18 mars 2020

March 18, 2020 02:51

18 mars 2020

Nga Arkiva

March 18, 2020 02:51
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH March 18, 10:54

  TRE PYETJE-PERGJIGJE

  1.-Kush do denohet ,sipas ligjeve te luftes,me varje ne lLITAR nese per shkak te mungeses se sherbimit,shtreterve,ventilastoreve,maskave vdes qofte edhe 1 SHQIPTAR?

  -Tere ish kryekaret e antishtetit nga kreu i krimit Salija Nishanet e Like florija qe vodhen tere pasurite kombetare dhe shqiptaret trajtohen si skllever!
  -Tere ish ‘kryeministra’ te qeverrive kujslinge qe tere buxhetet e antishtetit per 30 vjet i perdoren per investime te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT nga simboli i KRIMIT Karaxhixh Salija,tek EDVINI i PPP-ve e simboli i KORRUPSIONIT Like FLORIJA!

  -Tere ish ministrat e shendetesise se qe nga qeverrite kujslinge te krriminel Karaxhixh Salise Tritan Shejleret e Preshit e hajduterise deri tek KRRIMINELET e shendetit te popullit shqiptar Ilir Bejqat e PETRIT VASILET e Like Florise!

  2.-Kush po propogandon e terrorrizon SHQIPTARET permes ritesh xhihadizmin dhe integralizmin fetar ne kohe LUFTE per te gjynjezuar nje popull 30 vjet pa BUKE e VDEKJEN e femijeve dhe shqiptareve tja faturojne ZOTIT! ?

  -Karaxhixh Salija,Neroni qe dogji shqiperine dhe vrau SHQIPTARET ne emer te ‘alla akbar’ njesoj si ISIS duke pellitur nate e dite per 30 vjet:
  ‘Zoti e bekoft ShQIpnine’!
  Prostitutat e familjes Berisha ne epidemi qe po shuan 30 Vjet nje ish Shqiperi,shkerdhatat e Xen sypeshkaqenit qe beri Gerdecin shkrumb e hi bashke me çamin Medi,shtrihen nudo neper divane e bejne me qen mace kuaj Gamore e zezake nga gjithe bota ORGJI!
  -Like Floriri simboli i korrupsionit qe 30 vjet ka vjedhur shqiptaret dhe perdhunuar ata edhe te VRARE duke i konsideruar ‘Koke palare’ ne emer te ‘alla akbar’ dhe vazhdon dhe ne epidemi u vjedh ‘TAMPONIN’ femijeve shqiptare qe kushton 3 mije dollare,per te shpetuar bythen e tij dhe vazhdon te pergojoje Zotin si perdhunues i ’10 Komandamenteve te Zotit’ e stervit kamikaze ne JALE per te vrare shqiptare ne emer te ‘alla akbar’ duke pretenduar se eshte ndjekes i Ali Izetbegoviç e Abas Ali !
  -Ne giotine MonaLikja qe pas 30 vjetesh hajduteri pergojon Zotin dhe strumentalizon edhe Maqedonesen Gonxhe Bojaxhi qe tu hedhe shqiptareve qorra ne syte HI!
  Me ke tallet kjo krriminele rospi kur thote pas 30 vjetesh epidemi:
  ”Fati yne eshte ne duar te Zotit! Ti lutemi Nene Terezes te vere dore mbi kete popull”?
  Po tridhjet vjet kush ‘VURI DORE’ mbi kete popull te mjere drejt shperberjes!?
  -Edvin Robert Çamçakizi ndjekes i kalif Salise dhe bashkengrenes ngjalash i Like Florise qe nuk di shkrim e kendim shqip e nuk ka lexuar as nje rresht te kushtetutes se Imamit qe thote se ne Shqiperi :’Nuk ka fe zyrtare…Shteti eshte asnjeanes ne òeshtjen e besimit…’Ndersa ky ‘MEKATAR’ me probleme te shendetit mendor nuk ‘lutet’ per shkencen,shkencetaret,mjeket,qe te mos infektohen e perballojne kete situate tragjike per te shpetuar JETE-Shqiptaresh por i lutet ‘Zotit’ tu jape force te semureve…!?
  ‘Perendi!Ku je?’Po qe se egziston pse nuk i mer nje sahat e me pare keta krriminele e MEKATARE qe shperbene nje popull te tere e VODHEN dhe VRANE -mijera SHQIPTARE!?

  3.-Babai i ZAHOS!Pse nuk flet me ZIKEN e fasoneve!?
  Kryebanditet dhe krriminelet me imunitet sa filloi epidemija deklaruan se :’
  MASKAT JANE TE SKADUARA’!

  Tere vendet perendimore e te zhvilluara nuk kane maska te paisin popujt e tyre sepse kompanite private nuk kane patur interes ti prodhojne keto ‘copa leckash’ qe nuk duan teknologji te larte!
  Te gjitha maskat qe kushtojne as 200 lek te vjetyra ,sa nje kafe,i prodhon Kina dhe Turqija!?

  Po ne kalifatin e Bathores se kalif Salise,Mulla Omar Like florise dhe ‘thonj pa prerit’ Edvin Mavrise 30 vjet permes PPP-ve ç’far prodhohet dhe çfar eksportohet!?
  Kush eshte superministri,ministri i ekonomise,teknologjise,qe ta ktheje ‘ekonomine’ e sistemit skllavopronar mesjetar ne ‘EKONOMI LUFTE’ per tja pershtatur LUFTES ndaj Epidemise e tere FASONET te prodhojne ‘MASKA’ ku te furnizohen jo vetem shqiptaret per dhjetra breza por dhe tere vendet e perendimit dhe vendi te zhvillohet vetem me ‘ìprodhimin e maskave’ ashtu si ZVICERA vetem me prodhimet farmaceutike!?

  P.S Zekja,nje pronar fasonerije si qindra te tjera ne kete vend primitiv po kerkon te prodhoje MASKA po nuk ka arritur te çertifikoje prodhimin e anen burrokratike!
  Babai i ZAHOS! Pse nuk komunikon me ZIKEN po je mire,po kerkon te komunikosh me ZOTIN dhe me LIKEN!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI March 18, 11:51

  ‘Mjerimi s’don mshire,por don vetem te drejt!
  Mshire?Bij bastadhe e etenve dinake,
  T’cilt ne menyre pompoze posi farizejt
  i bjne lodertines me ndjejt dhelparak
  tu’ia leshue lypsit nje grosh te holl’ n’shplake..”

  Reply to this comment
 3. Limani March 18, 11:55

  I nderuar , i respektuar A . Gramshi !
  Ke një mëndje të kthjellët dhe një shpirt vullkanik , por , je fatkeq .
  Je fatkeq sepse s’ke pasues. Buçet zëri yt , alarmi yt , por , skllevërit s’kanë veshë të dëgjojnë , kanë zemrën e lepurit dhe trutë e gomarit .
  Por ti duhet t’a keshë ndërgjegjen të qetë sepse na ke dalë borxhit , si rrallë kush tjetër .
  Të përshëndes me respekt të thellë !

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve March 18, 13:35

  ”..Del Lumo Skendo
  allias Mit’hati
  me jake te ngrire
  prej diplomati

  ”Do bejme lufte
  de more de
  Si lum ti popull
  Mezi na ke

  ”Do bejme lufte
  do tunden malet”
  dhe fshati qeshet
  dhe Bota tallet

  Pa nis dollija
  Theren kurbane
  Varda rakija
  ”Posht italjane..”SH MUSARAJ

  ————-
  Del Edvin Rama
  allias Saliu
  me puthje vdekje
  Si çam Mediu

  Do do bejme lufte
  21 Janare
  Sala t’ju vrase
  Likja tu mbarse!

  Pa nis dollija
  Basha kurbanet
  Varda rakia
  poshte shqiptaret!

  Do bejme lufte
  De more de
  As nje shqiptar
  mosngelte mbi dhe! SH.Maskaraj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim