18 shkurt 2018

February 18, 2018 02:00 Updated

18 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 18, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 18, 09:07

  2018-TA?PAK DRITE?
  Pengu u ishqipetareve!?Kur do rihapet ‘gjyqi i Norembergut’ ndaj krereve te krimit e korrupsinit kunder ketij Populli?
  ———————
  Pjeseze e ‘politikes’ krriminale dhe Zagarise se dizinformacionit na e quajkerkan ‘PERSEKUCION’ vendimin e administrates Amerikane per mos lejimin e nje fare LLALLE ne SHBA ne zbatim te kritereve qe ka çdo shtet demokratik!?Pak drite!

  Pak drite!Kur nje LLALLE qenka i ‘Persekutuar’ pse nuk lejohet te mare ‘Avdes’ me miliardat e vjedhura ne Amerike po POPULLI shqipetar perzene me GJENOCID Titist 28 vjet si do quhet i ‘Perkedhelur’!?

  Pak drite!Nje fare idjoti kryehajdut dhe avokat i krereve te krimit e korrupsionit na u quajkerka i ‘Persekutuar’ pse nuk i lejohet ti PJELLE gruaja ne spitalet e Amerikes ku duhen MILIARDA e te shoqerohet nga e tere familja kur te hape BYTHEN, po GRATE shqipetare dhe FEMIJET shqipetare qe 28 vjet trajtohen si SKLLEVER neper rruget e gjithe Botes,ku prostituohen,lypin,terheqin parmenden,vriten mbyten detrave perdhunohen shiten si mish i bardhe ngujohen e shiten per ORGANE si pjese kembimi e kavje per te huajt si do konsiderohen te ‘PERKEDHELUR’!?

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend per 28 vjet ndaj popullit shqipetar nuk jane bere as me pak e as me shume se sa KRIMET ndaj njerezimit e HEBREJVE nga regjimi fashist ketu nga regjimi SALISJAN apo shteti i kalifatit kryesisht ndaj dy shtresave me te pa mbrojtura GRAVE dhe FEMIJEVE qe kerkojne RIHAPJEN e gjyqit te Norembergut ne njerin prej qyteteve te Shqiperise per ’24 kreret e pare te KRIMEVE kunder nje populli tashme drejt shperberjes!?

  Pak drite!Qe shqipetaret kerkojne nga tere istitucionet nderkombetare te te drejtave HUMANE e GJYQI i Hages te trasferohet ne Shqiperi dhe te hape fazen e pare per gjykimin e 24 KREREVE ashtu si ne Noremberg 72 vite me pare per te vene drejtesi per DHJETRA vepra PENALE ndaj popullit shqipetar,shpronesim,vjedhje,vrasje.perdhunim,shitje si skllever,ngujime,gjakmarje shitje si mish i bardhe dhe TRAFIKIM qenjesh njerezore e te mitur si pjese kembimi!

  Pak drite!Qe ashtu si 72 vjet me pare ne gjyqin e Norembergut nder 24 kreret e pare te gjykohen jo vetem KRRIMINELET politikane ish kryetare ‘shteti’ parlamenti deputete kryeministra e ministra,POR ashtu si ne Noremberg edhe kryeprokurore kryetare gjykatash,governatore bankash ministra financash,kryetare Bandash qe quhen ‘Parti’ qe me MILIARDAT e shitjes se pasurise kombetare kane blere tere LOBIZMIN nderkombetar antishqipetar per te ruajtur PUSHTETIN 28 vjet e shtypur me ZJARR e Hekur nje popull te tere deri ne ZHDUKJEN e indetitetit e zevendesimin e RRACES shqipetare me SLLAVE me Muxhahedine e XHIHADISTE nga gjithe rracat e Botes!Krime mostruoze e gjenocid si ato te Nazizmit ndaj Hebrejve e gjenocid ‘okult’ i sheqerosur me moton e ‘Levizjes se Lire’por ndersa Regjimi fashist hitlerian i trasportonte drejt VDEKJES me mjete gratis e shoqeruar SHQIPETARET trasportohen jashte ‘Ne drejtim te pa ditur’ te pa shoqeruar dhe me bilete vetem VAJTJE 28 vjet te PAGUAR vete!

  P.S Kush do jene 24 kreret e fazes se pare qe do gjykohen per krime kunder njerezimit nga kalif Salija tek Meksi i pare,Nano me gruan e dyte Like florija e tere BODE-gardet e financave e FullHanerija e Krriminelet e informacionit e FEV ZIJA!????
  Ne cilin qytet te Shqiperise do hapet ‘Gjyqi i Hages’ si ai i Norembergut dhe kur e kush do jene te paret ‘BABALLARET’ e krimit apo ‘Femijet bastarde’ qe ne emer te tyre jane depozituar MILIARDAT e MJERIMIT!?
  Nga e presin ‘kokepalaret’ tua thone keto te dhena apo nga GJIN GJONI qe ne krye te nje delegacioni te nivelit te LARTE te K L D S L F–Keshillit Larte Drejtesise Se Like Florise kur te kthehet nga TurQInija!?
  E derguara e ‘Zotit’ katolikja Marku e ka te qarte se per te shkuar tek kalif Salija duhet kalohet nga ‘Supermbesa’ ku eshte anonimat depozituar tere Pasurija!?

  Reply to this comment
 2. L.H February 18, 09:25

  ”Kjo eshte hera e trete qe Shqiperija ka shpetuar nga copetimi.Dy heret e para patem miq,ketu e ketej qe na ndihmuan.
  Kete here Shqiperine e shpetuan vete shqipetaret e pa ndonje ndihme te huaj.
  Asnjehere nuk kam patur aq frike ne pritmen e Shqiperise si kisha kete here,mirepo Shqiperija eshte vakef nuk prishet” NOLI-3 Dhjetor 1944

  Si duket imzot Noli nuk parashikonte se ky vend nje dite do pushtohej nga ISIS e salisjane te pa fe qe kane perdhunuar edhe zotin me gjithe 10 komandamentet e tij e ashtu si ISIS prish edhe vakefet”

  Reply to this comment
 3. Fan S NOLI February 18, 09:31

  Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe
  Ti na çthure,na òkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe
  Derbeder,ujk e derr;Hosana,Baraba

  Reply to this comment
 4. prokuror Vishinski February 18, 09:42

  gramsh,po qe se do zbatohet gjyqi ketu si ai kunder krereve me te larte te nazizmit shpresojme se para gjykimit kreret me te larte si Adolf Berisha,Ilir Gerin,e Bledi Gobbels do vrasin vehten e do helmohen me gjithe femije po qe se u ka ngelur nje cike burrni apo jo

  Reply to this comment
 5. fantazma Bismark February 18, 11:23

  PO HASHIM KOQEVARI ME ‘PORTE LIRIJE’ PER KE E KA FJALEN LIRINE E TRASPORTIMIT DROGES KORRUPSIONIT KONTRABANDES E QENJEVE HUMANE DHE SHQIPERINE E KONSIDERON ASHTU SI ESHTE HAN PA PORTA….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*