18 shtator 2017

September 18, 2017 02:00 Updated

18 shtator 2017

September 18, 2017 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH September 18, 07:36

  NJE ALIEN SHQIPETARO-AMERIKAN NE BATHORE!?
  ‘Ata qe nuk jane te afte te studjojne,jane vene te na mesojne’ O.WILLDE
  —————
  ‘E drejta vonon po nuk harron ‘thote populli.Si duket edhe shqipetareve pas plot 27 vjetesh ‘Allahu’ dhe ‘babafetau’ ka menduar tu dergoje nje ‘alien’ nga planet tjeter per tu dhene leksione per drejtesine dhe ‘rilindur’ shtetin e se drejtes as me pak e as me shume po shqipetarin amerikan nje ‘burre malsijet’,keshilltarin juridik te ambasades amerikane GJON JUNCAJ(thuhet se nuk ka te beje me extraterrestin Gjin Gjoni)!

  Ne leksionin e pare per drejtesine ne Bathore qe ‘zoti ‘ ka vendosur 27 vjet te jetojne parajsen’mekataret’ e rrethit te tete e nente de ferrit te Dante Aligerit ku hyjne ‘burrat e shtetit’ yjet ne ngjitje etj(shqipetaret ka kohe qe jane arratisur) shqipetaro-Amerikani Gjon Juncaj deklaron:
  ‘JAM I TURPERUAR NGA SISTEMI I DREJTESISE KETU,JAM I TURPERUAR PER ATA NJEREZ TE PA FYTYRE QE KANE SHKAKETUAR DHIMBJE PER NJEREZIT”! ‘Fjala ne vesh te perendise o ‘burre i malesise’ e ‘shpetimtar e profet’ i Shqiperise !

  Shqipetaret jo vetem si mikprites qe e kane per tradite por edhe si gjysem shqipetar qe na qenkerke per te ta lehtesuar punen e misionin per te vene drejtesi ne kete vend si 2000 vjet me pare profeti izraelit Yoshua,Jozef (krishti) ne token e shenjte e kane per detyre jo vetem te te ndihmojne qe nga ‘TURPI’ mos biesh ne depresion e vret vehten se malsori e shqipetari nuk e ha turpin me buke por edhe te ‘rrefejne mekatet’ qe i jane bere 27 vjet ketij vendi e populli qe ne gjuhen e jurispudences e shtetit te se drejtes quhen KRIME!

  1.-Krimi i PARE ndaj Shqiperise dhe shqipetareve ish zbatimi i nje teorije fantazem antishkencore e krriminale e quajtur ‘Terapi e shokut’ ardhur nga lobizmi amerikan injorant e antishqipetar vene ne zbatim ka kreret kujslinge antishqipetare shumica ish femije bastarde te ish bllokut me doktorin hitlerian apo dhendurrin serb Berisha,nen ‘mbikQIrjen e ambasadoreve e me propogandimin e nje radio zhurme obskurantiste e analfabetesh biberuce e biberianeme pasoja TRAGJIKE:Shkaterrimin nga themelet te ‘bazes e konomike te ish shtetit shqipetar!KRIM!

  2.-Krimi i DYTE ish dyndja e tere ‘eksperteve’ e ‘keshilltareve’ sa INJORANTE aqe dhe antishqipetare pa asnje lloj koncepti te ‘ekonomise se tregut te lire’ por ne emer te ‘neoliberizmit amerikan’ dhe thirrjeve ne gjendje deliri e shtazarake te kujslingeve shqipetare drejtuar nga dhenderri serb Berisha ‘Shqipnija nje EURO’ dhe nepermjet lobizmit Amerikan e ‘podestave’ :U VODH TERE PASURIJA E KOMBIT SHQIPETAR PERFSHI EDHE KAPITALET STRATEGJIKE TE SAJ!KRIM!

  3.-Krimi i TRETE ish qe tere ndihmat ne MILIARDA qe ju akorduan popullit shqipetar nga ‘donatore’ te ndryshem perfshi dhe misionet ‘Arcobaleno’ FMN dhe BE nuk shkuan ne duar te shqipetareve o PROKUROR po ne xhepat e LOBIZMIT e tere ‘keshilltareve’ amerikane sa injorante aqe dhe antishqipetare shokeve dhe ‘miqve’ te XEN SYPESHKAQEN qe tu ‘mesonin’ shqipetareve si ‘eksportohet demoKroacija’ nga kryKaret e shtetit tek krye ministrat e deri tek ushtari ‘injorant’ shqipetar me universitet qe nuk dinte te lidhte kepucet e duhej tja mesonte kapteri anglez apo amerikan analfabet po me rroge mbi 10 mije Euro (imagjino gruan e Bler e blerimave te tjere).KRIM!

  4.-Krimi i KATERT u be qe tere kapitalet financiare e monetare nepermjet KREDITIMIT nuk u be as per rilindjen e shtetit e as te nje ‘sistemi ekonomik’ te ‘RI’ekonomikI por u investua per ‘Keshtjella ne rere’ ku tere MILIARDAT nuk u pane gjekundi nga shqipetaret se ato shpesh pa filluar objektet u moren po nga ‘investitoret’ FANTAZMA bashke me perqindjen e interesit e u ndane pergjysem nga XENAT Shqipetaro-serbe dhe Fazlliqat Taçat e Nue kalajte sKipetaro-amerikane o prokurori i ‘turperuar’ Gjon Jucaj gjithmon ne monitorimin e asistencen e ambasadoreve amerikane!KRIM!

  5.-Krimi i PESTE qe u be nen asistencen e ambasadoreve nepermjet lobizmizmit amerikan e te huajve MILIARDAT e pasurise dhe ndihmave nuk u investua as ne ekonomi e as ne deget e saj turizem apo bujqesi por per te KORRUPTUAR tere sistemet e pushtetet e antishtetit kreret e prokurorise pushtetit gjyqesor ,egzekutiv e mbi te gjitha krimin e kreret e parlamentit antishqipetar nepermjet KREDIVE TE BUTA qe ne shqip quhen VJEDHJE dhe shumica e krereve te krimit e korrupsionit sot u eshte dhene azil ne Amerike o prokuror i ‘turperuar’ me te drejte!KRIM

  6.-Krimi i GJASHTE u be qe tere KAPITALET bankare nepermjet sistemit bankar te FullHanerise i lidhur ngushte me te gjitha pushtetet e istitucionet e inkriminuara ne menyre te pa ligjeshme e per evazion fiskal apo edhe pastrim parash u ARRATIDSEN jashte !
  Ndersa kreu i trufes financiare Bernie Madof ne Amerike u denua 170 vjet burg dhe i biri u vete var,tek ne i nderuari PROKURORI shqipetaro amerikan kreu i KRIMIT financiar e bankar Adrian FullHani miku i ngushte i ambasadorit Arvi-ZI u jo vetem qe nuk denohet se ka ‘imunitet’ por dhe shperblehet me 150 rroga mujore MILIARDA sepse askush ‘keshilltar’ amerikan nuk kerkon ta denoje me VARJE per KRIMET e me siperme por per nje ‘idjotesi’ se nje nepunes vodhi ca qindarka kur ai me gruan e ‘gjykates se larte te krimit flinin ne shtepi!KRIM

  7.-Krimi i SHTATE eshte qe ketu tere kreret e tere pushteteve nga Sali Berisha ose Neron Salija ,Medija,Like florija,e deri tek Edvin ‘Mavrija’ kane 27 vjet qe jo vetem shperdorojne MILIARDAT pa asnje lloj trasparence e kontrolli por ne bashkepunim ‘zinxhir’ Fullani jep miliona-Politikanit-politikani i jep para prokurorit djalit te fullhanit dhe gjykimin ja ben politikanit gruaja e fullhanit mbi bazen e pretences se prokurorit qe eshte djali apo nipi Fullhanit!Sa burgime te perkjeteshme meritojne kreret me imunitet te antishtetit vetem per MILIARDAT qe u jane dhene LOBIZMIT antishqipetar amerikan per te fituar zgjedhjet e ruajtur pushtetin e krimit pa asnje lloj TRASPARENCE me gjakun e femijeve shqipetare te pa ngrene e me para 5 MILIARD borxh!KRIM!

  8.-Krimi i TETE eshte se shkaterrimi i tere shtetit e mbi te gjitha shkaterrimi i bazes ekonomike nen keshilltaret’ neoliberiste’ analfabete amerikane si ne asnje vend te Botes u be ne menyrat me shtazarake ku nuk u zbatua asnje parim i ‘ekonomise se lire te tregut’ ku te STIMULOHEJ Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence perkundrazi tere MILIARDAT perfunduan tek NEPOTIZMI e KLIENTALIZMI ne sistemin bankar te Fullhanerise,ne sistemin financiar te BODE gardeve,ne sistemin ekonomik pa EMER!KRIM!

  9.-Krimi i NENTE eshte tragjik se ketu qeverrite kujslinge apo burrat e shtetit apo ‘yjet ne ngjitje’ jane 100 perqind te KORRUPTUAR e te SHANTAZHUESHEm Dhe per rrjedhoje jo vetem jane kembe e koke futur ne ‘ekonomi financa sistem bankar’ por investojne POLITIKISHT per korrupsionin ‘biznesmonet’ ,’affaristet’,’monopolistet’ ‘koncensioneret’ se jane ne konflikt te RENDE interesash dhe MILIARDAT nuk shkojne per investime per popullin e trasparence por jepen atje ku VIDHET pjesa e Luanit!KRIM

  10.-KRIMI me i madh o shqipetari ,’shpetimtar’ eshte qe ketij populli 27 vjet i eshte hequr SOVRANITETI dhe nuk perfaqesohet e as perfaqeson kletu jane te njejtet krere te krimit e korrupsionit me imunitet te perjetshem qe MANDATET e popullit i kane vjedhur dhe i mbajne neper xhepa e i ndajne si bileta sporti sipas ‘keshillave’ te keshilltareve e lobisteve amerikane e ‘ambasadoreve’ qe ne kete vendjo vetem jane korruptuar por asnjehere nuk kane bere ‘diplomaci’ por per hir te se VERTETYES e jo vetem nuk kane perfaqesuar administraten amerikane e aqe me teper per te ardhur keq presidente e ppersonalitete te kalibrit Boteror si intelektuali OBAMA.
  Per injorance apo pa aftesi pse jo dhe lidhje me sherbimet serb e rus ambasadoret amerikane kane demtuar rende popullin shqipetar nepermjet kujslingeve por edhe imazhin e vete shtetiot amerikan.Mos e kerkoni influencen e rusit serbit apo turqinise ne ballkan tek ‘armiq’ te tjere po tek vehtja.

  P.S Te shpresojme qe prokurori shqipetaro-ametrikan me keto 10 akuza te hapi nje proCes ne gjyqin e Hages ku te beje AVOKATIN e shqipetareve e tu riktheje tere PASURITE ashtu si ne Amerike èper te rilindur shteti.Me ketev rast çliron ndergjegjen nga ì’TURPI’ dhe nuk e ha ate me buker aqe me teper te vrase vehten kur na duhet si asnjehere ne krye te monotorimit te VETTING-ut qe askush me mend ne koke nuk e beson aqe me teper kur ne krye eshte vene edhe nje ish kryeprokurore qe 27 vjet ka ‘arkivuar KRIMIN!!!????

  E nderuara e respektuara redaksi po qe se e sheh te arsyeshme le tja beje te njohur keto shqetesime te shqipetareve shqipetaro amerikanit GJON JUNCAJ jo vetem si prokuror e jurist por dhe si burre malsijet e qe flet shqip e ska nevoje te perktheje KRRIOMET 27 vjet ndaj ketij vendi e populli(po qe se nuk eshte shoku i Xenit erik fullHanit apo fevZiut)

  Reply to this comment
 2. Ne emer te E.Biberajt,motrat çoçoli te 'zanit te ameriks' September 18, 08:01

  Ju kishit Agim Fagun!?
  Po ne kemi ‘akademiket’ Flamur Noka.Mziu,Fuga,Lubonja
  Xenin,Arxhiden,Sadijen,kalin e xenit,macet e sadijes,Erik Fullanin Blendi qerosin apo fevziun,andin nipin e shoqes Vito,Arminen,Malltezin dhenderrin e topallit beogradasit e biberajt ne amerike,zogiste e zogolljane salisjane nishane qe jane oborrtaret e mbreterise se krimit e injorances me ne krye nipin e Zogollit leka zogu zedhenesi i fronit te kalif neron salise dhenderr i Sebise dhe zjarrvenes i shqiperise..,rroft mbretnija rroft ajo qe na e solli serbija e rusija e turqija rroft salija

  Reply to this comment
 3. QInam QIrjo QIrjazi September 18, 08:24

  -Kush e dogji sKaiperine i vu zjarr?
  -Dy agjente te Serbise mor gomar!

  -Me thoni si quhen ,qe ne fyt tu ve litarin
  -Nje Biberaj nje Berish tI rrush karin!

  -Ku e gjejne kete force qe s’na e kane friken?
  -Me paret e shqipetarve kan ble gjith ameriken!

  -Mire Elezi eshte larg po Salen e krimit e mekatit?
  -Ka bodegarde Edvin Like florine,dhe garden e kalifatit

  -Po atehere pse nuk tha si popull kot i biem LEGENIT?
  -Se nuk di qe nenat grate motrat na shkerdhen kali Xenit

  Reply to this comment
 4. popull September 18, 09:48

  ‘Kur me mer malli per tine
  dal e shikoj Shqiperine
  si baòe me trendeline
  ashtu si çe deshe tine!

  Ligjero shoku Enver ,ligjero bilbili ine
  Ti marksizmin e shpetove na nderove Shqiperine”

  Reply to this comment
 5. vajza e 'Hajdarit' deputete e RROTACIONIT September 18, 10:13

  MJERE SHQIPETARET E SHQIPERIJA QE MBUSHIN BARKUN NE VEND TE BUKES ME KISHA E XHAMIJA DHE PASURIOTE UA VODHEN SALIJA MEDIJA LIKE FLORIJA DHE AMERIQIJA

  Reply to this comment
 6. L.H September 18, 10:48

  Radio zhurma ‘zeri i Amerikes’ zedhenese e antishqipetarizmes perçarjes injorances qe perfaqesohet nga tere aagjenturat serbo ruise e greke turke e kamikaze te xhihadit perfaqesuar nga zogiste zogollane enveriste e enverjane e financohet nga krimi dhe kerkon te propogandoje edhe 25 vjet te tjera antikomunizmin per shperberjen e ketij vendi …
  Eshte fatkeqesi qe japin intervista ne kete radio zhurme personalitete te sektorit akademik si nje e ashtuquajtur profesore Lory Amy e qe ne çdo pyetje perdoren fjalet komunist regjim komunist nga truçkul e xhihadiste tru shpelare nderkohe qe ‘Profesoresha ‘ e ka shume te qarte se komunist ,komunizem e sistem komunist mund te flitet vetem ne Amerike ku ka simtoma te humanizmit drejtesise sociale ,lirise barazise e mbi te gjitha ku eshte vendi qe per here te pare ne fillimet e shekullit te 19-te u perkthye vepra e MARKSIT.
  Shume profesore edhe NOBELISTE edhe ne Amerike ti epitetosh komuniste apo marksiste eshte nder i madh kur sot Marksi bashke me vepren e 224 qe studjohet e perpunohet ne 3 istitute Berlin-Amsterdam-San Pjeterburg eshte nder TRE me te studjuarit ne Bote pas darvinit e frojdit!Analfabetet e radio zhurmes ‘zeri Afrikes’ te nderrojne o fyellin me nje vrime o te nderrojne vrimen e halese se edhe Kina qe po i mban me buke e qe Trump nuk arrin ta perballoje nuk eshte komuniste edhe pse quhet e tille e as qe mund te mendohet ‘sistem komunist’…
  ‘Profesoret’ e Amerikes te kujtojne profesoret ‘kristal’ analfabete po me mastera nderkohe qe ne krrizen e 2008 shume nga kompanite apo sipermarjet e medha perfshi ‘General Motors’ falimentuan edhe pse ne keshillat drejtuese kishin NOBELISTE e jo injorante e ZOGISTE!

  Reply to this comment
 7. Ilda Kanada September 18, 10:52

  dita si trajtohen perpunohen e perfundojne keto shkrime si te gramsh’falemnderit

  Reply to this comment
 8. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare September 18, 13:01

  Nje dit Djele nje dit Zemoni me ‘Duken’ me u mar vesh
  Ai thot un besoj tek ‘zoti’ e un i them ke ik per lesh!

  Ai thot jam i krishter se e kam emrin Arben
  po kush emrin ka nderru si do quhen mor ‘Legen’?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin