18 qershor 2018

June 18, 2018 02:00 Updated

18 qershor 2018

Nga Arkiva

June 18, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH June 18, 10:10

  2018-TA? PAK DRITE!
  Leter e hapur per Muçot,Metat,Mutrat….
  —————–
  ”Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk ka te ardhme”!

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin per ‘hapje negociatash’ apo bythesh nga ZAGARET e informacionit 28 vjet ne sherbim te tere agjenturave e krereve xhihadiste te krimit e korrupsionit q flasin per tere planetet e Honolulune por kurre qe ti thone popullit shqipetar se ke ngelur pa shtet,se kryeqyteti eshte pushtuar nga ISIS e tere pasurija ajeri toka deti eshte ne duar te te huajve e krereve te xhihadit!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin e hapjes se ‘negociatave’ apo hapjen e bytheve mga nje parlament antishqipetar qe 28 vjet nuk perfaqeson popullin shqipetar po krimin e korrupsionin dhe SOVRANITETI i popullit u eshte deleguar 128 bandave parti dhe parlamenti eshte kthyer stalle majmerije te ‘Derrave te kenaqun’ e stacion nderzimi ku ne ‘komisionin e jashtem’perfaqesohemi nga shQIna qe pyet ambasadoren e BE-se:’Ç’fare do perdorim per te bindur vendet anetare’!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin per hapje ‘negociatash’ apo bythesh nga ca lojtare kosovare qe luajne ne skuadra te huaja e nuk dine as te shkruajne as te lexojne shqip miliardare kur femijet shqipetare ushqehen 28 vjet me miell kafshesh te krushkes Serbi ndersa Muçot e Metat i bejne fresk dhendurrit SALI kur djeg SHQIPERI!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin e hapjes se ‘negociatave’ 28 vjet kembekryq trotuarve e duke u bere tifozllik te HUAJVE nga ‘Babalet’ qe akterojne e tallen me ju apo ‘aktoruet’ kthyer ne babale dale nga shkolla ‘KRISTAL’ qe dine vetem te ‘BELBEZOJNE’ e tu bijen jarget kur u hedhin ndonje kocke!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin per hapjen e negociatave nga nje ‘President’ qe nuk perfaqeson unitetin e shqipetareve po unitetin e hajduteve qe kur u vret kalif Salija ju perdhunon e u thote ‘koke palare’ e ndersa shqipetaret kane 28 vjet qe agjerojne ai ne emer te ‘Allahut’ mer avdes ne perjetesi ha MISH e KABUNI,argetohet ne haremin presidence si Nishani parardhes i tij ne krah te kalifit SALI!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin e hapjes negociatave apo ‘bytheve’ nga nje kryeminister qe mund te luaje rrolin e batutistit ‘KAPS’ si pupulist provincial e mund te beje mire punen Lal Krosit si ‘zogist’ per te asfaltuar,ziftuar e pllakezuar tere ish ‘fushat pjellore’ por nuk mund te beje kurre kryeminister te nje vendi 28 vjet pa shtet e aqe me teper te behet ‘Burre shteti’ per te rilindur shtetin shqipetareve kur ka 6 vjet qe nuk mund te beje ASNJE REFORME se nuk ka shumice POLITIKE se eshte ne konflikt te RENDE interesi dhe e ka shitur e perdhunuar MANDATIN e SOVRANIT me simbolin e korrupsionit Like Florine dhe ‘guiden supreme’ apo kalif SALINE!?

  ‘Koke palare’!Nga e prisni lajmin e hapjes se ‘negociatave’ nga ish ministret e ‘integrimit’ ne Shishtufine qe duhet te perfundojne ne GIOTINE qe vodhen bashke me kreret e ISIS e ‘ambasadoret’ e ‘misioneret e HUAJ gjithe Shqiperine dhe SHQIPETAREVE me gjenocid titist u dhane ARRATINE!?

  P.S.Vahdoni te prisni ‘integrimin’ duke u bere ‘reklame’ krrereve te ISIS qe harxhojne miliardat e shqipetareve per sport e bileta milioneshe ne emer te ‘ALLAHUT’ dhe per zagaret e dizinformacionit ben lajm vrasesi e jo i vrari serbi dhe jo shqipetari ,ballist morina e jo te vraret e 21 Janarit Xeni dhe Armina e jo kasapana e Gerdecit me mish femijesh,MONOPOLET gjak pirese e jo MJERIMI!

  -”Hani ju hani”!-”Vraponi ju vraponi”!

  Reply to this comment
 2. Pashko Vaso June 18, 10:15

  Çoniu shqiptare pre gjumit çoniu,
  Te gjith si vllazen n’nji bese shternoniu
  E mos shikoni Kisha e xhamija,
  Feja e shqyptarit asht shqyptarija!

  Reply to this comment
 3. MIGJENI June 18, 11:01

  Mjerimi terbohet ne dashuni epshore,
  Neper skaje t’erreta,bashke me qej,mije,mica,
  mbi pecat e mykta,te qelbeta,te ndyta,te lageta
  lakuriqen mishnat,si zhange,te verdhe e pisa,
  kaperthehen ndjenjat me fuqi shtazore,
  kafshojne,perpijne,thithen,puthen buzet e ngrata
  edhe shuhet uja,dhe fashitet etja
  n’epshin kaperthyes,kur mbytet vetvetja.
  Dhe aty zajne fillin te marret,sherbetoret dhe lypsat
  qe neser do linden me na i mbushun rrugat

  ..Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani lypsise,
  ku nuk mund t’u prishet qetsija zotnive
  kur bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise.

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit June 18, 11:22

  ‘Me mire mut se i varfer’ thot populli …..
  ndersa simboli i iluminizmit francez Jean -Jaques Rousseau thosh:
  ”Demokracija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje aqe te varfer sa te shitet”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Tek ne nje pakice daj Metash qe kane gllaberuar tere Shqiperine kane blere me para tere mender mutrat muòat e fevzine qe te flasin jo per te mjeret e shqipnine por per te pasurit e ti bejne elozhe serbise rusise sipas porosive te zerit te Amerikes biberajve e salise….ketu mender informacioni asht ble nga krimi erik fullhanet frangajt xenat e mirat e xhikes….

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi June 18, 12:37

  Per truçkulurit…

  ‘O bobo o Plak ç’te gjeti
  tradhetar doli Safeti
  O Safet more Safet
  vrave vehten ne halet’!

  O bo bo me Muç mavrine
  shet shqiptarin per Serbine
  si dikur per Sali bene
  na shiti dhe Skenderbene!

  Me prostituta qe u ka hy Plugu
  Shqiperine e mori Turku
  Me fevzinj Erik FullHane
  Te puthemi si me ‘Milon’ me vatane!

  Ku e lame atje ne lume
  sKipetaret pa brek ne SUME
  breket u vodhi Armine
  nudo po rrie si shQIna

  Ç’duhen breket kur s’ka moral
  kur ne vend te bukes haet Kar
  ska me buke ,tani boll
  Vetem sks shQIna Furtboll

  Kete e thote Like dhe gomaret
  qe tall bythen me kokpalaret
  Ket’ progogndon Mona Kryevidh
  qe si gryk Çizme i asht ba PIDHI…

  Gjith diten dixhital Saline
  nat e dit Edvin Mavrine
  shqipot ne fyt u asht vene laku
  keta e lagu se lagu!

  Tani pupac kan bere Ndrenike Mulletin
  qe vret popullin per Sali mbretin
  Tani po ‘luan’ per nje kocke Shit ibretin
  si dikur Qazim Mulletin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*