejt SHUARJES!

  nE CILIN DO VEND TE bOTES dhe Ballkanit akti vandal me karakteristikat e nje akti xhihadist kryer si ne kohe lufte e pushtimi nga te HUAJIT mbas mesnate ne kohe ‘ramazOni’,pandemi tragjedije do kerkonte jo vetem nderhyrje ushtarake nga ‘aleatet’ por do kish filluar menjehere proçes PENAL n ku paralelisht do kerkohej renja e nje qeverrije inegzistente,qe nuk perfaqeson as 20 perqind te shqiptareve,doreheqja e nje kryeministri te pa pune menderisht e ti nenshtrohej KARANTINES permes nje trajtimi sanitar te detyruar,doreheqja e nje kryebashkiaku alabak qe nuk perfaqeson as 15 perqind te votuesve te kryeqytetit dhe njekohesisht duhet te vkish dhene DOREHEQJE ministri i brendshem nje fare LESHI po mbi te gjitha drejtori i policise se SHTETIT po e njef nocionin SHTET dhe detyrat e vartesine e tij nga LIGJI e jo nga Edvinerit e MALIQI!

  Se fundi lajm do bente ashtu si beri per tere ata te ashtuquajtur ‘Aktore’ perfshi dhe Zhusta,Ndrenika e Pushta qe kane ’emer’ fale te ashtuquajturit ‘realizemit socialist’ se :Ndertim shkaterrimet naten e mbas mesnate ne qender te tere qyteteve e ne mes te kryeqytetit te te gjithe shqiptareve nuk behen me urdher te ‘aktoreve’ me parate MILIARDA te shqiptareve pa buke as ‘thjeatrot’ nga aktorucet,as kiishat nga prifterinjte,as xhamijat nga hoxhallaret,e as TEQETE nga ‘baballaret’ e kombit e as nga KOQJA ne krye te xhihadit nxenes i kalifit SALI me emerin EDVIN por behen permes projekteve e studimeve te thelluara e shkencore e pasqyruara ne nje plan te pergjithshem URBANISTIK ne shkalle vendi ku kane firmen tere mendimi ekonomik shkencor urbanistik ambjentalist AFAT GJATE te pakten 50 vjetar ashtu si ne gjithe Boten!
  Mos habitemi qe pas ca kohesh te zbatohet ‘plani’ 30 vjeçar qe ti behet VARRI perfundimisht edhe MONUMENTIT te heroit KOMBETAR me sebepin si ‘tradhetar’ i islamizmit fondamentalist ne emer te ‘alla akbar’ me ‘sebepin’ se edhe kete monument e ka inaguruar MUSOLINI!
  Mos u habisni qe nje dite ne godinen e muzeut kombetar ne qender te Bathores dikur TirOne te ngujohen ne vend te ‘aktoruceve’ ca besimtare bektashinj me porosi te Mulla omar Like Floririt e te kerkojne ta bejne TEQE sipas nje ‘plani’ te kurdisur ne ndonje darke me NGJALAS e te vihet TRITOLI dhe FADROMI Muzeut kombetar!

  Skemi pse habitemi e nuk perben me lajm kur nje dite do degjojme se tek ish pallati i kultures jane ngujuar nje TUFE xhiadistesh e BUTKASH e te kerkojne qe te ndertohet monumenti per se gjalli i simbolit te KRIMIT kreut te kalifatit,guides SUPREME kalifit serb SALI qe per 30 vjet si ‘burre shteti’ ne krye te kalifatit si Neroni dogji nje SHQIPERI dhe ne inagurim te vine nga tere trojet e ‘KOMBIT’ tere KOQET e ‘kombit’ hajdare me bisht e ‘kosovare’ 30 vjet qe i sherbyen si GRUPI i ZJARRIT ne divizionin ‘Hajdari ‘ dhendurrit SERB ish doktorit te bllokut,si pasardhes te ish ‘regjimentit Kosova te drejtuar nga Xhafer DEVAT per te VRARE shqiptare sot e 30 vjet te udhehequr nga krere te xhihadit ne Kaosover Bukosha Albine e bastarde per te VRARE ‘vellai’ VELLANE!

  Dy pyetje!
  -Ish ‘aleati strategjik’ perfaqesohet akoma me trup diplomatik ne kalifatin e Bathores 30 vjet ne krah te ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ qe VRASIN shqiptare e UJE te ZI po i nxjuerin te ashtuquajtures dikur SHQIPERI!? Nuk ju degja ‘zeri i AmeriQIse’!

  -Mos valle veprimi mostruoz me karakter terrorist e xhihadist improvizuar rreth nje godine simbol i historise artit kultures ish thjesht nje skenar i peshtire ne shekullin e 21-te si dikur ai i rajshtagut ne gjermanine fashiste qe te krijohet ‘alibija’ se aty ka dore ‘krushke’ Serbija apo aqe me teper ‘Majke Rusija’ qe permes LOBIZMIT derdhet tere PASURIJA e skipetare ‘koke palareve’ nga kalif Salija,Medija,Bashat bashibozuket,Monat e Like Florija..!?
  Skipetaret ka 30 vjet qe po e hane sapunin per djathe nuk u be qameti se e hane edhe 30 vjet te tjera ne pritje te ‘INTEGRIMIT’ ne SHISHTUFINE!

  P.S ”..E s’te ka mbetun as em’n as bese;
  Vet e ke prishun per faqe t’zeze….”

  Reply to this comment
 4. L.H May 18, 11:02

  Drejtori i pergjithshem i policise se shtetit?Koke turku!

  Vetem te lexoii kushdo idjot qe di shkrim e kendim shqip ‘motivacionin’ e prezences se policise se ‘SH T E T I T’:

  ”..Ne mbeshtetje te aksionit per zbatimin e vendimit te keshillit bashkiak per shembjen e godines se te teatrit e ngritjen e nje te riu….??!!!!!!!!!!

  Or ti kryepolic idjot ti nuk je as Flamur Noka e as Kuliçaj apo Agim Sheu qe mernin urdhera direkt nga ish krriminel kryeminister serb Berishes ti je drejtor i pergjithshem i policise se SHTETIT qe nuk varesh as nga kryeministri i radhes qe mund te nderrohet brenda vitit edhe 10 here as nga ministri leshi apo lleshi po nga statusi i qe ka policija e shtetit qe seshte polici e qeverrise e as bashkise!

  Ti mund te urdheroje mbi bazen e ligjit prej kohesh te nderhyje me forcen e ligjit arrestoje e proòedoje tere alabaket qe kishin marre pend prej muajsh nje godine publike ne emer te nje shoqate terroriste ‘aleanca per thjeatro’ por KURREN e KURRES ne mbeshtetje te nje vendimi te nje keshilli bashkiak alabat te lali Erit apo Voltanes aqe me teper per ti mbeshtetur ne ‘pune vullnetare’ per prishje ne mes te nates…
  Jep doreheqje se jo vetem nuk je per drejtor i pergjithshem policije po per çmendine para se te te vihen hekurat nga prokurorija per shperdorim te pozites zyrtare….!!
  Edhe pergjegjesi apo si quhet shefi i policise bashkiake nuk mund te mbeshteste nje ‘vendim’ leshi per prishje naten ne kohe ramazOn pandemi nje godine..Kush e njeh kete ‘keshill bashkiak’ ku u mblodh naten kur u mblodh naten e me urgjence ca alabake na paskan ‘vendosur’ te prishet nje godine dhe te zgjoje naten nga gjumi policine e shtetit te shkoje te beje pune vullnetare duke mbledhur tullat …Do kishe ngelur ne histori qe pa urdher te askujt po ne emer te ligjit te kishe arrestuar para tere ‘pengmarresit’ e objektit publik PARA se idjoti kryeminister tja kish kaluar me firme shitesit te fiqve Lali Erit godinen ose do kishe ngelur ne histori mos zbatoje asnje urdher per tju afruar nje ‘godine’ prone e nje bashkije apo bashibozuku duke i vene ne hyqem policine e shtetit si te ishin pupace se kjo tregon DESKRETITIMIN e saj ne nje vend ku mungon shteti!
  Nuk tregoi FORCE veprimi pas mes nate i prishjes se nje godine por perkundrazi tregoi DOBESI qe nuki kemi òfar ti bejme kamikazit-hajdarit-gomarit qe me tritol e molotov kane perdhunuar kryeministrine dhe une nga inati i bije samarit prish godinen e teatrit ku te mos kene vend strehim ku te futen krriminelet e strumentalizuar te salise,xhihadit stervitur ne Jale e Like florise…
  JEP DOREHEQJE TI KTHESH NDERIN DHE EMRIN POLICISE SE SHTETIT PO NDIHESH SHQIPTAR PER TI HAPUR RRUGE RILINDJES SE SHTETIT!
  Drejtori i Policise se shtetit po qe se do ish minister Fatmir Xhafa nuk do arrinte as ta imagjinonte kete akt te rende antikushtetues e antiligjor!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim